Jump to content

Moto Zajednica

Garaža, izdavanje, blok 30, 150 evra

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 7 sati, Nenadbg88 je napisao:

Ček, ti imaš devojku???
 

Nemoj si ljubomoran jer ti nemaš! :)

Promenio član nafetS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Dvoje su se tako smuvali,
Možete da iznajmite garažu za vaš ljubavni kutak

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
On 17.1.2023. at 15:03, milomir22 je napisao:

Beograd je svetsko čudo u svakom smislu i ne može se porediti na taj način ni sa čim drugim. Ne kapiram ljude koji vole tamo da žive, plaćaju brdo para za kiriju, a ja bih platio samo da ne živim tamo.

Indentično, i potpuno ispravno mišljenje svih Kragujevčana :takoje::jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa nije bas tako, ja razumem one koji su u Bg rodjeni i odrasli, tu im je porodica, prijatelji itd, ne razumem one koji su iz unutrasnjosti dosli zbog posla i vece plate, kad poplacaju sve, ostane (tj ne ostane) im isto kao sto su imali i kuci, a zive u ludnici od saobracaja i zagadjenog vazduha. Skoro sam isao na Aerodrom, kako sam usao u grad, uleteo u oblak smoga. Ono je strasno, oci su me pekle, nikad tako nesto nisam doziveo ranije. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
On 16.1.2023. at 12:34, el classico je napisao:

Ovoje 20% od prosječne mjesečne plaće u BG (malo prije sam gledao statističke podatke)

Ta statistika je samo za slikanje. 30-35% je realno.

 

Ma gde bre ima radnicka plata od 750e u Beogradu da idem da konkurisem?

Ili mozda mene ovi moji samo sisaju...

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
28 minutes ago, aca-pn said:

ne razumem one koji su iz unutrasnjosti dosli zbog posla i vece plate

Mnogi su došli samo zbog posla, jer kući ne mogu da nađu nikakav normalan posao. Pišem o školovanim ljudima koji žele da rade ono za šta su se školovali, ne baš bilo šta. Vratili bi se sutra kad bi našli šta iole normalno. Znam nekoliko takvih.
 

28 minutes ago, aca-pn said:

Skoro sam isao na Aerodrom, kako sam usao u grad, uleteo u oblak smoga. Ono je strasno, oci su me pekle, nikad tako nesto nisam doziveo ranije. 

Dođi u Niš, doživećeš isto :( A verujem da je slično i u mnogim drugim gradovima.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ja ne kapiram kad neko dodje u Bg i isti mu pruzi i omoguci ono sto nije imao u zavicaju, a ovaj ga pljuje kao i stanovnike istog, a velica selo iz kojeg je pobegao cim mu se ukazala prilika. Pa prijatelju, ako ti se ne svidja vrati se odakle si dosao

  • Sviđa mi se 8
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Kreće polako kriza na tržištu nekretnina, pa i garaža. Posle naglog skoka, sledi sunovrat. Freestyler potonuo, nema se više ni sta videti, ni obići, ni doživeti. I Rusi polako odlaze, a Turci, Pakistanci i Indijci samo čekaju da im istekne ugovor. Domaći fenseri se vraćaju u zavičaj. Beograd nije više idealno mesto :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Euribor ce da se poveca i ove godine, sto dalje znaci skuplji krediti, sto znaci da ce dosta ljudi odustati od kredita, sto dalje znaci padanje cena nekretnina.

 

Bar je tako na papiru :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Bilo bi lepo.

Ja svaki dan pratim oglase ali nisam nasao nijedan sa realnom cenom.

Jbt jerkovic i v vlahovica preko 2hiljade kvadrat a ne vredi ni 800

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Jedino me plasi,sto za svojih 38 godina nisam nikada video da je nesto pojeftinilo. Inace Bg kao naseobina ,pre bih ga tako ponekada nazvao nego grad ,ne zasluzuje svojom infrastrukturom da cena nekretnine predje 2000e u najboljim delovima grada, da ne kazem najekskluzivninijm posto ekskluzive u Bg-u nema. Jedino ako neko smatra ekskluzivnim sto nema kanalizacionu mrezu,normalnu stanicu za autobus,trotoar,skolu ,vrtic,park, mada sve to menja blizina nekog novog Trznog Centra u kome se brzo zaborave svi nedostatci urbanizacije. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 24 minuta, punisa 16 je napisao:

Jedino ako neko smatra ekskluzivnim sto nema kanalizacionu mrezu,normalnu stanicu za autobus,trotoar,skolu ,vrtic,park, 

Sad je fensi i da nemaš kontinjer u celom naselju nego jutru kad podjes na posao poneses kesu i bacis je pored nekog kontajnera blizu mesta gde radis.

 

Tako pričaju ovde kod mene na poslu :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 7 minuta, travelman je napisao:

Sad je fensi i da nemaš kontinjer u celom naselju nego jutru kad podjes na posao poneses kesu i bacis je pored nekog kontajnera blizu mesta gde radis.

 

Tako pričaju ovde kod mene na poslu :neznam:

Evo kod mene doneli kante za svaku kucu u ulici. Plava za djubre ,zelena za karton i plastiku. Rekli su nam da ce se nedeljom iznositi. Prosle su 4 nedelje niko nije bio,sada svi guramo  kante  do kontejnera i tamo ih praznimo. Sto bi reko glavni kreten ,Zivela Srbija. :2kolce:

  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

I ne zaboravite da kad krenu kise od maja do jula, te garaze na Novom Beogradu u tim blokovima cesto znaju biti potopljene. Pa vidite dal vam se isplati 150e. Podzemne vode, losi odvodi...

Ja vam garantujem da vam se vise isplati da vezete motor ispred nekog ulaza koji ima nastresnicu da ne pokisne, stavite ciradu, nego da ga izvlacite iz vode. Mi smo uvek bili oprezni kad dodje prolece, i izbacivali ih napolje, a desavalo se ljudima da im voda potopi automobile i sve stvari. 


Te garaze dole ti boksovi ne vrede vise od 30-50e. Toliko im je do 2019. godine i bila cena. 
 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
7 hours ago, Markone88 said:

Euribor ce da se poveca i ove godine, sto dalje znaci skuplji krediti, sto znaci da ce dosta ljudi odustati od kredita, sto dalje znaci padanje cena nekretnina.

 

Bar je tako na papiru :D

Ma ništa od toga. Priča se godinama da će nekretnine da padnu,bla bla. Sećam se vremena kada je otac od mog druga kupio stan u Belwilu, on kao jedan od projektanata dobio neku bolju cenu, tad bilo tipa 1600 eur/m2. To je bilo wow cena, preskupo, nenormalno. Evo 15 godina kasnije cena otišla duplo. Sad kad vidim za koliko se prodaju garaže,realno smo presrećni što kupismo stan za 1100eur/m2. Sad za 60 000 eur nema ni u Mladenovcu da se kupi 50m2. Bez obzira na euribor opet je bolje imati kredit nego plaćati najam takvog stana u Beogradu 400e a nikad neće biti tvoj. Ovako makar pola para bacim u ladnu vodu pa je malo lakše.

 

A opet sa druge strane, odlučim se da zapalim iz ovog ludila, prodam stan,vratim krede koliko je ostalo i eto easy zarade od 20+ k eura za godinu dana na razlici u ceni, na primer. Vrtim sad oglase i gledam jebena Rakovica izašla na 2000eur po m2. Užas. Za plakanje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nije to Slobo zarada.  Bila bi da za te novce mozes kupiti isti stan na istoj lokaciji. takodje euro vise ne vredi kao pre.

Nemoj zaboraviti ni porez na kapitalnu dobit, koji se placa pri prodaji nekretnine, koja je manje od 10 godina u vlasnistvu.

U BiH , Cg 5 godina, al mi smo bolji, pa je deset godina. Toliki je i procenat na osnovicu, koju oni odredjuju na osnovu svojih zelja i trenutne situacije na trzistu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

@Markone88 Euribor ima uticaja, ali ne toliko, jer se 3/4 stanova kupi za keš (tako kaže zvanična statistika). Tako da veća je opasnost inflacija i strah ljudi koji imaju slamaricu da će im evri postati iste vrednosti kao slama.

To možemo da vidimo i na ceni svega.

Pa isti motor danas košta više nego što je koštao pre 10-12 godina (sećam se dobre ponude za Fazera 6 te 2011 godine sa cenom od 2650€, sad taj isti primerak košta preko 3500€)

 

@zlatkojov ljudi koji to kupuju uglavnom nisu svesni da je jerković polu geto i ne znaju kakva podela vlada, bukvalno 500metara može da ti odredi da li ćeš biti ok ili ćeš imati robiju sa komšijama.

 

@punisa 16 kolega iz kancelarije je stručnjak za imovinsko pravo i radi gomilu ugovora posebno za nekretnine.

Kad se izvuče statistika, može da se primeti da sve ide u ciklusima, ima i uspona i padova.

S tim što su usponi mnogo brži, a kod faze pada se nikada ne vrati na staru cenu.

 

I taj Belvil je bio skoro 2000 kad je sagrađen, pa su spustili cenu.

U dnu ciklusa su stanovi kod Arene (neke 2016.) Koštali 1500€, a kad je to bila glavna lokacija su bili 2500€. Sad su i više od toga.

Čim se završi manična kupovina u cilju održanja vrednosti keša, onda će biti i stabilizacije. Tome može da doprinese i drugačija poreska politika. Ako pogledate noću, veliki broj stanova u novim zgradama je prazan. Fiksni troškovi koji bi opteretili nečiju drugu-treću- desetu nekretninu bi kapital skrenuli u nešto produktivnije.

 

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
38 minutes ago, Skyrunner said:

@Markone88Tome može da doprinese i drugačija poreska politika. Ako pogledate noću, veliki broj stanova u novim zgradama je prazan. Fiksni troškovi koji bi opteretili nečiju drugu-treću- desetu nekretninu bi kapital skrenuli u nešto produktivnije.

Kakva poreska politika, na primer? Pa već se plaća porez na svaku nekretninu, a za one na kojima vlasnik nije prijavio svoju adresu boravka, porez je znatno veći od one gde vlasnik ima prijavljen boravak. Šta bi država tu još mogla da uradi? Da poveća još poreske stope, posebno za slučajeve druge-treće-desete nekretnine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja