Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Kako mi je juče zafalila stolica, prvom prilikom kupujem jednu!

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Transalp XL700VA
15 hours ago, boky327 said:

@Skittles @slave74 jos jednom hvala na prijedlozima. Predlozene destinacije odlicne i ispostovane danas.

IMG_20240407_125518.thumb.jpg.8cad09852b18df8565ba76e94746352d.jpgIMG_20240407_130646.thumb.jpg.f02dffd796c14256bf766758c51037e2.jpgIMG_20240407_165942.thumb.jpg.048694b8e7bb771b8b6cd95d31d57f4b.jpg

Odvozismo oko 300 fenomenalnih km danas.

Popeli si transalpi o'cas, vici je problem bio popeti se pjeske par metara do same stijene(bilo je prpanja zadnjce u finoj prasini na spustu, moto cizme definitivno nisu za planinarenje). A i parkirasmo ih na nizbrdici okrenutim ka nicemu, bilo je povuci potegni, al se iscupasmo.

Inace jedna od boljih tura koje sam odvozio. Postalo je izuzetno zanimljivo kad sam na google mapama nasao precicu ka putu Valjevo-Loznica. Da se ne bi vracali kroz Valjevo, odlucismo se na to. Eh kakav je to zajeb bio.

A to ce kolega @Mojic2D da vam detaljno opise posto ja ne umijem, a i on ima bolje slike.

Nadovezaću se malo na ovo i ubaciću koju sliku.


Prvo bih spomenuo vašarsku gužvu na Divčibarima i prepune bašte, gdje smo bukvalno sve lokale obišli kako bi pokušali kafu popiti. Našli smo jedno jedino mjesto, bilo je izolovano obasjano suncem koje je pržilo. Načekali smo se za tu kafu i što prije platili i otišli. Ubacimo u ovo i da smo se prije toga pješke spustili do restorana na stazi koji je takodje bio pun i da smo se odma penjali stepenicama nazad, bili smo mrzovoljni i  pobjegli smo sa Divčibara i nismo gledali nazad. 

 

Tad kreće naša potraga za marketom kako bi kupili nešto da prezalogajimo kad stignemo na Veliku stenu, i to zbog odluke da više ne sjedamo u restorane jer poslednji put kad smo bili na vožnji (sasvim slučajno takodje u Valjevu) su nas odrali u jednom restoranu za ručak, doduše ima i naše krivice jer nismo pitali za cijenu :D. Dok smo tražili market sasvim slučajno smo naišli na jednu pekaru u kojoj je radila jedna veoma ljubazna gospođa koja nam je rekla da su svojevremeno i ona i muž motorom išli u obilaske i "nema gdje ih nije bilo". Uzeli smo sendviče sa pršutom i pecivo sa makom. Pecivo nam nije htjela naplatiti a i primila je marke jer dinare nismo imali. Sendvič je bio odličan, pršuta kvalitetna i čini mi se domaća a pecivo sa makom je bilo izuzetno i  vanserijski dobro, toliko da se ne sjećam kad sam nesto bolje pojeo a znam da će se i Bojan složiti sa mnom. Pekara se nalazi u ulici Kneza Mihaila ( oko broja 71), i ostavljam vam sliku da je pronadjete ako budete bili u Valjevu jer ne postoji na Google mapama.image.thumb.jpeg.0bcd81fda30f138aa95c13b8cb6c2568.jpeg
 

Sledeća stanica je bila Velika Stena. Zanimljivo parče off-road puta vodi do same stene i završava se stvarno nezaboravnim pogledom. Ako budete posjećivali preporučujem da ne zaboravite sunčane naočare ili da planirate dolazak uz izlazak ili zalazak sunca. Evo jedne slike sa stene. image.thumb.jpeg.96d3da21bdefb0e3abc126cb2026d3a4.jpeg

 

Situacija se komplikuje kada Bojan dobija ideju da skratimo put i da zaobiđemo Valjevo pri povratku. Našao je prečicu na Google mapama. To mu je trebao biti prvi nagovještaj da ulazimo u potencijalni problem jer ja imam baš kuratu sreću i loša iskustva sa takvim prečicama i on je upoznat sa tim.
Kao na primjer kada sam u 2 ujutro krenuo kroz Vizić u Vojvodini prema Erdeviku i zamalo se zaglavio na putu koji je najviše ličio na živo blato ili kad sam krenuo u Crnu Goru pa me prokleti Google poslao na neku prečicu kojom bi navodno zaobišao Vlasenicu a u stvari ni traktor je ne bi mogao zaobići tuda. Elem, digresija.

I krenusmo mi tim putem. Par puta smo završili u dvorištu nekih domaćina jer se put ne razlikuje od utabane avlijske staze ali ništa strašno, okrenemo se i idemo dalje. Medjutim, što smo dalje išli put je bio sve gori i sve manje je ličio na "put", a sve više na mjesto gdje bi mogli ostati zaglavljeni. Na svakih par minuta bi nailazili na sledeću dionicu, zaustavljali se, i izgovarali - Ajde, bar ne može gore od ovog- , ali moglo je gore. I tako dođosmo do sledeće mjesta i fotografije: image.thumb.jpeg.747bb4ed641a564d83222571ebf5c530.jpeg

 

U sred ničega, tabla koja glasi Ulica - Brdo. Znak civilizacije. Ponadali smo se. Ali, ne dajte da vas znak prevari, ovo nije ulica koja se zove Brdo, već je brdo koje se zove Ulica. Kada smo prosli ovim desnim putem i još malo blatnjavog izbrazdanog puta iza ovog domaćinstva izašli smo na ovu livadu koja je izgledala kao finalna destinacija i da nećemo moći dalje. So na ranu je bio glavni put koji smo mogli da vidimo sa livade, ali je izgledao nedostižno.image.thumb.jpeg.10ab431abc2ad02dc64fd727b3b69d6c.jpeg


Vratili smo se malo unazad i vidjeli kuda treba da idemo dalje. Izgledalo je ovako: 
image.thumb.jpeg.164d6f94610a2860c5c9f4e2454e2e82.jpeg

image.thumb.jpeg.6e2af24c3b93f8f426dd5e7adefe9685.jpeg

Bilo je i zaglavljivanja i proklizavanja i guranja motora. Put ima dvije brazde koje su mnogo dublje nego što izgledaju na slikama. Ali prodjosmo i njega nekako. Onda dolazimo do vrhunca cijele ove mini off-road avanturice. Kada smo vidjeli šta nas čeka obojica smo se pošteno ismijali jer ništa manje nismo ni očekivali nego ovo: image.gif.ec54c23806bb345c88121c6092cd46d1.gifimage.gif.0b879e4e7d0d1d33643203c99b556880.gif

 

Odmah smo se posle ovoga uključili na glavni put i direkt nazad za Bijeljinu krenuli. Sve u svemu odlična vožnja, 10/10, ponovio bih :D 

  • Sviđa mi se 24
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Trebalo bi da skoknem do Sarajeva - od BG do BIH koja je najbolja ruta da izbegnem dosadu autoputa - Obrenovac - UB - Valjevo - Pecka - Ljubovija?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ibarska- Valjevo- Loznica- Mali Zvornik (granicni prelaz)-  Vlasenica- Sokolac- Sarajevo.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
Pre 3 sati, DjoleLO je napisao:

Ibarska- Valjevo- Loznica- Mali Zvornik (granicni prelaz)-  Vlasenica- Sokolac- Sarajevo.

 

Valjevo - Osečina - Loznica? Preko Malog Zvornika uvek i idem, rekoh da promenim malo jer idem motorom. Ne preporučuješ preko Ljubovije? (čuo sam da je put loš jako tu negde)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
5 minutes ago, QmBGD said:

Valjevo - Osečina - Loznica? Preko Malog Zvornika uvek i idem, rekoh da promenim malo jer idem motorom. Ne preporučuješ preko Ljubovije? (čuo sam da je put loš jako tu negde)

Tako je. Cuvena Velika nagrada Valjeva 😉

Uradjen je komplet put Mali Zvornik- Ljubovija, ali kad predjes granicu, onda se vracas niz Drinu, los je put i uzak sa druge strane Drine.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
2 minutes ago, QmBGD said:

Hvala, kolega :cirka1:

Samo jos jedna napomena…

Na ulasku u Zvornik (Zvornik u Republici Srpskoj), pre prvog semafora, u blizini crkve, ima jedna lepo skrivena kamera u drvecu koja belezi brzinu. I imas na Sokolcu kamere (i na ulazu i na izlazu). Ostalo po volji 🙂

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1075 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Za ovu u Zvorniku drzi se 60 i nemas problema a za ostale nek ti sa srecom, nekad se lepo vozilo a sad se strepi gde su kamere i gde su ostavili Ramer-prenosni radar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 378 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Ovo što reče Đole, samo bih ja predložio od Karakaja(granični prelaz) ka Tuzli pa levo na Šekoviće, Vlasenicu(ovo prošao na predlog @Nole Bg)  i dalje isto, preko Sokolca. Meni dosta lepše i zanimljivije nego preko Drinjače i Milića

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos
Pre 9 sati, QmBGD je napisao:

Trebalo bi da skoknem do Sarajeva - od BG do BIH koja je najbolja ruta da izbegnem dosadu autoputa - Obrenovac - UB - Valjevo - Pecka - Ljubovija?

Mozes isto preko Valjevo, Debelo brdo, Pasna ravan, Rogacica, Bajina Basta prelaz pa dalje znas vec... Bolji je put na Debelo brdo nego na Pecku isao sam za vikend i ako na africi uzasan je put nekih 20-30 km ge samo prva druga se vozi nekih do 40 kmh spada i kamenac sa bubrega.😂

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

A nije sjajan put na Debelom Brdu, Bajnobaštanski deo..nisu ogromne rupe ali zato zakrpa na zakrpu, dok se spuštaš ka BB.Ali ok za x adv to nije problem.

 

Ipak bih ti isto preporučio Debelo Brdo, pa BB, pa granicni  prelaz Skelani.

 

Debelo brdo će ti "pojesti" vreme i ako je samo 70ak km..Ali je prelepo!I posle kad se spustiš sa brda, voziš do BB uz Drinu po fenomenalnom putu,pista!

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, DjoleLO je napisao:

Samo jos jedna napomena…

Na ulasku u Zvornik (Zvornik u Republici Srpskoj), pre prvog semafora, u blizini crkve, ima jedna lepo skrivena kamera u drvecu koja belezi brzinu. I imas na Sokolcu kamere (i na ulazu i na izlazu). Ostalo po volji 🙂

Radarbot. Besplatna aplikacija, mada su sad počeli da dave sa reklamama. Imaš sve fiksne kamere, mobilne zavise od ažurnosti korisnika.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Drugari, hvala na savetima. Krećem ujutro Obrenovac-Valjevo-Osečina-Loznica-Karakaj-Sarajevo-Višegrad, ako ustanem na vreme i do Jahorine možda svratim. Idem preko Obrenovca.

 

Možda neki predlog od Višegrada do BG? Od Kremne na Užice ili Mokru goru gde nisam prošao nijednom?

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 39 minuta, QmBGD je napisao:

Drugari, hvala na savetima. Krećem ujutro Obrenovac-Valjevo-Osečina-Loznica-Karakaj-Sarajevo-Višegrad, ako ustanem na vreme i do Jahorine možda svratim. Idem preko Obrenovca.

 

Možda neki predlog od Višegrada do BG? Od Kremne na Užice ili Mokru goru gde nisam prošao nijednom?

Možda se i sretnemo, ja sam za sutra ovo planirao:

https://maps.app.goo.gl/3qpWBVaenA6FnFXg7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 1 sat, QmBGD je napisao:

Drugari, hvala na savetima. Krećem ujutro Obrenovac-Valjevo-Osečina-Loznica-Karakaj-Sarajevo-Višegrad, ako ustanem na vreme i do Jahorine možda svratim. Idem preko Obrenovca.

 

Možda neki predlog od Višegrada do BG? Od Kremne na Užice ili Mokru goru gde nisam prošao nijednom?

Pazi ovo: iz Mokre gore idi na Mitrovac, ali ne preko Kremana. Tek asfaltiran put, provozaćeš srce Tare.

Sa Mitrovca se spusti u Bajinu Baštu, možeš na Perućac, možeš preko Kaluđerskih Bara, nema greške šta god odlučiš.

Onda Bajina Bašta - Kosjerić, pa na Divčibare.

Posle sa Divčibara aj polako za Beograd.

Ako rešiš ovu rutu, obrati mi se da te uputim kako od Mokre Gore da dođeš na Mitrovac ali preko Zborišta (put prolazi. Ispod najvišeg vrha Tare).

Oduševljenje ti garantujem.

 

Promenio član ironhorse
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja