Jump to content

Moto Zajednica

Moto vikend Trebinje 2023.

Recommended Posts

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 368 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...
Pre sat vremena, BokyBoy je napisao:

E ne vredi, mora uvek da se nadje jedan debil na 300 motora...

Vidi se neiskustvo na kilometar, mislim da je hteo da potpiše ali je preterao

jer nema osećaj pošto je šta, neiskusan.

Drugo, vidi se kako pada, kao krpa, kao trece, ne zna ni motor da podigne kako treba.

Vrlo moguće da ga je uzeo tu od nekoga da se ku*ci.

O opremi necu ni da trošim reci... 

U ovoj situaciji realno mi je zao samo motora... :'(

Ne kažem da sam ja najpametniji i najiskusniji, ali ako ništa drugo,

barem sam doktorirao doziranje gasa na ovim mojim cudovistima bez elektronike.

Pa meni se ovo X puta desi po suvom, ne u prvoj vec u trećoj brzini,

jos gore kada se desi na ispucavanju iz krivine, pogotovo ako malo nagazim belu,

i dan danas se svaki put us*rem da cu da popijem hajsajd. :ups:

Sve si rekao .. nekad ni iskustvo nije merilo .. Desi se ,nazalost .. 

 

Vazno je da niko drugi nije ugrozen njegovim padom ... a za opremu uvek bilo samo licna odgovornost  nicija vise ... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1612 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Gledam ovaj video defilea….

Skup “bajkera” a pola njih bez kacige u sortsu i majci. Aj kao defile je i hoce ljudi da se snime za tv pa skinuli kacigu ali koliko vidim nije bilo suncano i 30 stepeni pa da bas mora sorts i majica. Uz sve to mokro i klizavo.

Takav primer dajemo deci, buducim pocetnicima.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, easy and slow je napisao:

krećemo iz Rume oko 05:00, 

Ne bih da offujem ali nema teme gde bih ovo iskomentarisao.  

Vise puta sam procitao ovde "krecem u 05.00","nalazimo se u 06.00 na pumpi","lazarevcanin ceka beogradjane u 07.00".....pa kako bre ljudi ja pre 08.00 ne znam ni kako se zovem.Na motor pre 09.00 ne sedam pa da idem ne znam gde i ne znam s'kim :lol3:

 

 

  • Haha 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1313 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 5 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Gledam ovaj video defilea….

Skup “bajkera” a pola njih bez kacige u sortsu i majci. Aj kao defile je i hoce ljudi da se snime za tv pa skinuli kacigu ali koliko vidim nije bilo suncano i 30 stepeni pa da bas mora sorts i majica. Uz sve to mokro i klizavo.

Takav primer dajemo deci, buducim pocetnicima.

 

Чега се све "обичан" човек може нагледати на скуповима, није ни чудо што нас сматрају неандерталцима.
А реално, свако данас вози мотор...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 17 minuta, Marko05 je napisao:

Чега се све "обичан" човек може нагледати на скуповима, није ни чудо што нас сматрају неандерталцима.
А реално, свако данас вози мотор...

Moji su bili ubeđeni da ću redovno da posećujem moto skupove kad kupim motor. Evo uskoro će dve godine, i dalje se nisam zainteresovala. Ne želim da ulazim u detalje, "svakakvih" nas ima u moto svetu. Čast izuzecima.

Promenio član Alexandra995
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC
Pre 1 sat, BokyBoy je napisao:

Tako sam ja ispustio Kawu pre par godina u mestu,

stajem na semaforu, spustam nogu,

a noga ooooode u stranu...spaga!

i ne uspem da zadrzim motor,

uzalud moja sirova, nadljudska snaga i noge od celika,

kada 230 kila predje kritican nagib...aj cao. :jee:

 

Baš tako. Samo jednom sam pao, u mestu. 

 

Stao desnom nogom na klizavo, pogledao levo da propustim vozila radi ukjučenja, iznenadilo me klizavo na desnoj nozi i samo sam se preturio sa suvozačicom na motoru. Ništa nam nije bilo, čak ni najmanja ogrebotina (oprema odradila svoje, pogotovu rukavice na rizli), a sitne ogrebotine na motoru se posle lako srede. 

Ipak, uvek ostane sećanje da treba dobro pogledati gde se oslanjaš i kako. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1313 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, Alexandra995 je napisao:

Moji su bili ubeđeni da ću redovno da posećujem moto skupove kad kupim motor. Evo uskoro će dve godine, i dalje se nisam zainteresovala. Ne želim da ulazim u detalje, "svakakvih" nas ima u moto svetu. Čast izuzecima.

Ја у Требиње идем због дан, два купања на мору, а друго јер то некако буде спонтано сакупљање драгих људи.
Дешавања на самом скупу (сваком, не само овом) ми нису привлачна.
Концерт почне, уместо да уживаш, слушаш, кулираш са екипо, ти узмеш па силујеш мотор до бесвести.
Гале пева, овамо се десет индијанаца унакрсно иживљава на моторима.
Био је један са црно-златном R1 који је чим је дошао, а стигли смо истовремено, почео да пара уши.
Турирао, турирао.... док на крају није машину.
Пуче, задими и поче да ради као тример.
После ми кажу да је дошао пијан, покушавао да је "поправи", наравно додатним турирањем, док машина није и коначно цркла.
Па како ти није жао, мајку му...? 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 12 minuta, Marko05 je napisao:

Ја у Требиње идем због дан, два купања на мору, а друго јер то некако буде спонтано сакупљање драгих људи.
Дешавања на самом скупу (сваком, не само овом) ми нису привлачна.
Концерт почне, уместо да уживаш, слушаш, кулираш са екипо, ти узмеш па силујеш мотор до бесвести.
Гале пева, овамо се десет индијанаца унакрсно иживљава на моторима.
Био је један са црно-златном R1 који је чим је дошао, а стигли смо истовремено, почео да пара уши.
Турирао, турирао.... док на крају није машину.
Пуче, задими и поче да ради као тример.
После ми кажу да је дошао пијан, покушавао да је "поправи", наравно додатним турирањем, док машина није и коначно цркла.
Па како ти није жао, мајку му...? 

Ni na auto skupovima nije nešto bolja situacija. Dok ne krene prvi da turira, onda naprave opšti haos...

I ja više odem da se vidim sa ljudima i da napravim neku fotku. :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
47 minutes ago, Marko05 said:

После ми кажу да је дошао пијан, покушавао да је "поправи", наравно додатним турирањем, док машина није и коначно цркла.
Па како ти није жао, мајку му...? 

 

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Nosim i ja opremu. Doduse po gradu idem biciklom (ekologija, citaj semafori, rupe, lezeci, zona skole, kamere i to sve u krugu od 3km a Kikinda ima 7km) Ne opravdavam ga u tom smislu. Ali vrlo moguce da je bio samo za defile, posle misleci parkiracu motor i u provod. Mozda, razmisljam na glas. Zato i kazem ne treba tako lako ljude osudjivati. Mozda je ,,moron" doktor nauka :neznam: clan mense itd... Svako u jednom momentu uradi nesto naopako. A to da niko nikad nije vozio motor u majici ili sorcu u to ne da ne mogu da poverujem nego nema teorije. To je u domenu niko ne pije kolu i svi je se uzasavaju kako je nezdrava a kad stavis kolu na sto kole nemaa , pa posle ode i Frutela:lol3:Makar ga i ulicu jednu provozali. Samo je pitanje ko je i kad postao svestan da mu oprema glavu i guzicu cuva. I nije isto imati 20 god i voziti motor i sesti sa 30 i plus i voziti. E ako i posle ovog pada doticni gospodin/mladic vozi u sorcu i majici, onda.... Razumem one sto su se napucali u teretani pa bi u maksericama, uskim hlacicama i siledzijki da pokazu doticnu muzevnost alfa muzijaka motora sa iljadu i jednom konjskom snagom, to je zasebna kategorija, to ne buh komentarisao. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Ne bih da offujem ali nema teme gde bih ovo iskomentarisao.  

Vise puta sam procitao ovde "krecem u 05.00","nalazimo se u 06.00 na pumpi","lazarevcanin ceka beogradjane u 07.00".....pa kako bre ljudi ja pre 08.00 ne znam ni kako se zovem.Na motor pre 09.00 ne sedam pa da idem ne znam gde i ne znam s'kim :lol3:

 

 

Ti kolega definitivno voziš sa pogrešnom ekipom! Motivacija je čudo!!! :D 

 

Moja kipa ima dosta kolega izvan Bg-a...i mi tako funkcionišemo kako si naveo. Imamo kolegu iz Lazarevca (da ne imenujem) drugi je više iz NS nego iz Beograda (okolina Banovaca) treći je iz Krupnja i td. Ej kad taj naš luđak može da sedne na motor i iz Krupnja da dođe na početnu lokaciju u Bg ili nas sačeka negde po Srbiji u dato vreme...pa tačno bi me bila sramota da zakasnim! Kad ga vidimo u kacigu ga ljubimo da nam je stigao živ i zdrav iz one vuko..ine. 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2109 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 4 sati, easy and slow je napisao:

I pored svega toga neko je odlučio da tera motor u blokadu kod platana i desilo se....šta se desilo :(  ko nije upoznat sa detaljima, neka  gugla.:)

daj info za nas koji nemamo internet...:neznam:

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1032 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 4 sati, ivica744 je napisao:

Ne bih da offujem ali nema teme gde bih ovo iskomentarisao.  

Vise puta sam procitao ovde "krecem u 05.00","nalazimo se u 06.00 na pumpi","lazarevcanin ceka beogradjane u 07.00".....pa kako bre ljudi ja pre 08.00 ne znam ni kako se zovem.Na motor pre 09.00 ne sedam pa da idem ne znam gde i ne znam s'kim :lol3:

 

 

Ako uzmem već slobodan dan npr. za Trebinje, više volim da poranim i ranije stignem nego da ga provedem spavajući i sačekujući se po pumpama, dok se kupe žvake, pa ovaj ajde da dotoči, pa evo ovaj ipak ustao ajde da sačekamo i njega, pa dok i on natoči i kupi cigare...Znači i ja sam rekao krećem u 7:00..ajde bar pola 8..Ništa reko, 7:10 ja u prvu ubacujem..ako dođete kasnije,stićete vi mene..

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 2 sati, BokyBoy je napisao:

daj info za nas koji nemamo internet...:neznam:

Чика у плавом му лупио васпитну. Кажу да му је такву шамарчину ударио, да чукун унучићи има у рикверц да му иду. Тако сам чуо од другара да се десило. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 977 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
9 hours ago, SlobodanR1 said:

Možda i nije toliko on odalamio po gasu, obrati pažnju na motocikl prije, na istom tom mjestu da mu pobježe zadnji kraj..

Tokom citavog snimka se vidi nekoliko motora kojima proklize zadnji. Nesto je ocigledno masno na cesti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1678 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

U Trebinje ide velika većina bajkera koje poznajem. Ide se prvenstveno zbog dobre voznje, jer iz bilo kog pravca dolazite sve je extra, prosto se nezna odakle je bolje. A Trebinje prelep grad, ima dusu, gostoprimstvo i tih dana je sve u duhu motora. Skup ko skup, budala uvek ima i biće, ne obraćam paznju, i druzim se i vozim sa meni dragim ljudima koje ne vidjam tako često. Sve u svemu bilo skroz ok, s tim sto je u petak veče bilo mnogo više i ljudi i motora nego u subotu. Kapiram da ih je dosta otišlo kući zbog ne bas povoljne prognoze za nedelju. Prognoza je bila po prilično loša pred polazak, ali ispostavilo se da i nije bas uvek onako kao sto piše. Samo smo juče povremeno kisli ali ništa strasno, kako smo se nadali super smo prošli. U subotu stigli malo i do Dubrovnika i do Crne gore da bacimo neki lep pogled na more i upijemo neke morske zrake sunca kog su se svi iskreno uželeli. Sve u svemu Trebinje se ne propušta, vidimo se dogodine. 

 

IMG_20230609_073645.jpg

IMG_20230609_101635.jpg

IMG_20230609_131532.jpg

IMG_20230609_134424.jpg

IMG_20230609_225216.jpg

IMG_20230610_194801.jpg

IMG_20230610_194846.jpg

IMG-09949ecf1ebee677aea27bb971edec66-V.jpg

IMG-56b37f78b702247cc07b7f0263916759-V.jpg

IMG-72f7b9e5903220802ca655e6a0654b9c-V.jpg

  • Sviđa mi se 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 629 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Isao sam godinama, isao i ove i vise ne...

Nikad vise sabanije i tarzanije nego ove godine.

Vise ljudi i motora van skupa, nego na skupu.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2005 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Gledao sam ovaj snimak sinoć, nekoliko puta. I moje mišljenje (kao laika) je da je asfalt na tom delu bio baš klizav. Bar desetak kolega je "driftovalo", ovaj jedan je pao, i odlično prošao. Brzina nije bila veća (svih učesnika) od 30 km/h, a klizavo...

Upoređujem sa mojim povratkom iz Kostajnice, u nedelju popodne. Kolega i ja, samo što smo ušli u Hrvatsku, nebo se otvorilo... Vozio sam po kiši, ali ovo je bilo, potop... Tih mislim 60 km do auto puta, kroz manja mesta, sve poplavljeno, na dosta mesta, u dužini po 30 - 50 metara poplavljeno sve, vode na putu kolko hoćeš, pa opet smo išli 60 do 80 km/h, zavisi od pravca, u krivinama max 40, i nije bilo klizavo ! Ni jednog trenutka motor nije "trznuo"... Već na auto putu je bilo lakše, do stotke max...

Poenta mog pisanja je, da je ovaj deo ulice u Trebinju bio baš klizav. To što kolega vozi bez opreme (sem kacige) je druga stvar...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Није проблем велика киша, пљусак, отварање неба, јер тада се све лепо опере. Проблем је ситна прва кишаа и ромињање исте. Тад се асфалт само замасти и разлије уље по асфалту које има, и још свакаквих глупости и тад је најгоре за вожњу…

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2533 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ja razmišljam kakav smo narod, da odma ospemo paljbu po nekom... A svi uzorni građani, svi sveci i bezgrešni...

Sad ste kao oni što kad vesti objave da je neko od kolega stradao jedva dočekaju da ospu paljbu po svim motoristima uz čuveno ko ih je8e kad divljaju... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 36 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

...ja razmišljam kakav smo narod, da odma ospemo paljbu po nekom... A svi uzorni građani, svi sveci i bezgrešni...

Sad ste kao oni što kad vesti objave da je neko od kolega stradao jedva dočekaju da ospu paljbu po svim motoristima uz čuveno ko ih je8e kad divljaju... 

Prvo moraš razumeti da ovde ne komentarišenmo pad...jer je svima jasno to.

 

Komentariše se oprema koju lik nije imao na sebi...kad smo to konstatovali realno je da onaj koji drži do sigurnosti sebe pa i drugih ima svako pravo da ospe paljbu na konto šorca, papuča/letnjih patika i lagane majce u kombinaciji sa R motorom.

 

Jer svi mi smo ogledalo nas ostalih...kapiraš? Stereotipija je baš loša stvar u našem svetu....dovoljno je dva magarca da isturiraju u naselju ili da dvojica u papučama prođu centrom grada da se cela moto zajednica okarakteriše kao moronska i opasna.

 

Ako mi između sebe ne možemo da skrenemo pažnju na ove stvari čemu onda cela priča na dva točka? Realno neko pre nas je platio životom da bi neko ukapirao zašto nam je potrebna zaštitna oprema...zašto to banalizovati i umanjivati?

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 438 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

 Зајебано то кад пред камером истурираш  , хоће  задњи да укоси и збаци.  Џабе после  био: "масан асвалт" .     Срећом није страшно. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja