Jump to content

Moto Zajednica

Dostava hrane-Glovo/Wolt Iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Meni se jedan bajser zakucao u poluotvorena zadnja desna vrata dok mi je mušterija izlazila. Strasno se ubio. Da je gledao ispred sebe nista se ne bi dogodilo. Bar 30 sekundi sam tu stajao sa upaljena sva 4 migavca i to na šinama. Jbg..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
12 hours ago, mick said:

Nemoj banalizovati...realno većina dostavljača na biciklama i motorima prave veliki haos u saobraćaju nema svrhe to banalizovati, nemaju nikakav odnos prema učesnicima u saobraćaju, bahati su do zla Boga, prave prekršaje na svakom ćošku.

Postoje dva rešenja kao što rekoh,

Prvo je da im policija stane na put (a ne znam koliko je realna šansa da se to desi),

Drugo je da se odselite iz grada vi što vam smetaju dostavljači.

 

Ne mislim ništa loše, niti te vredjam i mene iritiraju takvim ponašanjem, ali šta je po tebi rešenje?

Posla imaju sve više, kupuju ih strane (donesi više ne postoji), jake kompanije koje masno zaradjuju i ne pada im na pamet da se bilo šta menja u takvom sistemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

I mene nerviraju u saobraćaju, ali ništa više od vozača dostavnih kombija, brzih pošti, taksista, car go, mr ili autobusa sa prosekom od 70+ godina... Sa druge strane gledam na pojavu ovakvih firmi kao pozitivnu stvar na tržištu rada. Najviše je odliv ljudi u inostranstvo, ali i pojava ovakvih firmi koje nude odmah zaposlenje, bez uslova i proseravanja, fleksibilno radno vreme kao štrašnu prednost i pristojnu zaradu, uticao da je počeo dobar radnik da se ceni i plaća . Pre 7 godina sam jurio vezu da svoju ženu, sa završenim fakultetom, ubacim kod mene u firmu da radi u Call centru, za 35.000din, 6 dana nedeljno, samo da bi ušla i mogla da napreduje. Testiranje i obuka koju je prošla je bila u rangu ulaska u NASU. E sada bukvalno mole nekoga da to radi, a plate su morali više od duplo da pojačaju. Sve je manje onog ucenjivačkog kod poslodavaca, jer prosto sada ljudi pojavom ovakvih firmi imaju uvek dobar plan B, da zarade pristojno ili premoste do bolje ponude. 

 

Što se mene tiče podržavam ovaj vid poslovanja i one koji su sreću pronašli u njemu. 

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Slazem se sa gornjim postom. Apsolutno podrzavam ovaj vid posla, jer ljudi mogu brzo i lako da zarade neki dinar, a ne da cekaju na birou 10 godina, ili da traze trista veza da bi se zaposlili. 

 

Nemam nista protiv dostavljaca, niti mi smetaju u saobracaju. Budala ima svugde, i na 4 tocka i na 2, ne treba nista generalizovati. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 20 sati, Skyrunner je napisao:

Tu je realno kriva tvoja mušterija

Po meni, ona je najmanje kriva. Ona je sela kod mene da se preveze, a na meni je da to uradim na najbolji i najbezbedniji način. U toj situaciji izabrao sam opciju da se popnem na tramvajske sine, i time izbegnem stvaranje guzve i tenzije iza sebe. Prostora do pešačke bankine ostalo je tek koliko vrata da se otvore. Sledilo je plaćanje, otvaranje vrata i TRAS! Obilazeći sa desne strane, van svakog rezona i poprilično  brzo, rešio je bas tuda da protera. 

Situacija je sad mozda malo jasnija. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Ja se prijavio za Wolt (kao dodatni posao), radio bih u Zr, ali... Ono sto pise i sto reklamiraju "radi koliko hoces" ne pije vode. Uslov da me zaposle je bio smenski rad + medjusmena i nisu mi dozvoljavali da radim biciklom nego autom. Cista ludost u Zr-u raditi autom. Postar sam, pa znam da bi bicikl bio efikasniji od auta... To je preko "partnerske kompanije", direktno nisam uspeo da dobacim...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ja sam danas aplicirao kod Wolta, odgledao nekakvu on line obuku i opsta pravila, kontaktirao posrednicku firmu. Odatle su me uputili na još par koraka potrebnih za kompletiranje zahteva. Na kraju potpisao Ugovor i po obećanju ocekujem poziv već u petak verovatno.

Kod posrednicke firme se ostavlja depozit od 12500din za osiguranje od??. Woltu se plaća 2x5500din mesecno.

To je to kod mene za sad. Ne znam sta cu morati od opreme da kupim. Torbu svakako, nije loše imati i jaknu radi lakšeg raspoznavanja na terenu. Poprilično ulaganja za nešto što neću dugo raditi, ali ajd da ne tupim

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1965 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 18 sati, milomir22 je napisao:

Postoje dva rešenja kao što rekoh,

Prvo je da im policija stane na put (a ne znam koliko je realna šansa da se to desi),

Drugo je da se odselite iz grada vi što vam smetaju dostavljači.

 

Ne mislim ništa loše, niti te vredjam i mene iritiraju takvim ponašanjem, ali šta je po tebi rešenje?

Posla imaju sve više, kupuju ih strane (donesi više ne postoji), jake kompanije koje masno zaradjuju i ne pada im na pamet da se bilo šta menja u takvom sistemu.

Prosto je rešenje koje ide na uštrb kompanije...edukacija, pravila i kontrola. Kada bi svaki dostavljač znao da ima te tri stvari u obavezi veruj mi da bi se dooosta pristojnije ponašali na ulicama u odnosu na zaradu koju imaju. Daleko od toga da se ne slažem da se zaradi i radi...da je sreće da je još više poslova generalno! 

U nekom trenutku će vlasti biti prinuđene da reaguju jer je ovakvo stanje neodrživo...a tad će verovatno nastati haos jer će biti po tim ljudima a ne po poslodavcu koji koristi i njih i sistem koji za sad dozvoljava te stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ja sam danas aplicirao kod Wolta, odgledao nekakvu on line obuku i opsta pravila, kontaktirao posrednicku firmu. Odatle su me uputili na još par koraka potrebnih za kompletiranje zahteva. Na kraju potpisao Ugovor i po obećanju ocekujem poziv već u petak verovatno.
Kod posrednicke firme se ostavlja depozit od 12500din za osiguranje od??. Woltu se plaća 2x5500din mesecno.
To je to kod mene za sad. Ne znam sta cu morati od opreme da kupim. Torbu svakako, nije loše imati i jaknu radi lakšeg raspoznavanja na terenu. Poprilično ulaganja za nešto što neću dugo raditi, ali ajd da ne tupim
Ja rekoh da se plaća smena...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1965 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 23 sati, malitomic je napisao:

Meni se jedan bajser zakucao u poluotvorena zadnja desna vrata dok mi je mušterija izlazila. Strasno se ubio. Da je gledao ispred sebe nista se ne bi dogodilo. Bar 30 sekundi sam tu stajao sa upaljena sva 4 migavca i to na šinama. Jbg..

To je tek haos kada se vidi da se ti ljudi u stvari ne vide u zdravstvenoj zaštiti...tako polomljeni idu u UC dobijaju nekakvu pomoć i krpljenje i ćao! Baš prilična cena da se postane invalid...o troškovima lečenja da ne govorim kao i o kvalitetu života kasnije.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ja sam danas aplicirao kod Wolta, odgledao nekakvu on line obuku i opsta pravila, kontaktirao posrednicku firmu. Odatle su me uputili na još par koraka potrebnih za kompletiranje zahteva. Na kraju potpisao Ugovor i po obećanju ocekujem poziv već u petak verovatno.
Kod posrednicke firme se ostavlja depozit od 12500din za osiguranje od??. Woltu se plaća 2x5500din mesecno.
To je to kod mene za sad. Ne znam sta cu morati od opreme da kupim. Torbu svakako, nije loše imati i jaknu radi lakšeg raspoznavanja na terenu. Poprilično ulaganja za nešto što neću dugo raditi, ali ajd da ne tupim
Moraš i masku za lice preko tablice da turiš zbog oka sokolovog.
I da voziš što luđe, bez straha od sudara, jer 200 din. je 200 din. Posao ne sme da trpi.
Mušterija ne sme da jede hladnu pljesku!
Iskreno, mislim da će ti karijera dostavljača trajati 10ak dana i shvatićeš da je taksi zlatan!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ja sam ranije, dok sam radio u prethodnoj firmi, planirao da raduckam malo 2 smenu kao wolt dostavljač, mislio sam da je to priča radiš kad možeš i koliko možeš, pa shodno tome i zaradiš. Mislio sam da kupim neki liberty ili x9 i da teram, ali kada sam video kako voze, i da mora da se plati taj zalog, jako brzo sam odustao. Pokušavaju da te motivišu da radiš što više time i to mi ima logike. Jbg, moraju da znaju sa čim raspolažu kada su ljudski resursi u pitanju.

 

Inače, lagana vožnja mi prija i relaksira, a ako se silim da negde stignem što pre, budem pod nekim stresom, tako da sam, između ostalog i zbog toga odustao.

 

Svakako, mislim da čovek uvek treba da proba, a ako nema boljeg, svakako se i ovde može zaraditi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Kymco Downtown
On 11.12.2022. at 9:49, punisa 16 je napisao:

Te dostave su zlo. 
1)vece su guzve zbog njih

2)blokiraju ulice i parkinge bezobzirnim parkiranjem 

3) voze lose i bezobrazno u stalnoj jurnjavi za parama,cine ljude nervoznim

4)ljudi se  goje ljudi i jedu losu hranu

5) trosi se novac koji bi do pre par god ostao ljudima u nekoj meri.

6) povecana je opasnost u saobracajuvza sve ucesnike zbog njih.

 

To nam je uvezeno od preko i smatram ga posasti , treba ih ignorisati i ne narucivati da im se smanji posao, isto to mislim za ove izmisljene Taxije  gospodin D i ostalo...:)

Znas kako, kao i u svakoj sveri ima i loših i dobrih ljudi.

Ne možeš generalizovati kao da su svi ljudi takvi. Povremeno vozim dostavu motorom pa vidim šta se dešava.

Mogu ti reći da ima nekulturnih i bezobraznih isto tako ima jako ljubaznih i finih ljudi koji se bore da zarade za život.

Globalno bih se složio da nije dobro da ljudi naručuju i goje se ali to je globalni problem sa kojim se čovečanstvo suočava i neće se promeniti.

A jedan veliki plus je što ljudi imaju prilike da zarade pristojne pare za sebe i za porodicu a da rade sami za sebe, pošto većina ljudi koji radi nemaju dobrog iskustva sa svojim poslodavcima.

E sad što se tiče klinaca ispod 18 opet ću reći da je dobro da imaju radne navike u moje vreme sa 16 si mogao da radiš u kafiću ili da si lerdi.

Sve to za mnooogo manje para, nije bilo previše opcija. 

Nisam pametan ali mislim da u državi u kojoj je sve naopako je dobro što ljudi imaju gde da zarade pare.

Ali se slažem da dobar deo potpuno nesavesno vozi.

Promenio član SugarMan
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Kymco Downtown
pre 35 minuta, milomir22 je napisao:

 

Inače, lagana vožnja mi prija i relaksira, a ako se silim da negde stignem što pre, budem pod nekim stresom, tako da sam, između ostalog i zbog toga odustao.

 

Svakako, mislim da čovek uvek treba da proba, a ako nema boljeg, svakako se i ovde može zaraditi.

 

Ja sam ovim sistemom kao ti krenuo pre pola godine. 

Nije mi finansijski za obit o glavu, ali nije loša dopuna.

Više relaksacija i kontakt sa raznim svetom. A uzgled ako je do para može se zaraditi baš dosta ali je meni to previše ti momci rade mnogo sati i km.

Ljudi su uglavnom kulturni i ljubazni kad si i ti takav budi dosta zanimljivih interakcija:)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Samo ne znam ako je pored glavnog posla dostava dopunski posao sta ostane za zivot... koliko se to sati dnevno ima za porodicu i na kraju sebe.

A ako je to jedini posao , on je koncipiran da te stimulises da radis u nedogled dakle sto vise sati,vikendi praznici. Kad ostali odmaraju od posla ili pauziraju ti si tu da im doneses na noge... Realno takav posao nije perspektivan ,u necijem CV-u nema znacaja, a ne vidim ni kako bi moglo da se napreduje u toj bransi.

 

Verujem da je izvestan broj ljudi u tom poslu silom rekao bih neprilika,a da su neki drugi tu jer takav posao ne trazi nikakve kvalifikacije,nije velika odgovornost,ne mora mnogo da se misli i imas osecaj da si slobodan jer po ceo dan landaras po gradu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Da ne budem pogresno shvacen to je posten posao ali je samo izrabljivanje i trosenje bez neke realne perspektive.

Ja nisam nikada nista narucio za dostavu,moja zena u firmi svaki dan kao i ceo poslovni deo NBG-a. Samo ne znam sta su ti ljudi ranije jeli i kako su ziveli bez dostave hrane. Pri tome su cene te nazovi hrane previsoke ,kvalitet uglavnom smece, a kolicina sve manja.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Dostava nema veze sa cenom, kvalitetom ili količinom hrane, većina restorana ili fast-food lokala ima ugovor sa nekim ko vrši dostavu i ona se posebno plaća (npr 200-300 din preko). Gotovo da ne postoji lokal ili restoran u Kragujevcu u kom nisam jeo (jbg mali grad od 250 000 stanovnika), tako da tačno znam šta da očekujem od porudžbine i uvek sam zadovoljan. Opet, to sve zavisi od restorana. Ja koristim puno, jbg, brzi život iziskuje brzu hranu, ko ima vremena ili volje da sprema i kuva sam, svakako je jeftinije i mnogo zdravije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Edit: uleteo post doknsam pisao esej.

Mislio sam na kolegu @punisa 16Kolega bre, malko se opusti i razmisli kako zive prosecni ljudi danas.

Ja sam radio preko studentske za par stotina dinara, da natankam u rezervoar da se provozam, a za ostalo sam giljao da nadoknadim sto roditelji nisu uvek uspevali.

Sad student sedne na bajs i placa sebi sve.

Evo prvi bih stao u red.

(A stajao sam po jbnoj zimi sa curom da cekam saobracajne ispred supa za 400 dinara)

Gledaj sa pozitivne strane.

Mladi imaju priliku da zarade neki dinar od kog moze da se zivi, odrasli da premoste...

Ja sam potekao iz sirotinje, znam kako je. Kao i mnogi ovde, nazalost.

Edukujte ih, kad ih sretnete da divljaju, spustis prozor i posavetujes.

Lako iz dobrog i toplog auta da kenjamo onima koji kisnu na bajsu na 4° C i prelete ulicu.

Empatija...

Pre 2 sati, milomir22 je napisao:

Mislio sam da kupim neki liberty ili x9 i da teram,

E tako u ZR svi teraju, pa put koji predjem svojim karavanom za 11 minuta kroz saobracaj, on nocu prece za 18 minuta da nikog sreo nije. Pa se pita zasto nije zaradio ovaj mesec?

Posao dostave/taksija je takav da se mora biti zustar i brz. Ne mislim na krsenje propisa, ali da vozi lik 35 km/h punih 4 minuta (nedelja vece, licno doziveh) kroz bulevar a nigde nikog? Kako da zaradi?

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ma da @abarth_maniac ja zivim na marsu ,a ne u Srb.
 

Druze meni su pacijenti ljudi,vidim ja koliko se ima para i kako se zivi u blagostanju koje je stvorio ovaj ekonomski tigar. Dok sam radio na klinici tu su redovno bili ljudi koji nemaju pidzamu i papuce,pa im sestre daju neke pocepane suplje koje one krpe samo da ljudi ne idu goli. Sada sam privatnik, drugaciji su pacijenti ali nisam ja "elitni doktor" radim sa ljudima i ono sto je njima skupo otprilike je i meni. Dok sam bio student radio sam preko zadruge teglio namestaj,namestao bine za koncerte u Areni. Moji jesu doktori ,cale radio kod vojske plata "ogromna i redovna"  uz ceste dnevnice sa ratista, majka u domu zdravlja plata jos manja i i jos je vise kasnila,radili su i privatno otvorili svoje ,napustili drzavno,naravno prvo u kuci. Sedim u dnevnoj sobi gledam crtani pored mene sede pacijenti cekaju. Dok su se stekli uslovi mnogo se leta ostalo u Bg-u. 
 

Nemam nista protiv ni jednog posla na svetu,samo mislim da su neki bolji ,neki gori. Necu vise da pisem u ovoj temi nemam sta da kazem ,a razume ce me neko naopako.

 

 

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 8 sati, punisa 16 je napisao:

Samo ne znam sta su ti ljudi ranije jeli i kako su ziveli bez dostave hrane.

Ovo se i ja isto pitam ....

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nekada davno,davno su ljudi nosili hranu od kuće na posao (googlaj kotlajka), nešto kasnije su jeli u fabričkim menzama, kad su propale menze, izlazili sa posla i kupovali u prodavnici ili brzoj hrani,pekari, sad je došlo do toga da ne moraju ni da izlaze, samo naruče. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Klasicno pomodarstvo ....

 

Retko kad jedem u pekari, uglavnom vikendom kad podjem negde pa uzmem burek.

 

Jednom bese takva prilika, ispred mene mlad tata, fensi napucan. Vodi batu i seku, mozda imaju 3 godine max.

 

Kurcevito narucuje sve, burek, zu zu, pite ....

 

A onda kljuka decu vrucim burekom i naliva hladnim jogurtom.

 

Gde je majka, zna se sta jedu deca od 2 godine.

 

Glovo sigurno ne.

 

Pravda za Pukija :popovanje:

 

 

Promenio član travelman
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Ne narucuje se samo hrana, ali u vecini slucajeva jeste. Ja sam preneki dan imao 2 pordzbine na koje jos uvek razmisljam zasto su porucene i da li su ljudi normalni, mada sto kolega iznad kaze samo nek oni porucuju meni odgovara :lol2:

 

Jedna porudzbina je bila iz TC Delta zenska majica i odneo sam 3 ulice odatle.

Druga je najcudnija bar meni jer do sad nisam imao slicno. Maxi na Karaburmi, uzimam naruceno u obicnoj maxi kesi vidi se sta je unutra (a i pise u aplikaciji), 2 mala smokija i jedan deciji sok, dostava je bila u Zemunu. Da li su se u maxiju zeznuli pa prihvatili na karaburmi da spreme ne znam, ali meni je za to placeno 180din dostava, 220din predjena kilometraza i 50din baksis (verovatno tu ima i neka cifra za sam Wolt). Nisam imao prilike da vidim skuplji smoki :lol2::lol2::lol2::lol2:

 

Generalno obrni okreni nismo bas sasvim svoji

Promenio član mrmiki
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Verovatno je neki tvoj kolega slično i za mene pomislio :)

Prodavnica mi je skoro pa pored ulaza u zgradu, ali ne smem da izađem ni na sekund jer čuvam bebca koji spava. A taman završio ručak i baš mi se pripilo pivo :) Bilo mi glupo da naručim jedno pa sam uzeo dva :D

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja