Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX - S1000GX

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Eto, ko je gledao britansko predstavljanje (ovo iznad prikačeno)..može da čuje i vidi, dosta informacija. Između ostalog i šta konkretno ovaj motocikl deli sa bratom GT-om.

Ono što je meni interesantno, jer nekima nemoš objasniti da kUfer ne treba kačiti na svaku spravu...Suzuki za ovaj model NIJE predvideo srednji, zadnji, kofLer...misli se na originalnu dodatnu opremu. Zanimljivo je da za gotovo sve druge njihove "putne" motocikle postoji komplet od 3 kofera....za ovaj, ne.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 3 minuta, blackmore je napisao:

Pa dobro, kad pominješ kvalitet: šta je to kvalitetnije na GX-u u odnosu na XR?

Verovatno ništa, i u tome i jeste fora, jer ga bar ne preplatiš :D

Videćemo za 20 godina koji je kvalitetniji, koji ce prvi da se raspadne :rolleyes:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Slažem se s @Disko Nindža, ali delimično. Smatram da BMW pravi kvalitetne motore, tu nema govora, ali ovih rednih 4 što guraju po RRu i XRu je nešto novo što su napravili, i ne sviđa mi se nimalo, iako npr. mnogi lude za njim. Kod XRa mi se ne sviđa što prve serije pate od vibracija na kormanu, koje mnogo iritiraju prilikom vožnje. I kod RRa i XRa mi se ne sviđa što na svakom zveči i melje fazni lanac. Ne sviđa mi se ni to što nisu mogli da osmisle skroz svoj agregat nego su dobili "inspiraciju" iz K5/6. Generalno, baš ovo što reče Nindža, gomila džidža bidža, a u suštini ništa posebno, previše su im izvikani motori. 

 

S druge strane, ovaj GX mi se sviđa jer Suzuki pravi pametan potez, i opet stavlja taj isti legendarni K5/6 agregat (ali njihov, a ne nemačku kopiju :lol:), baš sam letos pričao s drugarom i pitao se zašto Suzuki nije napravio nešto poput Multistrade ili XRa sa K5/6 motorom, i gle čuda par meseci kasnije pročitam da jesu! :lol:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 8 minuta, Disko Nindža je napisao:

Verovatno ništa, i u tome i jeste fora, jer ga bar ne preplatiš :D

Videćemo za 20 godina koji je kvalitetniji, koji ce prvi da se raspadne :rolleyes:

Pa to opet ne znači da je kvalitetniji nego isplativiji, kao što već rekoh, ali da ne pretvaramo ovo u Xiaomi vs Apple raspravu…

 

Sve što znam da XR nema nikakve velike boljke, osim ovoga što je @Paljevina naveo, što se reši težim tegovima kormana (kod mene su Wunderlich, nema problema sa vibracijama). 

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
pre 14 minuta, pronto je napisao:

Ono što je meni interesantno, jer nekima nemoš objasniti da kUfer ne treba kačiti na svaku spravu...Suzuki za ovaj model NIJE predvideo srednji, zadnji, kofLer...misli se na originalnu dodatnu opremu. Zanimljivo je da za gotovo sve druge njihove "putne" motocikle postoji komplet od 3 kofera....za ovaj, ne.

A sto mu onda natakarishe onoliki nosac zadnjeg kofera (u standardnoj opremi)? ::)

 

Mislim da ce na ovaj sport turer svakako ici gornji kofer, dal fabricki, da li aftermarker... I mislim da ce lepo da mu cucne :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
pre 31 minuta, Paljevina je napisao:

baš sam letos pričao s drugarom i pitao se zašto Suzuki nije napravio nešto poput Multistrade ili XRa sa K5/6 motorom, i gle čuda par meseci kasnije pročitam da jesu! :lol:

Slicno se ja pitam sta je sa Hondom? :stabre:

 

Nego, oni izbacuju Hornet 1000, kome jos to treba?! ::)

 

Umesto da naprave nesto ovako, na bazi te hiljadarke, za put, da samo puca i prodaje se ko alva (mozda 2025. ;)8)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Honda se odavno trudi da zadovolji drugu vrstu tržišta... skuteraše i grad. Doduše, imaju Afriku, od njih dosta realno, što da prave novo kad već imaju nešto što odlično radi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima....nova NT1100.

 

 

pre 24 minuta, cikamike je napisao:

A sto mu onda natakarishe onoliki nosac zadnjeg kofera (u standardnoj opremi)? ::)

 

Mislim da ce na ovaj sport turer svakako ici gornji kofer, dal fabricki, da li aftermarker... I mislim da ce lepo da mu cucne :aha:

Oni ga NE PREPORUČUJU, jer ozbiljno remeti ravnotežu motocikla. Taj zadnji "nosač" je pretpostavljen za meki prtljag. 

Sprava je sama po sebi prilično visoka i bez obzira što ima silna elektronska pomagala, ispostavlja se...i to oni nisu izmislili već ozbiljno testirali, da kofer zbog težine, oblika i položaja jako utiče na vozne karateristike.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 662 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 1 minut, Paljevina je napisao:

Honda se odavno trudi da zadovolji drugu vrstu tržišta... skuteraše i grad. Doduše, imaju Afriku, od njih dosta realno, što da prave novo kad već imaju nešto što odlično radi. :)

Ух како би радо пробао неки Хондин Голд Винг….:kafa:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 1 minut, Motorcyclist je napisao:

Ovaj skraceni rep i budza za tablicu i zmigavce iza <_<

Znaju oni da to svi skinu, a moraju da ispune norme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
pre 28 minuta, pronto je napisao:

Ima....nova NT1100

Ima, ne kazem... Ima i Suzuki VStrom 1050, pa su se odlucili da ponude nesto ovako (nece sigurno jedan drugom biti konkurencija). Pominjem Hondu jer se fokusiraju na taj hyper naked, a imaju potencijala za nesto ovako, dosta popularnije rekao bih... No videcemo.

 

Sto se tice gornjeg kofera na GSX 1000GX, po dizajnu nosaca bi rekao da je vec zamisljen da se na njega usrafi ploca. Malo mi je besmisleno da su ga postavili samo za meki prtljag (a zamisli neku dronjavu torbu na ovom motociklu ::)). No, videcemo... ;)

Promenio član cikamike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
3 hours ago, grafigo said:

Cena u Engleskoj 14500 funti, a cena Kawasaki Versysa 1000 SE (sa el. vesanjem) je 15.600 funti.

 

Kod nas je taj Versis 19150, pa izvuci paralelu.

 

 

Edit: sad naleteh na video gde se spominje MSRP (fabricki preporucena cena) od 17.600 eur. Videcemo sta ce Eurosumar reci na to.

Versysu 1000 varira cena od opreme i ogibljenja i do 4 000 evra, kod suzukija to nije slučaj. 

Ako je u Engleskoj ovo novo čudo skuplje 1000 funti od gt-a, ne vidim logiku da kod nas bude 4 000 funti skuplji, no videćemo već, dok uvoznici ne objave zvaničnu cenu, možemo samo da lupetamo ovde, ja tipujem 14 600 evra početna, osnovna verzija.

 

 

XR-u je, po meni, jedina prava konkurencija do sada bio versys 1000, multistrada je ipak nešto drugačija voćka, naročito "stara" sa L2. Versys 1000 je ipak više za put nego za sport, a deluje mi da je ovaj suzuki dosta više sport od versysa.

 

Hondini noviteti, isključujući afrku i NT 1100 i novi transalp, mi nešto nisu zanimljivi, a početkom 2000-ih je po meni, honda imala najlepše/najbolje u većini klasa. 

 

Trenutno su mi i yamaha i suzuki i kawasaki interesantniji od honde, makar izbacuju meni zanimljivije motocikle.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
28 minutes ago, Motorcyclist said:

 

Au brate ala si se uhvatio za ovaj 8r kao pijan za plot.

Pusti to, pogledaj naziv teme.

Ovo je naslednik starog sv-a 650 s i ova klasa ima svoje kupce, mahom medju početnicima, kao što se i sv prodavao na gomile...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Versys imas obican, imas ga u S verziji i imas ga u SE koja jedina ima elektronsko vesanje, kao i ovaj Suzuki. Za tu verziju sam navodio cene kod britanaca i kod nas.

 

Te oznake se odnose na tehnicke dodatke na motoru. A onda posebno Kawa ima 3 paketa opreme (koferi, maglenke...) koji dodaju jos eura na pocetnu cenu.

Promenio član grafigo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
2 minutes ago, milomir22 said:

Au brate ala si se uhvatio za ovaj 8r kao pijan za plot.

Pusti to, pogledaj naziv teme.

Ovo je naslednik starog sv-a 650 s i ova klasa ima svoje kupce, mahom medju početnicima, kao što se i sv prodavao na gomile...

Sta sam se uhvatio kao pijan plota, napisao dva posta u vezi tog modela dok vi prdite od XR-u koji cak nije ni ista marka na dve stranice!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre sat vremena, milomir22 je napisao:

A kada smo već o agregatu iz k5 modela, evo ga i jedan mali video...

Odličan video, gledao sam ga odavno još kad je izašao, samo dalje dokazuje kakav su tad agregat napravili u Suzukiju. I nije nimalo čudno što baš njega stavljaju u GX, idu na siguricu, vidi se da žele da se probiju na tom tržištu - i hoće! Ja prvi čekam u redu nov da kupim. :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja