Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2018

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

The rumors are finally true. Jorge Lorenzo, after winning in Mugello, has confessed before the MotoGP microphones that next year he will compete in the premier class with another bike.

Lorenzo has been clear and concise when saying that "the next two years I will be with another motorcycle". Although the victory has given him immense happiness , he is partly sad because "I thought that if these pieces I needed had arrived four months earlier, now I would tell you that I am going to stay in Ducati and I could have 3 or 4 victories, but unfortunately they have arrived too late. "

Therefore, in the absence of knowing which team will be chosen, what is clear is that the love / hate story between Lorenzo and Ducati will end at the end of this season.

 

https://solomoto.es/jorge-lorenzo-los-proximos-dos-anos-estare-con-otra-moto/

 

https://www.gpone.com/en/2018/06/03/motogp/lorenzo-goodbye-ducati-you-didnt-love-me-enough.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Juče ga je Suzi Perry pitala sta se dešava i rekao joj je da vozi sledeće dve godine, bilo na Ducatiu bilo na nekom drugom fabričkom motoru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da li mislite da zaista ima ponudu od neke fabrike? Ne racunam na Ducati, mada mi se cini da ni tu nije stvar 100% odlucena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Drama, drama, drama! Ko li će jahati Dukatija!? Da li je Jamaha odlučila da ostane raj za penzionere!? Da li je Suzuki shvatio da manijaci donose samo probleme!? Da li je Honda svesna svoje nesvesnosti!? Šta će biti sa svim mladuncima koji se guraju!? Da li će Frančušćić pokleknuti pred navalom mladosti u KTM-u i vratiti se korenima pa da se naredne sezone u pozadini čuje: "Bageti, bageti, 'ajmo narode, sveži kroasani, kroasani!" Nastavite pratiti ovu sapunicu do kraja a boga mi i naredne sezone jer drama, drama, drama! ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

I eto, popiša se Lorenco po Dukatiju.

 

Onog trenutka kada su mu isporučili motor kakav mu treba, on pobedi na trci. I to sa preko 6 sekundi razlike u odnosu na Dukatijevu uzdanicu. Znači da je JLo u pravu a ne tim.

 

Ja i dalje ne mogu da verujem da je Dukati odustao od Lorenca. Dovođenje takvog vozača je investicija a investicije se uglavnom ne isplaćuju instant. Meni je potpuno realno da se za titulu bori treće sezone. Druge ako ih sve zajedno usere, prva je za bacanje u vodu. Neverovatno mi je da je Dukati ustvari spreman da baci u vodu dve godine zajebancije da se Lorencu namesti motor i kad se to desi, da se rastanu. Pa jbt oni kao da igraju za konkurenciju a ne za sebe!

I svima je jasno da ovo verovatno nije prva pobeda Lorenca ove godine, da će biti sve konkurentniji. Ne, njima će Doviciozo da donese titulu. Kakvi paceri. Pa ako su ga zaista pustili niz vodu, i ne trebaju nikad titulu da uzmu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
53 minutes ago, abarth_maniac said:

Da li mislite da zaista ima ponudu od neke fabrike? Ne racunam na Ducati, mada mi se cini da ni tu nije stvar 100% odlucena...

Čini mi se da se ponovila priča kao sa Stonerom (nisu mu verovali, radili su mu iza leđa kao kada je bio bolestan). Ako je ovo tačno 

 

For days, the Spaniard feels hurt with the team, considering that he has been underestimated by placing him at the same level as other riders such as Jack Miller and Danilo Petrucci, and even point out the Italian and the Australian, who have never achieved a victory with one of the Bolognese bikes, more reasonable options than him.

 

https://es.motorsport.com/motogp/news/lorenzo-historia-ducati-terminado-cuestion-amor-propio/3115375

 

Pročitao sam negde da se pominje potpuno novi tim (sa Yamaha fabričkom podrškom), ko zna... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@MOTOM

I treba da bude! Čovek je petostruki šampion, i realno jedini koji danas može da se pojuri sa Markezom. Svaka čast ovoj dvojici ali nisu mu ni do lakata.

 

EDIT:

Meni je ustvari neverovatno koliko je Lorenco globalno potcenjen vozač. Na stranu njegova javna pojava, čovek je vanserijski vozač i neverovatan profesionalac. Neverovatno mi je da se forsiraju neki vozači koji će možda bljesnuti, a možda i neće dok za ovoga maltene nema mesta. Pa time ustvari samo takmičenje najviše gubi.

 

I sad će da ispadne da je prvi vozač Dukatija Doviciozo koji je, budimo realni, bar dve lige iza Lorenca. Onom Vinjalesu kao da je ćale kupio sedište u Yamahi. Pa kako ga nije sramota da mu Rosi sa 39 godina objašnjava šta je vožnja?

 

Ne znam, ali ako ovako nastave upropastiće takmičenje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Realno,da je Lorenco ostao u yamahi,

uzeo bi bar jednu titulu za ove dve godine. Ali je stvar u tome da oni ne voze za slavu i titule,nego za milione.

(Osim jednog,koji zaradjuje na drugim stvarima :))

Jorge se svesno odrekao titule presavsi u Ducati i ostao bi još 2 godine da su oni hteli.

Žarko sigurno zna da verovatno nece više ni videti podijum kad predje u KTM. 'ebe se njima šta bi nama bilo zanimljivo da gledamo.

A Vinjales realno....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ne bih ja KTM podcenio... Red Bull je opasan sponzor. 

Od KTM Rookie kupa sve krene. Ima ih opasno i u moto2 i moto3. Malo prakse i moze da se desi da mrse konce i u GPu.

Suzuki je postao poprilicno opasan a "tek" se pojavio. Ispostavilo se da mozda ima bolje sprave nego "klavijature". 

Mir je toliko talentovan da su velike sanse da bude u prvih 6-7 u prvoj sezoni (verujem i bolje, ali da ne budem preoptimistican).

Par lepih sezona je u najavi, ja u kladionicu ne ulazim ni informativno! :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ako se realno pogledaju Lorencovi rezultati na Ducatiju do sada ova trka je anomalija. S druge strane ako se pogledaju rezultati do sada sve ukupno... Iskreno, ne znam da li da mislim da je dobro što odlazi ili da je to katastrofa. Doviciozo definitivno nije vozač za titulu. Prošla godina mu je bila nešto posebno i to je to. Za Petrućija ne vidim da će imati mnogo bolje rezultate u fabričkom timu, a za Miler se nadam da će biti neko i nešto. Kao navijač stvarno ne znam kako da se postavim. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Tebi baš nije lako!;) Fakat, teranjem Lorenza Dukati opet ulazi u 2 godine ničega, jer od Dobiciroza titulu videti neće, Petrux i Miler nisu još uvek šampionski materijal,(teško da će ikad i biti), a privikavanje nekog trećeg na ljutu zver je baš dugotrajan proces... Na toliki potrošen novac mogli su da sačekaju još jednu sezonu, pa čak i dve, pa da onda kažu e jebo nas Lorenzo.  Ne volem ljigavog, ali ovakav potez Dukatija je, najblaže rečeno, GLUP!!! Da ne počinjem onu tugaljivu o kvalitetu šampionata, s obzirom da uopšte ne verujem u priče o zubić-vili i KTM-RedBul milionima i Aprilia ressurrection preokretima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi
pre 16 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Mislim da nije toliki problem njegovo znanje, već jednostavno pretežak je za funkcionisanje u boksu, pa neće da ga trpe...

 

Ma ja mislim da nema veze sa tim.

Po meni, a tako nešto i sam Lorenco u intervjuu izjavi,  glavni problem leži u tome što je Dukati bio nerealan i tražio je rezultate od Lorenca mnogo ranije. Oni (Dukati) su izostanak tih rezultata tumačili kao Lorencovu nesposobnost dok je Lorenco neuspeh pravdao neodgovarajućim motorom.

I sad, kada su mu po njegovim rečima napokon napravili bajk kakav mu treba, on pobedi i što je još mnogo bitnije odra Dovicioza kojeg su oni stavili ispred njega. Na kraju ispade on u pravu a ne fabrika. zato sam i napisao da se Lorecno popišao na Dukati ovom pobedom.

 

I šta sad, ispao je u pravu ali je izgleda mnogo teških reči u međuvremenu palo preko kojih se teško prelazi. On drži do sebe (petostruki je šampion, ima pravo),  oni do sebe i jbg...

 

Na kraju krajeva pročitajte tekst, mislim da je bio krajnje iskren.

https://www.gpone.com/en/2018/06/03/motogp/lorenzo-goodbye-ducati-you-didnt-love-me-enough.html

 

I da, u tekstu je napisao da je razlika u lovi između Yamahe i Dukatija svega 10% tako da pada u vodu priča da je otišao samo zbog love.

 

I da dodam, meni je najžalije to što mogu samo da zamislim koliko bi i JLo a samim tim i Dukati bili konkurentni u trećoj i četvrtoj sezoni.

Ovako po svemu sudeći Lorenco opet ide da se adaptira na neki bajk zašta će biti potrebno neko vreme čak i ako sedne na Yamahu, dok se Dukati umesto prilike da se bori za titulu u sledećim sezonama, ponovo vraća na neke osrednje vozače. Lose - lose kombinacija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Izgleda da je definitivno on više razočaran nego oni..Vjerovatno ima i pravo..Kada bi promijenio mišljenje, mislim da bi ga oberučke prihvatili..Apsolutno ga ne volim, ali mu se vozački kvaliteti ne mogu osporiti, i šteta je da ih rasipa i da mu vrijeme prolazi "adaptirajući se", pa opet Jovo nanovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

99 kada je došao u Ducati iako nije znao kako to zapravo može da izgleda (saradnja u smislu podešavanja motora) bio je krajnje objektivan i rekao da tek u sezoni 2 mogu da dođu ozbiljniji rezultati, više podijuma u pobeda.

Sećam se da je i Stoner imao negativne informacije kada je vozio Ducati da jednostavno inženjeri nisu hteli da slušaju njegove inpute ili su bili spori u rešavanju istih.

Ako su zaista pale teške reči onda je taj tim iz Bolognje zaista u problemu ne zbog Lorenca nego zbog nerealne slike i preambicioznosti.

Na kraju iako bi mi lično bilo krivo da napusti Ducati on ima tu šampionsku žicu i biće dobar na svakom motoru ako je to uspeo posle nešto više od jedne sezone na Ducatiju. 

Sa druge strane kao što ste mogli da vidite svaka trka je priča za sebe, ova partija je bila takva, ko zna kakva će biti sledeća.

Ovde su mnogi pogrešili izbor guma, ako je 99 ovde rešio problem energije i fine kontrole gasa to je jedna stvar ali management jedne trke podrazumeva bar 10 faktora da idu zajedno kako treba.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
pre 5 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Izgleda da je definitivno on više razočaran nego oni..Vjerovatno ima i pravo..Kada bi promijenio mišljenje, mislim da bi ga oberučke prihvatili..Apsolutno ga ne volim, ali mu se vozački kvaliteti ne mogu osporiti, i šteta je da ih rasipa i da mu vrijeme prolazi "adaptirajući se", pa opet Jovo nanovo...

Negde sam pročitao da je tu sada i pitanje časti, i u pravu je. On je dečko sve vreme sam, nema ni neke fanove (ne mirišu ga jer je svojevremeno skinuo VR46 koji od tada nema očekivane rezultate), nije omiljen ni kao faca, pred novinarima je rekao bih prosečan i ok ali ono što nas sve zanima a ne možemo da osporimo najprecizniji vozač na gridu, šampion, brz, talenat. Ako mora tako neka ide iz Ducatija, biće tu trka i pobeda.

Tek sada nema motiva da sluša klupska naređenja, na kraju ovo je individualan sport

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@SlobodanR1

Upravo tako. Dok se oni svi đoraju sa jednog mesta na drugo, Markez niže titule. Ne kažem da ne treba, ali bilo bi lepo da ima konkurenciju. Ovakav Lorenco na ovakvom Dukatiju bi sigurno to bio. Zarko ide u KTM, nema šanse da bude konkurentan još neko vreme. Od Yamaha nema realno ništa,  Suzuki teško... A što se tiče ličnog odnosa, jbg ljudi su u pitanju ne mašine. Znaš i sam da kad se neke stvari u životu izgovore, teško se ispira gorak ukus u ustima koji ostane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi
pre 8 minuta, GixxerK6 je napisao:

Sa druge strane kao što ste mogli da vidite svaka trka je priča za sebe, ova partija je bila takva, ko zna kakva će biti sledeća.

Ovde su mnogi pogrešili izbor guma, ako je 99 ovde rešio problem energije i fine kontrole gasa to je jedna stvar ali management jedne trke podrazumeva bar 10 faktora da idu zajedno kako treba.

Ali pokazao je da može, da dobitna kombinacija postoji. Prebacio je lopticu kod tima, on je sebe oprao. Spremite mi motor kako treba i ja se borim za pobedu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
pre 8 minuta, Robin Hood je napisao:

Ali pokazao je da može, da dobitna kombinacija postoji. 

Da, jeste. Bio je usamljen u toj svojoj borbi. Sve koje poznajem i koji koliko toliko prate ovaj sport, niko nije rekao da očekuje da će pre ili kasnije da stvar proradi, radije su govorili da je šupak. Ali da budem iskren dobar deo tih su oni koji slušaju samo novinare i izjave po svuda a ne veruju samom sebi, ne vide, ne žele da vide ili su nečim drugim zaslepljeni pa ne vide dalje od nosa.

Treba i to razumeti nije lako kada si fan protivničkog tabora, teško je tada gledati stvari širom otvorenih očiju

Čitam danas 93 kaže da se fanovi u ITA više raduju njegovoj grešci i padu nego nečijoj pobedi. Baš bedak...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
pre 17 minuta, Robin Hood je napisao:

@SlobodanR1

Upravo tako. Dok se oni svi đoraju sa jednog mesta na drugo, Markez niže titule. Ne kažem da ne treba, ali bilo bi lepo da ima konkurenciju. Ovakav Lorenco na ovakvom Dukatiju bi sigurno to bio. Zarko ide u KTM, nema šanse da bude konkurentan još neko vreme. Od Yamaha nema realno ništa,  Suzuki teško... A što se tiče ličnog odnosa, jbg ljudi su u pitanju ne mašine. Znaš i sam da kad se neke stvari u životu izgovore, teško se ispira gorak ukus u ustima koji ostane.

Upravo tako...treba se dogovarati, planirati, hilajdu puta reći da ti promijene neku stvar, da razumiju oni tebe i ti njih, a to se preko one stvari ne može..No, evo jedan viši nivo "svi sem mene su krivi" https://www.crash.net/motogp/news/897599/1/vinales-lost-yamaha-promised-winning-bike#comments   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Negde sam pročitao da je Lorenco razočaran ne samo što ga nisu slušali kada su izmene na motoru u pitanju već i zbog omalovažavanja, jer su ga ljudi iz dukatija stavili u istu ravan sa Petrućijem i Milerom. 

 

Ovo su klasične navijačke strasti. 

Do juče ga svi pljuvali, danas svi hvale njegove vozačke kvalitete. 

Već nakon sledeće trke će se ovo zaboraviti a o njemu će se suditi samo na osnovu te sledeće trke. 

 

Takvi smo ljudi. Jači nam je trenutni utisak nego zdrav razum. 

 

Ducati je nakon potpisivanja ugovora sa Doviciozom mogao opušteno da sačeka kraj sezone pa onda da reši pitanje drugog vozača. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2123 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Razlaz dukatija i 99 je neminovan. Neverovatno je da bukvalno svi gube ovakvim razrezenjem...

- Dukati gubi priliku da se takmici za sampionat i veliko je pitanje koliko godina ce proci da opet imaju sampiona na motoru.
- Lorenco gubi mozda poslednju priliku u karijeru da osvoji jos jednu titulu (ako i zavrsi u Yamahi, zavrsice na šklopociji od motora).
- Sampionat gubi jedinog moguceg konkurenta MM-u za osvajanje (ko zna jos koliko) titula

Lorenco je bolestan vozac ali i primer kako je velik ego kao bumerang... Ko zna, da je bio malo prizemniji mozda sada ne bi bili na putu bez povratka on i Dukati tim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja