Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502X

Recommended Posts

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Da, kao što rekoh skroz ok, sedeli sve lepo ljudski popričali.

I njima sam rekao da nije o glavu ništa, nego ako misle da ima smisla probati, da probamo.

Nisam pravio frku, sve fino i kulturno kao što su i oni prema meni.

Ali i da ne zamene, meni bitnije da uradim servis na vreme :)

Kupio sam motor da ga vozim, pa i da padam(o), štagod.

Svakako planiram da prođem i kurs bezbedne vožnje, gde će mi sigurno ispasti još koji put. Samo da dodam pre toga i nosače za kofere, da se oni gule umesto auspuha.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Skittles je napisao:

Da, kao što rekoh skroz ok, sedeli sve lepo ljudski popričali.

I njima sam rekao da nije o glavu ništa, nego ako misle da ima smisla probati, da probamo.

Nisam pravio frku, sve fino i kulturno kao što su i oni prema meni.

Ali i da ne zamene, meni bitnije da uradim servis na vreme :)

Kupio sam motor da ga vozim, pa i da padam(o), štagod.

Svakako planiram da prođem i kurs bezbedne vožnje, gde će mi sigurno ispasti još koji put. Samo da dodam pre toga i nosače za kofere, da se oni gule umesto auspuha.

Kao što sam ti ranije rekao...razgovor, dogovor, pregovor. Mnnogo bolja varijanta od đona :) drago mi je da si sredio. Sad da napucaš dvocifernu kilometražu lllaganooo! Nakon servisa naravno :D 

 

P.S. Neće ti praviti problem i ako pređeš 7k, taj deo se odnosi na tebe kakav si u načinu održavanja...tj. da li arčiš ili neguješ mašinu.

Promenio član mick
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Sad me zvao Nikola da kaže da su odobrili sve.

Još su oni videli a ja nisam da je i štitnik rukohvata gore malo izgreban, to je i pitanje dal je od ovog pada il nečeg drugog al zameniće sve.

Javiće mi kada dobije datum kada stižu delovi, pa da se isplaniram.

 

Dakle, ispali skroz korektni i fer, pohvale za Burnout.

  • Sviđa mi se 16
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Super! Nego, aj ipak da sačekamo sa otvaranjem šampanjca, dok delovi prvo ne stignu, i sve se ne završi kako treba.

Prosto mi je neverovatno da će sve da prođe glatko, mora da ima neka kvaka :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

Super! Nego, aj ipak da sačekamo sa otvaranjem šampanjca, dok delovi prvo ne stignu, i sve se ne završi kako treba.

Prosto mi je neverovatno da će sve da prođe glatko, mora da ima neka kvaka :)

Uhvatio ih u Božićnom raspoloženju :D 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Rekao sam i njima sad mi žao kad zamene ovo da idem na kurs bezbedne vožnje, gde će mi sigurno ispasti. Na to sam dobio odgovor da mogu oni da zamene delove i kasnije, kad prođem kurs :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

zašto misliš da će ti ispasti?
Postoji šansa, ali opet, veća verovatnoća da nećeš, bio sam na 3 kursa do sad (i gledao jedan) i video sam 1 pad i ja jednom omastio.. stavi kreš bar, on će popiti po p***..
Meni je ispao na prvom kursu, jer sam krenuo da se igram i preterujem, sad ću u pola metra da ga smotam... aha... tri meseca pre toga sam prvi put seo na motor uopšte. Šteta: kreš bar ogulio malo i polomio migavac, ukupno 20e :)

Popravljaj motor (tj plastike) i idi na kurs i prođi to lepo na točkovima :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, nafetS je napisao:

zašto misliš da će ti ispasti?
Postoji šansa, ali opet, veća verovatnoća da nećeš, bio sam na 3 kursa do sad (i gledao jedan) i video sam 1 pad i ja jednom omastio.. stavi kreš bar, on će popiti po p***..
Meni je ispao na prvom kursu, jer sam krenuo da se igram i preterujem, sad ću u pola metra da ga smotam... aha... tri meseca pre toga sam prvi put seo na motor uopšte. Šteta: kreš bar ogulio malo i polomio migavac, ukupno 20e :)

Popravljaj motor (tj plastike) i idi na kurs i prođi to lepo na točkovima :)

TRK X ima opasno dobar crashbar na dve ravni...prilino dobro postavljen i jak. Jedan broj kolega radi  zaštitu crashbar-a sa padobranskim konopcem. Lepo izgleda ali ne znam koliko zaštiti... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 6 minuta, mick je napisao:

TRK X ima opasno dobar crashbar na dve ravni...prilino dobro postavljen i jak. Jedan broj kolega radi  zaštitu crashbar-a sa padobranskim konopcem. Lepo izgleda ali ne znam koliko zaštiti... 

Viđao sam, širok je dosta kreš bar, ako padne na maloj brzini ne dohvata plastike. A tamo na treningu najbrže što sam išao je 70 na sat kad sam razvukao na parkingu van poligona da se malo rashladim na +35c.
Na poligonu do 30kmh. Opet kažem, nemoj misliti da ćeš pasti, moguć ali slabo verovatan scenario, samo lagano, traži granicu, nemoj odmah stoppie da radiš :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Ma ja se pripremim za to psihološki, pa mi ne bude žao ako se desi.

Kao i ovde što sam prežalio štetu, pa se sad obradovao kad je zapravo nema.

Lakše mi tako nego da se nerviram dal će popraviti, dal ću pasti itd.

Rasterećeno samo, ne treba mi stres u životu, a još manje na motoru.

 

I da, kao što kaže @mick, ima dobar kreš bar fabrički, i za njega mi nije žao uopšte, tome i služi.

 

Javiću kako su ispratili obećano, a nastaviću ovde da pišem i o motoru, kako se šta bude dešavalo.

 

TRK ima dva dugmeta ispod retrovizora, za koja je izvučena instalacija ali je ostavljeno vlasniku da poveže šta nađe za shodno.

Za sada imam plan da probam sa čika @Arakisom da ugradim ovako nešto na jedno od ta dva.

 

 

Snimak je moj inače, davno započeo to sa kolima, ali nikada nisam završio taj projekat, pa ga sad samo selim na dva točka.

Mogao bih i sirenu da promenim kada se već petljam oko toga :)

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 34 minuta, Skittles je napisao:

 

 

TRK ima dva dugmeta ispod retrovizora, za koja je izvučena instalacija ali je ostavljeno vlasniku da poveže šta nađe za shodno.

 

 

Većina nas levo dugme koristi za grejanje ručica a desno za paljenje dodatnih svetala. Mada sam ja levo dugme iskoristio za isključivanje ABS-a.

Što se sirene tiče i ja planiram da ubacim neku jaču jer je postao rulet u gradu i sa ovako velikim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09
On 1/9/2023 at 7:13 PM, mick said:

Neće ti praviti problem i ako pređeš 7k, taj deo se odnosi na tebe kakav si u načinu održavanja...tj. da li arčiš ili neguješ mašinu.

 

Nisam hteo da mi stoji kao neko ograničenje da ne mogu da vozim motor, pa sam oterao danas da urade mali servis.

Ulje i filter 50€, ruke 50€. Sat i po vremena.

Al dobro, garancija, kad izađe završavam to sam.

 

Mislio sam se da uzmem neki dodatak za vizir, našao neki na KP koji mi se sviđa za 4k.

Spomenuo njima tamo u ćaskanju, oni izvukli fabrički povišeni, oko 9k je, a izgleda bolje moram reći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Skittles je napisao:

 

Nisam hteo da mi stoji kao neko ograničenje da ne mogu da vozim motor, pa sam oterao danas da urade mali servis.

Ulje i filter 50€, ruke 50€. Sat i po vremena.

Al dobro, garancija, kad izađe završavam to sam.

 

Mislio sam se da uzmem neki dodatak za vizir, našao neki na KP koji mi se sviđa za 4k.

Spomenuo njima tamo u ćaskanju, oni izvukli fabrički povišeni, oko 9k je, a izgleda bolje moram reći.

Ja sam uzeo taj od 9k mnooogo bolja opcija za nas više vozače. Vredi taj keš jer ispod 150e nemaš te veličine vizir...jedino što je cimanje skinuti gumene držače sa malog vizira i premestiti ih na taj veći. Čudno da nisu menjali cene te dodatne opreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Sraf na centralnom ne moze da se pretegne (kao sto je spomenuo @N.F.S. ) samo treba povremeno podmazati i proveriti da li je osigurac tu. Meni je pukao osigurac, sraf i matica negde otpali, sreca moja sto nisam koristio centralni inace bi prosao ko @Skittles, a primetio sam da je otpao prilikom podmazivanja lanca, slucajno snimio. Burnout nije u tom trenutku mogao da nabavi pa sam kod strugara uradio drugi, malo lepka na sraf i nije bilo vise problema. 

 

Sto se tice kocnice sto je @Satelis spomenuo snjom sam imao problema od samog pocetka, stalno sam dobijao odgovor da je njemu takva kocnica, da je normalno i samo cistili cleaner-om. Na kraju sam prihvatio da je to stvarno tako dok nisam probao drugi primerak TRK i ubrzo posle toga crkao cilindar zadnje kocnice. Jeste sredili su brzo, receno je mesec dana dok poruce, stigne ali je sve zavrseno za 10dana, prihvacena garancija i zamenjen za nov nista me nije kostalo (da napomenem da Darko nije bio uporan i tvrdoglaviji od mene  :Sloper: verovatno bi ja pukao 100evra jer ni po kojoj ceni nisam hteo da idem u servis). Posle 50tak km mi je blokirala zadnja kocnica, primetio sam na vreme i nije napravilo nikakvu stetu, a objasnjenje u servisu je bilo da je pretegnut sraf koji spaja polugu sa pedalom i cilindrom :grr:. Receno mi je da je provereno ulje i doliveno posto je malo falilo, naravno iz mog iskustva morao sam da proverim i bocica zadnje kocnice je bila prazna pa sam sam dolio. 

 

Generalno Burnout je relativno ok dok motor rade Nikola i Trovac, a kad radi onaj mali debeli sto misli da sve zna (ne znam kako se zove) onda bolje zapalite motor na licu mesta. Ja sam imao tu nesrecu da mi je 4x on radio motor i svaki put je zasro nesto, samo ja nisam bio uporan nego sam odustao da idem u servis i oprostio se od garancije. Savet kad idete u servis insistirajte da vam on ne radi motor ili posle servisa proverite radove.

 

Sto se tice garancije motora, detaljno sam procitao upustvo i papire o ostvarivanju garancije (retko ko je citao), sumirano ukratko garancija nema na nista sem na sam agregat, sreca niko jos nije imao problema sa agregatom pa ne znamo kako bi se resilo. Ovo sto resavaju u garanciji mislim da je to samo njihova dobra volja da se iscimaju.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Hvala @mrmiki na savetu, meni uskoro ističe garancija, pa svakako neću više kod njih, barem ne za redovan servis, toliko umem i sam.

 

Bio sam danas da uzmem povišeni vizir, 10.700 tako nešto, računajte 11k.

1E8DE424-25C5-4F23-9C08-EA015EC722C7.thumb.jpeg.6d45223ac5c084411e1e42fd87f13a68.jpeg

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Poručen skid plate + zadnji blatobran dodatni onaj unazad (a la GS).

Negde od 2020. ja mislim su izbacili dugme za isključivanje ABS-a, koliko sam razumeo pravna stvar, ali je instalacija ostala tu. Nek neko napiše ako zna tačno o čemu se radi.

Ali ima da se kupi i samo originalno dugme sa kablom do džeka, pa je relativno plug&play situacija. Deluje mi korisno za off, a nije bila 1000 maraka, pa sam i to uzeo.

Videćemo kada stigne sve, kačim ovde.

Kao i rol bar / auspuh / štitnik ruke i ostale stvari koje čekam i dalje iz burnouta.

Promenio član Skittles

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Skittles je napisao:

Ali ima da se kupi i samo originalno dugme sa kablom do džeka, pa je relativno plug&play situacija. Deluje mi korisno za off, a nije bila 1000 maraka, pa sam i to uzeo.

Moze oem sve a moze i....

 

sa leve strane iza plastike pricvrscen je prekidac za iskljucenje ABS-a

IMG-20220307-123524.jpg

 

mozes iskoristiti oem prekidac

IMG-20220307-123920.jpg

 

potreban je jedan rele 

IMG-20220307-123942.jpg

 

palis-gasis kad os

IMG-20220307-130919.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, Skittles je napisao:

Poručen skid plate + zadnji blatobran dodatni onaj unazad (a la GS).

Negde od 2020. ja mislim su izbacili dugme za isključivanje ABS-a, koliko sam razumeo pravna stvar, ali je instalacija ostala tu. Nek neko napiše ako zna tačno o čemu se radi.

Ali ima da se kupi i samo originalno dugme sa kablom do džeka, pa je relativno plug&play situacija. Deluje mi korisno za off, a nije bila 1000 maraka, pa sam i to uzeo.

Videćemo kada stigne sve, kačim ovde.

Kao i rol bar / auspuh / štitnik ruke i ostale stvari koje čekam i dalje iz burnouta.

Što se tiče ABS dugmeta, Satelis ti je pojasnio...imaš celu instalaciju fabrički izvučenu na džek samo da bocneš na dugme koje je ostavljeno na volanu, tako sam ja uradio a možeš i da uzmeš dodatni taster za istu stvar, kako ti volja.

Uglavnom levo dugme većini služi za grejače ručica, desno za dodatne maglenke a dodatno dugme za nas od 2021 za on/off ABS.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Neka, taj jedan taster čuvam za onu zajebanciju sa zvukovima koju sam okačio negde gore.

Još uvek nisam smislio šta sa drugim, ne zato što nemam šta, nego ima previše opcija.

Zato ih i čuvam.

OEM taster koji lepo stoji i piše ABS na njemu je bio negde ispod 10$.

 

Promenio član Skittles

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Namučio se dok sam skapirao da je na adapteru za poziciju rupe premali fi i da moram da proširim. Ali posle je sve završeno za pet minuta. Ne znam dal sam trebao da stavljam gume jer ih

je šraf samo pokidao al bože moj, drži sve samo tako.

 

37C33846-6FD5-4CE1-8338-B018B7136D24.jpeg.ab7596c2309b6eae89e1afa395610709.jpeg238CEE86-43DB-4736-A8C2-24F3216A5D32.jpeg.d4b0f7744e5b4e3d4717f2aa4e6fbf00.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja