Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK702 i 702X

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Posle dugo čekanja, novi Benelli TRK702 je konačno stigao i kod nas. Uskoro će na Kosmaju biti organizovano i zvanično predstavljanje od strane Burnouta, a dok se ne vidi uživo, stiže tekst predstavljanja tehničkih karakteristika:

 

BJBIKERS.COM

Benelli TRK502 dobio je svog jačeg naslednika u vidu TRK702 i TRK702X modela. Dugo očekivani model konačno je stigao i na naše tržište

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 7 minuta, otolePG-MNE je napisao:

@Jovan Ristic čekam tvoju recenziju. A najviše me interesuje da li će imati neke vibracije na veće obrtaje

Odmah da ti kažem...neće :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 18 minuta, otolePG-MNE je napisao:

@Jovan Ristic čekam tvoju recenziju. A najviše me interesuje da li će imati neke vibracije na veće obrtaje

Krajem septembra - početak oktobra bi trebalo da ga uzmem na test. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 22 sati, Jovan Ristic je napisao:

Posle dugo čekanja, novi Benelli TRK702 je konačno stigao i kod nas. Uskoro će na Kosmaju biti organizovano i zvanično predstavljanje od strane Burnouta, a dok se ne vidi uživo, stiže tekst predstavljanja tehničkih karakteristika:

 

BJBIKERS.COM

Benelli TRK502 dobio je svog jačeg naslednika u vidu TRK702 i TRK702X modela. Dugo očekivani model konačno je stigao i na naše tržište

 

Imaš malu grešku u tekstu. Dva puta si pisao 502X, a verujem da si mislio na 702X...

 

Budući da postoji i TRK502X verzija, ona će se razlikovati upravo po drugačijim kočnicama i žbičanim točkovima različitog prečnika, kao i više postavljenim sedištem. TRK502X će posedovati aksijalno postavljene čeljusti i prednji točak prečnika 19″ kao i Pirelli Scorpion SRT gume.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 26 minuta, Blaza je napisao:

Imaš malu grešku u tekstu. Dva puta si pisao 502X, a verujem da si mislio na 702X...

 

Budući da postoji i TRK502X verzija, ona će se razlikovati upravo po drugačijim kočnicama i žbičanim točkovima različitog prečnika, kao i više postavljenim sedištem. TRK502X će posedovati aksijalno postavljene čeljusti i prednji točak prečnika 19″ kao i Pirelli Scorpion SRT gume.

Potpuno si u pravu. Pogreši konj, što ne bi i magarac. Fala, odmah ispravljam.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nemoj tako, ništa strašno, dešava se.

Inače, tekst je odličan, kao i uvek, lepo opisano.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Dakle…702X nakon celodnevnog druženja na Kosmaju.

 

Po specifikaciji i slikama koje su kružile netom stvorio sam sliku bledog pokušaja da se napravi TRK502X….ooo kako sam pogrešio.

 

Upoređujem TRK702X sa TRK502X (gde je uporedivo) i sa QJ700X koji sam imao prilike da probam.

 

Na prvu loptu, pogled, mig…702X je manji tj kraći od 502X za čini mi se dvadesetak cm u repu, nekome se to sviđa meni ne baš. Vidi se trend kao kod drugih da je kratak rep ‘’in’’ do duše momenat zadnjeg rukohvata u vidu krilaca mi se dopada. Motor je lepši nego na render slikama izdvojio bih belo/crvenu varijantu kao najlepšu, plastika je u kavlitetu 502X dok je u odnosu na QJ700X plastika kod TRK702X mnoogo bolja.

 

Ram je praktično isti, mislim da bukvalno sve sa 502X može da ide na 702X praktično šraf na šraf dok je ram na QJ700X na oko dosta tanju...ne uliva mi neko poverenje.

 

TFT displej je prilično jasan, vidljiv i vrlo jednostavan,što meni odgovara. U odnosu na QJ700X je bolji jer je jednobojan, nema kolorita i informacije koje se ispisuju su jasne i normalne veličine dok QJ ima višebojni displej sa prilično sitnim informacijama pa nastaje problem kad se pogled spusti.

 

Sedište…to je bila prva diskusija kad sam video sliku 702X…nije mi se svidelo, nekako je sam položaj bio više sportski, špicastiji nekako neudoban i neskladan. Uživo…sve to zaboravite…dovoljno čvrsto, tvrdo i mekano za baš dobar doživljaj u vožnji. Iskreno ne znam kako je na dužim relacijama sedenje ali jedina mana jeste što se vibracije osećaju na sedištu što se na 502X ne dešava.

 

Volan…za nijansu širi od 502X ali lepo pozicioniran, precizan…manje više 502X klasa.

 

Plastike svaka na svom mestu, ne škripi, ne vibrira i ne čuje se pri vibracijama.

 

Auspuh je meni manje više isti kao na TRK502X u smislu zvuka (imajte na umu da je kod mene odrađena dekatalizacija i stage II remap motora). Tako da je bolji u odnosu na stock 502X :)

 

Fuzasteri, papučice kočnice i menjača su klasika, menjač lepo klizi u brzine, nema preskakanja, prilično je tačan, motorno kočenje nije toliko izraženo kao kod 502X.

 

Zaštita od vetra što se mene tiče ne postoji, mooožda za niže vozače.

 

Agregat…kao i kod QJ700X je zvezda dana ali dodao bih i KOČNICE. Dve stvari na koje je bilo najviše žalbi su sa ovim modelom ispravljene do te mere da mogu slobodno da kažem da je Beneli dao domaći zadatak QJ-u konkretno na zadnjoj kočnici. TRK702X prosto sad ima efikasnu zadnju kočnicu koja zaista koči i zaustavlja motor! Pazite…težina motora+mojih skromnih 125kg zaustavlja kao od šale. Što nije slučaj sa toliko reklamiranim Brembo kočnicama na QJ700X.

 

Agregat je mogu slobodno reći za nijansu bolji od QJ700X, eksplozivniji je vrckaviji, tačno isporučuje ono što se traži zatezanjem gasa. 4000rpm je sweet spot za 702X u svim brzinama. Na testu nisam prešao ćetvrtu brzinu jer je agregat baš elastičan vibracije naravno postoje u istoj meri kao kod 502X.

Iz nižih obrtaja se lepo izdiže, snage ima sasvim dovoljno da me ne ostavi u bedaku. Prosto oprašta loše šaltanje brzina…

 

Vešanje…utegnutije u odnosu na 502X…ali vidi se da je 702X pravljen za drugačije stvari nego 502X.

 

Gume Pirelli Angel II…za svaku pohvalu.

 

Suma sumarum…

 

TRK702X je motor koji definitivno postavlja standard…ja sam se prilično pozitivno iznenadio, do te mere da sam sam sebe pitao da li je moguće da sam toliko omašio u proceni sa papira. No…ključna je stvar da je TRK702X pravljen više za grad, vrckavu vožnju, provlačenje kroz gužvu, za šepurenje bojama, rekao bih da je pravljen za kraće relacije. TRK502X je gospodar magistrale, lakog off road uživanja, istraživanja u smislu skretanja pogleda dok se tenkom voziš lagano i rasterećeno ... 702X je u potrazi za adrenalinom..onako nabrijan je što bi komšije rekle.

 

Možda je i to dobra stvar…sad postoje dve vrste dobrih motora za dve različite grupe vozača.

 

Sad..da li bih ga kupio…sa cenom od 7.999e, bez opreme koju ima TRK502X definitivno za sad NE! Prosto 8.000e je previše za klot verziju motora koji praktično u odnosu na TRK502X nudi manje osim kočnica i agregata.

 

Ako znamo da jedan još uvek solidan QJ700X košta 7300e i da se sa njim dobija crash bar, grejač sedišta, grejači ručica, postolje za kofer, senzor pritiska u gumama i td a da QJ800X ide od 8300e…Teeško da će Beneli ostvariti primat na tržištu kaošto je to bilo sa 502X.

Na žalost ali tako je…za sad. Navijam da se promeni ali…sumnjam

 

Svakako VELIKO IZNENAĐENJE, prijatno iznenađenje…organizacija je zaista bila vrhunska štose tiče Burnout dilera! Ljudi su odradili savršen posao! Sve pohvale i nadam se da će tako nastaviti...vidim promene kod njih.

 

 

viber_image_2023-09-02_18-25-17-544.jpg

viber_image_2023-09-02_18-25-16-714.jpg

viber_image_2023-09-02_18-25-15-697.jpg

viber_image_2023-09-02_18-25-15-014.jpg

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Hehehhhh ti ćeš morati na dovozavanje :D 702X ima koliko see sećam skoro istu težinu kao i 502X tako da je to u skladu i sa tvojim motorom koji ima mislim 212 ili 217kg...plus gorivo.

 

Drugačije se vozi motor pa je moguće da ti je to malo odvuklo pažnju. Većina vlasnika 502 je prokomentarisalo da su noge povijene nazad što govori o načinu vožnje 702X.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Možda je i do toga kako je raspoređena težina, ali ja sam se mučio i sa 502x, a i juče sa 702x da ih parkiram u rikverc.

Sa Hondom nemam tih problema.

A sada već i koštaju isto.

Nije mi palo na pamet juče da ti ponudim na licu mesta da uporediš, ali ako poželiš, javi se.

Mada je za tebe Honda preniska :) 

Ali dođi, ima kod mene uzbrdica, i izguraj oba motora u rikverc pa mi reci da li je skoro ista težina.

Promenio član Skittles

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 18 minuta, Skittles je napisao:

Možda je i do toga kako je raspoređena težina, ali ja sam se mučio i sa 502x, a i juče sa 702x da ih parkiram u rikverc.

Sa Hondom nemam tih problema.

A sada već i koštaju isto.

Nije mi palo na pamet juče da ti ponudim na licu mesta da uporediš, ali ako poželiš, javi se.

Mada je za tebe Honda preniska :) 

Ali dođi, ima kod mene uzbrdica, i izguraj oba motora u rikverc pa mi reci da li je skoro ista težina.

To ti je više manjak iskustva sa menadžmentom težine motora. Imaš dosta tutorijala na YT kroz sigurnu vožnju gde pojašnjavaju raspored težine i korišćenje težine motora za te manevre a ne korišćenje sirove snage vozača. I meni je 502X težak kad ga pustim da njegova težina ide mani na mišiće... :D

 

Svakako se vidimo na vožnjama pa ćemo lagano da rešavamo nedoumice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Nije sve do kilaze, ima i do rasporeda mase i najvise visine motora. Ja Rankovu Hondu NC unazad gurnem kao od sale, zato sto je sve blize patosu mnogo, pa i moje noge.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Neki dan se menjali al sve bio ravan put bez krivina, bilo mozda dve obicne krivine, znam da je motor tezak ali ni trenutka nisam to osetio, stao sam na min 5 semafora, normalno zakocio, drzao ga u mestu a nemam bas neki oslonac, al cim ga treba negde izgurati to je vec malo muka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s
On 3. 9. 2023. at 1:02, Skittles je napisao:

Ja imam samo da kažem da je super organizovano, a da je motor i dalje pretežak :) 

 

 

 

Šeta ti track na 0:51 :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Moji utisci o TRK702X

 

Agregat odličan, linearna isporuka snage, potrošnja do oko 5,5 litara

Iako ima veliku masu, dobro je raspoređena i kompaktna

Dobro ponašanje po krivinama i stabilan na kočenju

 

Nedostaci 

Ogibljenje nije podesivo

Kočnice su mogle biti jače

 

BJBIKERS.COM

Potrebe i tržište godinama su pritiskali Benelli da napravi snažniju veriju i ove godine došao je veći TRK702X.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 13 minuta, mick je napisao:

Kočnice u odnosu na 502 su za dva koplja bolje...ovde mislim na zadnju kočnicu.

Nisam ga poredio sa 502. Generalno su mu ove prednje aksijalne čeljusti srednje jake ili srednje slabe kako god. Npr. ne mogu ni blizu da priđu kočnicama na QJ SRT702

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Nisam ga poredio sa 502. Generalno su mu ove prednje aksijalne čeljusti srednje jake ili srednje slabe kako god. Npr. ne mogu ni blizu da priđu kočnicama na QJ SRT702

To da...SRT ima doosta bolju prednju kočnicu ali kad se uporedi sa načinom kočenja TRК502-SRT imaju isti način kočenja samo je jača kočnica kod SRT. Prednja sjajno a zadnja može samo za trailbraking efektivno da se koristi.

 

Dok je zadnja kočnica kod TRK702X mnogo bolje urađena i može se zaista koristiti za kočenje do zaustavljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 43 minuta, Elmilorad je napisao:

@Jovan RisticKoji je po tvom mišljenju bolji,Benelli ili QJ 700x?

TRK702X je kompaktniji i lakši za manevrisanje u mestu i na malim brzinama i malo više snage na 3.000 - 5.000 O/Min.

SRT702X bolje kočnice, podesivo ogibljenje, duži prenos u odnosu na TRK (zato ima malo manje snage na nižim obrtajima) i daleko bogatiji paket opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
2 hours ago, Jovan Ristic said:

TRK702X je kompaktniji i lakši za manevrisanje u mestu i na malim brzinama i malo više snage na 3.000 - 5.000 O/Min.

SRT702X bolje kočnice, podesivo ogibljenje, duži prenos u odnosu na TRK (zato ima malo manje snage na nižim obrtajima) i daleko bogatiji paket opreme.

Zavrsna obrada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Oba motora se drugačije voze...TRK je više za grad dok je SRT više za izvan grada pa im je tako i prenos podešen. Što se tiče završne obrade niti jedan ne krcka ili slično ali mislim da je TRK bolje odrađen. SRT ima nekako tanan ram, čini mi se da je plastika maalo lošija dok je recimo plastika na 502X bolja i od 702X i od SRT.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja