Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 95 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
20 hours ago, Mr_Wolf said:

Rumunija 3. put.

 

Razmišljam gde ću danas... Kada ne znaš kuda - Rumunija je uvek dobar izbor.

 

Koja ruta? Zbog radova oko Požarevca, neću da se vraćam preko Đerdapa. Idem iz Bele Crkve preko nacionalnog parka Nerei-Beušnica do Oršove gde se spuštam na Dunav. Pa onda rumunskom stranom Dunava nazad na Belu Crkvu. Sve u svemu oko 550km.

 

Do Kovina, kao i uvek, dosadno da se čovek izbode. Svaki put kada prilazim Kovinu hoću da svratim na pokojni vojni aerodrom da vidim na šta liči. Hajde sada da izdvojim par minuta.

 

Ušao sam najnormalnije putem označenim zelenom linijom. Probao sam da izađem putem označenim crvenom linijom ali tu stoji stražar i ne dozvoljava prolaz. Deluje apsurdno, ali ne mogu da kažem da me čudi.

 image.thumb.png.06df3b4a834bdfcc2e5aea36a5ccfa9a.png

Vraćam se odakle sam došao i nastavljam dalje. Aerodrom deluje toliko raspalo da nisam trošio vreme na istraživanje.

 

U Kovinu se na put uključuje grupica motociklista. Solidno brzo voze, put je prazan, pa ih pratim na nekom pristojnom rastojanju.

 

Ulazimo u Rumuniju i razdvajamo se. Kreću lepe krivine kroz nacionalni park. Asfalt je odličan, mada vlažan a ja opet osećam nelagodu na zadnjoj gumi. Osećaj - kao da vozim po beloj liniji sve vreme. Ne znam šta je više sa ovim gumama, ili možda sa mnom, ali mislim da im je definitivno vreme za zamenu. Kad već sebe ne mogu da zamenim.

 

Prilagođavam tempo, i svakako uživam u prirodi.

 

Ovo je timelapse puta do Oršove u 360° od Kovinskog aerodroma.

 

Stižem u Oršovu. Pravim pauzu da sipam gorivo, pojedem sendvič i popijem sok i nastavljam odmah dalje.

 

U pravcu ka severu mi rumunska dunavska magistrala ostavlja bolji utisak nego ka jugu. Put je praznjikav, a gume mi rade kako treba. Ništa mi nije jasno po pitanju guma, ali sa zadovoljstvom koristim novonastale okolnosti.

 

Stajem kod skulpture Dećebala i lupam jednu 360° fotku. Iako je ova skulptura dosta mlada, zaista izgleda fascinantno, što potvrđuje i gomila turista.

 

Ovo je snimak vožnje od Oršove do Dećebela

 

I fotka

 

Uz snimak snajke koja pozira nastavljam dalje. Hvatam usput još par fotki:

 

 

 

Relive se nešto istripovao. Zabeležio je samo put do Oršove. Možda sam ga i ja pauzirao kada sam odmarao pa zaboravio da nastavim, ali je svakako on kriv.

WWW.RELIVE.CC

View my motorcycle ride: Rumunija

Ovo je kompletna putanja:

 

AP1GczN9KWj6lrm62z-yYILEB0cN5itcYE0FPBIJ

 

Ukupno oko 550km i nešto manje od 8 sati.

 

Ostalo je samo da sačekam diklofen da krene da me radi. Motor ću oprati sutra.

napravio srculence u rumuniji i vratio se :D

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos
On 19. 5. 2024. at 23:26, VLAD81 je napisao:

Današnji dan je morao da se iskoristi, ionako se nešto slabo vozi. Idemo, pa Bosna. Blizu je, lepo je i uživam da se vozim tim krajevima. 

Krećemo oko devet. Idemo "našom" stranom, uz Drinu, do Malog Zvornika. Prelazimo granicu brzo i okrećemo ka Tuzli. Usput nam je, već viđeno, pijaca u Memićima

IMG20240519095555.jpg

Parkiramo na livadi za dve marke. Prepoznaju nas i već sami traže da ostavimo kod njih jakne i kacige. 

Pijaca, vašar, svega i svačega. Kupujemo za naše omladince

IMG20240519192114.jpg

Nalazim i nekog alata povoljno, supruga kupuje par "krpica". Dosta, idemo dalje. 

Do Tuzle ništa specijalno, dosta izgrebanog asfalta. U Tuzli stajemo da uzmemo nešto za osveženje i produžavamo dalje ka Lukavcu a potom i do Modračkog jezera. Ovaj put hoćemo da obiđemo jezero. Neverovatno da čovek ne može prići vodi od vikendica. Posle nekoliko neuspešnih pokušaja, uz pomoć jednog ljubaznog gospodina, pronalazimo put do jezera

IMG20240519132904.jpg

U hladovini jednog drveta trošimo osveženje

IMG20240519132936.jpg

Nisam imao priliku da ga probam pa eto, ajd. Nije loše, il sam bio previše žedan. 

Baš prija leškarenje na travici pored vode. Živac mi pomera krupna štuka koja ganja siću uz obalu. Da mi je štap... 

Uživanje prekida krčanje u stomacima. Mora se i pojesti nešto. Pakovanje i pokret. 

Idemo ka Banovićima. Od raskrsnice za Živinice, ka Banovićima, ljudi moji kakav put. Uspon, nov asfalt, krivine a vozi se kroz šumu, prelepo. Možda bi Fruška bila nešto najbliže ovom. Ipak, deobica je relativno kratka ali fenomenalna. Mislim, ceo put je super, al dalje nije nov asfalt pa nastavljamo dalje u standard režimu. 

U Banovićima okrećemo ka Mačkovcu. Nije baš kraj puta ali je lepo obeleženo i nije problem stići do etno avlije. Zanimljivo. 

IMG20240519155251.jpg

Kako uđeš, odmah zabrana

IMG20240519155218.jpg

Dobro, mora se poštovati. 

Dvorište puno antikviteta

IMG20240519155028.jpg

Tu su opremljene za prikaz i zanatske radnje i mnoštvo predmeta iz nekog davnog vremena, da nas podsete da se živelo i pre interneta, elektronskog ubrizgavanja i koječega još

IMG20240519155113.jpg

Sedamo u restoran i poručujemo, a šta drugo nego kafu i ćevape, i po jedno tuzlansko, da ne dehidriramo

IMG20240519150500.jpg

Pogled kroz prozor

IMG20240519150448.jpg

Pošto smo se okrepili, idemo još malo da procunjamo po dvorištu

IMG20240519155015.jpg

Tu na scenu stupa moja krčmarica

IMG20240519155039.jpg

Još malo detalja

IMG20240519155055.jpg

 

IMG20240519155126.jpg

Tu je i stalna postavka na moje oduševljenje

IMG20240519155335.jpg

Za svaku priliku postoji adekvatan

IMG20240519155406.jpg

 

IMG20240519155416.jpg

 

IMG20240519155434.jpg

 

IMG20240519155449.jpg

Punih stomaka a bogami i srca okrenusmo nazad kući. Skromnih 220km.

Dobra je žuja, i ako nisam ljubitelj piva, prošle godine sam u Uskoplju (gornji vakuf) na motoskupu popio Ožujsko i ćevape nikad bolje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Kako vam se čini ova zamišljena jednodnevna ruta? Svratio bih do Brzeća, klinac je tamo sa vrtićem pa je na dole ruta takva, ali za povratak prema BG sam otvoren da menjam rutu ukoliko ima boljih predloga. 

Screenshot_20240529_134521_Maps.jpg

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5536 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovo bih ti preporučio od Kragujevca do Brusa preko Kraljeva i Goča. Mnogo lepa vožnja, dobar asfalt, lepa proroda.

 

MAPS.APP.GOO.GL

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Ovu Doktorovu korekciju nisam vozio ali je sigurno bolja od tvoje jer je tvoja ruta klasična brza magistrala.

I još bih možda korigovao najjužniji deo, pa da umesto NP i SJ ideš od Raške na Goliju koju tvoja ruta zaobilazi sa juga, a ovako bi prešao preko same planine.

A možda još kraće - kad sidješ sa Kopa ideš nazad na sever do Ušća i tu levo prema Studenici, severnim obroncima Golije.

Ovo su kraće ali kvalitetnije rute, sa boljim asfaltom i lepšom prirodom.

Ni ovo što si planirao nije loše ali mi se čini da je uglavnom magistrala a bez neke velike nagrade za taj trud.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3262 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 3 sati, QmBGD je napisao:

Kako vam se čini ova zamišljena jednodnevna ruta? Svratio bih do Brzeća, klinac je tamo sa vrtićem pa je na dole ruta takva, ali za povratak prema BG sam otvoren da menjam rutu ukoliko ima boljih predloga. 

Screenshot_20240529_134521_Maps.jpg

Kad planiraš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova

Ево једног на LC8 који ми је дошао у радионици са "кратке вожње", од Новог Зеланда.08b7e000ef35edbc1dfb95deaaea635b.jpgf9449dc439a3a53c936b9780b48699ed.jpg

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3262 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 15 minuta, QmBGD je napisao:

Subota.

Hm... ako ne budem išao do KGa, mogao sam se pridružiti,javiću.Naravno,ako nemaš ništa protiv? Planiram do Sopotničkih vodopada i manastira Mileševa, možda u nedelju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

U kontaktu smo, bila bi mi čast da te upoznam. Brzeće preskačem ipak. 

Promenio član QmBGD
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5536 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
17 hours ago, KoleD said:

Ovu Doktorovu korekciju nisam vozio ali je sigurno bolja od tvoje jer je tvoja ruta klasična brza magistrala.

I još bih možda korigovao najjužniji deo, pa da umesto NP i SJ ideš od Raške na Goliju koju tvoja ruta zaobilazi sa juga, a ovako bi prešao preko same planine.

A možda još kraće - kad sidješ sa Kopa ideš nazad na sever do Ušća i tu levo prema Studenici, severnim obroncima Golije.

Ovo su kraće ali kvalitetnije rute, sa boljim asfaltom i lepšom prirodom.

Ni ovo što si planirao nije loše ali mi se čini da je uglavnom magistrala a bez neke velike nagrade za taj trud.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

Ovaj predlog za penjanje na Goliju iz Raške je odličan, super put, dobar asfalt, krivine, priroda, a dalje od Odvraćenice do Jankovog kamena jedan od nalepših pogleda. Od Jankovog kamena do Ivanjice se radio put, nisam siguran da li su radovi gotovi, tako da je moguće, ako nije završeno da ima neko kraće parče makadama.

Takođe je i put preko Studenice dobar.

Promenio član doktor
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3678 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Ako voli brzo da pegla onda ova tura preko Pazara na Sjenicu, pa na Zlatar, pa na Zlatibor, pa dalje nije losa.

Ovo preko Golije je lepo i iz Pazara da se popenje na Goliju, lepsi pogled nego preko Raske na Goliju.

Preko Raske bolji put.

Preko Studenice je opet odlicna deonica Usce - Studenica da se rendaju gume.

Sa Odvracenice do Ivanjice ima 2 km makadama, povaljano, moze da se vozi bilo kojim vozilom. Ona druga deonica sto je bila neasfaltirana, blize Ivanjici, je pri kraju sa radovima. Sa Dajica do Ivanjice nije bas vrhunski asfalt. 

Takodje, predlozi gastro ponude na bilo kom od ovih pravaca ako trebaju tu sam da predlozim

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3262 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ma samo prilagoditi brzinu uslovima puta?! Kraljevo-Raška... prilagoditi... e a, treba je prilagoditi radarima! :D

 

Ne verujem da ću moći u subotu, žena hoće da idemo u KG, u ćerinom stanu, na terasi se odomaćili golubovi, 4 kom. Odozgo na klimi, možete misliti kako je ispod! Probaću izdejstvovati nešto sa veto-om ali teško, zna se ko je šef! :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5536 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Radari na ibarskoj su na svega 2-3 mesta, za više i nemaju gde...Bogutovac, iza Ušća, Biljanovac.

A za golubove, kupi u gvožđari one izokrenute žice u vis, da ne mogu da slete.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 1 minut, doktor je napisao:

za golubove, kupi u gvožđari one izokrenute žice u vis, da ne mogu da slete.

Bas sam juce bio u URADI SAM i video te izokrenute zice, cena 350 dinara a duzina nekih 40cm.

 

Meni se macke pele u dvoristu po drvecu a onda pravile jebu, nasao par letvica i u njih zakucao eksere od 10cm i eno radi radnju, isti efekat ko i zice a DŽ.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3262 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 19 sati, QmBGD je napisao:

U kontaktu smo, bila bi mi čast da te upoznam. Brzeće preskačem ipak. 

Diplomatija pobedila, subota free... Sutra 'vatamo golubove. Biraj trasu... ili ja... ili zajedno? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 751 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Брзи излет цца 650км. свега у пар сати Велика Плана-Софија-Велика  Плана. Нешто непланирано сам морао да одем до Софије и да завршим нешто, и ухватио аутопут, кренуо око 7часова ујутру и већ око 11ч сам био у Софији. Завршио то што сам имао за пола сата и пнда ајде да обиђем кад већ никада нисам биоIMG_2509.thumb.jpeg.60dbea530156899f63698cef950d5077.jpegIMG_2522.thumb.jpeg.1080b13c433f95540828c76c88e26967.jpeg

и наравно где ћу него Света недеља, у самом центру Софије, да се поклоним моштима нашег светог Краља Милутина. IMG_2517.thumb.jpeg.73a5611da3f056fbb25890475e437fda.jpegIMG_2518.thumb.jpeg.2334bbc29702fdd273849b6c8f2506b4.jpeg

Мотор паркирао испред саме катедрале, нико прпблем нити питање није правио а пандура колико нећеш, на сваком ћошку.IMG_2514.thumb.jpeg.dce2d1c61e339d52e5759684272f400e.jpeg

када сам стигао, почело је венчање, закаснио да спречим брата да не направи грешку али касно🤣 После обиласка одмах преко пута, има леп кафић, Хепи , огроман, све саме конобарице, али је зато кафа лошаIMG_2516.thumb.jpeg.315c97d88ce043a3b5462d1a2e5113d9.jpeg

IMG_2515.thumb.jpeg.301a15124843ef7b54235bec4ef1ca8d.jpeg

и поглед из баште…Град је поприлично чист и уређен, култура вожње за први пут чиста 10ка. Одмах у пордужетку од катедрале је шеталиште, IMG_2521.thumb.jpeg.fd8b5efbac9171e0a1be670c7e976e18.jpeg

Ем је дугачко ем кафића колико желиш, ово гори нерадници од нас😁IMG_2519.thumb.jpeg.2f79e903cedda0484095967a2600bc59.jpeg

и наравно, и они имају лавове на улазу у авлију, а не само ми..све у свему за пар сати и није лоше, биће нека тура од пар дан колико видим..Вињете за моторе не треба..

IMG_2515.jpeg

IMG_2513.jpeg

  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 751 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 10 minuta, grafigo je napisao:

A je l' gorivo i dalje 30-40 din jeftinije?

Искрено не знам, ја сам одмах после границе на шеловој пумпи допунио за 1000дин, толико ми је скинуто са картице. Возио до тамо, по Софији и следеће сипање ми је било у повратку, у Нишу на наис-у

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
42 minutes ago, grafigo said:

A je l' gorivo i dalje 30-40 din jeftinije?

Jeste, 32 do 36 dinara. Od poznatijih brendova pumpi najjeftiniji je Lukoil. Zgodna pumpa je na samom ulazu u Sofiju iz pravca Dimitrovgrada par stotina metara pre raskrsnice kružnog puta oko Sofije. Baš kod Metro-a.

 

https://maps.app.goo.gl/nn2XkG5sv6NYaHru8

 

 

20240503_124555_resize.jpg

Promenio član ekozelj
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1182 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Брзи излет цца 650км. свега у пар сати Велика Плана-Софија-Велика  Плана. Нешто непланирано сам морао да одем до Софије и да завршим нешто, и ухватио аутопут, кренуо око 7часова ујутру и већ око 11ч сам био у Софији. Завршио то што сам имао за пола сата и пнда ајде да обиђем кад већ никада нисам биоIMG_2509.thumb.jpeg.60dbea530156899f63698cef950d5077.jpegIMG_2522.thumb.jpeg.1080b13c433f95540828c76c88e26967.jpeg
и наравно где ћу него Света недеља, у самом центру Софије, да се поклоним моштима нашег светог Краља Милутина. IMG_2517.thumb.jpeg.73a5611da3f056fbb25890475e437fda.jpegIMG_2518.thumb.jpeg.2334bbc29702fdd273849b6c8f2506b4.jpeg
Мотор паркирао испред саме катедрале, нико прпблем нити питање није правио а пандура колико нећеш, на сваком ћошку.IMG_2514.thumb.jpeg.dce2d1c61e339d52e5759684272f400e.jpeg
када сам стигао, почело је венчање, закаснио да спречим брата да не направи грешку али касно После обиласка одмах преко пута, има леп кафић, Хепи , огроман, све саме конобарице, али је зато кафа лошаIMG_2516.thumb.jpeg.315c97d88ce043a3b5462d1a2e5113d9.jpeg
IMG_2515.thumb.jpeg.301a15124843ef7b54235bec4ef1ca8d.jpeg
и поглед из баште…Град је поприлично чист и уређен, култура вожње за први пут чиста 10ка. Одмах у пордужетку од катедрале је шеталиште, IMG_2521.thumb.jpeg.fd8b5efbac9171e0a1be670c7e976e18.jpeg
Ем је дугачко ем кафића колико желиш, ово гори нерадници од насIMG_2519.thumb.jpeg.2f79e903cedda0484095967a2600bc59.jpeg
и наравно, и они имају лавове на улазу у авлију, а не само ми..све у свему за пар сати и није лоше, биће нека тура од пар дан колико видим..Вињете за моторе не треба..
IMG_2515.thumb.jpeg.fc8edbedaf6d5eb672719d6045ed76ed.jpeg
IMG_2513.thumb.jpeg.b7460f9e55ba43d71c248969316cd0cd.jpeg
Sofija mi je bila vrlo prijatno iznenađenje iako sam bio po kišnom danu, sve je nekako bilo, vedro.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja u Sofiji bio x puta (radio sam sa njima), nikada mi nije bila privlacna... 

 

Beograd mi je najtmurniji-najsiviji grad (bez da se neko uvredi i bez obzira na doba godine), pa zatim Sofija. Cim zadjes u ulice, olicenje SSSR-a. Ne znam kako su oni usli u EU???

 

Prag je po meni neverovatno lep, ali, kad se zadje u dalji deo grada gde nije turisticki, takodje suv "komunizam". Nekako dise komunisticki, koliko god se lepo zivi tamo. Nekako sssr nije izasao iz njih. Ko praziluk nekim "gradjanima" iz boolje. 

 

Dok, recimo, Ljubljana i Maribor (i ako je Maribor mali, i nema mnogo desavanja), nemaju veze sa bivsom SFRJ. Nekako su "Evropski"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja