Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Sad gledah. Vidim da se cimaju i svaka im čast. Ali ima samo ovo za delimičnu registraciju za nekoliko meseci u toku godine. To mislim da nije najidealnije, ali bolje bar nešto. Meni lično to ne odgovara jer vozim svaki dan kad god je moguće (kad nema snega i minusa) jer idem motorom i na posao, tako da registrujem za celu godinu svakako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 869 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Iskreno i da ima za par meseci da se reg ja bih svakako reg cele godine, jer kad god se ukaze prilika za lepim vrm vozim kao i vecina

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Registracija manje od godinu dana se ne isplati jer je smešno smanjenje, naročito na ovim kubikažama do 750, gde i većina potpada. Tipa 3000 hiljade dinara u proseku, a voziš samo pola godine. Na stranu još neke stvari koje nisu definisane. I pitanje kako posle da registruješ motor, ako ti tehnički nije u komšiluku. Mora ili šlep ili prekršaj. Napravili su to reda radi da bi rekli evo imate mogućnost i ako umanjenje polise nema nikakve veze sa logikom.

 

Jedino se isplati ako u sezoni planiraš da voziš samo mesec, dva onda ima nekog smisla, ali ne i puno tih kojima to treba.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Pazi, cela Evropa ima zaokruzen sistem periodicne registracije motocikala odavno, nije kao kod nas - drp sistem. Jedino mi nesto mudrujemo, jeste povoljno - nije povoljno. 

Ne pita vas to niko, jesmo zatucani do bola. 

Poenta je - ako se uredi ova oblast zakonski do kraja, otvara se jos neregulisanih pitanja.

Zato je odgovor - DA, periodična registracija, pravac - skupštinska procedura.

Valjda je sad jasnije. Nije dupe pojedinca ispred celokupne moto zajednice i svih motociklista.

Postoji tu i francusko-svajcarska borba kasnije, jedne tablice, dva vozila, prednost na semaforima, sve za Skupštinu, zato ne kontrirajte stalno, nego malo "svi u istu tikvu", kao moto zajednica.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Normalno da sve ide kroz Skupštinu. Problem je u tome što ako hoćeš da proguraš nešto što bi tebi (i zajednici) omogućilo benefit (jeftinija registracija, žute trake, prvo mesto na semaforu), moraš jednu od dve stvari:

1. da budeš drug član (zna se čega), ili 

2. da daš javnu podršku (zna se kome)

E sad, to ide protiv mojih uverenja, pa ako neko jeste drug član ili poštovalac lika i dela (zna se koga) može da se založi ili da bude predstavnik ove naše (ne)srećne zajednice. Svakako, šansa da je neko od nas na forumu jedna od ove dve kategorije je (očigledno) oko 47%. 

Znam da su otvoreno tražili podršku, kad je bila priča oko trotinetista, da ih ne bi osakatili sa pravima. 

Promenio član Punktmann

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Nisam dobro shvatio, pa ako može potvrda.

 

Ja moram da promenim tablicu na motoru zbog registracionog područja, registracija je istekla. Da li nakon overe kupoprodajnog ugovora i završenog tehničkog pregleda vraćam tablicu u mup u Beogradu ili mora da se vrati u stanicu mupa gde je motor prethodno bio registrovan (VA table)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4842 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Vracas u Bg, kada predas sve papire za reg. ostavljas i staru (VA) tablicu i dobijas novu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

E to, znači nije više da se odjavljuje na području gde je motor prethodno registrovan nego mogu u BG vratiti VA table.

 

Hvala puno! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Da, to sam video da je sad procedura preko e-uprave i da se unesu podaci sa saobraćajne dozvole kako bi sistem obračunao porez.

 

Ranije se vraćala tablica i saobraćajna, pa probuše saobraćajnu da bude nevažeća.

 

Gde se sad ide po tablice za motor u Beogradu? Pre 5 godina sam išao u Ljermontovu jer je jedino tamo mogla da se uzme tablica za motor. Za mopede su imale sve mup stanice, ali za motore samo Ljermontova (koja se sad valjda renovira?).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
16 hours ago, Punktmann said:

Normalno da sve ide kroz Skupštinu. Problem je u tome što ako hoćeš da proguraš nešto što bi tebi (i zajednici) omogućilo benefit (jeftinija registracija, žute trake, prvo mesto na semaforu), moraš jednu od dve stvari:

1. da budeš drug član (zna se čega), ili 

2. da daš javnu podršku (zna se kome)

E sad, to ide protiv mojih uverenja, pa ako neko jeste drug član ili poštovalac lika i dela (zna se koga) može da se založi ili da bude predstavnik ove naše (ne)srećne zajednice. Svakako, šansa da je neko od nas na forumu jedna od ove dve kategorije je (očigledno) oko 47%. 

Znam da su otvoreno tražili podršku, kad je bila priča oko trotinetista, da ih ne bi osakatili sa pravima. 

Ne sporim ništa od navedenog. 

Imaju li bajkerke neku ideju... drugačije im radi mozak...a sve ih je više kako u moto svetu tako i u Skupštini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
On 1/16/2024 at 10:37 AM, Niksha said:

Da, to sam video da je sad procedura preko e-uprave i da se unesu podaci sa saobraćajne dozvole kako bi sistem obračunao porez.

 

Ranije se vraćala tablica i saobraćajna, pa probuše saobraćajnu da bude nevažeća.

 

Gde se sad ide po tablice za motor u Beogradu? Pre 5 godina sam išao u Ljermontovu jer je jedino tamo mogla da se uzme tablica za motor. Za mopede su imale sve mup stanice, ali za motore samo Ljermontova (koja se sad valjda renovira?).

Ako plaćaš porez na prenos vlasništva, upisuje se ime BUDUĆEG vlasnika, to jest onoga na koga se prevodi motor. Ranije je bilo da se uvek plaća porez na ime prethodnog vlasnika. Nemoj kao ja da plaćaš dva puta porez :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 865 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Da li je neko upucen oko placanja poreza otkad su promenili da se uplati jednostavno preko uplatnice. Ja sam kupio motor pre par meseci i u SUP-u mi je radnica dala uplatnicu (tipa Oktobar prosle godine) i rekla kao ma uplati na prolece kada budes registrovao. Da li se moze cekati ili sam vec trebao sve da obavim (motor kupljen Septembar/Oktobar i ugovor odradjen) ili moram po novu uplatnicu? Ili, se stvarno moze uplatiti bilo kada? Ranije je bilo preko poreske, ali ovo sada nemam pojma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha tdm 3vd

Drugar koji drzi tehnicki je dobio ovih dana dopis da ce se moci registrovati motor periodicno koliko ti meseci treba i bice jeftinija registracija.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i

@Abi

evo ovde popuni i generiši uplatnicu

EUPRAVA.GOV.RS

pa na pokreni uslugu

 

 

Promenio član Mugos
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Koliko ja znam zakonski rok za plaćanje poreza je 15 dana od potpisivnja ugovora, tako da savetujem da to platiš odmah ako si u mogućnosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova

Danas me zove tast i kaže da je u garaži "otkopao" skuter ispod gomile garderobe,praznih džakova i kutija. Odem da vidim o čemu se radi. U pitanju je Keway ili tako nešto,od 50ccm dvotaktni. Tast mi kaže probaj da ga upališ,registruj i teraj. Da ga upalim verujem da ću moći,mada je kako kaže stojao par godina.
Mene brine oko registracije,pošto ima onu staru tablicu CO( skupština opština). Da li će biti problema pošto te bele tablice ne važe sigurno jedno 3,4godine minum već su aktuelne žute.
Koja bi bila ukratko procedura oko prebacivanja na žute tablice?

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 865 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
10 hours ago, lemy said:

Koliko ja znam zakonski rok za plaćanje poreza je 15 dana od potpisivnja ugovora, tako da savetujem da to platiš odmah ako si u mogućnosti

Auh :(, proslo he 3-4 meseca, nego ja posle razmisljam, cesto sam tamo dobijao pogresne informacije i zato sam pitao...

*edit gledam po netu, rok od 15 dana pise kada se podnosi u poreskoj, ali to je ukinuto sada (zato ne znam kako ide), ja sam otisao u sup i dali su mi uplatnicu i tp je to, rekla mi zena kao ma mozes uplatiti tad kad budes registrovao motor.

Promenio član Abi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2109 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 6 sati, URKE 80 je napisao:

Koja bi bila ukratko procedura oko prebacivanja na žute tablice?

@bdada će ti dati sigurno detaljan odgovor, mada mislim da je procedura ista. Ideš na tehnički, platiš celu registraciju kod njih, tast (vlasnik) u sup da vrati stare SO table i uzme nove, i novu saobraćajnu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja