Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Velika Gorica
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 11 sati, boza_kg je napisao:

Ma ubedljivo je najpopularnija ta 300\350 cc klasa skutera, ima ih u različitim oblicima i varijantama, za svačiji ukus:

 

SYM ima 5 aktuelnih modela:

Joyride 300, Joyride 300 16, CRUiSYM 300, JOYMAX Z+ 300, HD 300

Kymco 6:

XTown, XTown CT, Agility 300, Downtown, DT X360, People S

Honda 3:

Forza, ADV 350, SH

Piaggio:

Nekoliko modela Vespi i Beverly

Yamaha:

XMAX XMAX Tech 300

itd

Imao sam dilemu izmedju Kymca X Towna 300, Yamahe X Maxa 300 i Piaggio Beverlya. 

 

Kymco je otpao zbog najmanje nosivosti i najvece potrosnje. 

Beverly je otpao zbog najmanje mjesta ispod sjedala + najvise lici klasicnom gradskom skuteru. 

Yamaha je na kraju prevagnula jer mi je najljepsa + najvise mjesta ispod sjedala + optimalna nosivost + najljubazniji trgovci i dobar servis na 10 min od kuce. 

 

Dok sam bio u trilemi prilikom googlanja nije mi izletila niti jedna "losa" informacija o X Maxu. Sad kad je uplacena akontacija za njega svako malo iskoci kako vole potrosit ulja, da su kocnice preslabe, plastike i zavrsna obrada katastrofa. 

 

I sad se ja preispitujem i pocinjem sumnjati u ispravan odabir. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Piaggio X9 500ie evolution

Da li se to nešto od skutera pojavilo u Srbiji?

Do pre 10 dana ničega nije bilo na stanju osim Sym i XCITING 400I?

Nisu prihvatali ni rezervaciju za kasnije ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3171 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 9 sati, Tomek_Nexus je napisao:

Sad kad je uplacena akontacija za njega svako malo iskoci kako vole potrosit ulja, da su kocnice preslabe, plastike i zavrsna obrada katastrofa. 

Pa znaš kako, nijedan model nije idealan, a crvić u glavi uvek bunari da li je izbor bio pravi. XMax je svakako trenutno jedan od najboljih, pa se fokusiraj na njegove pozitivne strane, ima ih mnogo više nego onih loših. Što se tiče ulja, proveravaj na svakih 1.000 km i dospi po potrebi, nije to neki problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1612 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 11 sati, Tomek_Nexus je napisao:

Imao sam dilemu izmedju Kymca X Towna 300, Yamahe X Maxa 300 i Piaggio Beverlya. 

 

Kymco je otpao zbog najmanje nosivosti i najvece potrosnje. 

Beverly je otpao zbog najmanje mjesta ispod sjedala + najvise lici klasicnom gradskom skuteru. 

Yamaha je na kraju prevagnula jer mi je najljepsa + najvise mjesta ispod sjedala + optimalna nosivost + najljubazniji trgovci i dobar servis na 10 min od kuce. 

 

Dok sam bio u trilemi prilikom googlanja nije mi izletila niti jedna "losa" informacija o X Maxu. Sad kad je uplacena akontacija za njega svako malo iskoci kako vole potrosit ulja, da su kocnice preslabe, plastike i zavrsna obrada katastrofa. 

 

I sad se ja preispitujem i pocinjem sumnjati u ispravan odabir. 

Nista se ne sekiraj, novo je novo.

Prosle godine uzeo nov tricity (xmax-ov brat, skoro pa blizanac), ulje ne trosi, sto se tice zavrsne obrade jedina mana su farbane plastike, one crne su odlicne.

Ove farbane su mozda mogle za nijansu da budu kvalitetnije mada ni kod drugih nisu bolje.

Jedina mana je ta farba tih plastika, jednu zimu sam imao original yamahinu kecelju bas za moj skuter, svugde gde naleze na plastiku ima one mekane gume da ne grebe i da dihtuje, kada sam skinuo kecelju na prolece ostali tragovi na farbi od nje, izgleda da je ta boja bas osetljiva

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3171 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 20 minuta, Sharky - Alex je napisao:

kada sam skinuo kecelju na prolece ostali tragovi na farbi od nje, izgleda da je ta boja bas osetljiva

A skoro svi proizvođači su otanjili plastike i uveli te neke fensi matirane farbe. Ili prepisuju jedni od drugih ili se dogovaraju (ko je rekao da karteli, ne konkurencija) Lepe su farbe, na slikama. Za promo materijale, Instagrame i ostale TikTokove, tj. marketing :)  Kake ima veze što je sve lošije nego pre x godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300
11 hours ago, Tomek_Nexus said:

Imao sam dilemu izmedju Kymca X Towna 300, Yamahe X Maxa 300 i Piaggio Beverlya. 

 

Kymco je otpao zbog najmanje nosivosti i najvece potrosnje. 

Beverly je otpao zbog najmanje mjesta ispod sjedala + najvise lici klasicnom gradskom skuteru. 

Yamaha je na kraju prevagnula jer mi je najljepsa + najvise mjesta ispod sjedala + optimalna nosivost + najljubazniji trgovci i dobar servis na 10 min od kuce. 

 

Dok sam bio u trilemi prilikom googlanja nije mi izletila niti jedna "losa" informacija o X Maxu. Sad kad je uplacena akontacija za njega svako malo iskoci kako vole potrosit ulja, da su kocnice preslabe, plastike i zavrsna obrada katastrofa. 

 

I sad se ja preispitujem i pocinjem sumnjati u ispravan odabir. 

 

LooL-- koji to kre10 pisu??

Ne da si pravo odabrao ..Odlicnp si odabrao!!

Sve svoje sumnje ces da izgubis nakon prvih kilometara na xmaxu...

 

Kao pponosni vlasnik xmaxa samo cu ti reci..Dobrodosao..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1993 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Tomek nemoj da te pale.Yamaha je super motor,i nemoze da nesto bude lose.Cak i kinezi prave dobre motore.Nego pitanje je isporuke ,koliko ce da cekas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Velika Gorica
  • Motocikl: Honda Forza 350
pre 44 minuta, cezarpa je napisao:

Tomek nemoj da te pale.Yamaha je super motor,i nemoze da nesto bude lose.Cak i kinezi prave dobre motore.Nego pitanje je isporuke ,koliko ce da cekas.

Uplatio sam akontaciju 28.7.  Receno mi je da ce najranije stic u 10. mj., a najkasnije u 12. mj., a sad kako ce bit.... 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
On 10.8.2022. at 16:32, zec je napisao:

Beli. Presao na 500 i Hondu.

Jel to ovaj?

Razgovarao sam sa kolegom, otici cu da ga pogledam. Deluje mi kao OK izbor za mene kao pocetnika?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sym hd300, 2019. godište, Scooter, vozilo prešlo 13000 km, Beograd. Cena 3.250 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1993 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Licno Piaggio sta se dobije za novac ,najvise pruza.

Mada ovaj SYM 2019 3200e,to nije skupo.Beverly 12 ,13 je toliko.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 720 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
Pre 5 sati, Korto Malteze je napisao:

Jel to ovaj?

Razgovarao sam sa kolegom, otici cu da ga pogledam. Deluje mi kao OK izbor za mene kao pocetnika?

 

 

Idi i vidi. Voza ga po potrebi, ne cuci u garazi. Trenutno je skinut vizir, radi klima. Inace je sredjivao i sediste. Ma vidi pa ako ti odgovara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

@zecnaravno. Neverovatno mi je da mi ljudi preporučuju značajno starije Beverlije i Yamahe, kao ova na linku ispod. Pa nisu Kymko i SYM baš toliko loši. Sad, da li SYM 2019 ili Yamaha 2011 za priblizno slican iznos. Svakako cu pogledati vise modela , pa cu odluciti. :grr:

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha X MAX 250, 2011. godište, Scooter, vozilo prešlo 32600 km, Beograd. Cena 2.790 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1993 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Veoma je vazno da motor ,skuter koji zelite da kupite ima koliko toliko servisnu mrezu i rez. delove.SYM je ok motor i novi Kymco Agility.I obican kinez ako ima delova moze lepo da sluzi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Da li da ponovo izreklamiram moj oglas ovde možda se nekom svidi :)?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Tražim i dalje sebi maxi da uzmem i uvek neko sranje iskoči i pare odu. Sada opet imam nešto novca pa mislim da je krajnje vreme da se pazari nešto... Elem, vidim u oglasima jedan Sym Maxsym 400 iz uvoza, cena da li je realna pojma nemam ali znam da bi mi ostalo para za pretres kompletnog motora, šta mislite, koliko je u Srbiji pametno kupiti ovako nešto :

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sym Maxsym, 2013. godište, Scooter, vozilo prešlo 21000 km, Mladenovac. Cena 2.150 € - Motori - Polovni Automobili


Video sam neke postove koji su bili davno na ovu temu ali ništa svežije...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Kako se bliži kraj sezone tako i u oglasima sve više skutera... :jee1:

Yamaha xmax - osim što ima gadan i predimenzionisan auspuh (sigurno sa razlogom), da li motor 0d 400cc ide osetno bolje u odnosu na 300cc? Skapirao sam da je Euro4 motor, 34ks, u odnosu na 29ks kod 300-ke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@sole92 Prodaje ga komsija od koga sam ja kupio Sym Citycom 300. Ne znam nista o konkretnom modelu, video sam ga u dvoristu, deluje bas ocuvano. Uglavnom, probao sam prethodni koji je imao, sa mnogo vecom kilometrazom na satu. Preudoban je, sedi se zavaljeno kao u fotelji, mesta za noge na pretek. Ja sa 190cm ih ispruzim kao u limuzini. Vuce lepo, ali ne nesto spektakularno bolje nego moj Citycom, to je moj licni utisak. Komsa je za sebe zadrzao jedan od 600cc i kaze da mu trosi oko 5l, pretpostavljam da se ovaj vrti oko 4. Ja sam sa mojim imao nekoliko pehova, ali u sustini sam zadovoljan. Za 4 meseca prevalio 7500km, potrosnja ispod 3l u 95% slucajeva, tako da je sva ulaganja vec isplatio. :) Razmisljam cak da pitam komsu da se trampimo :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

@maxxxica hvala na informacijama, definitivno ću da se organizujem da odem da pogledam.

Ne očekujem idealno stanje jer nije nov, samo da nije izlomljen,svakako je solidna suma ostavljena sa strane za sređivanje. Jedna od stavki koja mi odgovara je upravo to što sam po stranim forumima čitao da je jako dobar za visoke vozače kakav sam i sam. Jedino što me još plaši je malopre dostupnost delova ali valjda ima da se bar naruči s obzirom da imaju ovlašćenog distributera u Srbiji

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 368 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
Pre sat vremena, QmBGD je napisao:

Kako se bliži kraj sezone tako i u oglasima sve više skutera... :jee1:

Yamaha xmax - osim što ima gadan i predimenzionisan auspuh (sigurno sa razlogom), da li motor 0d 400cc ide osetno bolje u odnosu na 300cc? Skapirao sam da je Euro4 motor, 34ks, u odnosu na 29ks kod 300-ke...

Loše su se pokazali generalno, bolje je izbor 300 u svakom smislu.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3171 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Koliko sam gledao, original SYM delovi su relativno skupi, mislim, skuplji su nego kod konkurencije, ali svakako je dobro što je jaka firma sad zastupnik, da možeš da nabaviš nešto što je retko i\ili hitno. Ali ima i zamenskih delova, tu je i Net, a SYM je popularan u Grčkoj, pa može i tamo nešto da se kupi kad se krene na more itd.

Sve zavisi koliko to primaš k srcu. Nije da može baš da se uđe u prvu radnju i kaže - dajte mi delove za SYM, ali nije ni neka prevelika muka, predpostavljam. Veliki servis planiraj malo više unapred.

 

Meni je na primer baš bila zanimacija zimi, van sezone, da birkolim i nabavljam delove online za moj prošli Kymco GTi. Budu ponekad poveliki popusti za bulk pakovanja, tipa kaiš, rolnice, ulja, filteri, slajderi... u paketu, kupim unapred, pa to ispadne povoljno.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@Korto Malteze Sto se tice delova, kaiš, pločice našao na nekom našem sajtu, bez problema, cena korektna, ukupno oko 8000din. Filter vazduha u Eurosumaru, 2000din. Kad je otisao anlaser, stavljen polovan od kymca, regler joskin, a detaljan pregled, tj. Veliki servis mu je odradio dr @Satelis tako da za odrzavanje, nema brige. Koliko sam ispratio, a i cuo, nesto delova moze i od Honde, dugo su saradjivali. U sustini, mozda malo komplikovanije za nalazenje nekih delova koji se retko menjaju i kvare, ali nije nemoguce. @sole92nisam bas zagledao ovaj skuter, ali na prvi pogled je izgledao bas ocuvano. Koliko sam primetio, ni jedan mu do sada nije bio u losem stanju, uglavnom lepo ocuvane dovozi. E sad, polovno je macka u dzaku. Niko nista ti tu ne garantuje. Kontam ako mu odradis sve servise, da ce te sluziti. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja