Jump to content

Moto Zajednica

Dostava hrane-Glovo/Wolt Iskustva

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1873 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 5 minuta, mrmiki je napisao:

Kad ides preko nekoga on uzima neki procenat na tvoju zaradu (ne znam koliko to bi trebalo da se raspita). 

100 evra mesečno, prosek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Kolega je pominjao elektro bajs u tom kontekstu, pa je to  verovatno i mesečni najam istog. Ovo samo nagadjam, ali će to već neko da potvrdi
Ne bajs posebno plaćaš ako iznajmljuješ, ovo su neki troškovi koje plaćaš posredniku, tj. njihovom partneru, preko koga si zaposlen.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Meni od kuma zet radi u glovo-u, ono sto znam je da nema polozeno ni za jednu kategoriju i vozi e-bajs. E sad da bi skupio ove nedeljne bonuse radi svaki dan po 8-9 sati, i radi vikendom po 10 sati, i na kraju meseca (mesecnom nivou) ima dosta para ali kad odbije sve troskove ostane mu oko 100.000 din. E sad za to radno vreme koje on radi ( svaki dan min. 8h) meni je malo previse, ali kaze da realno ako ne juris ove bonuse, nemas sanse ni da zaradis neki pristojnu paru za zivot. On je pre ovoga radio u Maksiju za 60.000 imao jedan dan nedeljno slobodno, sad nema ni taj jedan ali izadje na 100.000. mozda i nije losa racunica, kaze da se u maksi sad ne bi vratio nema sanse.

Isto kaze da je najveca zarada na bajsu, kad si na bicikli ne dobijas daleke adrese, troskovi amortizacije/goriva su minimalni, imas sanse da dostavis veliki broj dostava jer su sve blizu(radi centar grada). Sad mu je prva zima, ne bio mu ja u koži jer znam sta je kad si na ulici na hladnom vremenu (radio sam u dostavi dok sam studirao 5 godina na skuteru do 15. Decembra i od 15. Februara). Sad kad izadjem malo napolje na hladno da se provozam, kolena odmah reaguju... 

 

Ako te interesuje konkretno nesto da ga pitam tu sam. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2990 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 58 minuta, matke92 je napisao:

i radi vikendom po 10 sati,

Ama nije normalno da se vozi po 10+ sati u krug po gradu, koje god da je vozilo u pitanju! Kolegi sa sprata juče pregazili ćerku na pešačkom prelazu, 6. razred. I sad je u komi. Kažu, dostavno vozilo, a vozač pod narkoticima. Nek ide sve u pm!

 

i

  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 35 minuta, boza_kg je napisao:

Ama nije normalno da se vozi po 10+ sati u krug po gradu, koje god da je vozilo u pitanju! Kolegi sa sprata juče pregazili ćerku na pešačkom prelazu, 6. razred. I sad je u komi. Kažu, dostavno vozilo, a vozač pod narkoticima. Nek ide sve u pm!

 

i

Potpuno se slažem. Ja na taksiju radim dvokratno, 7+3sata. Jedino tako mogu tu sitnicu da odradim a da me posao ne polomi nacisto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@mrmiki Hvala na detaljnom obrazlozenju. Imam jedno pitanje, ne nadjoh odgovor nigde. Ako vozim motor, da li mogu da odbijem jakne ? Nema mi logike da me teraju da kupim jaknu koja nije prilagodjena motoru i ne pruza mi bezbednost. Da li umesto toga moze da se zahteva onaj prsluk (kao fluo prsluk za saobracaj) ? Ili jednostavno krenem leti kada jakni nema u ponudi opreme, pod uslovom da me ne nateraju da ih kupim posle ? Cuo sam takodje da se pare vracaju za opremu kad se da otkaz, al mi to i nema logike 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sretnem danas na ulici drugara koji je letos vozio za Glovo, vozio Teneru 600, a sad po zimi Reno4:jee1:

Samo se posle čuli posle na kratko, pa ćemo se ispričati ljudski ovih dana. Tako da cu imati potpune informacije

Ps. Mislio sam da je njegova Tenera najveći motor koji sam do sad video u dostavi dok danas ne videh Super Teneru 750:na_glavi:, ludilo mozga

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /
Pre 11 sati, mrmiki je napisao:

Sto svi sve znaju a niko nije ni probao. Prica ti je jednostavna koliko radis toliko ces da zaradis, moze da se zaradi i nije to toliko strasno. 

Od troskova za pocetak imas ovako: 
 

S4EZZh4.jpg

 

U zavisnosti sta ces da vozis tu opremu kupujes, stim sto ne mozes sa opremom za motor vozis auto i obrnuto. Ovo ne placas odmah, uzmes opremu i kako zaradjujes tako ti skidaju prvo za dug za opremu, tek posle radi isplatu. Isplata je dva puta mesecno, 5. i 25. u mesecu. Oprema ostaje tebi, logicno kupio si je :). 

 

Razlika izmedju wolt i glovo je sto u glovu moras da radis u neko ponudjeno radno vreme 8h dnevno, a wolt mozes radis kad oces i koliko oces. (wolt je kupio skoro glovo, da li ce nesto menjati njihov sistem rada ili nece videce se).

 

Ono sto sve uglavnom zanima je zarada. Za svaku isporucenu porudzabinu dobije se 180din. plus 20din po predjenom kilometru, stim sto se kilometraza racuna vazdusnom linijom. Vikendom i za vreme rucka i vecere radnim danima se dobija malo vise po porudzbini, dal 200 ili 220din nisam to siguran nisam zapamtio. Naravno tu je i baksis. 

 

Evo jedan radni dan kad slabije ima posla:

 

LzueXIg.jpg

 

Isao sam skuterom, poceo sam oko 18h, zavrsio sam oko 22h. Imao sam baksis kes 700din i 150din sto su uplatili karticom, za 650din sam sipao gorivo (toliko me kostao taj dan voznje).

 

9 dostava 77km?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@mrmikija u mojoj smeni danas od 17-24h imao 24 ture, 700din dodatne doplate jer su dalje adrese bile, presao nekih 70ak km i imao 1300 baksis. Dobijem 205din po turi. Baksis mi pokriva gorivo, nekada u lepa vremena mi ostajalo od baksisa 10-15000din mesecno. U proseku se na 26 dana mesecno nosi 22 ture dnevno. Tako mi excel izracuna. Pa eto saberite 2 i 2. I da nije wolt. Al cisto da uporedite. Opet ne moze da se meri Bg i Su. Al opet za Suboticu ovo nase je ubijanje. Posle ce neko da pita sto idem odatle, jer mi dosadilo, i nema napretka u tome. A i idem da zivim od onog sto volim. Pa koliko traje nek traje, dostava je uvek tu.

 

ps radim svojim kolima :) 

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
On 9.12.2022. at 18:26, Tarmi636 je napisao:

@mrmiki Hvala na detaljnom obrazlozenju. Imam jedno pitanje, ne nadjoh odgovor nigde. Ako vozim motor, da li mogu da odbijem jakne ? Nema mi logike da me teraju da kupim jaknu koja nije prilagodjena motoru i ne pruza mi bezbednost. Da li umesto toga moze da se zahteva onaj prsluk (kao fluo prsluk za saobracaj) ? Ili jednostavno krenem leti kada jakni nema u ponudi opreme, pod uslovom da me ne nateraju da ih kupim posle ? Cuo sam takodje da se pare vracaju za opremu kad se da otkaz, al mi to i nema logike 

Nisi obavezan da nosis njihovu opremu i obelezja, samo si u obavezi da nosis odgovarajucu torbu uz vozilo i torba mora da ide stalno sa tobom, nema ono ostavis na motoru/kolima pa ides po posiljku. Torba ide uvek stobom i pakujes stvari na licu mesta, kad isporucis duzan si pred klijentom da izvadis iz torbe. To su neka pravila koja bas forsiraju, naravno uz ljubaznost.

 

On 9.12.2022. at 23:39, ser je napisao:

9 dostava 77km?

Jel mnogo ili malo? Evo danas sam imao 12 dostava, 70,7km, 3744din +baksis

 

Pre 23 sati, miryu je napisao:

Da li mogu da se biraju ture koje hocesa odbiju koje neces?
Da li mozes da se prijavis za bajs a vozis skut? ;)

Mozes da biras sta oces da vozis, iskociti porudzbina, vidis na mapi gde se otprilike nalazi ako ti odgovara prihvatis, ako ti ne odgovara jednostavno cekas da prodje tj neko drugi prihvati, to otprilike traje 60sec. E sad desi se i da dok gledas mapu nego je uzme pre tebe :). Mozes da budes prijavljen na bicikl a da vozis skuter posto su torbe koje nosis iste, ne znam da li pravilima to dozvoljavaju, ali koliko znam niko nije imao problema sto tako radi. Razlika izmedju bicikle i skutera je sto na skuteru dobijes vecu kilometrazu, a na biciklu mislim da je do 2km max to nisam siguran.

 

@drmilan_ pa to je extra kad se presabere. I meni trenutno baksis pokrije gorivo nekad ostane i kusur :). Moje misljenje da se u BG centar grada ne isplati voziti kolima, sto zbog parkiranja, guzve.... a tu najvise posla ima. Generalno bicikl najbolje prolazi i uospre nije lako, sto ti kazes svaki dan isto, ne napredujes. Mada sa druge strane zavisi kako ko razmislja i vidi posao. Evo detalji od danasnjeg dana koliko sam zasta dobio, pa cisto moze se vide cifre o kojima se radi (sto verujem 90% nas zanima :) )

 

8CItz01.jpg

 

5fSNonY.jpg

 

Iz7jKit.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /
pre 6 minuta, mrmiki je napisao:

Jel mnogo ili malo? Evo danas sam imao 12 dostava, 70,7km

Mnogo ti je velika kilometraza za po Nbgd.

12 je prihvatljivije, al mozes jos 2-3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre sat vremena, mrmiki je napisao:

Nisi obavezan da nosis njihovu opremu i obelezja, samo si u obavezi da nosis odgovarajucu torbu uz vozilo i torba mora

Hvala, ovo onda i menja narativ. Cena opreme tj torbe je zanemarljiva u odnosu na uzimanje jakni koje bi stojale u ormanu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Te dostave su zlo. 
1)vece su guzve zbog njih

2)blokiraju ulice i parkinge bezobzirnim parkiranjem 

3) voze lose i bezobrazno u stalnoj jurnjavi za parama,cine ljude nervoznim

4)ljudi se  goje ljudi i jedu losu hranu

5) trosi se novac koji bi do pre par god ostao ljudima u nekoj meri.

6) povecana je opasnost u saobracajuvza sve ucesnike zbog njih.

 

To nam je uvezeno od preko i smatram ga posasti , treba ih ignorisati i ne narucivati da im se smanji posao, isto to mislim za ove izmisljene Taxije  gospodin D i ostalo...:)

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 835 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Te dostave su zlo. 
1)vece su guzve zbog njih
2)blokiraju ulice i parkinge bezobzirnim parkiranjem 
3) voze lose i bezobrazno u stalnoj jurnjavi za parama,cine ljude nervoznim
4)ljudi se  goje ljudi i jedu losu hranu
5) trosi se novac koji bi do pre par god ostao ljudima u nekoj meri.
6) povecana je opasnost u saobracajuvza sve ucesnike zbog njih.
 
To nam je uvezeno od preko i smatram ga posasti , treba ih ignorisati i ne narucivati da im se smanji posao, isto to mislim za ove izmisljene Taxije  gospodin D i ostalo...
Brate,sve što postoji ne postoji tek tako bez razloga.Svaka usluga,koja svojim postojanjem pravi profit i ima tendenciju rasta ne opstaje zato što neko nekog puškom tera na nešto.Postoji zato što veliki broj korisnika to koristi i donosi zaradu pružaocu usluge,koja god bila.Pink npr. ne postoji zato što posluje u minisu i ima loše brojke.Postoji zato što ima dobru gledanost,dobro proda reklamne sekunde u špicu gledanosti i to je to.Dobro,dobar deo ima veze sa spregom sa temom koja je ovde zabranjena,ali svakako,da ih niko ne gleda, imali bi loše brojke i gubitke i ugasili bi se.Tako i dostave i MR.D. Elem,slažem se za bahato ponašanje u saobraćaju.Ja bi to samo uveo u zakonske okvire jer sad kako se radi,čisto pranje para.Ako je reč o MR.D ili CarGo,kako hoćeš,čak je i direktno kršenje zakona o prevozu putnika u javnom saobraćaju.Alo dobro,ako mogu trolejbusi GSP a saobraćati gradom neregistrovani, onda su dostave,MR.D i ostali sitnica.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

@punisa 16 potpuno se slažem, i meni su naj omrazeniji učesnici u saobraćaju. Pogotovo klinci na bajsevima, noću, potpuno  neosvetljeni, promrzli i preumorni..  

Silom prilika,eto i ja im postajem kolega. Posao je dobar da se premosti kriza, da se dodatno izadje i zaradi, pritom proba nesto novo, drugačije mnogima.

Ali nažalost, šanse da se nešto promeni na bolje su jednake kao da nam svima preko noći izrastu zdravi, lepi i beli zubi:jee1:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 9 sati, ser je napisao:

Mnogo ti je velika kilometraza za po Nbgd.

12 je prihvatljivije, al mozes jos 2-3

Nije samo NBG, ja generalno prihvatam sve, krenem sa karaburme pa zavrsim u Zemunu :) samo zavisi kako te zalome pordzbine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1579 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Dostave su buknule kako danas više niko nema ni vremena ni želje da kuva sebi hranu. Ja milion puta uhvatim sebe da odem negde da jedem brzu hranu, ili naručim dostavu, umesto da skuvam sebi nešto. A ranije nije bilo tako.

 

Kome smetaju dostavljači, neka se preseli na selo, u ruralnim krajevima ih nema.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 30 minuta, milomir22 je napisao:

Dostave su buknule kako danas više niko nema ni vremena ni želje da kuva sebi hranu. Ja milion puta uhvatim sebe da odem negde da jedem brzu hranu, ili naručim dostavu, umesto da skuvam sebi nešto. A ranije nije bilo tako.

 

Kome smetaju dostavljači, neka se preseli na selo, u ruralnim krajevima ih nema.

 

Nemoj banalizovati...realno većina dostavljača na biciklama i motorima prave veliki haos u saobraćaju nema svrhe to banalizovati, nemaju nikakav odnos prema učesnicima u saobraćaju, bahati su do zla Boga, prave prekršaje na svakom ćošku.

 

X puta se desilo na raskrsnici kod Vukovog spomenika da dostavljač na dva točka obiđe kolonu koja je podugačka na skretanju iz Bulevara ka Ruzveltovoj stane u raskrsnicu, čuka i bleji u telefon...ne vidi zeleno da se pali i zaustavlja celu kolonu, dok ukapira semafor se već zatvara i prođe max 2 vozila. Šta više ne primete ni da su stali na šine pa tako zaustave tramvaj koji opet stane u raskrsnici pa opet blokira sve ostale. Ako misliš da zbog takvih mi ostali treba da se odselimo iz grada...onda definitivno nešto kod tebe ne štima. 

 

Automobili ista stvar...izletanje iz sporednih ulica, vožnja u suprotnom smeru...oduzimanje parkinga i prvenstva prolaza i td.

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Proslog januara sam na urgentnom centru primio skuteristu koga je pokupio dostavljac ( neki klinac )kolima u Zemunu ,tamo na ulazu posle Juge. Covek se izvukao, ,izlomio se lepo politrauma koliko se secam...

Klinac vozio kola suprtonim smerom.

 

@ser sto se mene tice jedite sta vam je volja. Meni ide u prilog svakako :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja