Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 2477 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
2 hours ago, ironhorse said:

Lepa freza,zemo.

Nemaš slajdere, nikakvu zaštitu u slučaju da ti ispadne?

Jedino na travu da ispadne, posto se vozi od garaze do travnjaka.

 

pardon, gura se :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 10 sati, ironhorse je napisao:

Lepa freza,zemo.

Nemaš slajdere, nikakvu zaštitu u slučaju da ti ispadne?

Фреза је у комплет оклопима, него их нисам враћао после сервиса, контам да исполирам гране... и тааако...:ups:

 

a37l5JC.jpg

 

GI9lCr3.jpg

 

Планирао сам оне чуњиће да ставим ал и то за сад само у плановима.

 

Screenshot_20231005_070325_Facebook.thumb.jpg.f26ecdf242aa7ce6b598f2d920194663.jpg

Promenio član Marko05
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 6 sati, drmilan_ je napisao:

Jedino na travu da ispadne, posto se vozi od garaze do travnjaka.

 

pardon, gura se :jee:

Ахахахаха, то је то брат.

Све си у праву.:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 7 minuta, BokyBoy je napisao:

@Marko05 Prelep! Samo neki top, crn naravno...:ljubav:

Хвала Боки.:takoje:
И овај фабрички је неко офарбао у црно.
Чекам да се @N.F.S. предомисли око продаје миваре па да комбинујемо.;)
Мада сам некако после старе фрезе навикао на тај фабрички рад фена и прија ми.
Још је ова хиљадарка мало бучнија од шестице и некако ми таман звук са фабриком.

Promenio član Marko05
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2203 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 1 minut, Marko05 je napisao:

Хвала Боки.:takoje:
И овај фабрички је неко офарбао у црно.
Чекам да се @N.F.S. предомисли око продаје миваре па да комбинујемо.;)
Мада сам некако после старе фрезе навикао на тај фабрички рад фена и прија ми.
Још је ова хиљадарка мало бучнија од шестице и некако ми таман звук са фабриком.

Upravu si to za zvuk, ne bi verovao kada bih ti rekao da ja zadnjih mesec dana vozim sa cepovima za usi...i mnooogo mi se svidja. :D

Ali ti kazem zbog bezbednosti...znas onu : Loud pipe save life :oda2:

A Nesin Mivv je d...kanje, cucnuo bi ti extra......:ooo:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ма да, сећам се миваре на бандиту.

Кренем кроз град, сви беже са стране, мени трака слободна.:)

 

q5CDGjn.jpg

 

Најлепши топ убедљиво.

Имао сам овај, јесте био кинез ал се чуо боли глава.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 941 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Meni se ne svidja remus sto imam, nema dovoljnu dubinu. Po meni ima serpa zvuk. Ili to na banditu 600 kubika ne moze ni da se postigne 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Најлепши звук што сам чуо је са другаровог акрапа.

 

Screenshot_20231005_075158_Facebook.thumb.jpg.579e7d384577c5c54317bf20e5fc119a.jpg

 

На леру и нормалној вожњи га не чује, али кад шалта, навлачи... има толико дубок звук да се најежиш.

И само пуца, али некако баш дубоко, није оно да јечи к'о да га деру. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mene je ovog Mivva sramota malo :D, skinuo opet prigusivac (naterali drugari) pa otisli da se vozimo, jaaao koliko zvuka a na saltovanju i pustanju gasa, cim se spusti na oko 4000 obrtaja krecu detonacije i metar plamena nazad!

Kada smo bili u Paracinu sednem ja na crvenu cbf1000, dovezao se kuci kao gospodin :jee:

 

Meni je ovo merica za zvuk, los snimak (snimano pre 20 god) moja cbr1000, Robert radio i top i grane cele, od cilindara... Tih a dubok zvuk, ispadaju plombe...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2203 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Moj Remus X Hexacone...nece DB nikako, cim ga stavim, odma' povrati...:lol3:

sada je skracen za 10 cm i plastificiran u crno i tri puta je lepsi, o zvuku necu ni da pricam...

nemam snimak, moram da napravim, zbog poredjenja

ali je sada zvuk izuva iz cipela...palim alarme kada prodjem ulicom...:lud:

 

Imam samo sliku za sada.

 

 

 

367679759-3478494759057677-4709271075161

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 12
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2970 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Može i u šta vas je iznerviralo, ali... i nisam se iznervirao, više sam se iznenadio.

Koga mrzi da čita uvod, neka pređe na poslednji pasus.

 

Već neko vreme mi se dešava da motor neće da upali na zvrc, već moram da ga malo verglam, pa stanem, pa verglam i kad pustim anlaser, on upali. Sećam se da sam imao ranije sličan problem sa Kawom, bio je slab acc, pa kad anlaser povuče struju, ne može da baci varnicu. A vergla lepo, veselo. U poslednjih metar dana, dešavalo mi se da kad je ni vruć ni hladan, vergla, neće ni na pravaru, potrošim acc, upalim na gurku, na metar. Ujutru ili kad je zagrejan, sve savršeno. Karburatori su zreli za čiđćenje, ali me mrzi da to radim. Odlažem, biće. Elem... Vratio sam se motorom iz BG. Tamo nije hteo da upali, lampice lepo svetle, vergla perfektno, samo ni da pomisli da sastavi. Već zanemoćao acc, ajde, nizbrdica je, upalim. Dođem kući (35 km vožnje po gradu, auto putu i Ralja ringu). Parkiram se ispred podruma. Popijem rakijicu, dve pred ručak, prođe sat, možda i malo više. Sednem da ubacim motor, kontakt, sve super, verglam, neće. Skinem kontakt, vratim, lampice sijaju, da zavergla, pogase se, čkiljuckaju. Kontakt tamo, vamo... U jednom momentu se zasijaše i odmah ugasiše na čkiljanje. Prvo sam pomislio da je negde neki kratak spoj.

 

Raskopčam, acc, odem da ručam, drmnem još rakijicu, dve (da se smirim :D :D ). Sutradan poskidam plastike, krenem da rasturam sve žice, bar da ih pretresem. Sve super. Da ne šlusuje brava? Hmmm... Jok, sve radi kako treba. I nda, skidaj acc od 74 ah iz kola (kao krajnja solucija, jer mrzim da posle podešavam sat i radio). Savršeno sve radi. Nigde ne vuče struju, ampermetar vezuj, proveravaj... Perfektno.

 

Crklo govno TAB-ovsko. Tri godine, skoro u dan. 10,5 V na isključeno, kad dam kontakt, 5 V. Ne prima struju ni na jednom punjaču, kapacitet 0,0001 ah. Iznenadilo me je to što je iznenada umrEo. Ništa ono slabi, zeza, javlja se... Jok, samo puf. Prvi put za bar pedeset raznih acc što na dva, što na četiri točka. Sad mi je nekretnina u podrumu, dok se malo ne konsultujem sa Rajkom oko nekih detalja. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1727 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Radila se emisija o prosječnom danu srpskog seljaka. Došla TV ekipa na selo i zamolili seljak da opiše svoj dan. 
Kaže on: - Ustanem u 5 sati popijem jednu rakiju, odem na ispašu, vratim se s ispaše pa onda popijem još jednu rakiju, onda odem kod komšije pa popijemo svak po dvije rakije. 

Producent je nezadovoljan i upozori ga da je to TV emisija, pa neka ne spominje toliko alkohol, umjesto toga neka kaže da čita knjige. 
Seljak će ponovo: - Ustanem u 5 sati pročitam jednu knjigu, odem na ispašu vratim se pročitam drugu knjigu, odem kod komšije pa pročitamo svak po dvije knjige, onda odemo u seosku biblioteku i čitamo dok god se ne zatvori ili dok nas ne izbace, a kad zatvore ili nas izbace onda odemo kod Slavka, on ima štampariju.

 

  • Haha 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
Pre 1 sat, misa-pei je napisao:

Iznenadilo me je to što je iznenada umrEo. Ništa ono slabi, zeza, javlja se... Jok, samo puf. Prvi put za bar pedeset raznih acc što na dva, što na četiri točka. Sad mi je nekretnina u podrumu, dok se malo ne konsultujem sa Rajkom oko nekih detalja. 

Retko ali se desava. Ostajale su neke kolege motoristi zbog akumulatora koji nije davao nikakve znake slabosti i na putu. Meni se licno desilo da mi je motor na par stepena iznad nule na prvom jutarnjem paljenju upalio na cvrgu, verglao divno i veselo. Stao sam ispred prodavnice, vracam se, on nema ni za lampice.

Drugi mi je crko tako sto sam ga samo ujutru zatekao bez imalo zivota, ni za lampice. Skinem, napunim, upali, vozim, sve super ceo dan, sutradan ista prica. Proveravam, nigde ne vuce, punjenje dobro. Ostavim za svaki slucaj skroz skinut akumulator, napunim, sutradan u sobi on na 10V. Probio i dolazi do samopraznjenja. I jedan slican slucaj sa samopraznjenjem sam imao na autu, isto ujutru mrtav. Napunim, sve super, kasnije opet mrtav. Takodje bez ikakvih znakova slabosti, eto to su moja 3 slucaja od milion zamenjenih koji su na vreme poceli da kenjkaju, tromo verglaju na prvom paljenju itd.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2203 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja sam platio skolu i sada menjam aku svake trece sezone, radio ili ne, tojest, vozim ga dve sezone i skidam i bacam.

Marka manje-vise nebitna, sve je to u principu isto go...no.

Kad sam kupio Kawu, na njoj je dosla Varta, kaze mi vlasnik da je on stavio taj aku pre tri godine,

ne skida ga cak ni zimi (jer je kod Kawe zajebano u pm, nalazi se u ramu) i da pali perfektno.

Vozio ga ja jos dve godine i kleo se u njega, kako pali uvek na cvrgu, i vruc i hladan, sto bih ga menjao?

I onda, nicim izazvan, jedno jutro samo PRC!

Aku...regler...namotaji...sve izgorelo...prespojila Varta...:jee:

  • Tužan 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9225 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prošle godine jedva mi je aku na kolima pretekao zimu.

Gulio je i ovu godinu sve do pre neki dan kad je prvi put upalio grejače (ladno jutro).

Za lampice beše struje i samo na tome ostade.

 

Yuasa na NC trajala mi je 2.5 sezone i ćao.

Formirao lagano Exide, ovo će mu biti 5-a sezona i tu mu je kraj.... počeo je da daje znake slabosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Hondu sam kupio 2017 i dan danas je sa tim akumulatorom, koliko je vec bio na motor to mi je nepoznato… od kad je kod mene  garazirana i stoji na punjacu kad se ne vozi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 305 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 6 sati, BokyBoy je napisao:

Ja sam platio skolu i sada menjam aku svake trece sezone, radio ili ne, tojest, vozim ga dve sezone i skidam i bacam.

Marka manje-vise nebitna, sve je to u principu isto go...no.

Kad sam kupio Kawu, na njoj je dosla Varta, kaze mi vlasnik da je on stavio taj aku pre tri godine,

ne skida ga cak ni zimi (jer je kod Kawe zajebano u pm, nalazi se u ramu) i da pali perfektno.

Vozio ga ja jos dve godine i kleo se u njega, kako pali uvek na cvrgu, i vruc i hladan, sto bih ga menjao?

I onda, nicim izazvan, jedno jutro samo PRC!

Aku...regler...namotaji...sve izgorelo...prespojila Varta...:jee:

Iskoristicu ovu tvoju mudrost! :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Hondu sam kupio 2017 i dan danas je sa tim akumulatorom, koliko je vec bio na motor to mi je nepoznato… od kad je kod mene  garazirana i stoji na punjacu kad se ne vozi
Na mom Stromu iz 2014 pre mesec dana je crkao originalni Furakawa akumulator prva ugradnja, znači posle 9 godina akanja.
Možda bi i duže potrajao da ga nisam ispraznio do maximuma, jer motor nije paljen tri meseca, slomio sam rame pa nisam vozio točak.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2183 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Već duže vreme hoću da nabavim db kiler, za moj Leo Vince. Ima malih beba u komšiluku :jee1:, što je normalno velika radost, pa da budem bar malo pristojan. Kako nemam vremena da tražim ko pravi, da li će mi odgovarati i sl, da probam da napravim... Pravi ručni rad ! Sve su debele cevi, trajaće 100 godina :)

Montirao, zvuk je dobar, nije fen za kosu, i dalje se čuje dubok "bas", samo slabije. Samo je meni kraj-izlaz ružan do bola, rešićemo i to. Ujutro test vožnja do posla...

Valjda neće da diže temperaturu...:stabre:

 

IMG_20231009_185132.jpg

IMG_20231009_185140.jpg

IMG_20231009_190722.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2183 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Jutarnja vožnja do posla je prošla odlično, po pitanju "home made" db kilera. Prvi put na ovom motoru čujem vetar kako zviždi, čujem :) ventile, klackalice, lanac itd...šalim se, naravno. Nema više da se dere na zavrtanju gasa, a i dalje se sasvim lepo čuje. Motor se ne guši, ima isto snage na "ispucavanju", hehe ! Što kaže Zdravko Čolić, "ništa ja tu ne bi dirao".

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2183 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Valjda se Kawa neće ljutiti na ovaj komplet...:)

 

IMG_20231010_155450.jpg

 

Da dopunim post...

Vruće ulje ispustio, skinuo stari filter (hf 204), cedio se pola sata, stavio nov hf 303 i 3 l mannol-a. Upalio, ugasio lampu za ulje, malo radio u mestu, gasi... Na prozorčetu skoro pun, posle par minuta.

Dosta za danas.

Promenio član Blaza
  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja