Jump to content

Moto Zajednica

Koje gorivo sipati?

Recommended Posts

  • Drug član, 3082 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja čim vidim da je nešto "Premium", čitam to kao "Prevara" :)

Ne znam, kod nas fala bogu, gde god ima mnogo para, ima i mnogo korupcije. Nešto sumnjam da je NIS tu izuzetak, pa da ne ispadne on tu kao nevinašce. Na primer, jedini imaju ekskluzivno pravo da prodaju dizel poljoprivrednicima po subvencionisanim cenama, i tako uništavaju druge male pumpadžije...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
33 minutes ago, boza_kg said:

Ja čim vidim da je nešto "Premium", čitam to kao "Prevara"

Cista prevara. Svako ko ima nekog na pumpi zna proceduru kako obicno gorivo postaje "Premium"... 😅

 

Uostalom, na svim nasim motorima i automobilima pise da se sipa 95, nema potrebe za sipanjem "boljeg" 100 oktana, jer agregat nije predvidjen za to gorivo pa mu samim tim nista i ne znaci (osim retkih automobila koji specificno traze 100-ku)... A gorivo s aditivima mislim da nema poente ni pominjati... 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

NIS ima gorivo kao i svi drugi proizvođači, veoma kvalitetno, nema tu mnogo igrarije. Potpisujem vam da je veća razlika između dve lokacije nego između dva brenda goriva (stanje rezervoara, kad je čišćen, sam aparat dal je baždaren na gornju granicu greške...).. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre sat vremena, Paljevina je napisao:

Cista prevara. Svako ko ima nekog na pumpi zna proceduru kako obicno gorivo postaje "Premium"... 😅

 

Istog sam mišljenja.

 

U nedelju sam stao na autoputu na OMV i vidim pištolj Maxxmotion 100 plus i sama ruka uze i natanka u motor.

222 dinara čini mi se, ne bi mi baš milo kad brojčanik poče da okreće.

 

E sad, dokaza nemam pošto smeten kakav jesam nisam zapamtio kilometražu. Ali moj osećaj (na osnovu pokazivača goriva) je da je posle 150 km motor potrošio manje.

 

Možda je placebo, ili sam u to ubedio sebe da mi bude lakše što nasedoh, ne znam 🤫🤣

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Na kolima (motorima) obično piše MIN 95.

Velika većina goriva na svim pumpama je poreklom iz NIS rafinerije.

Razlika je NAJVEĆA u kontroli prilikom istakanja goriva. 

Najslabija tačka (najviše mahinacija) je transport goriva i tada se dešava najviše problema. Imam par prijatelja koji su vozili cisterne. Ne biste verovali šta su sve radili. Krstilo se gorivo i kapom i šakom. I sa pumpadžijama je bilo tako. 

Kontrola je kod svih dosta oštrija sada i zato je i uvedeno markiranje goriva.

A što se tiče potrošnje, davno su u Top Gearu testirali različita goriva po broju oktana. Razlika je bila: nikakva.

Ja pretpostavljam da su skuplja goriva čistija i oplemenjena različitim aditivima. I to je po meni plus. Dizel motori i na lož ulje idu ... samo je pitanje kako izgleda sve unutra posle određenog broja km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2047 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Meni je 12-ica lepse i mirnije radila sa Shell-ovom 100-kom, za potrosnju ne znam, uvek je sve progutala bez da se buni...mislim na motor :zvizduk:

U 14-icu sipam uglavnom na MOL-u onu njihovu 95-icu aditiviranu, nije zbog performansi, njih imam i previse al mi nekako mirnija savest kad znam da ce (kobajagi) aditivi da mi ciste sistem za ubrizgavanje...🐏 jel ovo ovca? 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6829 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uglavnom na Lukoilu sipam. Ima neki popust od 6 dinara po litri kad se plaća karticom. Preko Lidl aplikacije čini mi se 7 dinara na OMV za kako oni kažu premijum goriva. U auto uvek regularni 95 a u motor retko kad sipam 100ku. Nisam provalio ništa bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3082 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 5 minuta, Vandrokaš je napisao:

Najslabija tačka (najviše mahinacija) je transport goriva i tada se dešava najviše problema.

Dok se svi izređaju sa mahinacijama, ko zna šta mi na kraju sipamo :)

Radio sam nekad u tgovačkoj firmi. Krali su svi redom, kupci da ne poveruješ, i ugledni doktori i slični... ali i radnici trgovci. Najviše mahinacija su pravili u radnjama u blizini grobalja, prodavajući sveće za broj skuplje, tipa ta košta 10 a prodaju za 20 din. I na delikatesu. Jeftiniju pečenicu prodaju kao skuplju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3125 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Uvek običan benzin i običan dizel. Godinama, na MOLu ukoliko mogu birati.Sad uveli neku glupu aplikaciju, ranije svaki litar bod pa se nagomila do 2-3000din.S tim da u auto na svakih 5000km krnem wurt-ov aditiv za čišćenje(njega zato što je testiran od strane majstora, školskog druga)pa ne spustam ispod 3000rp/m na otvorenom. U motocikl samo jednom sipao aditiv u TDMa, nikad više.Glupost... Izađi na auto put i produvaj dizne. Mada ko vozi mnogo po gradu mogao bi sipati aditiv i u tormo kad krene van. Ja ne vozim gradsku...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1907 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Sipajte najjeftinije gorivo kod nas. Zašto ?

Pa, kad odete na vožnje u "siromašnije" zemlje od nas (ako ih ima :)), motor se neće buniti... :neznam:

 

🙂

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 658 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Mozda se nekad tripujem da kad sipam g drive 100 da mi motor bolje radi i ubrzava (potrosnju skoro uvek pokazuje isto), ali ono sto def. primecujem dok sipam 95 i g drive 100, ova 100 def ima nesto unutra jer stipa za oci koliko se oseti jacina dok sipam gorivo. 

Verujem da ima razlike ali mislim da sa skuterima i malim kubikazama-konjazama je bespotrebno sipati 100ku.

Sto se tice dal mol, shell ili drugi privatnici negde sam procitao da po zakonu neki procenat goriva moraju uzimati od nasih domaćih harača Nis.a a ostatak mogu uvoziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1517 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Nekada je firma Klachka (ili kako se vec pise) vozila svim pumpama gorivo iz NIS-a.

Kada se sipa u cisternu dodavao se aditiv koji im ta pumppa za koju taj dan voze da.

Kako su dosli napredni istisnuli klachku i sada knez petrol vozi svima, ostatak znate i sami

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2843 postova

što se tiče kvaliteta goriva ono je u novije vreme formulisano ugovorom o prodaji nisa rusimA.ne zaboravite i da su naši vlasnici manjinskog dela tako da se i oni nešto pitaju.

Bilo je da se benzin mora dići kvalitet na neki evropski-zaboravio oznaku do valda 2012 i onda pratiti ali su rusi zbog krize tražili pomeranje na 2014 i tako je i bilo.

Što se tiče drugih kompanija poenta je u lagerovanju jer je ono uslov za uvoz.Znači možeš da uvoziš ako imaš mogućnost da skladištiš tolko i tolko ,veoma mnogo i da je to samo mol uradio ako se dobro sećam.

Što se tiče mol ulja za motore je ful sintetika 2000 običano mineral 1250.Nisam sipao od prošle godine na molu u mađarskoj ali su bili ozbiljno skuplji sa cenama ulja nego kod nas .Pre 2 godine  tipa sintetike za auto preko 20 evr a litar i  tako je od kad je mol ušao u srbiju.Kod nas su bili dosta jeftiniji sa uljima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /
7 hours ago, sasa ns 1 said:

Što se tiče drugih kompanija poenta je u lagerovanju jer je ono uslov za uvoz

To je ono kad je za vreme vanrednog stanja Danica pustila onu siri dalje viber poruku kako ce biti nestasica goriva, pa svi navalili na pumpe ko nenonrmalni.

Ispraznili skladista za 2 dana i napunili ih sa svezim gorivom koje su nabavili skoro dzabe.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850
1 hour ago, ser said:

To je ono kad je za vreme vanrednog stanja Danica pustila onu siri dalje viber poruku kako ce biti nestasica goriva, pa svi navalili na pumpe ko nenonrmalni.

Ispraznili skladista za 2 dana i napunili ih sa svezim gorivom koje su nabavili skoro dzabe.

Ju ala je to bilo neverovatno ........ kad tako nešto vidiš, zapitaš se dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Da li mozda neko moze da preporuci aditiv za benzin za ne ajnspric motor, koji cisti ventile? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2047 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
On 25. 4. 2024. at 20:07, plumber.ns je napisao:

Da li mozda neko moze da preporuci aditiv za benzin za ne ajnspric motor, koji cisti ventile? Hvala.

Isto ti je to sve, cisti i ubrizgavanje i ventile, kad nema ubrizgavanja, cisti samo ventile....ili sipaj 200ml petroleja na pun rezervoar i teraj.

Promenio član BokyBoy
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Uzeo neki Wynns da malo produvam jedan dva rezoša... pa ce biti po taman. Motor je dugo stajao, ventili na meri , moram ih procistiti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 857 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
On 4/4/2024 at 6:46 AM, ser said:

To je ono kad je za vreme vanrednog stanja Danica pustila onu siri dalje viber poruku kako ce biti nestasica goriva, pa svi navalili na pumpe ko nenonrmalni.

Ispraznili skladista za 2 dana i napunili ih sa svezim gorivom koje su nabavili skoro dzabe.

To je bas bio jedan od jasnih primera kako se masa ljudi ponasa kao stado ovaca. Secam se da u tim naletima nisam ni sipao gorivo od guzvi. Na pojedinim mestima je bio i kolaps u saobracaju zbog toga sto su u gradu pumpe cesto blizu raskrsnica ,kruznih tokova itd. Formirale su se kolone koje su skoro blokirale saobracaj. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 845 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
A kako to znaš? Imaš li neku referencu, neki link, dokument...?
Znam ja, kolega bivši je bio u NIS-u direktor svih skladišta, tako nešto, nebitno. Radio je tamo 20+ godina....

Uvozi neko, ja mislim da je MOL i PETROL, ali ne komplet gorivo. Tako da je na svakoj pumpi u srbiji gorivo poreklom iz NIS-a. Osim u ove dve pumpe u nekom procentu al ne znam tačno kom.

Možda se nešto promenilo u zadnjih par godina, ne mogu da tvrdim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja