Jump to content

Moto Zajednica

Ko se razume u aparate za varenje?

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

E to, znači razlike baš i nema, nebi se čudio da kod nas valjaju te kineske sa Wurth nalepnicom, što ne znači da su loše, samo ne vrede 100eur

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja koristim istobsa ko samo nešto skuplji, tipa 4.000. razlika je što ima veci prozor za gledanje sto dosta znači. Nisam primetio neke probleme sa očima a bilo je par ozbiljnijih zavarivanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kaze mi poznanik zavarivac da je moguce na obicnom invertorskom aparatu za REL zavarivanje kupiti samo pistolj za TIG, bocu za argon, zameniti polove i bez problema se zavaruje TIG metodom. Jel probao to neko ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
34 minutes ago, aca-pn said:

Kaze mi poznanik zavarivac da je moguce na obicnom invertorskom aparatu za REL zavarivanje kupiti samo pistolj za TIG, bocu za argon, zameniti polove i bez problema se zavaruje TIG metodom. Jel probao to neko ?

To je aparat 2u1, u istom kucistu spakovana oba aparata, ja imam takav. Treba kupiti opremu i bocu za TIG varenje ali ja sve hocu necu i evo do sad nisam uzeo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Jel ima neko nekog bravara za preporuku u Bg-u? Preporuka bi znacilo da ume lepo da radi, da ne laze i da ce doci u dogledno vreme da vidi sta mi treba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 2 sati, aca-pn je napisao:

Kaze mi poznanik zavarivac da je moguce na obicnom invertorskom aparatu za REL zavarivanje kupiti samo pistolj za TIG, bocu za argon, zameniti polove i bez problema se zavaruje TIG metodom. Jel probao to neko ?

Problem je što na aparatu koji nema HF start mora da se zagrebe elektrodom materijal da bi uspostavio luk.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Teško da je to moguće a da radi kako treba na obučnom REAL aparatu. Drugo su oni koji imaju tu opciju, ali onda imaju i dugme za to, da se prebaci, jer strujni parametri nisu isti.

 

Koga interesuju detalji, evo detaljnog objašnjenja, prenosim:

 

Može li svaki REL aparat da radi i TIG?

Odgovor:

Ne, ne mogu svi, mogu samo neki tj danas verovatno većina može.

Pogledajte donju sliku:

REL-i-TIG-plocica.jpg

Crvenim slovima sam označio „strujne parametre“ za TIG postupak ovog aparata, a koje su iste ili vrlo slične za sve TIG aparate. (Mada nisam morao da slovima označavam, vidi se levo simbol svakog postupka, odzogo nadole: TIG / REL / MIG).

Vidi se da napon za TIG počinje od 10V (ovde od 10,2 V), a napon za REL počinje od 20V (ovde od 21V)… Drugim rečima, za istu amperažu napon luka kod REL aparata je za (čak) 10V veći od luka potrebnog za TIG zavarivanje.

I ovo je standardizovano, ovako je kod svih aparata, odstupanja su ili minimalna ili ako su veća vrlo je to retko.

Na primer, kada aparat radi na 100A u TIG režimu, neka teorijska vrednost napona luka je 14V.

A kada aparat radi u REL-u na 100A, neka teorijska vrednost luka je 24V.

Znači, kada je aparat u REL režimu, ili ako samo može raditi u REL režimu, i kada se na njega nakači TIG brener, pusti se argon i upali luk, taj luk će biti toliko dugačak da će obaviti argon i brzo ga oštetiti. Taj luk je tako buran, da se ne može koristiti za TIG zavarivanje.

Zato se REL aparati, oni koji mogu raditi u TIG režimu, prave tako da imaju preklopnik, recimo na prednjem panelu kojim se prebacuje iz REL u TIG režim ili obrnuto.

Ili postoje REL aparati koji nemaju preklopnik za izbor REL ili TIG režima, ali mogu raditi TIG, jer imaju u sebi senzor i softver koji automatski prepozna da je luk upaljen u argonu i prebacuje iz REL režima u TIG.

 

Ako je nekome bitno da li REL aparat može raditi TIG a nema preklopnik za prebacivanje REL/TIG, proveriti sa prodavcem pre kupovine da li može ili ne.

Inače i sama U-I (strujno naponska) kriva, REL i TIG aparata nije ista.

TIG režim zahteva uglavnom skoro potpuno vertikalnu U-I krivu a REL ipak strmu i danas bolji aparati imaju još i na nižim naponima blago strmu radi jačeg arc-force-a.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

I ja pazario inverterski Kzubr 250. Minijatura, lagan ko perce, vari topi, već sam napravio bratu ogradu od 14 metara, vario kutije i flahove. Kupio od nekih bilmeza na KP za 8500 dindži. Za mene mladog i neiskusnog, super makina.

20220829_182340.jpg

20220829_184622.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

nntom  ne zameri,ali zašto ,,bilmezi",malo smeta.Ako ti je cena odgovarala,onda je ok,čemu takva kvalifikacija.Jer odmah povlačim paralelu,ako kupiš povljno dobar motor,prodavac je ispao bilmez.:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da li neko zna kako da povežem žice od trafoa, primarni i sekundarni da dobijem barem jednu amperazu za varenje? 

Aparat je sa dva namotaja, max 140A, ima devet podeoka na prekidaču. Problem je što se prekidač raspao na sto delova. Esab je, ali džabe kad ne mogu nigde da nadjem šemu povezivanja. Bitno mi je da povežem da mogu da varim obične cevi, a ne bih bas da eksperimentisem. Mozda neko zna sta da merim, kako i šta da povežem. Ako nema nade, kupicu neki inverter za 50-60 evra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Na ovoj stranici grupi na fb- u potrazi pomoc, postavi slike, pitanja, sigurno ces dobiti odgovor.
Pozz5c199f00ee257fa30a20f3c1efb17a1f.jpg

Sent from my 2201117PG using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Hvala. Pokušaću. Taj Esab - Uljanik. ima preko trideset godina, a nije radio sve ukupno kutiju elektroda. Zao mi da ga bacim. Kad radi-radi stvarno ekstra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Ne znam gde da potražim odogvor pa ću pitati ovde. Gde u NS zavariti nešto od aluminijumskog lima 2mm ? Osim CUBIKE da li ima negde , ako neko može da uputi na meštera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 4 sati, stari roker je napisao:

Zao mi da ga bacim.

Ne bacaj dokle god radi, naći ćeš već rešenje kako da se poveže.

Današnji aparati te vrste su uglavnom konfekcija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Druze, imam i ja isti, tek sad vidim da si spomenuo uljanik- menjan je odavno grebenasti, ako ti znaci nesto slika polozaja. Pozzb0fffd9eaecbbc0d3518a943f81991d6.jpg

Sent from my 2201117PG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Juce sam vario (zavarivao) elektricnim aparatom 1978 god od 250 A. Oko 1,5 kg elektrode sam potrosio i ja nista zavario nisam:lol3:. Mislio sam ukapiracu, gledao klipove malo ali ja sam antitalenat za sto izgleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 346 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc
pre 45 minuta, Biker Q je napisao:

Mislio sam ukapiracu, gledao klipove malo

Ne može baš sve da se skapira tako. Ako imaš nekog varioca da ti pokaže, da gledaš kroz masku kako on vodi elektrodu pa onda da probaš. Ne znam koje si elektrode koristio i koji materijal si probao da zavariš. U glavnom ne odustaj,jednom kad kreneš samo će biti sve bolje i lakše. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Elektrode "zute":jee:. Materijal kutijaste cevi, jedno 3 mm debljine, ocistio sam brusilicom lepo gde je bilo rdje ili fabre. Za elektrode me pitaju oces zute ili plave ili ove kineske u gvozdjari, reko nemam pojma, ali resio sam da malo proucim tematiku i da nesto osnovno znam, necu ja izvodim ne znam kakve zahtevne poduhvate vec da 2 obicna "gvojza" spojim koliko toliko. Rekao bih da je osnovno (za pocetak) oko amperaze da se ukapira, bar za ove starije aparate elektricne. Aparat onaj stari zuti na tockicima jedno 80kg tezak sigurno, imam osecaj da i ozbiljan varilac ne moze da ga preoptereti ili pregreje ili tako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja