Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX - S1000GX

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre sat vremena, grafigo je napisao:

Ili ja nisam kupovao nov motor pa nisam upoznat sa detaljima kupovine

Ne moras biti da bi znao da postoje dodaci koje mozes a i ne moras montirati na bajk naknadno. Ne prodaju ti ovde motor bez rucic za kocnicu i kvacilo, ali ako hoces 'specijalne', onda izvoli imas mogucnost. Neko mozda zeli samo jednu?

 

Svi proizvodjaci dodatne opreme nude uvek odvojeno rucicu za kocnicu i kvacilo. Da je sve u paketu, bilo bi sto ne mogu odvojeno da kupim... ::)

 

Ove cene sa konfiguratora, ne bih komentarisao (ako gledas ovaj austrijski), jer je i osnovna cena vozila daleko visa.

 

Gornji kofer nije predvidjen od strane proizvodjaca, verovatno zato sto je set kofera preuzet sa GT modela, ali Boze moj, pojavice se vec aftermarket resenja vrlo brzo (u jednom videu se i covek iz Suzukija sa tim slozio).

 

Ja sa ovog spiska evo ne bih uzeo nista. Mozda neki tank pad da me ne tera maler... :)

 

Opreme ima, verujem da ce cena biti kod nas povoljnija, ali svakako skupa kao svaka druga fabricka... Dobro je sto dosta toga vec ukljuceno u osnovnu cenu.

 

Tako da, nemoj sad da cepidlacimo... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Nezavisni proizvodjaci dodatne opreme su nesto drugo i ti tu slobodno biraj samo jednu. Mozda si vec imao dve, ali si pao i slomio jednu.

 

Kapiram da se ne prodaje motor bez rucice prednje kocnice i kvacila, ali ako vec "pakujes" motor na konfiguratoru tu sigurno neces kupiti samo jednu rucicu. Zasto onda nemam i opciju da kupim samo desni kofer? Znaci, hocu ja tu fensi rucicu sa slovom S, ali neka lepo pise cena od 380 eur, a ne fora da je jedna 190, a i druga je 190.

 

Npr, kofere ces stiklirati pri pakovanju konfiguracije. A onda ce ti prodavac naglasiti da moras da dodas gornji poklopac, nosace na repu za te kofere, dodatne adaptere i bravice za zakljuvacavanje. Sve te stvari moras da kupis inace ti koferi nece sluziti nicemu. I onda koferi nisu 979 eura vec su oko 1420 eur (po ovom konfiguratoru). To je onda prava (konacna) cena, a ne ova niza sa kojom te navlace na te kofere.

 

Dosao si da kupis motor i dobijas cenu od 1000e. Super, pristajes... Al onda ti prodavac kaze da je to samo motor (masina) i da moras jos da dodas ram, pa na to ogibljenje, tockove, diskove, farove... I tek onda mozes da ga koristis. O tome pricam.

 

A druga stavka koju sam spomenuo je cena za grejace rucica od skoro 500 eura. Kako god to obrnes i okrenes, nije normalna cena.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

@grafigo

 

Evo da posmatram samo 3 stavke sa ovog Suzukija koje dolaze u standardnoj opremi: Quickshifter, Conectivity modul, nosac zadnjeg kofera. Kada bih sad otisao kod ovlascenog uvoznika (Triumph Srbija), i hteo da kupim te tri stvari za moj motocikl (ts660), ispostavili bi mi racun u iznosu od oko 1000e. Ima jos tu stavki koje bih morao da platim, npr ovi stitnici ruku... To dobro povecava cenu mog motocikla koji je daleko niza klasa u odnosu na ovaj Suzuki.

 

Sa druge strane, uz motor sam dobio 3 bravice za kofere, da mogu da ih sutra montiram da se slazu sa kljucem od motocikla. :rolleyes:

 

Hocu da kazem da moze i drugacije da se posmatra... ebo bravice, kupicu bravice i ostalu sminku (poklopce u boji kofera) kad dodje do toga...

 

I da ponovim, nemoj se previse vezivati za ove cene u Austriji, sacekaj da vidimo cene ovde.

Promenio član cikamike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ne, ne, ne gledam te cene vec pricam o tome da ti u konfiguratoru nude posebno kutiju kofera, posebno poklopac, posebno bravice... a ti ne mozes da imas kompletan kofer ako to nije sve zajedno tebi isporuceno.

Nece valjda isporuciti kofer bez bravica pa da se ti snalazis kako da ih zakljucavas?

Послато са SM-F731B помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Koferi dolaze kompletni sa bravicama i poklopcima, a ako hoces bravice prema svom ključu za paljenje motora onda moraš posebne bravice i ako hoćeš poklopce kofera u boji tvog motora onda doplaćuješ za te.

Bar sam ja tako razumeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: GSX S1000GT

Pozdrav ljudi

 

Vlasnik sam GSX S1000GT od februara ove godine.

 

Koferi bez naručene oplate i bez naručenih bravica dolaze bez njih tj. ako ih ne naručite, nećete ih ni dobiti. Koferi bez istih su apsolutno neupotrebljivi.

 

Cena kofera je bila do skoro preko 2.000eur kod nas. U HR 2.200eur (imam ponudu).

 

Ako su sad u kompletu 1.400eur znači da su se malo opametili.

  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Mislim da je tako kod svih proizvodjaca motocikala, odnosno kod svih OEM kofera. Radi se o prakticnosti, jer ne kupuju svi nove kofere samo kada kupe i motocikl. Mnogi su zamenili kofere novim nakon ostecenja (pada), pogotovo kada se radi o enduro kategoriji. Sto bi te nove kofere kupovali sa bravicama kada mogu da ih prebace sa ostecenih starih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Da, ta logika naknadne nabavke pojedinih delova nekog relativno složenijeg dela moto opreme stoji, bez sumnje...  Nego, mislio sam na ono kad u startu uzimaš nov motor i uz njega npr. set kofera sa nosačima istih - ne sećam se da je trebalo da posebno "čekiraš" (naravno, i platiš) npr. poklopac kofera ili bravicu....??? Valjda se to podrazumeva? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Odosmo u off sa temom, ali opet kazem da je ovo situacija sa konfiguratora kada se porucuje nov motor i kada biras sta ces sve od opreme. Nema logike da se tu posebno prodaju koferi, posebno bravice.

 

Za velikog Versys-a sam trazio ponudu za Grand tourer. Stavka "Grand tourer" ukljucuje par opcionih stvari, a izmedju ostalog i sva 3 kofera. Dobijena je cena sa kompletnim koferima. Nije bila cena sa koferima, pa da treba da doplacujem jos i za zelene poklopce na koferu, za bravice kodirane po glavnom kljucu...

 

Bas da sacekam da stigne ovo kod nas i da vidim gde ce biti sa cenom kada ga spakujem da mi bude uporediv sa Versys-om.

 

 

Edit: brzi bio DraganNS sa u sustini istim komentarom.

Promenio član grafigo
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Koliko mi je poznato, cena za GSX-S 1000GX za Srbiju će biti 15.900 EUR. Ne znam šta ulazi u tu cenu. Saznaću za sledeću nedelju kad budem pisao tekst.

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
On 29. 11. 2023. at 15:12, yogibear je napisao:

Mislim da je tako kod svih proizvodjaca motocikala, odnosno kod svih OEM kofera.

Kod Honde uz kofere dolaze bravice sa kompletom pinova pa sam sastaviš pinove prema tvom ključu. A zadnji naslon i alu. maske kofera se kupuju posebno i to u boji motora. A može i bez maske, bude kofer skroz crn.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
On 29. 11. 2023. at 16:25, grafigo je napisao:

Odosmo u off sa temom

Naravno nismo otisli u off, pricamo, u temi smo... :takoje: tema je i dodatna oprema... 

 

Pa da nastavim pricu:

 

Najpostenije je da ti fabrika isporuci 3 bravice (uloska) koji odgovaraju kljucu motocikla. Posle nek prodaju kofere bez bravica, pa ti montiraj ako ih kupis. Ja sam naveo taj primer, jer sam dobio uz nov notocikl 3 bravice.

 

@grafigohocu da kazem da se u ovom slucaju slazem, cena treba da bude transparentna, pa i za dodatnu opremu. 

 

Druga je stvar sto ja ne insistiram ma tim detaljima, ne idem toliko u sitna crevca. Volim da gledam cenu klot motocikla, oprema mi je sekundarna stvar. Mozda vec imam kofere koje mogu da iskoristim npr. Zato mi je bitnija oprema koja je ukljucena u osnovni paket i u odnosu na to pravim poredjenja na konkurentne modele.

 

Kritike ovog motocikla su svakako pozeljnje... Posebno sto pretenduje da postane motocikl godine 2024. :takoje:

 

Promenio član cikamike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Motor mi se jako svidja voleo bih da ga uzmem na test voznju na proleće.

Ono sto po meni ne moze da parira ni jedan motor sa Bmw.om su kočnice...

Vidim na nekom testu da su napred brembo kljesta nazad nissin, i ono sto sam primetio u toku voznje sa kolegom Brerom slican takav led far ima na novijem suzukiju koji bese model ima zaboravio sam, mene ubija led far u retrovizoru bas se cini da je jak... dok on tvrdi da se nocu tako slabo vidi i da je katastrofa.

Treba ga probati i  uzivo videti, nadam se da je veci od tracera 9gt (jer on mi je bas kao igracka neka.)

Promenio član Biker Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Je l stigao po porudzbini (za nekoga) ili ce da ceka prvog kupca?
Delimično. U principu klijent je uplatio depozit za plavi koji stiže u aprilu ali će doći da pogleda ovaj pa ako mu uživo crni bude podjednako lep onda uzima ovaj.
c61a4b7e3b71ef0030776dd9f1332d39.jpg
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja