Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK702 i 702X

Recommended Posts

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Svaki put protutnji taj dečko,čovjek pored mene,nikako da ga negdje u stajanju nahvatam?  Da ne znaš ko je slučajno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Meni se isto boja svidja. Ima devojka koja je vozala trk502x  ,obisla bukvalno svet,sad je presla na 702x. Ima na instagramu ju_riderScreenshot_20231117_164401_Instagram.thumb.jpg.1ebfe5931bdf191a236ae66e11588b3a.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
5 hours ago, mali_zmaj said:

Svaki put protutnji taj dečko,čovjek pored mene,nikako da ga negdje u stajanju nahvatam?  Da ne znaš ko je slučajno?

Nem pojma. Motor je bio ispred AS-a pod starcevicom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail

Zdravo,

 

Da li ima neko od kolega na forumu trk 702x da je presao 3-4k pa da napise svoje utiske. Interesuje me kako se ponasa van asfalta zbog visine donjeg dela od 19cm. 

Ako ima neko svoje iskustvo da podeli bio bih veoma zahvalan 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

702X je više sport turer nego adv. Ne znam koliko bi bio sposoban za neki off obzirom na nepostojanje zaštite sa donje strane. Još uvek 502X ostaje kao opcija bolja varijanta za off. 702X je više orjentisan za asfalt...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Zavisi sta podrazumevate za off road. Ako mislite na makadam ili soldan zemljani putz mogu i 502 i 702, ako mislite na pravi off road (da idete gde nema puta) tu ne moze ni jedan od ova dva. 502 ima 48ks na 250kg tezine, a 702 je niži i nema engine guard (šus pleh).

 

Za off road su tamperi (1cyl) tezine 140-150kg i jakog obrtnog momenta :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail

Hvala na odgovorima,

 

Za sada sam isao samo po makadamskom i zemljanom putu(Bobija, Povlen, Tara, Zlatibor....), gde god bih nasao neko iskljucenje i gde god bih mogao sa trenutnim motorom da prodjem.

Naravno bilo je i delova do kojih sam dosao i shvatio da moram nazad... Upadne mi tocak u kanal pa se ne mogu motor da izvucem pola sata itd...

 

Potreban mi je putni motor sa kojim mogu da odem na neko duze putovanje ali i da odvozam TET.

Znam da nema zastitu sa donje strane ni crash bar(to bih dodatno stavio) imam neku ideju da mu promenim komplet izduvnu granu da bih dobio veci ,,clearance".

Zanima me koji su utisci ljudi koji su ih vozili na duze staze?

Kako se ponasa sa koferima pri vecoj brzini?

Kakva je zastita od vetra?

I da li je neko sisao sa njim van asfalta pa da podeli svoje iskustvo...

 

Uzecu ga na probu vec su mi nudili ali ja nisam mogao da se organizujem, pa reko da vidim ovde kakvi su utisci. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@OgiBG nije ovo motor za TET. Kao što ti kolege rekoše - mnogo više je orjentisan na putovanja nego na vožnju van puta. I nije tu samo klirens u pitanju: prvo pretežak je (i motori od oko 200kg nisu za neki ozbiljniji off road, ali ajde sad, voze se nekako :) ); ima mali hod amortizera (samo 150mm), ima 19 inča prednji točak.
Ako te ozbiljnije privlači vožnja van puta, ali da uz to možeš normalno i da putuješ - gledaj nešto do ili oko 200kg, 21 prednji točak, min 200mm hoda i napred i pozadi. A onda obično i klirens bude oko 22 - 25 cm. Tenere je neprikosnoven u toj klasi, tu je Tuareg, a sada se nešto kuva i kod kineza, tj. mi čekamo da vidimo šta su skuvali: Kove 800X . Ima tema, baci pogled.
Pozdrav!

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail

Pogledao, izgleda zanimljivo 🤔

Tenere i Tuareg nisu u mom cenovnom rangu, budzet je 9-10K max...

Sem ako ne bude neki nenormalni popust na sajmu u martu (a znam da se to nece desiti).

Zato i gledam kako da uklopim sve u taj budzet.

Da bude za duze putovanje ali i za neku vrstu off road-a...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja samo da podsetim @Markone88 i ostale.... ne znam da li iko od vas prati lik i delo ovog malog talijana ali, evo u video formi apsolutni demant tvrdnji oko priče da TRK ne može off da radi :) 

 

Ko od nas 10% ovoga odradi...skidam kapu!

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
15 minutes ago, mick said:

Ja samo da podsetim @Markone88 i ostale.... ne znam da li iko od vas prati lik i delo ovog malog talijana ali, evo u video formi apsolutni demant tvrdnji oko priče da TRK ne može off da radi :) 

 

Ko od nas 10% ovoga odradi...skidam kapu!

 

 

 

Ma naravno da moze, ali nisu svi mojih/tvojih dimenzija da motor od 260-270 kila (pun opreme) podignu kad padne u sred neke nedodjije :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 16 minuta, Markone88 je napisao:

Ma naravno da moze, ali nisu svi mojih/tvojih dimenzija da motor od 260-270 kila (pun opreme) podignu kad padne u sred neke nedodjije :D

Baš rekoh zato...taj mali čovečuljak se prilično dobro rve sa motorom. Realno niti jedan veliki Adv motor nije za off ko je u vlasništvu standardnog vozača. Prosto je veće cimanje nego uživanje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail
Pre 4 sati, Sharky - Alex je napisao:

Gledam slike… agregat kao da visi sa motora, bas je nekako otvoren ceo, nikakva zastita

To je tacno, ceo donji deo je ,,otvoren'' i da sad kad se malo zagledas kao da visi 🙃. Mislim da samo tako izgleda, ali da nema zastitu nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail

Sto se mene licno tice nije mi problem da motor bude vecih dimenzija, cak to i trazim... Jer sa svojih 189 i 88kg bitan mi je polozaj sedenja/nogu za duze distance. Hvala @živke za predlog da bacim pogled na Kove 800x. 
Jedino sto me plasi kod njega su dimenzije... Svaki video koji sam pogledao ko god ga vozi izgleda mi sitnije gradje(mozda nije tako, ali meni izgleda da jeste).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 3 sati, OgiBG je napisao:

Sto se mene licno tice nije mi problem da motor bude vecih dimenzija, cak to i trazim... Jer sa svojih 189 i 88kg bitan mi je polozaj sedenja/nogu za duze distance. Hvala @živke za predlog da bacim pogled na Kove 800x. 
Jedino sto me plasi kod njega su dimenzije... Svaki video koji sam pogledao ko god ga vozi izgleda mi sitnije gradje(mozda nije tako, ali meni izgleda da jeste).

Gabaritno veći od TRK500X teško da ćeš naći za nas više...svi ostali imaju više fuzastere i noge su još povijene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail
Pre sat vremena, mick je napisao:

Gabaritno veći od TRK500X teško da ćeš naći za nas više...svi ostali imaju više fuzastere i noge su još povijene. 

TRK502X sam vozio 3-4 dana. Iskreno nikad do tog trenutka nisam vozio motor tog gabarita i da budem iskren nisam ni sanjao da se tako „lako" vozi...

Kad sam se vratio na moj Leoncino bio sam u fazonu „auuu kolicki motor vozim" 😆

Ali iskreno fali mu jaci motor da bi njega stavio na listu za kupovinu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 9 sati, OgiBG je napisao:

TRK502X sam vozio 3-4 dana. Iskreno nikad do tog trenutka nisam vozio motor tog gabarita i da budem iskren nisam ni sanjao da se tako „lako" vozi...

Kad sam se vratio na moj Leoncino bio sam u fazonu „auuu kolicki motor vozim" 😆

Ali iskreno fali mu jaci motor da bi njega stavio na listu za kupovinu.

 

U ovom trenutku ne vidim bolju kupovinu u ceni 7-9k od QJ brenda...800SX mislim da je 8500e ili SVT650X, 6900e.

 

800SX je na 90 i kusur ks a SVT je na 87ks pri tome je V2 agregat. Veći su motori svakako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail

Pogledao sam QJ, ali nekako mi nije to to. Linije motora, zavrsna obrada... Takav je moj subjektivni osecaj...

Cekam sajam u martu, pa cu videti kako se krecu cene i kakva je ponuda. Mozda spuste transalp 750 na 9999€ 🤣

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja