Jump to content

Moto Zajednica

Ko se razume u aparate za varenje?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Kupio sam neki argonski aparat. Da li neko zna nesto vise o takvom aparatu ili je mozda video ranije takav. Marka je MESSER izgleda da je iz 60. godina koliko sam uspeo da saznam. Stavicu jos neke slike. Na netu nisam uspeo da ga pronadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ovako sa slike tesko mogu da kazem bilo sta. Trebalo bi ga videti uzivo. Argonac nikad nije mali ako ces da valja. Tako da velicina obecava, ali resto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Trebao bi da mi dodje neki drugar da mi preradi struju u radionici. Na plocici pise da vuce na leru 39A, a max 59A. Ima trafo od 400 kvadrata. Ima preko dvesto kila jedva smo ga utovarili i istovarili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

a da se ti ne mlatiš sa time i cimaš drugara da ti prerađuje struju u radionici nego ga istovariš kod mene u radionicu?  ;D ;D ;D

Kod mene je struja već prerađena  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Da si blizi ne bi bio problem uopste, treba mi cesto. Bio mi je jedan cica sto vari tu kod nas. Kaze da je aparat extra samo sto mi treba jaka struja. Slikacu ga malo bolje pa cu staviti slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ma šalim se, naravno. Ali po snazi bih rekao da je sposoban i sigurno ima finu regulaciju tako da možeš da variš od vrlo tankog materijala do debljih komada. Jedino ti treba zaista debela instalacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

slikaj ovu zadnju ponovo da se vidi sta pise mozda ti objasnimo cemu sluzi a cini mi se da moze da radi i kao plazma ........slikaj ponovo tu gde je natpis ovu zadnju pa postavi da vidimo koje su funkcije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

slikaj ovu zadnju ponovo da se vidi sta pise mozda ti objasnimo cemu sluzi a cini mi se da moze da radi i kao plazma ........slikaj ponovo tu gde je natpis ovu zadnju pa postavi da vidimo koje su funkcije

Jesi li na ovo mislio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

to ti je medju prvim WIG aparatima mozes da varis prohrom bakar mesing i gvozdje  ali ti treba zice  pre nego sto ga pustis u rad proveri da li je ispravno sve pa i crevo od gasa a ima i vodu za hladjenje volframove elektrode  ovaj  moze da radi u tri smene da se ne pregreje i kada prikljucis argonsku bocu dovoljno je da ti stoji protok gasa na 5l u minuti u zatvorenom prostoru a  probaj mozda ce i aluminijum da vari ako te sta jos interesuje pitaj ..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

to ti je medju prvim WIG aparatima mozes da varis prohrom bakar mesing i gvozdje  ali ti treba zice  pre nego sto ga pustis u rad proveri da li je ispravno sve pa i crevo od gasa a ima i vodu za hladjenje volframove elektrode  ovaj  moze da radi u tri smene da se ne pregreje i kada prikljucis argonsku bocu dovoljno je da ti stoji protok gasa na 5l u minuti u zatvorenom prostoru a  probaj mozda ce i aluminijum da vari ako te sta jos interesuje pitaj ..........

Zbog cega mislis da ne vari aluminijum?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

to ti je medju prvim WIG aparatima mozes da varis prohrom bakar mesing i gvozdje  ali ti treba zice  pre nego sto ga pustis u rad proveri da li je ispravno sve pa i crevo od gasa a ima i vodu za hladjenje volframove elektrode  ovaj  moze da radi u tri smene da se ne pregreje i kada prikljucis argonsku bocu dovoljno je da ti stoji protok gasa na 5l u minuti u zatvorenom prostoru a  probaj mozda ce i aluminijum da vari ako te sta jos interesuje pitaj ..........

Zbog cega mislis da ne vari aluminijum?

 

pa nema neizmanicnu struju posto se najbolje vari na neimanicnoj na jednosmernoj ne moze kvalitetno da zavari ali probaj,ne znam sto je onaj prekidac za impuls ali tamo stoji da je u polozaju rada jedino mozes da ga iskljucis............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja