Jump to content

Moto Zajednica

Dostava hrane-Glovo/Wolt Iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ne nudim posao, nego tražim ovako nesto.

Nesto mi je zapelo na taksiju pa dok ne rešim situaciju da imam šta da radim.

Nisam našao sličnu temu pa i ne znam da li je ovoj ovde mesto.Kako god, malo da prodiskutujemo, da izbegnemo što je više grešaka koje se mogu izbeći.

Od vozila imam mali auto I veliki motor(ovo drugo otpada svakako):). Da je lepo vreme skuter ili bajs bi bili opcija, ali ovako...

Znaci treba mi posao ovog tipa, bez fiksnog radnog vremena, bez prijave, kolko radiš toliko zaradis, 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014


Ako ti nije dobro na taksiju, na glovu i woltu ti tek neće biti...
Gde taksiraš, koji grad?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 3 minuta, vidakn je napisao:


Ako ti nije dobro na taksiju, na glovu i woltu ti tek neće biti...
Gde taksiraš, koji grad?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


 

Beograd. Ma jeste dobro, ne žalim se, nego neću moći da radim jedan period, mesec,dva,tri... moraću nesto da nadjem da se ne usedim kod kuće, to je tek propast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Kolega ne znam šta je u pitanju da moraš da pauziraš i ja taksiram u Bgd-u i garantujem da wolt i glovo ne mogu da se porede sa taksijem.
Uglavnom, lako se tamo zaposliš, primaju bukvalno svakoga ko dođe, puni su oglasi reklama za zapišljavanje kod njih.
Uglavnom spremi kintu za uniformu i njihovu torbu (ranac) instaliraš app. I počinješ odmah da šljakaš.
Da znsš da je "smena" za običan bajs 12000 din. mesečno plus još neki troškovi.
Skuplje od najskuplje "smene" u Bgd-u (Pink taksi smena 11000din. Uljučuje imternet, tablet, čitač za kartice, umreženi telefon).
P.S. Ko ne zna šta je "smena" to je isto što i članarina.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Da, da znam sta je smena i koliki su 11k, svaki mesec plaćam.:)

Ne bih napustao niti pauzirao da ne moram. Kod ovih me privuklo to što odmah mogu da uskocim i radim pa sta bude i koliko bude. Za kiflu i jogurt biće a salamu cu da stavljam kad ponovo izadjem na taksi:jee1:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

Moj Kum je radio i bio je zadovoljan ali je vozio elektricni bajs. Sad nzm dal bi ti isao kolima, motorom, bajsom. Kolima neces da kisnes ali je guzva haos. Motorom je dobra zarada jer stizes brzo, takodje i bajsom. Bajsom mozes i da prodjes kroz jednosmerne ulice itd.. ali ide zimaaa :jok: 

Nzm sta jos znas da radis pa da vidimo dal ima negde neki drugi posao

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sve si lepo rekao. I ja bih najradije na dva točka i piči, ali ne vredi. Sinusi su mi jako osetljivi i ne bi potrajao više od par dana tako. Imam Twinga zeninog, pa će on da šljaka.

Ne bih tražio neki 'ozbiljniji'posao jer se povratku nadam relativno brzo, a I pitanje je koliko bi i mogao da radim nešto drugo sem "volana". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, vidakn said:

Kolega ne znam šta je u pitanju da moraš da pauziraš i ja taksiram u Bgd-u i garantujem da wolt i glovo ne mogu da se porede sa taksijem.
Uglavnom, lako se tamo zaposliš, primaju bukvalno svakoga ko dođe, puni su oglasi reklama za zapišljavanje kod njih.
Uglavnom spremi kintu za uniformu i njihovu torbu (ranac) instaliraš app. I počinješ odmah da šljakaš.
Da znsš da je "smena" za običan bajs 12000 din. mesečno plus još neki troškovi.
Skuplje od najskuplje "smene" u Bgd-u (Pink taksi smena 11000din. Uljučuje imternet, tablet, čitač za kartice, umreženi telefon).
P.S. Ko ne zna šta je "smena" to je isto što i članarina.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Plaćaš glovu za 12.000 za šta?? Oni mora da se drogiraju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
29 minutes ago, malitomic said:

Imam Twinga

Pola posla.

 

Presli dvojica iz glova kod nas u dostavu. Mi smo generalno restoran ne fast food. Kazu da im je mnogo bolje ovde iako voze aute nego tamo sto su peglali na bajsu a i  kod nas zarade i vise. Jedan je radio NS a drugi Suboticu. Kazu da su se napatili i navozali, moze da se zaradi, a ti sto pricaju da zarade 2000e mesecno kaze rade po 10h svaki dan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 40 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Plaćaš glovu za 12.000 za šta?? Oni mora da se drogiraju...

Kolega je pominjao elektro bajs u tom kontekstu, pa je to  verovatno i mesečni najam istog. Ovo samo nagadjam, ali će to već neko da potvrdi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
1 minute ago, malitomic said:

Kolega je pominjao elektro bajs u tom kontekstu, pa je to  verovatno i mesečni najam istog. Ovo samo nagadjam, ali će to već neko da potvrdi

On je bajs rentirao negde na Zarkovu, i bilo je nekih 5000 mesecno koliko mi je u secanju ostalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
1 hour ago, malitomic said:

Sve si lepo rekao. I ja bih najradije na dva točka i piči, ali ne vredi. Sinusi su mi jako osetljivi i ne bi potrajao više od par dana tako. Imam Twinga zeninog, pa će on da šljaka.

Ne bih tražio neki 'ozbiljniji'posao jer se povratku nadam relativno brzo, a I pitanje je koliko bi i mogao da radim nešto drugo sem "volana". 

Nemoj da pokusavas onda da se ne zeznes. A Car Go? Znam da oni stalno traze vozace, ali nije bas sjajno kod njih. Dosta se radi, fazon 12h njihovim autom ako ces.

Nzm dal ti treba da ti mozes da biras kad ces da radis ili da imas radno vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Iz taksija u Car go, to je isto kada je Mustafa otisao iz Zvezde u Partizan

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Promenio član Bigor
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1047 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Taman da se ne vrati na taksi vise nikad,lincovale bih ga kolege:tras2:

@malitomic da nisi mozda naplacivao u naturi :)

Screenshot_20221208-215637_Viber.jpg

Promenio član Vampa
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj pripravnik vozi ponekad Wolt/Glovo.

 

Kaže da je dosta lošije kod njih nego ranije, manje porudžbina ima i da su digli bonus za gorivo na nešto tipa 180 nedeljno, što u prevodu znači da se sa kolima nećeš baš proslaviti.

 

Jedino na bajsu i skuteru može nešto da se zaradi.

 

+ Posrednička firma ti uzme 10%.

 

Ako imaš svoje vozilo onda nemaš nikakvu obavezu, ali generalno te smaraju ako se ne prijavljuješ svaki dan.

Ako ideš kolima onda ti je i velika šansa da ćeš da popaseš solidan broj prekršaja.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Taman da se ne vrati na taksi vise nikad,lincovale bih ga kolege:tras2:
@malitomic da nisi mozda naplacivao u naturi 
Screenshot_20221208-215637_Viber.thumb.jpg.763ff2e94c00b865f1a7587e3e2a37a1.jpg
Ovo je trandža!
Zove redovno!




Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Iz taksija u Car go, to je isto kada je Mustafa otisao iz Zvezde u Partizan

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 
Još gore, to je kao promena pola!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, Vampa je napisao:

Taman da se ne vrati na taksi vise nikad,lincovale bih ga kolege:tras2:

@malitomic da nisi mozda naplacivao u naturi :)

Screenshot_20221208-215637_Viber.jpg

Aaaaa, napomena je vrh:takoje:

Nemam problema sa naplatom već sa ne placanjem. Poreznicii su me zajasili pa hoće i zadnju kap krvi da popiju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre sat vremena, Skyrunner je napisao:

Moj pripravnik vozi ponekad Wolt/Glovo.

 

Kaže da je dosta lošije kod njih nego ranije, manje porudžbina ima i da su digli bonus za gorivo na nešto tipa 180 nedeljno, što u prevodu znači da se sa kolima nećeš baš proslaviti.

 

Jedino na bajsu i skuteru može nešto da se zaradi.

 

+ Posrednička firma ti uzme 10%.

 

Ako imaš svoje vozilo onda nemaš nikakvu obavezu, ali generalno te smaraju ako se ne prijavljuješ svaki dan.

Ako ideš kolima onda ti je i velika šansa da ćeš da popaseš solidan broj prekršaja.

 

Kako nas narod kaze"Sto je babi milo to joj se i snilo"

Moja zamisao, da ne kazem'san', je da ne idem u  centar grada. Tamo nemam sta da tražim kolima. Radije bih radio malo dalje, recimo Vozdovac/Jerkovic/Medak. Sedim recimo u TC.Stadion i cekam porudzbine, tamo ima 7-8 jakih fast fudova. Odnesem, vratim se itako u krug.

Trebao bi mi neko sa iskustvom da kaze i predoči manjkavosti ovog načina rada.

Nisam alav i ne jurim lovu, ali da ne sedim kući badava 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1651 postova
  • Motocikl: /

Mozes tako ako ne juris zaradu, slab je taj reon sa kupcima. Ako poznajes Nbgd tu bi bilo najbolje, opsluzujes poslovne zgrade.

Ali sta je problem, u Voltu ne mozes da pocnes kad hoces. Tek kad se uprazni neko mesto...

Imam drugara koji je dao otkaz na redovnom poslu (i to lep posao) i otisao u Volt. Ostaje 10-12h (sam tako hoce), preko dana i ne radi vikendom, radi samo Stari grad i Savski venac, prosek mu je 170.000. Na gorivo mu odlazi max 35000 (radi sa 207 hdi), ima opciju da ga prijave al nece jer odbijaju od zarade za doprinose. Kod njih je od februara i kaze da nema nameru da odustaje.

 

U glovu ne znam kako je, al oni i po prodavnicama idu da uzimaju porudzbine, verovatno ima vise posla al ne znam kakav je sistem obracuna.

 

Mislim da bi ti najbolja opcija bila Valter restoran. Imaju svoje dostave i stalno traze nekog da radi i da mu to bude dodatni posao...

 

 

Inace, zar se car go nije ugasio?

Promenio član ser

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sve si u pravu, N.Bg bi bio najbolji. U principu držati neki region gde se ne prelaze mostovi i autoput.

Moze li nako da kaze na koji način ide naplata porudzbine, keša nema pretpostavljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam hteo to da radim kao dodatni posao.Ako radiš dodatno,dok iletiš za uniformu i njima 10 000 mesečnodok pokriješ te troškove pa gorivo plis amortizaciju vozila niko ne računa,kao part tajm nema te nigde. Ako radiš redovno svaki dan,recimo radne dane uzmeš slobodne a vikende radiš,tad ima najviše posla,može lepo da se zaradi.Što se tiče kazni,ima advokata koji oko sokolovo recimo obaraju na sudu,zato se dostave tako i parkiraju bez stresa gde hoće.Može da se uzme keš ali mora da se radi 10+h dnevno. CarGo,sad MR.D.,je klasično izrabljivanje.Moj auto je jedan bio u CarGo meni su plaćali 380€ mesečno auto a vozaču naplate 3000 dnevno plus gorivo,prosta ti je matematika koliko vožnji mora da ima da bi stigao nulu,pa ti odbiju za ovo pa za ono,tako da je i to karina. Javi mi se na PP, možda mogu da ti pomognem,samo da proverim sa čovekom,možda možemo da vidimo da peglaš aerodromske transfere.To je kulturnije dosta,nije neka zarada ali ni ne polomiš auto ceo dan po centru grada i ivičnjacima.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ma bre zavrsi neku IT akademiju za par meseci,da radis kao IT ,to je danas najbolji leb. :) kucas i unosis podatke za prekookeanske i prekomorske zemlje kao daktilograf al te zovu IT.

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Sto svi sve znaju a niko nije ni probao. Prica ti je jednostavna koliko radis toliko ces da zaradis, moze da se zaradi i nije to toliko strasno. 

Od troskova za pocetak imas ovako: 
 

S4EZZh4.jpg

 

U zavisnosti sta ces da vozis tu opremu kupujes, stim sto ne mozes sa opremom za motor vozis auto i obrnuto. Ovo ne placas odmah, uzmes opremu i kako zaradjujes tako ti skidaju prvo za dug za opremu, tek posle radi isplatu. Isplata je dva puta mesecno, 5. i 25. u mesecu. Oprema ostaje tebi, logicno kupio si je :). 

 

Razlika izmedju wolt i glovo je sto u glovu moras da radis u neko ponudjeno radno vreme 8h dnevno, a wolt mozes radis kad oces i koliko oces. (wolt je kupio skoro glovo, da li ce nesto menjati njihov sistem rada ili nece videce se).

 

Ono sto sve uglavnom zanima je zarada. Za svaku isporucenu porudzabinu dobije se 180din. plus 20din po predjenom kilometru, stim sto se kilometraza racuna vazdusnom linijom. Vikendom i za vreme rucka i vecere radnim danima se dobija malo vise po porudzbini, dal 200 ili 220din nisam to siguran nisam zapamtio. Naravno tu je i baksis. 

 

Evo jedan radni dan kad slabije ima posla:

 

LzueXIg.jpg

 

Isao sam skuterom, poceo sam oko 18h, zavrsio sam oko 22h. Imao sam baksis kes 700din i 150din sto su uplatili karticom, za 650din sam sipao gorivo (toliko me kostao taj dan voznje).

 

Evo i jedan primer drugar je vozio kolima, subota od 17-23h, isao je samo centar grada i gorivo ga kostalo 2500din.

 

PGxgTQq.png

 

Postoje i bonusi na nedeljnom novou ako se predje odredjeni broj isporucenih porudzbina

 

4j3pdR4.jpg

 

Udarni dani su cetvrtak, petak, subota i nedelje i kad je kisa i hladnije. Udarne lokacije gde ima najvise porudzbina su Vracar, Centar, Merkator, tamo gde ima najvise resorana i fast food.

Jos jedna dobra stvar je sto na jedno ime (registrovanu aplikaciju) moze da radi vise ljudi, aplikacija se aktivira na vise telefona i kad ko hoce moze da radi, jedno sto ne moze dvoje u isto vreme. 

Setio sam se jos jedne stvari koje nisam spomenuo, postoji 2 arijate zaposlenja u Wolt-u, direktno kod njih ili preko nekoga. Direktno je malo teze upasti sto je kolega iznad spomenuo kad im se ukaze prilika za prazno mesto. Kad ides preko nekoga on uzima neki procenat na tvoju zaradu (ne znam koliko to bi trebalo da se raspita). 

Malo sam preterao sa pisanjem, ali nadam se da sam bar malo razjasnio i pomogao :)

  • Sviđa mi se 18
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja