Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Videh taj vizir kod Neše, ali mi deluje odvojeno od maske (ne leži kao fabrički), al' verovatno mora jer je takav ugao.

Nije nepodnošljivo, ali recimo za auto-put bi mi trebali čepići jer konstantno zuji od vetra. Do ~100km/h je okej. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Ja sam na kraju batalio produzetke, koristim MRA vizir i stavim cepove kad je autoput. Mislim da je najbolje da uradis ovo sto je Nesa uradio. Jer ugao vizira je takav da vazduh bije u glavu/ramena, i fabrickim podesavanjem vizira se ne menja. Ako ga "prelomis" produzetkom stvara se neki cudan efekat gde se vizir na nekim brzinama trese i stvara turbulencija. Na Z1000SX na primer fabricko podesavanje vizira menja i ugao vizira, pa u najvisem polozaju bude kao kod Nese, i bude bolje nego na CBF iako je vizir kraci.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8574 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja ako prodam ovu Suzanu to ce biti zbog galame koju vetar stvara! Krecem dole ka jugu za sat vremena, oprema spremna! :D 

 

Elem, na cbf (sa podignutim vizirom) pa i na integri smo mogli da preko komunikacija razgovaramo bez problema, tako do 120kmh... Sada, vec na 70kmh huk bude prejak.

IMG_20231007_103814.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 8 minuta, N.F.S. je napisao:

Ja ako prodam ovu Suzanu to ce biti zbog galame koju vetar stvara! Krecem dole ka jugu za sat vremena, oprema spremna! :D 

 

Elem, na cbf (sa podignutim vizirom) pa i na integri smo mogli da preko komunikacija razgovaramo bez problema, tako do 120kmh... Sada, vec na 70kmh huk bude prejak.

IMG_20231007_103814.jpg

To je to. Ja preko 100 nisam smela na CBR da okrenem glavu, imam osećaj da će vetar da mi slomi vrat (o vetru neću da pričam). Sad se lagano razvrćem, druga priča skroz. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 758 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Kako vam se čini ideja da napravimo spisak zainteresovanih za onaj hepek koji je @N.F.S. napravio

pa da se uradi neka manja serija tih distancera. Ja bih to avansno uplatio, toliko me nervira buka i turboencija na produženom Givi viziru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

Da li moze Ivan da napravi neki vizir? Ili baci pogledu Louise, mogu da zamolim druga da uzme tamo ako ima. On ce za 20ak dana za Srb pa moze da mi ponese

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Svašta nešto planiram da mu uradim, nego polako...  :)

Kompletno farbanje u crvenu (za nijansu još ne znam), ugradnja lancobrana sa blatobranom, farbanje felne u crnu sa sivim ili crvenim falcom, presvlačenje sedišta, crash bar, novi oem retrovizori, poliranje farova, produženi vizir, digitalni voltmetar, pokazivač temperature motora itd. :zvizduk:

Promenio član Alexandra995
dopuna
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Da ofarbaš onakvu boju. :'(

Nadji sebi crveni, a meni, razume se, prodaš crni. :D

Ili ako toliko želiš crvenu, uzmeš sve kompletno kupiš i ofarbaš, a ove oklope i maske ostaviš ovakve. Dakle 2 seta. :D

Promenio član Zlatko LA
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 7 minuta, Zlatko LA je napisao:

Da ofarbaš onakvu boju. :'(

Nadji sebi crveni, a meni, razume se, prodaš crni. :D

Ili ako toliko želiš crvenu, uzmeš sve kompletno kupiš i ofarbaš, a ove oklope i maske ostaviš ovakve. Dakle 2 seta. :D

Ma gde ću oklope da nađem, nema delova ni za lek. :D

Video si ono malo ulubljenje na rezervoaru, kad ga gledam sa strane bode mi oči. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2102 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Kendi red, Honda je to...i boja bas za devojcice...:jee2:

Promenio član BokyBoy
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1317 postova
On 10/7/2023 at 10:41 AM, N.F.S. said:

Ja ako prodam ovu Suzanu to ce biti zbog galame koju vetar stvara! Krecem dole ka jugu za sat vremena, oprema spremna! :D 

 

Elem, na cbf (sa podignutim vizirom) pa i na integri smo mogli da preko komunikacija razgovaramo bez problema, tako do 120kmh... Sada, vec na 70kmh huk bude prejak.

IMG_20231007_103814.jpg

Ja bez ovoga vise ne mogu da vozim. Uvek imam set cepica u jakni. 

 

Sluh sam cini mi se ostetio jos na XJR 1300 i svim prethodnim motorima (a pogotovo pri izlaganju jakoj koncertnoj muzici). Moracu da idem uskoro na audiometriju da proverim ostecenje. 

 

P.S. svi koji vozite bez cepica za usi, pogledajte film "Sound of metal". Mislim da ako ga odgledate do kraja, vise necete pomisliti na izlaganje buci bilo kakve vrste. 

 

Tek kad stavite cepice za usi sa druge strane imate osecaj udobne i kvalitetne voznje. 

 

Skupa kaciga i visok vizir moze donekle pomoci, al nikad ne moze biti zamena za cepice za usi. 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

@Pingvin37 Meni se u poslednje vreme dešava da čujem, ali ne razumem šta mi neko kaže, a počela je i buka u vožnji da mi smeta. Gde si nabavio čepiće i koliko se uopšte čuje kad se nose?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1317 postova
5 minutes ago, Alexandra995 said:

@Pingvin37 Meni se u poslednje vreme dešava da čujem, ali ne razumem šta mi neko kaže, a počela je i buka u vožnji da mi smeta. Gde si nabavio čepiće i koliko se uopšte čuje kad se nose?

U svakoj dobroj apoteci imas da kupis. A i na jos mnogim drugim mestima. Set je oko 600 dinara cini mi se (4 ili 5 pari) sve zavisi, a imas i na komad po paru 120 dinara.

 

Menjaj ih periodicno kad vidis da su prljavi i istroseni, da se ne nakupe bakterija. 

 

U pocetku malo cudno, posle se naviknes. Pogotovo u voznji van grada. 

Promenio član Pingvin37
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Maglaj, BiH
  • Motocikl: Suzuki GSR600 | Honda CBF1000

Počeo sam da čitam ovu temu. Došao do 23 strane i niko ne upita za....za problem koji ja imam... a to je ispucana guma kod šine vizira.

S toga, da li ima da se kupi, gdje i po kojoj cijeni, guma koja "štiti" šine na kojima se miče vizir (evo slika) - označeno zelenom "drečavom" bojom...

 

Moguće da je neku upitao, a ja ofulao u čitanju...bilo kako bilo, ja čitam dalje, a ako neko ima informaciju - javi! :D

BJBikers_CBF_001.jpg

Promenio član Belajmaker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 20 minuta, Belajmaker je napisao:

Počeo sam da čitam ovu temu. Došao do 23 strane i niko ne upita za....za problem koji ja imam... a to je ispucana guma kod šine vizira.

S toga, da li ima da se kupi, gdje i po kojoj cijeni, guma koja "štiti" šine na kojima se miče vizir (evo slika) - označeno zelenom "drečavom" bojom...

 

Moguće da je neku upitao, a ja ofulao u čitanju...bilo kako bilo, ja čitam dalje, a ako neko ima informaciju - javi! :D

BJBikers_CBF_001.jpg

Ja bi prvo potražila na KP ako ima motor u delovima, ako ne onda kod ovlašćenog uvoznika/servisa. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c
Počeo sam da čitam ovu temu. Došao do 23 strane i niko ne upita za....za problem koji ja imam... a to je ispucana guma kod šine vizira.
S toga, da li ima da se kupi, gdje i po kojoj cijeni, guma koja "štiti" šine na kojima se miče vizir (evo slika) - označeno zelenom "drečavom" bojom...
 
Moguće da je neku upitao, a ja ofulao u čitanju...bilo kako bilo, ja čitam dalje, a ako neko ima informaciju - javi!
BJBikers_CBF_001.thumb.jpg.493b2a13582effd87d3dad3c3d1eb6cc.jpg
Ja imam isti problem ali nigde ih nisam nasao, tražio sam i aliexpres i eBay, amazon I nista. Nasao sam samo oem iz honde bili su 20evra komad ali još nisam narucio.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Maglaj, BiH
  • Motocikl: Suzuki GSR600 | Honda CBF1000

Iskreno, meni smeta da mi je ta guma iscufana, ispucala.

Imaš li, sličajmlno, product number tih guma, da upitam Honda BiH za cijenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja