Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502X

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma

Ovakvi potezi samo mogu pozitivno da se pokažu za nekoga ko se lomi da kupi "kineza". Ne košta puno, a velika reklama.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x
On 9. 1. 2023. at 15:48, Skittles je napisao:

Burnoutu su skroz ok momci.

Sredili su brzinski centralni, namontirali sve stavili neki svoj šraf - kažu bolji od fabričkog.

 

Samo da javim da se ovaj problematicni sraf odvio, tj olabavio, verovatno od vibracija.

 

Da li koristiti lepak za srafove i zna li neko na koliko se NM sraf steze?

Promenio član sasa_f1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Da nastavim ovo...

 

Stegao centralni, opet se odsrafio, sto znaci da je vreme za resavanje ovog problema.

 

Kada sam skinuo centralni, primetih da je jedan sraf od dva - kriv.

Na tezi nacin ustanovih da su novi sraf "unapredjeni" stavili samo na jednu stranu, a da je na drugoj strani ostao taj kriv, pride koraci navoja na srafovima nisu isti.

 

Kupio 2x3(duzine) jaceg srafa, samoosiguravajuce matice, a drug @RankoBg87 uspeo da mi obezbedi 4 nove caure/matice oko kojih se vrti stender.

 

Spakovao sve, podmazao, za sada bez osiguraca zicanog i bez lepka za srafove. Ako se odvije, stavljam i to.

 

Pratim...

 

 

Screenshot_2023-05-19-10-37-37-248_com.miui.gallery.jpg

IMG_20230519_103747.jpg

IMG_20230519_102704_1.jpg

IMG_20230519_102642.jpg

IMG_20230519_102633.jpg

IMG_20230519_095854.jpg

IMG_20230518_144854.jpg

IMG_20230518_144815.jpg

IMG_20230518_144820_1.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6307 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ekstremno glup sistem za centralni štender, teško da će dugo da potraje, a da se opet ne iskrivi. U stvari kad bolje razmislim prvi put vidim centralni samo sa jednom ušicom.

 

A šta ti je bilo teško da staviš kap lepka za srafove i budeš siguran da neće da se odvije ?

Promenio član aca-pn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Kontali smo i to ali bolje ovako sa kontra navrtkom, sama navrtka je ona sa plastikom a njoj bas treba da se odvije, mislim da je je najveći problem bio sam vijak, od inoxa je a oni nisu bas poznati po tvrdoci pa se rastezalo i krivilo, sad je 10.9 vijak tako da bi trebalo da traje duže. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
On 5/19/2023 at 9:31 PM, Andrej_Hotstepper said:

Rešenje je greška "inženjera". Stavio je šraf da drži na polugu i smicanje nešto što delimično rotira... 

Zavrtanj u ovom slučaju drži čauru, oko koje se obrće nogar. On ne trpi opterećenje od "rotacije", kako ti kažeš. Kako god, siguran sam da nije do inženjera, ovo zna da proračuna i učenik 3. razreda srednje. Pre bih rekao da je u pitanju škart materijal, koji ne odgovara specifikaciji...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Postovanje, s obzirom da ispljuvaste ovog benelija, hvata me strah, jer sam i ja kupio novog.

A ako ima nekog da mi kaze koliko naplacuju prvi servis na 1000 km, jer sam na nekom forumu procitao da lik pominje cifru od 350 evrica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
Pre sat vremena, MilanLe je napisao:

Postovanje, s obzirom da ispljuvaste ovog benelija, hvata me strah, jer sam i ja kupio novog.

A ako ima nekog da mi kaze koliko naplacuju prvi servis na 1000 km, jer sam na nekom forumu procitao da lik pominje cifru od 350 evrica.

Paaaa, po meni je ok kupovina, to sto se desava nekom ne mora da znaci da je svima, ima svoje prednosti i mane, da nije veliki za mene kupio bih ga bez problema, prosto mora da se pomiri sa tim kakav je, koliko para toliko muzike, vise sam zagledao trk nego mog nc, srecna voznja i puno kilometara. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: rajvoSa
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Pozdrav raja, imam namjeru da iduće godine prodam svoj beverly 300 2022 godište i da kupim benelli trk 502 ili hondu cb500x. Za hondu CB 500x me strah da nisam malo previsok jer sam 186 visine i kilaže cca 115kg a imam namjeru i sa suprugom povremeno koji krug napraviti dok mi se Benelli čini dosta veći.

 

Prema ovim vašim postovima malo sam rezervisan prema benelli jer vidim da ima problema pogotovo oko te kvalitete materijala koji su "navrnuli" i korozije koju spominjete.

 

Je li pametnije uzeti Hondu i malo se stisnuti u vožnji ili da uzmem Benelli pa da rizikujem ? Razlika u cijeni je cca 750€ (u BiH).

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Trk jeste veci, sedenje je skoro pa isto Trk 502x 835, cb500x 830, nadji ova pa uporedi, trk dobijes spreman sa min ulaganja u opremu a u Hondu, daj kres bar, daj ovo, ono tako da nije to razlika 750 eura nego mnogo više, cb ti je laksi 35kg, trk ima dobro podesivo vesanje tako da je udobnost zagarantovana, svakako je i Hondi opao malo kvalitet tako da su to neke male razlike. 

Gledao sam i ja trk pa hteo cb i na kraju uzeo nesto trece. 

Sretno. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: rajvoSa
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
Pre 6 sati, RankoBg87 je napisao:

Trk jeste veci, sedenje je skoro pa isto Trk 502x 835, cb500x 830, nadji ova pa uporedi, trk dobijes spreman sa min ulaganja u opremu a u Hondu, daj kres bar, daj ovo, ono tako da nije to razlika 750 eura nego mnogo više, cb ti je laksi 35kg, trk ima dobro podesivo vesanje tako da je udobnost zagarantovana, svakako je i Hondi opao malo kvalitet tako da su to neke male razlike. 

Gledao sam i ja trk pa hteo cb i na kraju uzeo nesto trece. 

Sretno. 

 

Više se brinem zbog korozije i kvaliteta izrade jer vozim motor i zimi  ali sam pročitao  postove da su ljudi prelazili 70000+ bez problema sa trk.  Kao poslije duže vožnje treba ga oprati čistom tekućom vodom (Velika Britanija) i da nisu imali problema. 

 

Motor bih uzeo dugoročno isto kao što sam planirao Beverly da vozim dugoročno ali bih ga zamjenio jer mi postaje neudoban za dužu vožnju (1h+ vožnje) jer sam shvatio da mi godi izletiti na neki izlet izvan grada povremeno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Sta znam, drugar ima sa 12k na satu, dalje je nov, kazu da prekidaci blede i tako neke sitnice. 

Ne znam koliko si spreman da se otvoris, mozda transalp pije vodu, veci je motor ili gledas nesto za A2 kategoriju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: rajvoSa
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
Pre 8 sati, RankoBg87 je napisao:

Sta znam, drugar ima sa 12k na satu, dalje je nov, kazu da prekidaci blede i tako neke sitnice. 

Ne znam koliko si spreman da se otvoris, mozda transalp pije vodu, veci je motor ili gledas nesto za A2 kategoriju. 

Imam A položeno tako da nisam ograničen sa snagom. Motor mi nije primarna vozilica jer imam malo djete a žena neće da se nakani da polaže B tako da mi je auto A a motor B prevozno sredstvo i zbog toga mi se nedaje 12500€ eur za translap. Kako stvari stoje trk ili cb500x mi je trenutni budžet. Motor je Više zbog moje ljubavi ali vidim da se i supruga nameračila na motor jer mi je rekla da joj je Beverly neudoban pa da iskoristim situaciju a sviđa se i meni i njoj klasa Trk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1994 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 17 minuta, bluebev je napisao:

Imam A položeno tako da nisam ograničen sa snagom. Motor mi nije primarna vozilica jer imam malo djete a žena neće da se nakani da polaže B tako da mi je auto A a motor B prevozno sredstvo i zbog toga mi se nedaje 12500€ eur za translap. Kako stvari stoje trk ili cb500x mi je trenutni budžet. Motor je Više zbog moje ljubavi ali vidim da se i supruga nameračila na motor jer mi je rekla da joj je Beverly neudoban pa da iskoristim situaciju a sviđa se i meni i njoj klasa Trk

@mrmiki može da ti kaže što se tiče vožnji po zimi i vožnjama od 1400km+ sa saputnikom na TRK-u :) 

 

Što se tiče korozije...ništa manje i ništa više ne korodira od bilo kog drugog brenda. Znam recimo ljude koji su plastificirali određene delove motora da ne bi razmišljali. Mislim da nema svrhe oko toga da se cimaš...

 

Što se tvoje dileme tiče najbolje je da odeš, zakažeš probne vožnje TRK i CB-a zajedno sa suprugom pa onda odlučite šta vam odgovara jer ćeš ovde dobiti potpune suprotnosti u savetima pogotovo od ljudi koji nemaju niti jedan naveden motor.

 

Ono što mogu da kažem jeste da je TRK daleko udobniji za duže vožnje od CB-a pošto sam imao prilike da se malo igram sa CB-om a jedna NC Hondica mi je u garaži.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1994 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 8 sati, RankoBg87 je napisao:

mozda transalp pije vodu, veci je motor 

Ovo misliš za Hondu? Pošto je TRK dooosta veći od TA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
Pre sat vremena, mick je napisao:

Ovo misliš za Hondu? Pošto je TRK dooosta veći od TA.

Nisam lepo napisao, veci TA od cb-a
Isto sam za to da odu zajedno i probaju trk 502x i cb, jos nisam cuo da se ko zalio na udobnost TRK jos ako podesi vesanje kao kolega Sale ima samo da pliva, 
Iskreno bi vise gledao TRK zbog cene i svega sto ide za njega, sta god treba lakse ce dobiti za Benelli nego za Hondu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

U te racunice obavezno uracunaj dodatnu opremu na motoru, jer da bi npr sa Cb dosao na nivo Trk-a, kostace jako.

 

Uvek se sve svede na to kome sta vise odgovara, gde se vozi, nacin voznje itd.

Trk ima i prednosti i mana, kao i svaki motor, pa ti vagaj.

Promenio član sasa_f1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja