Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: CF MOTO 700 MT

Rekoh, radio mi sat i sa lošijim i sa novim akuom, radila i kilometraža, samo trip na 0 posle svakog gašenja, mnogo me nerviralo to

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, Vojkan je napisao:

Rekoh, radio mi sat i sa lošijim i sa novim akuom, radila i kilometraža, samo trip na 0 posle svakog gašenja, mnogo me nerviralo toemoji17.png

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Probaću da mu otkačim akumulator na par sati, ne znam je li problem do ECU ili do table... :stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: CF MOTO 700 MT

Mislim da je u tabli neka caka, treba neko malo da se pozabavi time npr
@N.F.S.


Послато са M2101K9G помоћу Тапатока





  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 7 minuta, Dragan79 je napisao:

Pozdrav. Zanima me mišljenje za Hondu VFR 800 2015-2017 kakav je motor? Verovatno nije za ovu grupu, ja se izvinjavam unapred!

 

Možeš ovde da pitaš, ovo je tema za CBF. :)

 

pre 17 minuta, Vojkan je napisao:

Mislim da je u tabli neka caka, treba neko malo da se pozabavi time npr
@N.F.S.
emoji16.png


Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

I to što kažeš... Ceo motor da mu odnesem. :jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Treba proveriti na el šemi verovatno ima dva napajanja table jedno preko kontakta jedno direktno,a sat nezavisno iz baterije u tabli ili slično.Moguće da je neki prekid u direktnom napajanju.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8475 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nije mi poznato u kakav tip memotije skladisti ove podatke...  Predjena kilometraza je u (vetovatno) PROM cipu, a ovo sto se upisuje svakodnevno (trip meter) ide u EEPROM. To su tipovi stalne memorije i ne zahtevaju struju za cuvanje podataka.

 

Koliko mi je poznato, tabla cbf-a nema bateriju ili neki elektrolit, zato se sat i resetuje po skidanju kleme.

 

Verujem da je zalepio taster, to je bar lako za proveriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8475 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

.... ali samim tim da sat nije lepo sklopljen (spali tasteri sa vodjica) me navodi na to da je kilometraza tumbana (upisuje se direktno na cip) i nesto prespojeno greskom tog "majstora"

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Par opcija igra ulogu kod ovakvog problema.

Table koje imaju bateriju zarad čuvanja vremena nemaju dodirnu tačku sa Tripom 1/2.

Znači to u startu precrtati kao mogućnost, isto važi i za skidanje kleme sa baterije.

 

Ovde problem može biti u instalaciji ako fali negde (pin) stalano napajanje.

Druga mogućnost je sama tabla i ona se grana na dve grane.

Jedna grana je....sjebala se sama od sebe zbog vlage, lose baterije tj napona.

Druga grana i ona najjjcesca je od cackanja nekog ko ne poznaje dovoljno dobro posao ili nemarnost.

 

Aleksanda ono što možeš ti uraditi je da ispitas instalaciju (uz el. semu) i da proveris taster(e).

Ako je jedno i drugo u redu....sve ti je dalje jasno.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

.... ali samim tim da sat nije lepo sklopljen (spali tasteri sa vodjica) me navodi na to da je kilometraza tumbana (upisuje se direktno na cip) i nesto prespojeno greskom tog "majstora"

Pa da su onda namerno izmakli dugmiće da ne može da se lista. Ja sada mogu bez problema da idem između ODO/TRIP1/TRIP2, beleži sve dok god motor radi, čim ugasim i upalim, trip metar zaboravi, ukupnu kilometražu i sat pamti. Ali sat je pamtio i kad smo čupali akumulator na 10-15 sekundi, tako da verovatno ima svoju memoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

U kolu pokazivaca sata najverovatnije ima elektrolitski kondenzator, tzv. Gold Cap koji daje struju satu cak i nekoliko minuta kada nema plus sa aku sto je dobro kod menjanja akumulatora. 

A za resetovanje Trip-a lici mi vise na neko cackanje nego na nedostatak stalnog plusa zato sto ipak sat radi i kad vise sati ili dana motor ne dobije kontakt i ne pali se. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8475 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To i napisah iznad, sat pamti kratki period zbog zaostale, akumulirane struje u nekom elekrtolitu, nema namensku bateriju.


Malo off a propo teme,
Prodavao je drugar rt1200, mala neka kilometraza a on zardjao kao u soli da je bio, godine i oziljci pricaju drugu pricu.
Okaci on oglas, napise oko 20K bese, toliko i pokazuje.
Cifra na kontu toga 2000e veca od proseka, dodje kupac, poveo servisera iz Radulovica mislim, zakaci covek neki kao tablet, jaooooooo, 300K predjenih!
Skoro je Djunta o tome pisao, zamenili u memoriji table cifru koja ce se prikazivati ali BMW logika pamti jos negde.
Bas me zanima imaju li i japanci tako neki backup?
Paljevino (Branko), moze li se ocitati stvarna km nekako posle izmene?

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Može se desiti da se kilometraža čuva na nekoliko mesta, pogotovu ako se radi o vozilima sa Canbus sistemom mreže, npr. u ECU (BMW i njihovi Bosch/Continental čuvaju km i u ECU pored toga što čuvaju i u EEPROM memoriji u satu). Može da se čuva i u ABS modulu, kod Dukatija u BBS-u...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Japanske masine sa analognim satom su najbolje. Pise 40 000 a ono 140 000...Jel slagao nesto prodavac?

 

Pa i nije, na satu ima koliko pise. :jee:

 

Jedan majstor pre 7,8 godina na moje pitanje zasto su ostavili tu tehnologiju da se sat obrce na 100 000 km kaze - to su uljare, na 100 000 km uradis veliki servis, i motor je opet nov. Ides ispocetka. I tako u krug, u krug...:jee1:

 

Pa nije ni cudo da je Labas sa FJ1200 presao vise od miliona. Covek preminuo nazalost, a verujem da je motor jos ziv...A kad sam gledao gde ga je sve terao po Avganistanu, Pakistanu, Nepalu. Ma idi...Motorcina. 

 

Zao mi je sto su japanci pokvarili kvalitet sa ovim novim izdanjima. Al dok god ima polovnih motora, vozicemo se. A dal ce ovo novi izdrzati kao ove starije masine, videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6841 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ti motori sa kraja 90ih i početkom 00ih su verovatno nešto najbolje što je moto industrija iznedrila. To su većinom bili relativno jednostavni motocikli, izuzetno pouzdani sa pristojim perfomansama. Posle je usrana stvar sa euro normama. Ovo sad su svi kao mobilni telefoni ili bela tehnika. Kupi vozi baci. Niko neće da ti proda motor koji kupiš nov i voziš ga do kraja vozačke karijere. Prosto je, gura se novi model što pre na tržište, pa se kasnije "peglaju" nedostaci i onda model na ide redukciju troškova. 

 

Fabrike rade ono što mi hoćemo a marketing nas je naveo da nam je bitan LCD displej, da ima punjač za telefon, da se konektuje telefon i slična sranja. Nama vlasnicima je samo bitno nakićen motor a niko ne pominje putovanja. Pa znate šta je FZS600S2 u odnosu na većinu novih motocikla iz srednje klase? Nedostižan. Nego taman posla da to voziš, nema touch screen, ne mogu da se konektujem. Plači, nema kontrolu proklizavanja, kad vidim oblak odma bromezapam, ne znam motor da dovezem kući po kiši. Ali šta briga vlasnika koji ne zna za šta služi svećica da li vozi agregat iz rasnog R-a ili ima neki generični dvocilindraš iz Loncina? Daj mu LCD da menja modove i aplikaciju, njemu super.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2504 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Iz ovog i sličnih razloga ne menjam svoj motor dok me služi.

Nisam pristalica silne elektronike ni u kolima a kamoli na motoru.

Mogu bez toga, kao mlađi vozio sam motore luđe i brže a bili po opremi daleko lošiji nego ovi danas novi.

Svaki čip više najava problema u budućnosti. Vidim kakve sve probleme imaju moji drugari oko kola vezane za elektoniku.

Ne računam kola koja su pa skoro nova.

Ne vozim motor kao nekada, po gradu se vozikam na skuteru a na Suzanu sedam na duže ture.

Obično sa ženom.

Nisam toliko bogat da zarobim u motor 15-20K a da mi stoji u garaži veći deo godine.

Sa Suzanom uživam u vožnji i nemam zamerke, koči kako treba, ubrzava, zaleže u krivini, udobna mi za put.

Zadnja tura skoro 4,000km po dolasku kući nikakvih problema, kao da sam vozio jedan dan.

Održavanje samo redovno, da ne ureknem sada - nije bilo niti jednog neplaniranog kvara unazad 10godina.

Ove 2024 planiram malo veće ulaganje, servis kočionog sistema, prednja viljuška, ležajevi točkovi, ventili i još po nešto ako se ukaže.

Razmišljali žena i ja da li da menjamo odanu Suzanu. Meni a i njoj za oko zapala Yamaha Tracer 900GT. Nova ili par godina stara.

Bilo je tu još nekih kandidata ...

Još vagamo, dok zima traje :kafa:

Ako na proleće ipak uradim ovo na Suzani družimo se mi i dalje do penzije :aha:.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Ne razumem čemu toliki strah od elektronike, mada kažu, čovek se boji onoga što ne razume. :lol:

 

Ne sad, ozbiljno, šta to tačno od elektronike crkava na "novijim" motorima, iskreno nisam upoznat? I po čemu to noviji motori nisu izdržljivi kao i stariji?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Izvinte što se ponavljam, al evo za zemljaka @Paljevina informacije iz prve ruke. Meni je crkla keyless bravica. Na skuteru, ne motoru, ali sve jedno je to. U garanciji.

 

Odnosno nije crkla, nego je brljavila - zaključa se i neće da se otključa, random, kako joj se svidi, bez pravila. Nekoliko puta sam morao zato da ostavljam skuter, da se vraćam taksijem\kolima, pa onda proradi samo od sebe nakon nekog vremena...

I ja sam laik za elektroniku, ali su bogami i moto serviseri. To su mehaničari, nisu hakeri. Elektronika je za njih black-box. U Kragujevcu to nisu znali da reše. Prodavac iz Novog Sada me je onda poslao u Niš u ovlašćeni. Ni tamo nisu znali koji mu je. Onda su oterali skuter u Novi Sad, ni oni nisu znali da dijagnostikuju gde je tačno problem, i pored dijagnostičkog uređaja... Dal je neki bug u softveru, šta li, ali neka zahebana falinka jeste...

 

Na kraju je fabrika poslala sve živo što iole može da ima veze sa problemom, pa su u servisu sve to i zamenili, a opet bez da znaju šta je tačno bio uzrok. Da sam sve morao da kupujem i idem metodom uzaludnih pokušaja, van garancije, koštalo bi ko sam đavo. Ovako me je samo koštalo živaca.

ewfi.jpg

 

E sad, nakon ovog neprijatnog iskustva, počeo sam da dublje razmišljam na temu elektronike u motorinu. To proizvođačima lepo služi da te vežu za sebe i da te muzu kao kupca.

Najprostiji primer - pre si imao sijalicu koja crkne, pa je zameniš za drugu jednostavno i lako. Pa su onda počeli da prave mačkaste farove gde laik to ne može to sam da uradi, nego mora da plati uslugu servisa.... A sad su ti LED farovi i signalizacija, specifični za konkretan model. Ne možeš ni da nabaviš drugo, osim od proizvođača, koji će onda da ti rebne cenu koja njemu odgovara...

 

Sve u svemu, živa jeste istina, što više elektronike, to više muke, teško neko može da me ubedi u suprotno više.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Onda mi preostaje da mu ugradim tahograf, beležim početnu i završnu kilometražu, relaciju... :jee:

Isto tako pazarim ja E36 pre 7 godina, čisto informativno proverimo pravu kilometražu, na tabli 240,000km, komp kaže 370,000... :D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Moje lično mišljenje je da se preteruje. Okej, @boza_kg, imao si problem, rešili su ti ga, i Ducati je imao problem s keyless sistemom do 2014 na Multistradi pa nikom ništa, sad ne čujem da se bilo ko žali. 

 

U svakom slučaju, pravi se ono što se potražuje, da se ne konzumira i prodaje, ne bi se ni proizvodilo. Smatram da se samo bzvz kuka, voziće se i novi motori narednih 20 godina bez problema, a elektronika i plivajući zamajac je čuveni bauk kod Srbina. :lol:

 

Ti si Božo recimo mogao da kupiš i skuter bez keyless sistema, ali si se odlučio baš za taj. ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 665 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Upravo sada, Paljevina je napisao:

Moje lično mišljenje je da se preteruje. Okej, @boza_kg, imao si problem, rešili su ti ga, i Ducati je imao problem s keyless sistemom do 2014 na Multistradi pa nikom ništa, sad ne čujem da se bilo ko žali. 

 

U svakom slučaju, pravi se ono što se potražuje, da se ne konzumira i prodaje, ne bi se ni proizvodilo. Smatram da se samo bzvz kuka, voziće se i novi motori narednih 20 godina bez problema, a elektronika i plivajući zamajac je čuveni bauk kod Srbina. :lol:

 

Ti si Božo recimo mogao da kupiš i skuter bez keyless sistema, ali si se odlučio baš za taj. ;)

И промаја:jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Paljevina, pda, sto batina po tuđim leđima nije mnogo, proći će bol ;)

Nisam tad razmišljao o posledicama keyless-a. Nisam mu video neku prednost, al ko velim, OK novotarija. Model sam birao zbog drugih razloga.. Ali zato gledam ovaj moj sledeći, bože zdravlja - Ima NFC karticu za paljenje, bez baterija, ali i klasični ključ kao backup! To mi je sad osnovno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 28 minuta, Paljevina je napisao:

potražuje, da se ne konzumira i prodaje, ne bi se ni proizvodilo

To mu dođe kao opravdanje za reality programe, farme i ostalo. Pa da ne prave to s*anje, niko ne bi ni gledao, mož i tako da se posmatra.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
4 minutes ago, boza_kg said:

To mu dođe kao opravdanje za reality programe, farme i ostalo. Pa da ne prave to s*anje, niko ne bi ni gledao, mož i tako da se posmatra.

Tako je. Al u pravu je i Paljevina, on je rekao zapravo samo cinjenicno stanje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja