Jump to content

Moto Zajednica

Ko se razume u aparate za varenje?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Motocikl: Dl 650/22
Pre 21 sati, nemanja2468 je napisao:

Da li nekom treba ozbiljan Co2 aparat? Prodajem svoj, kod mene je nekih 5 godina i nikakav problem nisam imao. U pitanju je Erfi od 250 ampera, transformator, nemacka proizvodnja. Prodajem ga jer mi treba monofazni za teren, da bude laksi i da mogu bilo gde da ga koristim da ne trazim trofazns uticnice. 
903394A4-85AD-4B93-B3FD-F432A66678F0.thumb.jpeg.2b232be4c349c64b2318545bc38ef157.jpeg26D1D11D-3EA9-4EB1-923A-E6F9536ABD1F.thumb.jpeg.21e23026d478bf3bff2c04fb17768ac0.jpeg

Koliko novaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Zaboravio sam da stavim cenu. Cena je 600 eura, samo napomenite da ste ovde videli oglas jer je na kp veca cena.
Kontakt broj 0642935749 

Aparat je zaista dobar i ko ga uzme nece se pokajati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Da prosirim malo pricu. Sta je sa ovim aparatima co2 koji koriste neku punjenu zicu (secam se da sam vidjao zicu i lidlu). Neki izgleda mogu da koriste i nju ili obicnu sa bocom? Ima li neko iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

To u lidlu je bio alarat koji koristi punjenu zicu sa gasom i onda ti nije potrebna boca. Medjutim kontrola zavarivanja je losija i treba je koristiti u bas dobro provetrenoj prostoriji jer su gasna isparenja stetna zazdravlje mnogo vise nego kada se zavaruje klasicnim co2 gasom. Nisam se udubljivao zasto je tako ali verovatno se dodaju neke primese ili zici ili tom gasu u zici. Postoje i zice punjene raznim metalnim prahom da obezbede bolju penetraciju vara u materijalu koji se zavaruje i trista nekih cuda. Za obicnu bravariju najbolje ti je i najeftinije obicna zica 0,8 mm i co2 gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Koliko sam saznao, svaki apart sa bocom može da koristi i punjenu žicu. Naravno, tada se ne pušta gas, ali se promene polariteti. Kod nekih aparata je to jednostavno, kod nekih malo složenije. U svakom slučaju, treba probati, ništa se neće pokvariti (nadam se :D :D:D ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ako se koristi običan CO2 aparat sa bocom za zavarivanje sa punjenom žicom rade se 2 stvari.

1. Menja se polaritet (kod novih aparata to je prosto)

2. Menja se tockic koji vuče žicu. Za punjenu ide nazubljeni točak.

 

Možda može i bez ova dva ali je pitanje rezultata.

I sto je bitno, a gore je i navedeno, punjena žica se ne koristi u zatvorenom prostoru zbog otrovnih isparenja.

 

Ja sam pre par meseci bio u dilemi da li Parkside sa punjenom ili običan co2. Na kraju sam odluči za normalan aparat sa bocom, ali Kinez. Dosta skuplje ali mislim da vredi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Kakva ko iskustva ima sa automatskim maskama i šta sada koristite ili šta bi sada kupili?

Trebam da uzmem masku za varenje, kontam da je bolja automaCka, jer bi mi druga ruka bila slobodna, pa da znam šta da gledam, odnosno šta da preskočim.

Fala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Imaš po prodavnicama wurth maske po prihvatljivim cenama.Mene je služila 6 godina.Sad imam neku sa KP i radi posao i ona mada idem i ja u potragu da opet uzmem wurth.

ESHOP.WURTH.RS

Wurth maske za zavarivanje garantuju optimalnu zaštitu prilikom zavarivanja od letećih čestica i prašine koja nastaje tokom procesa zavarivanja i povezanih aktivnosti.


Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Obevezno automatska, preporodiceš se.

 

Ja sam uzeo sa KP ali neku skuplju, 5.000 rsd. Prodavac je Alati i oprema, online prodavcnica, imaju i svoj site, proguglaj. Ima i neku stariju sa Ali expresa. One od 2.000 sa KP savetujem da preskocis

 

Ova skuplja je bolja, jer:

Ima dosta veće vidno polje

Ima podešavanje zatamljivanja u smislu jačine, ali i jako bitno posle koliko će se odtamniti ( delay). Kada ovo nemaš desi se da se maska brzo odtamni dok je var jos vreo i sija pa to malo zasmeta.

Takođe ova ima i opciju brušenja. Kada je to aktivirano onda varnice prilikom brušenja ne zatamnjuju vizir. Meni nije toliko bitno jer ne mogu da brusim sa maskom.

 

Takođe, bitno je da su baterije izmenjive, da ne bude kada crkne baterija da se baca maska.

 

Eto ukratko o kineskim, a ako imaš želiš da uložiš malo više onda imaš i brendirane, ne sumnjam da su bolje, ali ne verujem da su puno bolje za amatersku upotrebu par puta mesečno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ja sam imao wurth ona za 7 crvenih i kažem redila 6 godina dosta intenzivno a onda sam kupio nekog kineza na kp ne baš one najjeftinije već je bila ako se dobro sećam do 4 hiljade. Ima sva potrebna podešavanja ali je problem što nema da se kupe zaštitna stakla koja se vremenom oštete pa je i vidljivost slabija a za wurth ima u ponudi.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ma počinjem da varim, a treba mi druga ruka za početak da umiri prvu. Ono oko čega se lomim je da li za moju baš povremenu upotrebu barem sada na početku mi treba npr. Esab Savage A40 ili Bohler Guardian 62 ili neki Tecmen ADF730S što je sve u cca 130±20€ ili uzeti npr Raxx za 3500 trenutno na akciji u Okov-u?

Razlika nije zanemarljiva, siguran sam da ni razlika nije zanemarljiva, nego je samo pitanje "bacati ili ne bacati" lovu, jer i ova Raxx završava posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Imao kinesku od 3000 i crkla brzo. Imam trenutno Iweld Falcon 5.5 i nije losa maska, oko 100 eura je. Imam takodje i Optrel p550 i sa njom sam zadovoljan, ona je oko 200 eura. Moja preporuka ti je da uzmes nesto u tom cenovnom rangu od 100 eura pa na vise, jer ove kineske ko zna kako zamracuju, dzaba sve ako sjebes oci. Moja iduca ce biti Esab Sentinel A50, na mnogim testovima se pokazala kao najbolja, problem je samo sto je skupa oko 400, 500 eura kosta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
15 hours ago, castor said:

Ma počinjem da varim, a treba mi druga ruka za početak da umiri prvu. Ono oko čega se lomim je da li za moju baš povremenu upotrebu barem sada na početku mi treba npr. Esab Savage A40 ili Bohler Guardian 62 ili neki Tecmen ADF730S što je sve u cca 130±20€ ili uzeti npr Raxx za 3500 trenutno na akciji u Okov-u?

Razlika nije zanemarljiva, siguran sam da ni razlika nije zanemarljiva, nego je samo pitanje "bacati ili ne bacati" lovu, jer i ova Raxx završava posao.

Tay Raxx je cist kinez. Takav bez brenda kosta 2.000 na KP. Ja sam kupio nešto kao ova Raxx od 8.000.

 

Što se tiče onih polikarbonatnih folija za zastitu, ima ih koliko hoces na Aliexpresu ako si vican da porucis, samo na vreme. Realno nece to brzo da ode ako je amaterska upoteba. Meni na prvoj masci traje godinama, ali sam na pr navoj upropastio odmah jer sam farbao kompresorom u blizini pa otisle kapljce farbe...

 

Ja sam kupio ovu ali sam platio 5.000. Verovatno ima na KP jeftinije

 

Multifunkcionalna automatska maska za varenje A49 TIG/MIG 85 T/M - AlatiiMasine.com

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE



ali sam na pr navoj upropastio odmah jer sam farbao kompresorom u blizini pa otisle kapljce farbe..
 


Pa ista priča i kod mene pa sam još sa razredjivacem čistio i bilo još gore. Ima na Ali-ju ali eto ne seti se čovek na vreme poručiti a isporuka se ponekad meri mesecima.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

I moja je ista umazana farbom :)

Ja danas poručio sa Alija, inace se ne bi setio.

Ako ti treba zastitni film, podseti me za jedno 2 meseca, poručio sam pakovanje od 10kom, biće za sve :)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ja sam pre dve godine uzeo u Wobi house aparat i masku. Maska odlično radi, bila je nešto oko 3 000-4 000. Zadovoljan sam, mada imam i zamerki, naravno :D. Ali, štiti mi oči, velika je razlika između nje i one stalno crne. 

 

Nego... Ima li neko preporuku za respiratornu masku koja bi štitila od isparenja prilikom zavarivanja? Ja često zavarujem lance od motora, upali se ulje i guma u člancima, smrdi i ne mogu da dišem posle deset minuta. Baš mi smeta. A nosim i naočare, masku za zavarivanje i još treba i masku za zavarivanje da stavim na njušku :D:D:D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Obavezno nosi masku, po meni neki minimum je  jednokratna sa aktivnim ugljem, a postoje i one sa ketridzima koji se menjaju, te su sigurno bolje. Ketridzi postoje za razlicite namene, najbolje se raspitaj u nekoj dobro snabdevenoj radnji gde se prodaju takve stvarcice. 

Ja sam na brodu koristio masku sa ketridzom kad sam farbao neku prostoriju, bez nje smrdi farba ne mozes da dises, sa njom kao da sedis na proplanku na Zlatiboru, bukvalno se nista ne oseća.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ja za farbanje koristim masku iz Woby Hous-a i kertridže (za zaštitu od hemijskih isparenja) uzimam tamo.Jako sam zadovoljan sa ovom maskom jer dobro dihtuje,imao sam pre neke koje nisu dihrovale dobro naročito oko nosa pa kod izdaha sve duva u oko. Imaju i kertidži protiv čestica.Maska je ova:

WWW.WOBYHAUS.CO.RS

- Maska zaštitna sa dva filtera SR7000 (SR-800A) - Materijal:visokokvalitetni silicon koji sprečava iritaciju i alergiju kože - Pomoću kaiševa za vrat l...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam isto uzeo u wobi house ovu plavu samo ima jedan kertridž napred za hemijska isparenja. Odlično naleže i ne smeta. Koristim je za farbanje. Kosta oko 1.500 da kertridzom. Imaju i neke od 250 dinara sa 2 kertridža, ali tu ne uzimaj, ne pitaj kako znam :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
On 4/14/2022 at 10:48 PM, Interceptor BP said:

Ja za farbanje koristim masku iz Woby Hous-a i kertridže (za zaštitu od hemijskih isparenja) uzimam tamo.Jako sam zadovoljan sa ovom maskom jer dobro dihtuje,imao sam pre neke koje nisu dihrovale dobro naročito oko nosa pa kod izdaha sve duva u oko. Imaju i kertidži protiv čestica.Maska je ova:

WWW.WOBYHAUS.CO.RS

- Maska zaštitna sa dva filtera SR7000 (SR-800A) - Materijal:visokokvalitetni silicon koji sprečava iritaciju i alergiju kože - Pomoću kaiševa za vrat l...

 

Kupio sam SR-800, sa jednim filterom. Plašio sam se zbog naočara, da mi se ne magle. Kad sam probao, bez filtera, dobro zategao, deluje perfektno. Nisam hteo da otvaram još filter jer neću ništa zavarivati ovih dana. Hvala svima na savetima! :zdravo: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Samo da javim da sam naručio ESAB Savage A40, pa ćemo da vidimo kad stigne sutra, tj. ovih dana kad se prifatim švajs aparature kakvi su dojmovi...

Ipak je na kraju presudilo to što ne bih da se zajebavam sa očima, jer imam samo jedne i vrlo su osjetljive, a vrlo mi trebaju u životu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Da li je neko imao iskustva sa onim "Mar-pol" automatskim maskama za varenje? Imaju 3 podešavanja, osetljivost, kašnjenje i zatamnjenje, i baterije se mogu menjati.

Viđam ih na KP za 2-3000 dinara, vredi li to išta?

Koristio bih je isključivo u hobi svrhe, tu i tamo ponekad nešto za zavarim.

Stvar koja me zabrinjava je da je prijatelj nedavno kupio u radnji masku za 8000din, maska super radi, ali ni na njoj ni u papirima nema nikakav naziv, brend... znači maska je neka generička "no name" ,  e sad, da li uzeti tu iz radnje za 8000din ili sa KP za 2500din?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Ja već 2-3 godine koristim neku sa KP brend ne znam ako uopšte i piše. Koštala 3-3500 din. Pre sam imao neku vurt ( bila nešto preko 100€) . Iskreno razliku ne vidim. Jedino što mi smeta što je točkić za jačinu zatamljenja sa spoljne leve strane pa se dešava da kad levom rukom dižem masku nehotice smanjim zatamnjenje pa sam to zalepio trakom da bude fiksno.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja