Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Downtown 300i

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Hvala puno na odgovoru. Koliko sam skapirao treba da skinem onu kao gumenu patosnicu sa leve strane da bih dosao do antifriza? Kako se ona skida?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Na PCX se samo povuče, ima sama na sebi neke kao kopčice koje se ubacuju u plastiku poda da ne klizi... Potraži i na YouTube, siguran sam da ima neko Tajlanđanin koji objašnjava na onom njihovom miksu Tai/engleskog

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Za Downtown bar možeš uputstva lako da nađeš, ako ti engleski nije problem. Valja to malo prelistati.

Evo na primer ovde user manual

A ovde imaš, između ostalih Kymco modela, i servisno uputstvo, električnu šemu, šifarnik rezervnih delova itd:

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Hvala za linkove. Iskreno, bilo mi je lakse i brze da pitam nego da sam trazim. Nemam mnogo slobodnog vremena ali proucicu ovo polako.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Aj opet da pitam, da ne trazim po uputstvima, brze je i lakse... Jel moze korman da se zakljuca , i kako, posto ja ne uspevam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Stigao najzad kod nas DT X360. Bar u cenovnike, valjda ga nema na stanju još. Cijena sitnica - 782.100 RSD, koliko god da je to u evrićima.

 

GALLERY_2.jpg

 

Čitao sam malo testove. Ova oznaka 360 ne ozanačava kubikažu, jerbo ima 321cc, već znači 360 stepeni. Kao može da ide u svim pravcima :) Postoji i 125cc, i on se zove DT X360. Uglavnom ima OK ocene, zadržao je sve dobra svojstva DownTown-a, uz dodatnu elektroniku (i rizičnu keyless bravicu) malo je viši i ima ovaj smešni vizirčić koji ništa ne štiti, al to je sad moderno.. Za gume pišu da nisu dobre za kišu. Otprilike, na testovima mu novinari traže trn u oku, dok Hondi ADV350 opraštaju balvan u istom, ali to mu je tako :)

Da li vredi te pare?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ispratio sam da se pojavio na sajtu. Pre par nedelja sam svratio do Frenky-a na Cukarici da kupim neki deo, pa sam tada pitao da li ce stizati DT X360. rekli su za 3 nedelje sto mu dodje otprilike sad pa mozda svratim da ga pogledam ako ga imaju u salonu. Inace, za taj skut sam zagrejan od kad sam pre 2 godine video najavu.

Doduse, ocekivao sam da ce mu cena biti negde oko 6 a ne 6600-700. 

Mislim da su promasili sa cenom jer treba dodati jos 4-5 glava da se dobaci do Honde ADV. Sad koji je bolji u ovom trenutku ne mozemo da znamo ali ja bih svakako gledao da dobacim do Honde ako nista drugo onda bar zbog manjeg pada vrednosti kasnije.

Mozda preko zime bude neki popust pa dodje do tih 6000-100. U tom slucaju bih dobro razmislio.

Ali naravno i kroz ovu temu mora da se provuce aktuelna prica da cu cene otisle u totalnu nenormalnost.

Pre par godina ovaj skuter ne bi dobacio ni do 5 soma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve se slažem. Kymco mi je srcu drag, ali bih se u trenutnoj postavci svakako pre opredelio za Hondu. Na DT X360 treba dodati normalni vizir i kofer, pa to ode časak do blizu 7.000. Nego, kako stvari stoje, sumnjam da će biti bilo kakvog popusta, cene će verovatno samo da skaču. Verovatnije je i da će ADV 350 poskupeti, kad se opet pojavi na tržištu, pa će opet biti razlike u ceni falabogu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 538 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Данас седох на овај DT X360 у салону у Новом Саду, ја који имам врло озбиљне проблеме са дужином ногу и обимом бутина, где су ми и међу највећим скутерима кормани ударали о колена или пак ако пређу колена одмах ми чеше корман о бутину а сама ручка кочнице запне о колено а код овог скутера корман ми се очеше о бутину тек у пуном отклону што се неће никад применити у самој вожњи тако да је овај скутер какав год био моја најтоплија препорука за дугајлије у ногама, мало ми боде очи овај мали визир али треба узети у обзир да се овде ради о скутеру који има авантуристичког ендуро духа и сасвим лепо иде земљаним теренима па као и код огромне већине ендуро мотора тако је и овде визир мали ... све све али инструмент табла шљашти како новогодишња јелка, можда преко дана и по сунцу то и није тако лоше али ако нема ноћни режим па да смањи интензитет лед екрана биће замора очију током ноћних вожњи.
Али генерално ми дугоње ћемо све ове недостатке занемарити зарад комфора ногу.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To je korisna informacija, hvala na info. Znači da je komotniji od Downtowna. Lepo!

 

Meni doduše savršeno po gabaritima i udobnosti odgovara ovaj moj Agility 300. Samo da ima malo jači agregat, da bude malko uzbudljiviji, bio bi bi idealan. Zato čekam Agility 350, nosi isti motor kao DT X360. Valjda će stići sledeće godine :)

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ako moze pomoc?! Lezaj kormana, za DT300i, koja je oznaka i gde ima da se kupi i kog proizvodjaca preporucujete. Primetio sam da ima onaj zub na sredini, kad se namesti korman, pa sam mislio da to zamenim pre sezone, pa lagano da pripremam delove. Nesto sam trazio na netu ali nisam siguran koja je oznaka lezaja, pa ako neko zna, da ne narucim pogresno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Koliko znam, ima nekoliko delova u tom kitu, nije samo jedan ležaj. Neko kompetentan prvo treba da potvrdi šta je za zamenu, mada ne bi trebalo da je skupo. Ja bih tražio original, ne zamenski. Pozovi Kymco u NS, ili Frenky iz BG, pa priupitaj, vrv imaju iskustva šta najčešće strada.Katalog delova imaš ovde.

https://kymco.rs/wp-content/uploads/2022/02/Katalog-Downtown-300i.pdf

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8430 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

...ako su u originalu kuglicni lezajevi (a verujem da jesu) preporucio bih konusno/valjkaste. Traju bar 5x duze, tolerantniji su pri pritezanju, osecaj na guvernalu lepsi i sigurniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Pozvacu Frenky, ne znam dal su raspolozeni da daju te informacije posto su i serviseri. Mozda su u fazonu dodji kod nas da vidimo o cemu se radi, moramo da rasturimo da vidimo sta je za zamenu a to onda za ruke kosta toliko .... Mislim, i to je u redu, oni su majstori, servis i moraju da zarade platu a ja bih da se igram majstora sam:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8430 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo su fabricke oznake (iste lezajeve vrata vozi i honda  silver wing 400, 2009-2011). 

Pozovi Astrid npr. 063221087 i trazi KOYO zamenu (konusno valjkaste)za fabricke  (pa im diktiras ovo ispod)

 

Kymco: 53240-LBA2-E00

Kymco: 53250-LBA2-E00

 

 

P.S. Lezajevi/oznake su za model DT300 2009-2016.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 15 minuta, ske je napisao:

a ja bih da se igram majstora sam:)

Razumem. Nisam nikad to sam radio, ali gledao sam šta slikaju i objašnjavaju kolege. Izgleda mi baš pipavo za zamenu. Pre bih to prepustio majstoru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8430 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 30 minuta, ske je napisao:

igram majstora sam

Kosuljice su toliko "ljute" i pucaju kao staklo! Obrati paznju i cuvaj oci (ako cekicem i izbijacem budes radio). Kosuljice za u vrat skutera ohladiti makar u zamrzivacu preko noci a vrat zagrejati fenom pred ugradnju.

Podrazumeva se, sve cisto i premazano uljem (unutrasnjost vrata skutera). 

 

P.S. I da, lezajevi stizu "suvi", sve doobro zamasti nekom LIS2 mascu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

@N.F.S.Hvala puno za sve, zovem ovih dana.

@boza_kgNisam ni ja radio do sad ali, kao sto kazes, pogledao sam nekoliko klipova i procitao par tema o ovom problemu pa kao, aj da probam. Jos sam pitao i jednog majstora, koji me odbio jer ima mnogo posla, i on mi rece, sto ne odradis to sam ,nije to nista komplikovano. Ja sam malo kao vican sa alatom, volim da petljam i majstorisem i imam drugara automehanicara i mogu sve to kod njega u servisu a i on mi je tu ako nesto zapne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Jel ima neko, na prethodnoj seriji, povisen vizir? Ja sam visok 180cm i vetar mi bije tacno u glavu pa sam mislio da uzmem malo duzi vizir i kontaktirao sam Ivana, koga svi havale ovde na forumu, i on mi rece da ima dva modela. Jedan je produzen za 5-6cm a drugi za vise od 10. E sad, ne znam koj bih uzeo? Radije bih ovaj kraci, da bude sto priblizniji originalu, ali ako me ne stiti od vetra onda dzabe. Pa da pitam za iskustva, ako je neko menjao, probao drugi, veci vizir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@skelično mislim da sa najvećim nećeš pogrešiti ali što ne uzmeš na zajam i montiraš onaj dodatak na vizir- vind deflektor (možda i Ivan ima)?Tako ćeš steći utisak koliko ti treba.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja