Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502X

Recommended Posts

  • Nemanja Stojanović, 981 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Da se pohvalim da sam pazario jednog poštara danas, i da ispričam ludost koja se desila čim sam stigao do kuće.

 

Krenuo sam da ga podignem na centralni, i nakon što se podigao, samo je nastavio - na stranu suprotnu od mene.

 

2DE74596-3880-409E-BB21-F912D7512253.thumb.jpeg.211520fa618631dd8f4c466f44042710.jpeg

 

Brže bolje sam ga podigao (jedva), da bih skapirao da je nešto puklo na centralnom, jer je sad bio okrenut unapred.

 

Ovo belo na podu je što sam pokušavao da ga pomerim sa tako sjebanim centralnim.

 

Morao sam da ga spustim opet, lociram i uklonim kvar i podignem ga (jedva) opet.

 

Ne znam kako ali pukao je šraf koji drži centralni. Ne znam ni kako je to moglo da se desi.

 

EDEC5665-6359-4D08-B874-E3D6A92D4108.thumb.jpeg.26e5ebed2bda2c3586380f2520ad1bdc.jpeg

 

9E8A7516-CAD8-4818-9EC1-F097DA47A54F.thumb.jpeg.096795b8d846a8c2fb7931c1a6a77cc7.jpeg

 

Sada je bez centralnog, a oteraću ga u Burnout za koji dan, valjda ovo pokriva garancija.

 

Od šteta - malo rol bar i malo auspuh.

 

0F2E9BF6-6280-402B-BDA6-7BE5C5530D38.thumb.jpeg.57731ad5a84995a441ab90a39cf5bed0.jpeg

 

13F91D44-D5FD-4B37-9C72-817725B1762A.thumb.jpeg.5a8c20d2cea68b8c05ba4904df9f46f9.jpeg

  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Cini mi se da je neko taj sraf malo vise stego.:neznam:

Kod njega se valjda ti srafovi odvijali pa je neko mozda preterao sa stezanjem pri kontroli,meni izgleda kao da je uvijen

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Auu kolega ovo prvi put vidim! Imali smo slučajeve da se šraf odvrne ili ispadne ona sigurnosna igla sa štafa. To se zameni drugim setom ali ovo nisam video...

 

Mislim da bi trebalo garancija da pokrije...možda će te malo zavlačiti ali pripremi te slike i spremi se na cimanje.

 

Baš mi je žao...i vrlo je moguće kao što Vampa kaže da je pretegnut šraf bio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Au al ste toksicni!!111 Odmah napad na Benelija!!

Vidite da je trend da svako ko uzme Benelli posle god dana proda i uzme motor, pa cak i menjaju za 15 god matore japanske grobove :D:D:D:D:DDD
Al dobro, novo je novo bajo moj, makar i srafovi ispadali dok se rola.
Zamislite sta ce da bude za jedno 10-15 god sa ovim modelima, kad izmenjaju par vlasnika i na sta ce to da lici, leleeeee :lol3:

Evo za buduce vlasnike Lelellija uputstvo: 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8838 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ..... Honda NC750XD
Pre 12 sati, Skittles je napisao:

Da se pohvalim da sam pazario jednog poštara danas, i da ispričam ludost koja se desila čim sam stigao do kuće.

 

Krenuo sam da ga podignem na centralni, i nakon što se podigao, samo je nastavio - na stranu suprotnu od mene.

 

2DE74596-3880-409E-BB21-F912D7512253.thumb.jpeg.211520fa618631dd8f4c466f44042710.jpeg

 

Brže bolje sam ga podigao (jedva), da bih skapirao da je nešto puklo na centralnom, jer je sad bio okrenut unapred.

 

Ovo belo na podu je što sam pokušavao da ga pomerim sa tako sjebanim centralnim.

 

Morao sam da ga spustim opet, lociram i uklonim kvar i podignem ga (jedva) opet.

 

Ne znam kako ali pukao je šraf koji drži centralni. Ne znam ni kako je to moglo da se desi.

 

EDEC5665-6359-4D08-B874-E3D6A92D4108.thumb.jpeg.26e5ebed2bda2c3586380f2520ad1bdc.jpeg

 

9E8A7516-CAD8-4818-9EC1-F097DA47A54F.thumb.jpeg.096795b8d846a8c2fb7931c1a6a77cc7.jpeg

 

Sada je bez centralnog, a oteraću ga u Burnout za koji dan, valjda ovo pokriva garancija.

 

Od šteta - malo rol bar i malo auspuh.

 

0F2E9BF6-6280-402B-BDA6-7BE5C5530D38.thumb.jpeg.57731ad5a84995a441ab90a39cf5bed0.jpeg

 

13F91D44-D5FD-4B37-9C72-817725B1762A.thumb.jpeg.5a8c20d2cea68b8c05ba4904df9f46f9.jpeg

E jbg, bas truba kako je krenulo.

Preko slike navoj ne izgleda dobro, vidi se, rekao bi diht masa.

Sacuvaj te skike, ocisti to parce sto drzis u ruci i ooet slikaj.

Deo koji je ostao u navoju probaj da odvijes.

Ako uspes odviti preterano je sa stezanjem, ako ne mozes odviti ondak je krivo uhvaćen pa uvijen pri stezanju.

Cim je dobio opterećenje pukao je.

Zakljucak..... lošem kvalitetu srafa kumovao je servis.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
2 hours ago, Pingvin37 said:

A i mi smo odvratni. Smejemo se tudjoj nesreci. Decaka zadesila muka, a mi se zajebavamo...

 



 

 

Ako prodavac poštuje zakon o zaštiti potrošača, vratiće mu odmah danas novac. Nikakva muka...

Promenio član X8 Vračar
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1233 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Evo prilike da se pokaže Benelli koliko je poslovan na našem tržištu. Ako sam dobro shvatio, u pitanju je potpuno nov motocikl koji niko nije ništa budžio i popravljao? Ili je sa malom kilometražom ali još pod garancijom? Na drugoj slici vidljiva je i korozija rama na mestu gde se štender oslanja na njega...   

@Skittles piši baš da znamo kako se dalje odvija situacija i kako tehnička podrška funkcioniše kod nas, što može biti dobra referenca budućim kupcima kada se budu odlučivali za nabavku novog motocikla ovog proizvođača. 

Nadam se da u Benelliju znaju da im antireklama nije potrebna...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1558 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ih bre ljudi, pa nije smak sveta, pukao 1 šraf, nadješ takav u gvoždjari za 50 din. Ne znam zašto bi se i cimao da zahteva popravku o trošku servisa i potezao garanciju. Meni bi oči bolo ono oštećenje na auspuhu. Ovo ostalo, jaka stvar.

 

Inače, ja sam onaj što vozi 21 godinu matorog japanca:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ne bi smelo da pukne.Sraf jeste jeftin ,ali ostecenje na novom motoru,neprocenjivo.I pao je kontra od momka,sta da je pao na njega,na nogu?Sutra moze da pukne neki vazniji sraf.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8194 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I nisu svi srafovi isti, iako izgledaju tako... Evo dva (naizgled) ista srafa, M8x60.

 

Jedan se zateze maksimalnom silom od 24,5Nm (u kvalitetu 8.8) a drugi skoro duplo, 40.5Nm (kvalitet 12.9).

 

Da ne trazim resto slikanja radi ali evo za M8 jacine pritezanja (a isto izgledaju).

 

STANDARD (kvalitet) / SILA 

4.6/9.8Nm,

5.8/15.6Nm,

8.8/24.5Nm,

10.9/34.3Nm,

12.9/40.5Nm.

 

 

 

22.jpg

23.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 714 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Pa bas zbog toga se i izradjuju srafovi i matice u kvalitetu. Nije za dzabe to. Nego, bolje da otera u servis, jer kakvi su nasi serviseri. Ne daj boze da nesto drugo zafali, prvo sto ce da se uhvate, aha pa tebi je motor pao...aa pa onda nije vise u gsranciji. Od nasih servisera ocekujem sve najgore prvo, pa jos onda ima prostora da se pozitivno covek iznenadi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Znači šraf je problem na novom motoru??? 

 

 

''Products placed on the market in the EU are subject to general safety requirements. These requirements are included in the General Product Safety Directive 2001/95/EC (GPSD) which aims at ensuring that only safe consumer products are sold in the EU.

FEMA will publish recalls from the RAPEX reports that are of concern to motorcyclists, such as recalled motorcycles or motorcycle clothing.''


 

 

2022

Week 50 – Triumph – Speed Triple 1200 RS & Speed Triple 1200 RR, Due to the loosening of the screws fixing the rear brake disc, they may come into contact with other components of the motorcycle. This could prevent the rear wheel from rotating freely, increasing the risk of an accident. Click here for the original listing.

Week 48 – Ducati – Hypermotard 939 model years ’16-’18, Hyperstrada 939 model years ’16-’17. Oil may leak onto the rear wheel. This can create a risk of an accident. Click here for the original listing.

Week 48 – KTM – 1290 Super Duke R. Model years 2020, 2021 and 2022. Short circuits in the wiring harness may occur, increasing the risk of fire. Click here for the original listing.

Week 48 – Shot Race Gear – 21-Shot-Kneeguard Interceptor. Type/number of model: A0B-25C1-A01. Due to unsuitable construction and materials, the product does not provide sufficient impact protection if a user falls from a motorcycle. Click here for the original listing.

Week 46 – Vespa – GTS 125-300 & Vespa GTV300. Production dates: 3 October 2018 to 5 July 2019. The brake line terminals might have been incorrectly galvanised. Consequently, hydrogen could leak into the brake fluid, causing an extended brake lever travel, decreasing the braking capacity and increasing the risk of accident. Click here for the original listing.

Week 43 – BMW – K 1600 GT, K 1600 GTL and K 1600 B. Production dates: 21 March 2017 – 16 September 2020. Improper sixth gear sets were installed on gearboxes that were replaced during an earlier workshop intervention. This can lead to excessive wear of the control intervals in the event of prolonged driving at full load in sixth gear. In the event of a malfunction, the gear change would not be performed correctly or two gears may be changed at the same time. The rear wheel may lock and/or the gears may be damaged, increasing the risk of an accident. Click here for the original listing.

Week 42 – Husqvarna & KTM – KTM 450 XC-F; HQV FC 250; HQV FC 350. Production year 2022. Due to a manufacturing defect, the clutch output cylinders may fail. This increases the risk of a fall and/or injury. Click here for the original listing.

Week 39 – BMW – CE 04. Production dates: 5 November 2020 – 29 August 2022. The signalling horn can fold down under certain conditions. This severely limits the available turning angle to the left, increasing the risk of an accident. Click here for the original listing.

Week 37 – Honda – GL1800DA/BD, CBR1000SP/ST, CRF1100A/D/A2/D2/A4/D4, NT1100D. Production dates: CBR1000SP: 9 December 2019-12 July 2022; NT1100D: 27 September 2021-14 June 2022; CRF1100A/D: 9 December 2019-25 April 2022; CRF1100D2/D4: 20 August 2019-31 May 2022; CRF1100A2/A4: 20 August 2019-8 July 2021; GL1800DA: 4 December 2020-27 April.2022; GL1800BD: 2 December 2020-8 June.2022; CBR1000ST: 26 December 2019-10 June 2022. Incorrect settings for the data writing process may cause abnormal diagnostic data in the fuel injection management program, then resets this program. As a result, fuel injection and ignition stop and the engine may stall while driving, increasing the risk of an accident. Moreover, for dual-clutch transmission vehicles, resetting the fuel injection management program operation disconnects the Controller Area Network communication with the dual-clutch transmission engine control unit, causing the clutch to disengage, resulting in loss of drive force. Click here for the original listing.

Week 35 – Zaddox – Clip-on handlebars 22mm with steering tube in aluminum. Production dates: 22 September 2021 – 20 April 2022. Improper weld seam can lead to breakage of the handlebar, increasing the risk of an accident. Click here for the original listing.

Week 35 – V-Trec – Brake lever KTM. Production date: 8 August 2021. The brake lever adapter has insufficient brake ventilation clearance. This may cause overheating of the brakes and the front wheel to lock, increasing the risk of an accident. Click here for the original listing.

Week 34 – Kawasaki – KLX230A. Production dates: 1 January 2020 – 31 August 2020. The front brake disc might have been fitted incorrectly during the manufacturing process. This can lead to deterioration of braking performance, increasing the risk of an accident. Click here for the original listing.

 

Čisto da se vidi i zvanični RECALL sajt... https://www.femamotorcycling.eu/consumer-information/rapid-alert-system-recalls/ 

 

Mogao bi da prestaneš da budeš tako maligno nastrojen...kada si ti bio u problemu, kada ti je skoro pa CRKAO motor na putu i kada si kukao na sav glas o problemu...koliko ljudi ti je pritrčalo u pomoć sa čak i nuđenjem da te sačekaju negde i donesu ti deo za ragu da bi mogao do kuće da se otkotrljaš?

Nakon toga si brže bolje prodao taj motor. A ovde palamudiš o šrafu čoveku koji je najiskrenije podelio svoje iskustvo i namerno izazivaš flame...imaj malo obraza.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2378 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@mickdruze poredis babe i zabe. Meni je otisla pumpa , tacnije otkacila se samo zica koju sam uspesno zalemio nakon dolaska kuci,  na 30god starom motoru koji je sahranio sve vase kineze i jos ce ih posahranjivati. A prodat je iz razloga sto ne znam kad bih ponovo seo na njega, jer od onda nisam ni na skuter koji mi sluzi za grad seo kamoli na krmacu. A imam prioritete zbog cega su mi trebale pare, al najlakse je biti pametan kao ti pa osudjivati odma. Na novom motoru NE SME DA PUKNE SRAF i napravi ovakvu stetu.. kad prestanes da budes pristrasan cim ti neko pomene trk u losem kontekstu onda cemo moci da pricamo, do tad mlatimo praznu slamu sa tobom. 
 

I niko mi nije nudio pomoc da mi bilo sta donese ili da me odnese jer se na forum nisam tad oglasavao povodom svog problema. Mozda u onoj nekoj viber grupi eventualno iz koje sam bogu hvala izasao

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ja i dalje mislim da je to neko dotezao muski jer je negde video ili procitao da se sraf sam odvije i da bi to sprecio napravio je vece sranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, drmilan_ je napisao:

@mickdruze poredis babe i zabe. Meni je otisla pumpa na 30god starom motoru koji je sahranio sve vase kineze i jos ce ih posahranjivati. A prodat je iz razloga sto ne znam kad bih ponovo seo na njega, jer od onda nisam ni na skuter koji mi sluzi za grad seo kamoli na krmacu. A imam prioritete zbog cega su mi trebale pare, al najlakse je biti pametan kao ti pa osudjivati odma. Na novom motoru NE SME DA PUKNE SRAF i napravi ovakvu stetu.. kad prestanes da budes pristrasan cim ti neko pomene trk u losem kontekstu onda cemo moci da pricamo, do tad mlatimo praznu slamu sa tobom. 
 

I niko mi nije nudio pomoc da mi bilo sta donese ili da me odnese jer se na forum nisam tad oglasavao povodom svog problema. Mozda u onoj nekoj viber grupi eventualno

Nema ovo veze sa trk-om...reagujem jer se ti namerno upališ svaki put kad se pomene bilo šta o toj temi. Razlika je u tome što primećuješ ovako zbog toga što ja ne pratim teme u kojima se ti oglašavaš i namerno započinješ flame na konto trk modela. Ovo nije prvi put da to radiš i prosto reagujem u temi u kojoj sam aktivan a ne reagujem u kojoj nisam pa ti se čini da skačem za ovaj konkretno model. Ovo ti najnormalnije i najiskrenije govorim...preteruješ.

 

Gore sam ti dao sijaset teksta o problemima sa kojima se suočavaju kvalitetniji brendovi a ti opet trvoljiš o šrafu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 4 minuta, Vampa je napisao:

Ja i dalje mislim da je to neko dotezao muski jer je negde video ili procitao da se sraf sam odvije i da bi to sprecio napravio je vece sranje.

Naravno da je dotezano tokom servisiranja jer je poznat problem sa nesrećno rešenim sigurnosnim šrafom koji se od vibracije olabavi... Inače to je jedan jedini lik u BO za kog svi koji posedujemo motor znamo da fušari.  

 

Ko je imao problem sa tim šrafom...tj ko je primetio rešio je problem stavljanjem drugog šrafa sa drugačijim sigurnosnim rešenjem protiv odvrtanja. Mislim da je 1000 dinara cena sređivanja ako nećeš da dotežeš. 

Promenio član mick
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2378 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
7 minutes ago, mick said:

Nema ovo veze sa trk-om...reagujem jer se ti namerno upališ svaki put kad se pomene bilo šta o toj temi. Razlika je u tome što primećuješ ovako zbog toga što ja ne pratim teme u kojima se ti oglašavaš i namerno započinješ flame na konto trk modela. Ovo nije prvi put da to radiš i prosto reagujem u temi u kojoj sam aktivan a ne reagujem u kojoj nisam pa ti se čini da skačem za ovaj konkretno model. Ovo ti najnormalnije i najiskrenije govorim...preteruješ.

 

Gore sam ti dao sijaset teksta o problemima sa kojima se suočavaju kvalitetniji brendovi a ti opet trvoljiš o šrafu... 

ti si previse pristrasan, to je tvoj problem. I ne znam gde si primetio da ja pljujem trk, meni se motor svidja od prvog dana od kad je izasao, al ga licno ne bih pazario jer je za mene slab. nesto si pobrkao jako. Ja zapocinjem kavgu protiv beneli hahhahaha, ovo je hit

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja