Jump to content

Moto Zajednica

Moto vikend Trebinje 2023.

Recommended Posts

  • Pana, 424 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

 Зајебано то кад пред камером истурираш  , хоће  задњи да укоси и збаци.  Џабе после  био: "масан асвалт" .     Срећом није страшно. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250RT
On 7. 6. 2023. at 20:35, zex74 je napisao:

Ja krecem iz PA sutra oko 16h, idem solo.

Dokle dobacim do 20h pa cu negde da se ucackam da prespavam

pa sutra dan prema Trebinju uz obilaske usput.

Subota pre podne izlet do Mostara i nazad, pa nedelja i ponedeljak

neka relacija zavisno od prognoze nazad.

Ako ima neki bajker iz Visegrada sutra uvece da popijemo pivo,

moze da se javne.. 

 

Srecan put svima, pa da se provedemo..

Bravo imenjače,

Ja nisam na vreme video tvoju objavu, ali eto i pored toga smo se sreli u Višegradu...

Sad lepo napiši na šta je na kraju izašlo i kako se od plana ove "mršave" ture napravilo skoro 2500km :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT

Mislim da je bolje da ti to sročiš lepo, jer si dokazan da pišeš extra putopise,

a imaš i slike da podkrepiš dokazima.

Malo da popravimo ovu kišnu atmosferu :jee1:

Promenio član zex74

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 6/13/2023 at 9:18 AM, Немања said:

Није проблем велика киша, пљусак, отварање неба, јер тада се све лепо опере. Проблем је ситна прва кишаа и ромињање исте. Тад се асфалт само замасти и разлије уље по асфалту које има, и још свакаквих глупости и тад је најгоре за вожњу…

Ja sam jednom, 2001., prije nego su preasfaltirali magistralu iz EU pretristunih fondova, naletio iza prve kiše na mastan asfalt na ulazu u Brela. Nakon što sam pao, nisam se mogao uspraviti i uspravno stajati na asfaltu jer su mi noge "bježale" ispod mene, toliko je masno bilo. Sad je situacija mnogo bolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 6/12/2023 at 2:24 PM, Sharky - Alex said:

Gledam ovaj video defilea….

Skup “bajkera” a pola njih bez kacige u sortsu i majci. Aj kao defile je i hoce ljudi da se snime za tv pa skinuli kacigu ali koliko vidim nije bilo suncano i 30 stepeni pa da bas mora sorts i majica. Uz sve to mokro i klizavo.

Takav primer dajemo deci, buducim pocetnicima.

 

Ja se po gradu i vozam u farmerkama (običnim, nikad nisam kupio one posebne za motor sa kevlarom), majici i s pojasom za bubrege ako je baš vruće, inače kožna jakna. Ali NIKADA, pa da je i plus 45 stepeni, bez kvalitetnih čizama sa dobro profilisanim džonom i oklopom na zglobovima. Voziti motor u patikama je najveći idiotluk koji postoji (iza vozanja bez kacige). Ko je jednom zeznuo zglob ili malu koščicu na stopalu, ili proklizao nogama na klizavom asfaltu, biće mu jasno o čemu pričam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 6/12/2023 at 2:50 PM, Alexandra995 said:

Moji su bili ubeđeni da ću redovno da posećujem moto skupove kad kupim motor. Evo uskoro će dve godine, i dalje se nisam zainteresovala. Ne želim da ulazim u detalje, "svakakvih" nas ima u moto svetu. Čast izuzecima.

Ja sam tamo 1997., 1998., 1999. posjetio par skupova, iza toga više nikad. Skupa nema bez rock koncerta i inače glasnog treštanja iz zvučnika (a glasno drmanje - gdje se dvoje ne mogu razumjeti bez deranja iz petnih žila, namjerno ne nazivam pojmom "muzika" - organski ne podnosim pa zato ne ulazim ni u diskaće i izbjegavam svadbe koliko je moguće), vozanje na zadnjem točku i dizanje na prednji, paljenje guma, turiranje me interesuje koliko i lanjski snijeg. Jedini skupovi na koje još odem su oni oldtajmera, jer je tu atmosfera smirenija, nema buke i divljanja, i može se šta korisno i naučiti (kao što sam mogao i na nekim skupovima u inostranstvu, gdje bude prezentacija nove opreme, motora i sl.). Naši narodi su u stanju da od svega naprave seoski vašar, pa i od moto skupova.

  • Haha 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2034 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Pfff...kakav si bre partibrejker...nema moto skupa bez ŠaBca...tamo ti da odes...odmor za oci i dusu...divotica...:jee:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
15 hours ago, BokyBoy said:

Pfff...kakav si bre partibrejker...nema moto skupa bez ŠaBca...tamo ti da odes...odmor za oci i dusu...divotica...:jee:

Šabac, mesto gde SRADovi odlaze da umru.

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250RT
On 7. 6. 2023. at 20:35, zex74 je napisao:

Ja krecem iz PA sutra oko 16h, idem solo.

Dokle dobacim do 20h pa cu negde da se ucackam da prespavam

pa sutra dan prema Trebinju uz obilaske usput.

Subota pre podne izlet do Mostara i nazad, pa nedelja i ponedeljak

neka relacija zavisno od prognoze nazad.

Ako ima neki bajker iz Visegrada sutra uvece da popijemo pivo,

moze da se javne.. 

 

Srecan put svima, pa da se provedemo..

Sad vidim ovaj tvoj post :)

 

Ovo je tura koja je bila posle mog obilaska Sicilije, a sreli smo se slučajni u Višegradu.

 

Pre ove vožnje smo se upoznali, razmenili brojeve telefona i to je bilo to...

 

Da nije došlo do situacije iz nastavka priče, verovatno se nikada ne bismo sreli, a i u suprotnom, pitanje je kakve bi bile okolnosti i da li bi se sprijateljili... :)

 

 

 Veče pre puta u Trebinje razmišljam šta da radim... sva je prilika da ću tu turu voziti sam.

 

Vagam, ali odluku ostavljam za ujutru. Jutro je pametnije od večeri... čak ni alarm nisam uključio, ali kako većinu stvari neko odozgo uredjuje, budim se sabajle, odmoran, raspoložen i bez sekunde gubljenja krećem... kao da sam sve dobro isplanirao... bez zastoja.

 

Sećam se da sam krenuo nešto baš rano i pred Rudnikom je bio izlazak sunca :)

 

Razmišljam usput gde doručkovati, ali vožnja je bila tako dobra, bez gužve na putu da nisam imao srca da pravim pauzu.

Prvo stajanje sam imao pred skretanje za Šljivovicu na Zlatiboru. Tankanje goriva i uživanje u jutarnjem suncu.

 

Sećam se kao da je juče bilo :)

 

Nastavak puta i ulazak u Višegrad.

 

Na samom ulasku u grad se lomim gde ću na kafu i doručak. Skoro da sam namotao prema Andrić gradu, ali u deliću sekunde ipak odlučujem da pređem most i da odaberem jednu od par kafana sa one strane Drine...

 

Pošto nisam imao favorita, odluka je pala za kafanu pred kojom je bilo parkirano nekoliko motora Poljskih registracija.

 

Parkiram, silazim sa motora, otvaram kacigu i ugledam tebe kako se izvirujes sa terase... 🙂

 

Gledam jesi li ti, takođe i ti prebiraš ko sam ja... :zbunjen:

 

Skapiramo se ko smo 😂

 

Bratski pozdrav i u dve reči, pošto smo konstatovali da smo obojica na ovu turu krenuli solo, bez plana, pada dogovor... vozimo zajedno dva, tri dana.

 

Činjenica da smo na kacigama obojica imali kompatabilne komunikacije koje su se bez problema povezale, pa smo celim putem pretresali kojekakve teme nas je faktički usput zbližila...

 

Eto, možemo računati da smo se tada upoznali... više zahvaljujući Senama nego vožnji...

 

Imali smo odličnu turu Trebinje, Dubrovnik, CG, Jaz, pa nazad preko Zlatibora...

 

Posle nas je zajednička vožnja TransFagaraša i Alpine dodatno žbližila i još jednom se pokazalo kao tačno da se dobri ljudi jednostavno sretnu, prepoznaju... to je neko kosmičko pravilo, Božija volja...šta god...

 

Jedva čekam sledeću turu jer će naša ekipa koje je isto tako slučajno sklopljena biti bogatija za još jednog kvalitetnog člana, druga, čoveka :sampion:

 

Promenio član zeljko.petkovic
  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja