Jump to content

Moto Zajednica

Ko se razume u aparate za varenje?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

@Biker Qimam končarov aparat(oni narandžasti ili crveni, kako ko već vidi), otprilike tridesetak godina star, što će reći iz ere kvalitetnijih proizvoda, i on je imao namotaje od aluminijumske žice. Kasnije je i probio pa smo ga premotali bakarnom(naravno mora da se preračuna presek i dužina žice) i tako fercera već blizu dvadeset godina. Ne bi me čudilo da i ovi danas budu sa Al žicom. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Za to ce da vrsi pos'o. Sve je to isto s***e, samo drugo pakovanje, crveni, crni. Imas na youtube Mancica, servisera, ima dosta recenzija od najjeftinijih do najskupljih, sigurno ce pomoci u odabiru.

https://youtube.com/@aparati?si=g5K2SA5ZYhwqFVuN

Njegov kanal:4c6e3c21f0b1e5656dcba4e5ab570ae7.jpg

Sent from my 2201117PG using Tapatalk




Mom tastu ko zna kad Boban napravio aparat elektro lucni u drvenu kutiju spakovao. Ima samo 3 podeoka za gasenje i dva za snagu na prekidacu, oni su s njim cuda varili, nikada mi nije bilo jasno kako se ona kutijetina nije zapalila do sad .
Moracu jednom slikati

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Cist kinez, kzubr, losad, stromo, almaz...nema tu bakra ni gram, samo aluminijum...
Nadjite na youtube, tik tok, mancic servis, videcete o cemu se radi.

VM.TIKTOK.COM

Prodaja i servis za pranje 0611169402


Sent from my 2201117PG using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

A kod nas prolazi ta prica kao za rusko trziste, kao 170 000 km na auto iz uvoza.
CO2 komplet kzubr mu dodje ~40 crvenih, i to je najjeftinija varijanta...

Sent from my 2201117PG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 7 sati, kole24 je napisao:

A jel veruješ i da su 500 ampera?

Ja ne verujem ali ne znam ni kome trebaju za kucne poslove 500 ampera? Ne znam ni kada se koristi preko 150 ampera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
1 hour ago, Biker Q said:

Ja ne verujem ali ne znam ni kome trebaju za kucne poslove 500 ampera? Ne znam ni kada se koristi preko 150 ampera...

Iz istog razloga što motor mora da ima najmanje 1000 ccm, 100+ konja i manjerke. Ajd, možda preterah sa manjerkama. I ne može da se putuje sa manje. 

 

Gotovo svim tim hobi aparatima će život proći u zavarivanju ograde, lima do 3mm, cevi i kutija (zid obično 2 mm). A to ne može da se radi ako nemaš iza sebe "rezervu" snage :D:D :D . A pritom se ne potrude da vide kako se zavaruje deblji materijal, kojim postupkom, kojom pripremom (najvažnije), kojom elektrodom/žicom.

Promenio član misa-pei

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Izvini, nisam stavio smajlije :D To sam "pecnuo" kolege koji smatraju da manje kubikaže nisu za put i uživanje.

 

Ako se odradi priprema (ja nisam to radio, ali sam se upoznao sa tehnikom) deblji materijal je bolje variti jačim aparatom. Ali i ako se radi slabijim, koliko sam se raspitivao, radi se V šav, pa nalivanje, tačnije zavarivanje na zavar. To se može raditi i slabijom mašinom i tanjom elektrodom, ali se opterećuje mašina, više se gubi vremena... Za kućne potrebe, ono što sam napisao (ograde, profili, 2-3-4 mm debljine) i ovi aparati odlično vrše posao. Računam da su 150 do 200 A. Neki bolje, neki lošije radi (recimo, ja nisam nimalo zadovoljan mojim Womax CO2 kako saliva žicu, ali odlično radi sa elektrodom, komšijin Kzubr savršeno saliva...) ali generalno se završi posao. Ne verujem da će neko često da ima potrebu da zavaruje kašiku bagera ili tako nešto. Ako se time bavi, ni ne gleda ove aparate.

 

 Druga su priča trofazni aparati, odvojen fid žice, vodeno hlađenje... To je industrijska, profesionalna skalamerija. Nećemo je ni videti, a kamoli koristiti. 

 

Ja sam se primio na zavarivanje kao igru, lep osećaj da topim metal i spajam. A u svemu što radim, najmanje vremena mi treba za zavarivanje. Vreme potrošim najviše na čišćenju delova od kojih pravim skulpture, užasno je. A kad pravim neku "bravariju", opet na sve druge radnje se potroši 90% vremena u odnosu na samo zavarivanje. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Ja ne verujem ali ne znam ni kome trebaju za kucne poslove 500 ampera? Ne znam ni kada se koristi preko 150 ampera...
Izvini, nisam lepo napisao. Mislio sam da kad veruješ da su ruski, možda veruješ i da imaju toliku snagu. Probao sam da se našalim.
Ne znam, mnogi pišu da su zadovoljni tim Kzubr, moguće.
Po meni nema dileme kad za vrlo malo više novca imaš ozbiljan aparat, kineski ali ozbiljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ima li neko iskustva sa Jasic (ja se zezam i čitam Jašić, mada je pravilnije Džesik :D:D :D ). Gledao sam kod Krigera i još na nekim recenzijama, uglavnom pohvale. Sad, Kriger je plaćena promocija, ali opet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Imam ga ja. Čini mi se 180 pulse tig model. Nisam nešto mnogo radio sa njim, uglavnom sam vežbao tig, i nešto malo elektrodom.
Još mu nisam našao manu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

nov, garancija 2 god. besplatna isporuka OPIS MIG120 N2A1 je najnoviji aparat za zavarivanje u porodici JASIC, koji omogućava korisniku bez iskustva da zavari kao profesionalacInverter...
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Nov i veoma kvalitetan KZUBR CO2 i invertorski aparat za zavarivanje (varenje) -- Model:  MIG/MMA-500- Snaga: 500 ampera- Dolazi u kompletu sa:           - Pištolj za Co2 varenje,    ...

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

H-MIG270-CO2 CO2 Haina 270 A MMA/MIG/MAG/TIG Lift Model H-MIG 270-CO2   Tehnički podaci:   Snaga 5800W Napon napajanja : 220V-50Hz Struja zavarivanja : MIG 20A -...

Uzeo bih sebi nešto za povremenu upotrebu jednom u ko zna kad tipa cevi do 2mm lim i slićne popravke.

 

Gledam ove iz jevtitnije ponude.Da li to vredi uzimati koji od njih ,da li samo MIG ili MiIG/MAG...

Svaki savet dobro došao

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: liberty 125, beverly 250.......

Spaja se takozvanim "harklatovanjem".
Za ovakvo varenje su potrebne boce za autogeno zavarivanje, boraks i mesingana žica.

Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Postupak se zove "tvrdo lemljenje" ili "hardletovanje". Može se lemiti raznim legurama od mesinga,bakarnim do srebrnih.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pazario sam parkside aparat za varenje sa punjemom žicom, netreba boca uz aparat...za moje potrebe sa punjenom žicom 0,9mm sasvim korektno radi, 06mm meni lično baš tanka a ova0,9mm vari materijal debljine od 0,6-3mm. Ima i punjena žica 1,0mm ali ona vari od 08-3mm. Na youtube sam gledao lika da vari čak i 5mm sa ovim aparatom. Naravno i sa ovakvim aparatima treba obrada dela metala koji se spaja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja