Jump to content

Moto Zajednica

Slatke muke

Slatke muke  

68 članova je glasalo

  1. 1. Šta uzeti?

    • Honda NC750X
      7
    • Honda CB500X
      13
    • Yamaha Tracer 700
      13
    • BMW F700/800GS
      5
    • Suzuki V-Strom 650
      27
    • Benelli TRK702X
      3
    • Voge 300DS
      4
    • BMW G310GS
      2
    • CF Moto 650MT
      2
    • Kawasaki Versys 650
      9
    • Kawasaki Versys 300
      2


Recommended Posts

  • Drug član, 1354 postova
  • Lokacija: BGD

Dajte mi Benelli 502 a nek Vasa vozi svog Tracera 700, nek bira mesto i vreme, odracu ga ko macku. Eto. 

 

Da ne bude da je do kubikaze i snage,  dajte mi Benelli i derem kao macku Vasu. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 872 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja bih rekao nemoj Kineza i nemoj ispod 800ccm a najbolje 1000ccm + . Ne radi se o divljastvu,snazi,brzini nego nacinu  kojim raspolazes snagom. Obrtni moment,kocnice i dimenzije gume to je meni sustina motora ostalo se pakuje . Manje kubilaze se nervoznije teraju u obrtaje. Vece kubikaze se uravnotezenije vrte.

ja sam vozio 50,150,500,600,800,1150,1200ccm

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1354 postova
  • Lokacija: BGD

Salim se Vaso nemoj da se ljutis, malo se zajebavam da te opustim mnogo si nervozan nesto. 

 

Nek vozi ko sta hoce i ko sta voli, ja sam dao svoje misljenje ne mora da znaci da sam u pravu. 

 

Ali nista zlonamerno niti bilo sta licno. Nadam se da je tako i sa tvoje strane. 

 

Cak i kad se raspravljam sa ovim "politicarima" malo ja to namerno drkam kao i oni mene i tako u krug. 

 

Niko spomenut, niko zaboravljen. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1367 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

 Skittles, kontam te za ukus, ne sviđa ti se KTM, imam pod krovom i malog Versysa, ponuda važi i za njega.:zdravo:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
Pre 5 sati, punisa 16 je napisao:

Ja bih rekao nemoj Kineza i nemoj ispod 800ccm a najbolje 1000ccm + . Ne radi se o divljastvu,snazi,brzini nego nacinu  kojim raspolazes snagom. Obrtni moment,kocnice i dimenzije gume to je meni sustina motora ostalo se pakuje . Manje kubilaze se nervoznije teraju u obrtaje. Vece kubikaze se uravnotezenije vrte.

ja sam vozio 50,150,500,600,800,1150,1200ccm

 

Ovde sad idemo u repliku već rečenog ; 100 ljudi - 100 ćudi ( 100 žena - 200 sisa ) 

 

Mene npr nebu niko natero da vozim 1000 kubika bilo kakav motor na neko putovanje ni puškom da me tjeraju ! 

Obrtni momenat , kočnice, ubrzanja....  izvini ali to je bez veze , ja hoću polako i sve da vidim , i sve puteve da vozim : asfalt ,makadam , 

Da ide 100 km/h i da troši malo ! 

Ima nas i takovih 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nikakve veze nema kubikaza sa iskustvom, nego iskljucivo potreba. Ja vozim motore od malena (20+ godina), izmenjao sam ih dosta, iskljucivo enduro motora, prema trenutnim potrebama i biram motor. U slicnoj sam situaciji kao postavljac teme, dva mala deteta, ne toliko vremena za voznju, s tim sto ja nikad nisam prekidao, samo sam manje vozio. 

Pre par godina sam sezonu proveo na yamahi dt125, isao sa njom na vikend voznje, prelazio za vikend po 500-600km (kepijada), u tom trenutku mi je zavrsavao potrebe. 

Posto i dalje nemam vrena za duze voznje, uglavnom sam na offroadu (izjurcam se par sati po terenu i puna kapa), sad vozim crf300l, takodje mi sad zavrsava posao. 

Kad budem imao vremena za visednevne ture, verovatno cu preci na nesto vece i jace.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 872 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 2 sati, Jim Goose je napisao:

 

Ovde sad idemo u repliku već rečenog ; 100 ljudi - 100 ćudi ( 100 žena - 200 sisa ) 

 

Mene npr nebu niko natero da vozim 1000 kubika bilo kakav motor na neko putovanje ni puškom da me tjeraju ! 

Obrtni momenat , kočnice, ubrzanja....  izvini ali to je bez veze , ja hoću polako i sve da vidim , i sve puteve da vozim : asfalt ,makadam , 

Da ide 100 km/h i da troši malo ! 

Ima nas i takovih 

 

 

 

 

 

Pa bas to ti i omogucava 1000ccm. Moj BMW nikada nije popio ni 5,5l/100km na putovanjima. Uvek je oko 5,2-5,3 a rucica gasa ti dozvoljava da vozis brzo koliko  zelis. Ubacis u 3 ili 4 i lagano u niskim obrtajima vozis, a opet ako te nesto u nekom trenutku odredi da moras brze,samo das gas i on krene neusiljeno i odlucno iz iste brzine. Kako god ...uradices kako ti zelis,samo sam hteo da ti kazem da vise ccm nije trkacki motor ,kao sto sam i ja nekada mislio i razuverio se. 
 

A kad vec pomenu sise ,upravljaj se prema njima onda :) Ima ih razlicitih oblika,konzistencije,pozicije,velicine. Ali vecina ce se sloziti da vece sise znace lepsi zenski torzo. 

Promenio član punisa 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Džaba velike sise ako ima 200+ kila, a ja svakako više volim guz.

 

Da li je nekome poznat motor?

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Vstrom xt, 2018. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 18000 km, Leskovac. Cena 7.500 € -...

 

Kaže od ulaganja nova zadnja guma, može bez kofera (ne sviđaju mi se ovi) za 7k.

Promenio član Skittles

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 873 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
24 minutes ago, Skittles said:

Džaba velike sise ako ima 200+ kila, a ja svakako više volim guz.

 

Da li je nekome poznat motor?

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Vstrom xt, 2018. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 18000 km, Leskovac. Cena 7.500 € -...

 

Kaže od ulaganja nova zadnja guma, može bez kofera (ne sviđaju mi se ovi) za 7k.

Po meni je samo razlika u ceni od 1500EUR mala(obzirom da ne nov XT 9 000) za pređenih 18 000km, 2 vlasnika i sad mu je već peta godina. Ok,kapiram, možda ti je i 7K krajnji limit za kupovinu pa je ovo jedini kompromis koji može da se dobaci, ali nisu normalni sa cenama...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za razliku od 1500e ne bi razmisljao ni trena - novo je novo. Sve je na njemu novo, a ovom mozda su lanac i lancanici za zamenu, gume, plocice, ko zna sta sve ceka i na kraju to izadje razlika par stoja.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 32 minuta, slobasuper9 je napisao:

Po meni je samo razlika u ceni od 1500EUR mala(obzirom da ne nov XT 9 000) za pređenih 18 000km, 2 vlasnika i sad mu je već peta godina. Ok,kapiram, možda ti je i 7K krajnji limit za kupovinu pa je ovo jedini kompromis koji može da se dobaci, ali nisu normalni sa cenama...

Drug moj kaparisao nov XT kod Atile za 8590€

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 57 minuta, aca-pn je napisao:

Za razliku od 1500e ne bi razmisljao ni trena - novo je novo. Sve je na njemu novo, a ovom mozda su lanac i lancanici za zamenu, gume, plocice, ko zna sta sve ceka i na kraju to izadje razlika par stoja.

@maxx
Ima priča negde po forumu kako sam dobacio do novog stroma, ista ova priča.
Daleko od toga da tim motorima nešto fali ako su održavani, eto prošlu godinu sam celu vozio sa Vlajkom u društvu, ni da štucne njegov primerak, ali Aca lepo kaže iznad "novo je novo". Ima neke čari i u tome. Svakako ćeš biti happy u svakom slučaju, samo da su dva točka.


Navijam za novo ako možeš. Šta? Ako nađeš happinessMakingMotorCompany, super :D

Takođe mogu da se složim i sa Maxx-om: Strom je stroj (ajmo, streljajte :D ). Eto, ništa pomogao nisam, napisao samo da napišem, al možda ti bude lakše, nisi jedini u tom sosu

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova
pre 58 minuta, nafetS je napisao:

Strom je stroj

Strom je fenomenalan motor, pogotovo za pare koje košta. Čak i dan danas, kada je dobrtano poskupeo. Inače, mali Strom je moj prvi pogođeni motor, sve pre toga bila je školarina. Puno lepih km sam proveo na njemu.

 

Takođe, Strom je motor koji nema šta da traži van puta, tj. ima po istim onim putevima po kojima možeš i sa gsxr :D . Pustimo šta kaže marketing, to je tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Pre par godina na Babinom zubu naiđem na kolegu sa novim Stromom XT . Oduševila me tada njegova priča - poneo je šator i šta treba i pobegao 5 - 6 dana na Staru planinu. Kampovao i vozio, uglavnom offroad . Kad mi je pričao gde je sve prošao bukvalno mi je bilo teško da poverujem. I to sve sa slik gumama :D  Ali na njih se baš žalio, planirao je da ih menja čim pre. Malo je falilo tada da krene sa mnom do Midžora :D . Od tada ja imam mnogo lepše mišljenje o Stromu. Tako da me malo buni ovo što si napisao @severian :)  Kapiram da se možda malo zezaš ali malo je i ozbiljno. Može li malo detaljnije - zašto Strom nije za off ?
Ja ga doduše nikad nisam probao, a rado bih ako se ukaže prilika.


Ovo je taj motor, koliko se sećam kolega nije bio na forumu, ali možda ga neko prepozna:

clipboard_image_2333f4ac9b6-min.thumb.png.b56b073617f47c8ebdec7c8257d34416.png

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova
pre 20 minuta, antir3ality je napisao:

Tako da me malo buni ovo što si napisao @severian :)  Kapiram da se možda malo zezaš ali malo je i ozbiljno. Može li malo detaljnije - zašto Strom nije za off ?

Nemoj pogrešno da me shvatiš, sve može svuda (znaš onu poslovicu o prstu u oku?), uostalom i sam sam onoliko vozio težak motor (gs) i gde treba i gde ne treba. Ali, kada probaš pravi hw za datu namenu, shvatiš da si se džaba mučio. Prosto, neki motori su preteški (ili mali klirens, ili mali prednji točak, ili najčešće sva tri) za uživanje van tvrdog puta (asfalt i uvaljani makadam). Ipak jednorog ne postoji. A stoji da je lična veština i stalan rad na sebi važnije od bilo kog konkretnog modela.

 

Opet kažem, ne poznajem ovu novu kinesku scenu, možda se tu nešto krije :D ...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Ustvari, kapiram sad, kada se ljudski koncentrišem, da se među različitim ljudima zaista različito gleda na termin "off road". 

 

Ono što sam ja hteo da kažem je, teškim motorom, bez posledica po vozača i hardver, može da se dođe možda do nekog praga na ulaznim vratima u čarobni svet pravog off-a (single trail, orijentacija bez trase, povezivanje toponima tvojim putem, ukrštanje trasa bez obzira na podlogu, prelazak raznih voda itd itd itd. I da se razumemo ne mislim na hard enduro). Preko tog praga možda može uz dosta, dosta muke i puno lične veštine. A ne mora tako, jer kada se uzme odgovarajući alat dobijete ono što off tvrdim da daje: najviše zabave, adrenalina i osećaja avanture po jedinici uloženog vremena i  po jedinici uoženih sredstava...

 

Ok, ovo ne pomaži Nemanji, ali tema je dosta korisna, čitaju je i drugi, pa neka stoji ova moja propoved :D bez želje da mog mladog drugara odgovorim od Stroma!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 48 minuta, severian je napisao:

moj prvi pogođeni motor

bat tako, ima od svega po malo..
I još se slažem, off je široka tema, ali recimo da je stromu najjača prednost što je udoban i što može po jako lošem asfaltu (npr stari grebenski put na Fruškoj ili danas onaj deo oko Rohalj baza) bez da osetiš. Od offa može po šumi, po dobrim šumskim putevima, makadamom i slično, neko pentranje po stenama... Čist marketing.

Da bi dali odgovor jel ovaj ili onaj motor može off, mora Nemanja da definiše šta je njemu off :) Ako je ka tome okrenut, šta znam.. tenere? preskupa?

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

@severian @nafetS to samo znači da T7 ima daleko bolji marketing od Stroma :)
Šalu na stranu - napisaću nešto, pa me spalite :) Iako obožavam T7 i to će mi verovatno biti sledeći motor - za 95% prosečnih vozača (u kakve računam i većinu nas ovde na forumu) - ne verujem da je neka ogormna razlika van puta između T7 i Stroma. Opet pišem za vožnje van puta kakve većina ljudi koji poseduju te motore najčešće i voze.
Iako nisam probao stroma - verujem da bi sa odgovarajućim gumama sa Stromom prošao na 9 od 10 mesta gde bi sa T7 . Verovatno malo sporije, malo opreznije i na kraju krajeva malo teže - ali bih prošao. Takav utisak imam.
disclaimer: T7 nisam imao priliku da testiram na nekom ozbiljnijem offu, ali ono što jesam - video sam da je dosta sličan i slično se ponaša kao prethodni model - koji trenutno vozim.

 

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Antiću, stani u red, mene prvog streljaju :D
To je ovo spomenuto, svakako dobar hw olakšava, ali u rukama Madušića Vuka... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1553 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Za ispunjavanje uslova koji su navedeni u prvom postu ( 80-90% grad, poneki izlet, malo off-a) ja bih izabrao cb500x.

Pouzdan, 19' prednji točak, lagan, mali potrošač, jedino što je kao nov skup, pa bih gledao neki primerak star 2-3-4 godine.

Na drugom mestu bi bio Versys 300, mislim da njega više i nema u prodaji, znači isto polovnjak, par godina star.

Sve ostalo iz ankete je ili dosta skuplje ili dosta teže i lošije za uslove koje si naveo.

Tvoj ćale beše Pedja, upoznao sam ga, daće ti valjda i on neke smernice...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2083 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 16 sati, Skittles je napisao:

Ode Miki moj, ode.

 

*par u sezoni.

 

 @vasa.93 @Pingvin37 ako vam nešto znači, ja razumem odakle ste krenuli.

Nema poente nešto dalje da se razvlači to, pošto niko ne zna više kuda idete.

Hvala na dobroj nameri da mi se pomogne, cenim kad neko odvoji vreme za mene.

 

 

Za sada najviše vučem ka Stromu 650 XT 2017+.

Što zbog review-a, što zbog ubedljive većine ovde, što zbog Rajana F9.

Samo da ga uklopim ispod 8 sa koferima.
Mami me i onaj CF800MT iskreno, ali brzo oteram te misli.

Pokupi se i uzmi na probu 800mt. Nakon toga idi na stroma i biće ti jasno sve…

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja