Jump to content

Moto Zajednica

16. međunarodni sajam motocikala "Motopassion" 21-27. mart 2024.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 491 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Vozio sam ovu novu jawu pre 2 god

Nema veze sa starim dvotaktom

Samo slično izgleda,ustvari skoro da je isto,al nema onaj ler što brboće

Ma ustvari još je lepša uživo...😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Meni je ova Jawa 42 Bobber možda i najlepši motor na ovogodišnjem Motopassionu.

 

20240324_132932.thumb.jpg.56d8a9eadaed64590ed8ed2eb6a9e277.jpg

 

Naravno, uz Triump Bonneville T120 koga nisam video na slikama iznad.

 

20240324_131856.thumb.jpg.1c74ba12daa9ef19a757f0bbddb7fa21.jpg

 

20240324_131839.thumb.jpg.5fc818b8bd74120aeda3af61cc1cbcb1.jpg

 

I BMW R12 :)

 

20240324_134436.thumb.jpg.36d44854b0da63dd54d92afbc0da9024.jpg

 

Možda sam ja izabrao pogrešan dan da odem na Sajam pa je verovatno zbog toga jedini utisak koji sam poneo sa sobom da bi deci definitivno trebalo zabraniti ulaz (ili nesavesnim roditeljima sa decom, mada mislim da je ova prva varijanta jednostavnija). Pritom ne mislim na čekanje u redu da bih seo u neki od automobila dok se ne izređa celo odeljenje, nego sam u nekoliko navrata video nekoliko malih kretena koji prilaze i udaraju izložene automobile. A roditelje koji su poveli decu u kolicima sa sobom, jednostavno ne mogu da razumem...

 

 

 

Promenio član Urban Rider
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...najveći utisak sajma na mene ostavio Voge 900dsx. 

Ne znam kako ono pobediti. 

A vstrom800 je suprotni kraj spektra,  jako me razočarao, izvleda kao iz prošlog veka..

 

Honda je tek sramota... 7200e 300rally.. Pre 2 godine je trebalo da ga dovedu na sajam.. CL500... Da je predstavljen 1960 bio bi moderan... Zadnja vila je doslovce okrugla cev..

Moj PC32 CB500 '98 (model iz' 94) je za ovo spejs šatl..

Krećemo kući i ispred sajma stoji CB1100xx i ja se pitam kolko je još ostalo života u Hondi. Šta se desilo kad su od XXa i VFRa i Afrike i pre 30 godina došli do onoga... 

Tvrdim, doživeće sudbinu Britanskih i Italijanskih proizvođača, ono što su oni uradili njima sad će oni dobiti od kineza.. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS
1 hour ago, Urban Rider said:

Meni je ova Jawa 42 Bobber možda i najlepši motor na ovogodišnjem Motopassionu.

 

20240324_132932.thumb.jpg.56d8a9eadaed64590ed8ed2eb6a9e277.jpg

 

Naravno, uz Triump Bonneville T120 koga nisam video na slikama iznad.

 

20240324_131856.thumb.jpg.1c74ba12daa9ef19a757f0bbddb7fa21.jpg

 

20240324_131839.thumb.jpg.5fc818b8bd74120aeda3af61cc1cbcb1.jpg

 

I BMW R12 :)

 

20240324_134436.thumb.jpg.36d44854b0da63dd54d92afbc0da9024.jpg

 

Možda sam ja izabrao pogrešan dan da odem na Sajam pa je verovatno zbog toga jedini utisak koji sam poneo sa sobom da bi deci definitivno trebalo zabraniti ulaz (ili nesavesnim roditeljima sa decom, mada mislim da je ova prva varijanta jednostavnija). Pritom ne mislim na čekanje u redu da bih seo u neki od automobila dok se ne izređa celo odeljenje, nego sam u nekoliko navrata video nekoliko malih kretena koji prilaze i udaraju izložene automobile. A roditelje koji su poveli decu u kolicima sa sobom, jednostavno ne mogu da razumem...

 

 

 

Roditelje koji dodju sa decom u kolicima ces razumeti kad budes imao (malu) decu. Narocito ako ti roditelji nemaju svoje roditelje da ih pricuvaju i ulete kad zatreba (to je kod mene slucaj). 
Ti roditelji NE MOGU nikako drugacije ni da dodju vec iskljucivo sa tom decom u kolicima. Za njih, bas naprotiv, ja imam veliko postovanje jer znam koliko je to nezgodno kad decu zongliraju iskljucivo dva roditelja (ne daj boze jedno). Naravno, onaj ko nije u njihovom sedlu to nikada nece razumeti. 
 

Za ove sto decu nisu vaspitali i/ili ne paze sta rade, jebiga, obice ime se o glavu. 

  • Sviđa mi se 4
  • Tužan 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@Ćomi-  Ja ne vidim problem u tome da jedan od roditelja ostane sa detetom kod kuće. Ja prvi svoje malo dete ne bih odveo u onu gužvu. Kada bih imao izbor između toga da ne odem na Sajam uopšte ili da odem sa malim detetom, izabrao bih ovo prvo, tako da i dalje ne razumem jbg.

 

Promenio član Urban Rider
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Danas sam bio srecan sto nisam poveo dete. Ja vecu guzvu na sajmu ne pamtim. Generalno, sajam je bio dobar cini mi se. Ali ako pricamo o autima, nerealne su cene. Za 5 godina 200%, ma ajte molim vas.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS
8 minutes ago, Urban Rider said:

@Ćomi-  Ja ne vidim problem u tome da jedan od roditelja ostane sa detetom kod kuće. Ja prvi svoje malo dete ne bih odveo u onu gužvu. Kada bih imao izbor između toga da ne odem na Sajam uopšte ili da odem sa malim detetom, izabrao bih ovo prvo, tako da i dalje ne razumem jbg.

 

Nisam ni ja video ‘problem’ dok sam bio momak kao ti. Sve je savrseno logicno dok ne dodjes u tu zivotnu fazu, a onda te realnost demantuje. No dobro, sve svojim redom. Razumem zasto ne razumes, takav sam i ja bio dok se nisam otreznio. End off
 

Bonevile jee pozeljaaan na 100 nacina i iz 100 razloga. Steta sto ih po oglasima nema polovnih. Zbog Triumph-a mi je najvise i zao sto nisam posetio sajam (pogadjaj razlog :)) ). 

  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@Ćomi- U principu sve motore možeš da vidiš u njihovom salonu bilo kog drugog dana. Samo budi spreman da uzmeš slobodan dan, jer ne rade vikendom:)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
23 hours ago, Dudico said:

Tiger 900 GT Pro izgledaaaaaa vr' i čini sa da nudi više od Tracera 9GT za nešto manje para ..

To je moj utisak sajma...

 

 

20240323_144847.jpg

20240323_144858.jpg

Koliko je para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350

Sto ljudi sto ćudi. Jedna rec za motore na sajmu za moj ukus je KABASTO. Kao frizideri. I gomila plastike.  Na stand triumpha sam morao da se vracam dva puta. Savrsenstvo i svedeno da lici na motoCIKLE. Samo jos Royal Enfield i to je to (njih nije bilo) i po neki tu i tamo… Moje subjektivno misljenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer
Pre 3 sati, mali_veseljak je napisao:

Koliko je para?

15.890€ preporučena cena za Tiger 900 GT Pro

Tracer 9 je 11.690€ (sajamska cena???)

Tracer 9GT je 15.690€

Tracer 9GT+ je 17.490

kod svih Y modela + 350€ dodatnih troškova i sve se nešto doplaćuje, pričao sam sa onim dečkićem jedno 15 minuta i sve mi se izmešalo gde šta u modelima ide ili ne ide, može, ne može, doplaćuje... ma idi begaj

Evo danas mi iskače ponuda za CF Moto 800 MT Explore za 10.990€ ili 9.990€ za Touring, po hiljadarku niže od redovne ponude... Jeste kinez al' osim brenda i kofera nudi manje-više sve što ovi ostali dodatno naplaćuju... danas nije lako kupiti nov motor :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Bukvalno nije moglo da se slika koja je gužva bila u subotu. Sajam opravdao moja očekivanja iako me je izuo blizu 100e za to zadovoljstvo.

Krenuo sam prvenstveno da vidim uživo benelli 702x i ostavio mi najjači utisak u odnosu na sve druge (kako vizuelno tako i dostupnom opremom za 8,5k). U užem izboru su mi bili  (voge 900dsx, tracer 7gt, versys 650, cfmoto 800, ako sam ga i video. Verovatno ima bolja kupovina za malo više - isto novca, sa više neke druge dodatne opreme, ali ne i sa ovom na njemu, ali mislim da je odlučeno. Mogao se i provozati ispred sajma, ali dok sam sve obišao i rešio da probam već su se stvorile kolone ka izlazu.

Pored Suziki štanda sam prošao ko pored turskog groblja, žao mi što ne videh gsx-s, na slikama lepo izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
12 hours ago, vidakn said:

Onda GS 800 dođe džabaka

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 

Tako ispada.

Capturebtbeq.thumb.JPG.4a2762ce3622a65a6757d2847138b7bb.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

To ti kažem za samo 1000-2000e više od kinezare CFMoto ne bi ni trenutka razmišljao.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk



  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 3/23/2024 at 8:28 AM, Ćomi- said:

Yogiša sve slik’o samo ‘drugarice’ nije :(

:neznam:

 

Jeste EICMA (Milano), jeste 2019. godina... ali ovako izgleda kada obećam da ću slikati i "drugarice". Baci pogled ako te ne mrzi, kreni od OVOG  posta pa nadalje... :)

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Oprema mi je baš skupa,i sa sajamskim popustom,prije par godina si se mogao obući od glave do pete za relativno pristojne pare. Sada nema šanse. Izbora ima def. više nego kod nas,ali cjene...  Kinezi su izdominirali. Ostali motorima su cjene baš narasle.. Gužva je bila umrla,na auto sajam sam ušao,i nisam mogao doći na red da sjednem u auta koja sam htjeo od tuđe djece. Kao da su u igraonicu došli. Nemam ništa protiv djece,i ne krivim djecu ,i meni bi to bilo interesantno u njihovim godinama,i bolio bi me đon za čikom koji tapka u mjestu i čeka da sjedne!!  Na kraju krajeva sreo sam neke ljude,pazario neku siću,upratio neke stvari koje planiram kupiti u budućnosti,i dobro je prošlo,sem gužve na Batrovcima,gdje sam zaglavio sat i po vremena. Ah da na mnogim motorima je bilo zabranjeno sjesti...,mislim jebiga.. Ma da to neke ljude nije spriječilo..,a tačno vidiš da na motor sjeo u životu nije,pa su mi trgovci donekle i jasni sa tim pravilom.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Čini mi se da nikada nije bio veći izbor za kupovinu motora. Kinezi ulaze u ozbiljnu trku i daleko bi bio komforniji danas da ih kupim nego pre 3, 4 godine. Cfmoto postade ozbiljan brend. Ako se ne varam, nisu ni učestvovali na sajmu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

U subotu nenormalna gužva. Od svih motora africa br.1. Od kineza me oduševio onaj adv skuter sa žičanim felnama, mislim da je zontes. Takođe mi se dopao 525dsx ili kako se vec zove. 

Vrlo skladan i lep motor.

Promenio član bopk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Je l može info od nekog ko je bio ili ko ide ovih dana da li su izložene i Honda CRF300L ili samo CRF300L Rally?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1774 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
2 hours ago, Hacky said:

Je l može info od nekog ko je bio ili ko ide ovih dana da li su izložene i Honda CRF300L ili samo CRF300L Rally?

Ja sam video samo reli.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja