Jump to content

Moto Zajednica

Dostava hrane-Glovo/Wolt Iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 3 sati, milomir22 je napisao:

Njegov tim advokata zabole ona stvar jer se auto vodi na tebe i tebi stižu kazne, ne woltu. Samo bez srljanja i polako.

Ma da, tenkre.Pokazuje mi danas koliko njegovi najbolji radnici zaradjuju, kao da me impresionira, nije uspeo..Od svega mi najteže pada to parkiranje. Ostavljanje auta ispred adrese za dostavu je meni nepojmljivo i uvek tražim mesto gde mogu da ga ostavim, a da ne smeta i tu se gubi dosta vremena.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 3 sati, Skyrunner je napisao:

Ali je zato dobar izvor zarade-dok ne bude.

Slabo je sve to u ovoj mojoj priči ili ako bi neko radio kao dodatni posao par sati.

Uspevam da napravim dve dostave na sat koja u proseku košta 250din, što će reći da ću praviti oko 15 tura dnevno i neću moći da dohvatim nedeljni bonus.

Ne daj bože i neka kazna da dodje, tu sam ga ugasio:klovn:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 12 sati, SugarMan je napisao:

Nek je sa srećom brate. To je nova stvar koji je Wolt uveo posrednicima da ti uzimaju depozit za opremu.

Samo pakuj više dostavi to je jedino isplativo kolima. A za parking nek ti je bog u pomoći.

Drži se.

Nije Wolt uzeo depozit, nego posrednik. Kako reče da bi se osigurali jer je on odgovoran za mene Ako negde odlepršam sa kešom sa kojim ćemo uskoro početi da radimo(još uvek ne daju jer smo pocetnici). Wolt mi je dao opremu i zadužio mi račun sa 8000 u minusu. Sad, sve što radim, radim dok ne isplatim tih 8k, tek onda počinjem da radim za zaradu.

Sto se te opreme tice i to je sve bzv. Dobio sam suskvac i jednu veliku torbu za kola. Ona mi deluje kao korišćena dok je jakna nova. Torba ima grejač za koji rekoše da se ne pali ni pod razno, pa ni ne dadoše kabl.

Rekoše da je Wolt snizio cenu opreme sa 12000, ali ne kažu da od kompletne opreme dodju samo te dve stvari koje platiš 8k. I bolje sto je tako jer ti nista drugo i ne treba. Ne daju da se donese svoja oprema polovna, (bratova,drugarova), već moraš da kupiš ovu skoro novu:takoje:

Sto se grupnih dostava tice, od 9 koliko sam ih juce imao, dva puta su mi nudjene grupne.

 Nisam znao šta se dešava pa sam odbio. Stvar mi je razjasnio kolega kog sam sreo u TC Beo. I on iz Wolta, meni nudi grupnu, koju ja odbijam, a njemu je ne prebacuje:lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Nije Wolt uzeo depozit, nego posrednik. Kako reče da bi se osigurali jer je on odgovoran za mene Ako negde odlepršam sa kešom sa kojim ćemo uskoro početi da radimo(još uvek ne daju jer smo pocetnici). Wolt mi je dao opremu i zadužio mi račun sa 8000 u minusu. Sad, sve što radim, radim dok ne isplatim tih 8k, tek onda počinjem da radim za zaradu.
Sto se te opreme tice i to je sve bzv. Dobio sam suskvac i jednu veliku torbu za kola. Ona mi deluje kao korišćena dok je jakna nova. Torba ima grejač za koji rekoše da se ne pali ni pod razno, pa ni ne dadoše kabl.
Rekoše da je Wolt snizio cenu opreme sa 12000, ali ne kažu da od kompletne opreme dodju samo te dve stvari koje platiš 8k. I bolje sto je tako jer ti nista drugo i ne treba. Ne daju da se donese svoja oprema polovna, (bratova,drugarova), već moraš da kupiš ovu skoro novu:takoje:
Sto se grupnih dostava tice, od 9 koliko sam ih juce imao, dva puta su mi nudjene grupne.
 Nisam znao šta se dešava pa sam odbio. Stvar mi je razjasnio kolega kog sam sreo u TC Beo. I on iz Wolta, meni nudi grupnu, koju ja odbijam, a njemu je ne prebacuje:lud:
Sad kad rešiš to sa porezom i ponovo aktiviraš taksi dozvolu, mislim da ćeš uplaćivati porez 6 meseci unapred....

Zlatan je taksi i gospodski posao u odnosu na te poslove dostave.

Tu 'leba nema bez 12 sati šljake, manijačke vožnje skutera ili rizičnim provlačenjem kroz saobraćaj ebike-om.




Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Tako rešavajo situacijo sa dostavljačima,koji ne poštuju saobračajna pravila.
Dobiješ svoj broj na torbu ko u lageru.:takoje:
 
LJUBLJANAINFO.COM  
Pa i mi na motoru ili automobilima isto imamo registarski broj.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 26 minuta, vidakn je napisao:

Sad kad rešiš to sa porezom i ponovo aktiviraš taksi dozvolu, mislim da ćeš uplaćivati porez 6 meseci unapred....

Zlatan je taksi i gospodski posao u odnosu na te poslove dostave.

Tu 'leba nema bez 12 sati šljake, manijačke vožnje skutera ili rizičnim provlačenjem kroz saobraćaj ebike-om.




Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

1.000.000% si u pravu. Sve sam to znao i naslucivao, ali ne smem da se predam. Ako ostanem kući pocecu da ujedam i sebe i druge. Ovako se malo istutnjim na ulici pa se mirniji vratim. 

Svakako neću dozvoliti da se nešto slično ponovi:takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT
Pre 2 sati, vidakn je napisao:

Pa i mi na motoru ili automobilima isto imamo registarski broj.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

A oni sa biciklima ili trotinetima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
Pre 12 sati, malitomic je napisao:

Ostavljanje auta ispred adrese za dostavu je meni nepojmljivo i uvek tražim mesto gde mogu da ga ostavim

Zato uzmi i radi Nbgd...

Ili Dedinje, tamo me zalaze komunalci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd
13 hours ago, malitomic said:

Slabo je sve to u ovoj mojoj priči ili ako bi neko radio kao dodatni posao par sati.

Uspevam da napravim dve dostave na sat koja u proseku košta 250din, što će reći da ću praviti oko 15 tura dnevno i neću moći da dohvatim nedeljni bonus.

Ne daj bože i neka kazna da dodje, tu sam ga ugasio:klovn:

Mislio sam na advokata.

 

Poenta priče je da ako te advokat izbuče, eto njemu ca.500€ u džepu.

Tako da ima solidnu inicijativu.

Ima i fora gde za određene prekršaje postoje rupe u zakonu, tako da kažeš celoj familiji tačno šta da rade i onda ih sve lepo oslobodiš na sudu.

Bude love i za nekog GS-a.

 

Dok se Vlasi ne dosete, pa onda više ne može tako-presuši slavina. Onda gledaš dalje gde možeš da ubodeš

Zato sam ono i napisao

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 5 sati, Skyrunner je napisao:

Mislio sam na advokata.

 

Poenta priče je da ako te advokat izbuče, eto njemu ca.500€ u džepu.

Tako da ima solidnu inicijativu.

Ima i fora gde za određene prekršaje postoje rupe u zakonu, tako da kažeš celoj familiji tačno šta da rade i onda ih sve lepo oslobodiš na sudu.

Bude love i za nekog GS-a.

 

Dok se Vlasi ne dosete, pa onda više ne može tako-presuši slavina. Onda gledaš dalje gde možeš da ubodeš

Zato sam ono i napisao

 

 

Izvini ali ja te nista ne razumem. Ne znam na kakvu familiju misliš. Moraš te stručne termine da spustis na nivo mene bar. Znaci SSS, otupeli taksista na prinudnom radu u Woltu:sampion:. Ne šalim se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Poenta priče je da je advokatska tarifa žestoka, a pravilo postupka je da ukoliko okrivljeni koji je imao advokata prođe bez osude ima pravo na naknadu troškova.

To uzmu advokati tako da ti ne vidiš te pare, tako da se advokatu isplati da ti prođeš bez kazne.

 

Ko sarađuje sa posrednikom za Wolt gde imaš 100 ljudi koji svaki dan prave gomilu prekršaja, ima i gomilu klijenata.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@malitomic  Probaj radis NBG kod starog Merkatora, lakse je za parkiranje a isto je udarno mesto za dostavu. Grupne dostave su najbolje, pokupis recimo 2 porudzbine sa istog mesta ili su blizu, onda odneses jednom kupcu pa drugom ali su oba uglavnom usput. Izgubis skoro pa isto vremena a naplatis duplo, svaka porudzbenica se placa posebno bezobizra da li si uzeo sa istog mesta, a doplatu za kilometrazu ti racunaju od restorana do klijenta posebno (za svakog klijenta posebno ko da si se vracao do restorana). Tako da samo udri grupne slobodno :). 

Rekao sam ti da nema obuke, sam se obucavas. Kad si aktivirao aplikaciju dobio si poruku od supporta kao dobrodoslicu i 2 linka, jedan link je spisak mesta gde se uplacuju pazari a drugi link je tutorijal. Prodjes ga za 15tak min odgovoris na par pitanja i to je to. Nema puno da se citao uglavnom se gleda video tj slusa teta sta prica :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 5 sati, Skyrunner je napisao:

Poenta priče je da je advokatska tarifa žestoka, a pravilo postupka je da ukoliko okrivljeni koji je imao advokata prođe bez osude ima pravo na naknadu troškova.

To uzmu advokati tako da ti ne vidiš te pare, tako da se advokatu isplati da ti prođeš bez kazne.

 

Ko sarađuje sa posrednikom za Wolt gde imaš 100 ljudi koji svaki dan prave gomilu prekršaja, ima i gomilu klijenata.

Okee, sad je jasno, nije prazna prica. Hvala na objasnjenju:care:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 1 sat, mrmiki je napisao:

@malitomic  Probaj radis NBG kod starog Merkatora, lakse je za parkiranje a isto je udarno mesto za dostavu. Grupne dostave su najbolje, pokupis recimo 2 porudzbine sa istog mesta ili su blizu, onda odneses jednom kupcu pa drugom ali su oba uglavnom usput. Izgubis skoro pa isto vremena a naplatis duplo, svaka porudzbenica se placa posebno bezobizra da li si uzeo sa istog mesta, a doplatu za kilometrazu ti racunaju od restorana do klijenta posebno (za svakog klijenta posebno ko da si se vracao do restorana). Tako da samo udri grupne slobodno :). 

Rekao sam ti da nema obuke, sam se obucavas. Kad si aktivirao aplikaciju dobio si poruku od supporta kao dobrodoslicu i 2 linka, jedan link je spisak mesta gde se uplacuju pazari a drugi link je tutorijal. Prodjes ga za 15tak min odgovoris na par pitanja i to je to. Nema puno da se citao uglavnom se gleda video tj slusa teta sta prica :)

Hvala na savetima drug. Uhodavam se polako. Danas sam bas lepo radio, 2x4sata, presao 100km. Ostajem do kraja rada app tako da me ovu drugu/noćnu smenu ne hvata gužva. Preko dana malo kalkulisem da se bas negde ne zaglavim. Imao danas jednu grupnu dostavu i to je stvarno super stvar.

Tačno samo NBg može da se radi, jedino sto ja ne volim da se vozim fraj i da pravim 15 km od kuće da bih tu radio. To mi je ostalo iz taksija. Max iskoriscen/naplacen km. Gde završim voznju tu negde u blizini čekam I uzimam sledecu.

PS sad gledam statistiku i finansije. Imao sam 19 dostava danas, zaradio oko 5000din, 500din keš bakšiš i toliko na račun. Nije loše, baš sam se naradio moram priznati

Screenshot_20221218-015155_Wolt Partner.jpg

Screenshot_20221218-015216_Wolt Partner.jpg

 

Screenshot_20221218-015251_Wolt Partner.jpg

Screenshot_20221218-015337_Wolt Partner.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 10 sati, malitomic je napisao:

Tačno samo NBg može da se radi, jedino sto ja ne volim da se vozim fraj i da pravim 15 km od kuće da bih tu radio.

Ne znam odakle kreces, ja kad krenem prva porudzbina me uhvati kod big-a na karaburmi, uglavnom to ide negde prema centru, onda sledecu gledam da uzmem u centru pa na nbg, tako ne idem dzabe 15km iskoristim usput par porudzbina :). Naravno ako te pogode takve rute.

Dobar je bio dan, ali racunaj da je to tako vikendom, radnim danima moze da se desi da ne mozes prebacis 5 porudzbina (cisto da se ne razcaras)

A koliki ti trosak za gorivo?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 48 minuta, mrmiki je napisao:

Ne znam odakle kreces, ja kad krenem prva porudzbina me uhvati kod big-a na karaburmi, uglavnom to ide negde prema centru, onda sledecu gledam da uzmem u centru pa na nbg, tako ne idem dzabe 15km iskoristim usput par porudzbina :). Naravno ako te pogode takve rute.

Dobar je bio dan, ali racunaj da je to tako vikendom, radnim danima moze da se desi da ne mozes prebacis 5 porudzbina (cisto da se ne razcaras)

A koliki ti trosak za gorivo?

Živim u Jajincima i prva porudzbina je negde sa Vozdovca, ali se sve nekako vrti tu po lokalu. Juce uopšte nisam presao na NBg niti otišao dalje od Vracara. Sve je ok, kad me prebaci tamo radicu tamo, ne opterećuje se uopšte, čak stavise, baš sam opušten, prija mi vožnja, opušta me. Autic je super, super udoban poredeći sa nekim drugim malim kolima.

Prešao sam juce 100km, tačnu potrosnju ne znam ali bice 7-8l, to mu dodje 1200-1300din

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Prodje cela radna nedelja pa mogu i reč dve da kazem o dosadasnjem poslu. Za 8-10sati koliko radim dnevno može da se uzme 4-5k din(bruto zarada). To mu dodje oko dve dostave na 1 sat=500din.. moze to i malo više ali i manje kad nema posla, ovo je neki prosek (sasvim lagan tempo autom).

Pokušao sam da odem i na N Bg I tamo stvarno ima više posla.Moguće je povezati nekoliko pošiljki istovremeno i to je prava stvar. Tu je problem povratak kući popodne po ovim nenormalnim guzvama, tako da cu izbegavati taj deo grada do posle NG. Držim se i dalje Vozdovca, a uveče idem po celom gradu. Sve u svemu nije lose..

Srećem kolege pa pomalo i popričamo, svi su redom zadovoljni, neki vole i da se pohvale zaradom i osvojenim bonusima. Neki i ne kriju da ih dvojica rade na jedan nalog, pa tako hvataju bonuse, a ne satiru se od posla.

Ima svega, ko planira ovako nesto neka se ne ustrucava, upoznaće grad i videće sve i svasta. Ja nisam imao neprijatnih dogadjaja za evo već 150 odradjenih dostava

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Super, najbitnije da si zadovoljan :)

Eto neka ugruba matematika za one koje interesuje, 10 porudzbina neka bude u proseku 2000din (nekad manje, nekad vise) puta 15 (koliko je kolega odradio za nedelju dana) to mu dodje 30000din nedeljno, puta 4 nedelje :) i to lagano bez jurnjave. Pa sad zakljucite dal se isplati ili ne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Super, najbitnije da si zadovoljan
Eto neka ugruba matematika za one koje interesuje, 10 porudzbina neka bude u proseku 2000din (nekad manje, nekad vise) puta 15 (koliko je kolega odradio za nedelju dana) to mu dodje 30000din nedeljno, puta 4 nedelje  i to lagano bez jurnjave. Pa sad zakljucite dal se isplati ili ne
Brate mili kako si došao do ove cifre, šta puta 15 i koliko je to radnih sati nedeljno?

Čovek kaže da uzme bruto 500 din na sat ili ti 5000 din za 10 sati rada.
Tu nisu uračunati troškovi goriva i amortizacije i članarina od 11000 din mesečno, plus kazne i danguba kada je vozilo na servisu.
Nemaš socijalno, penziono niti išta što neko na normalnom radnom mestu ima.

Normalna radna nedelja je 40 sati nedeljno, a ovde ako radiš 7 dana po 10 sati to je 70 sati nedeljno.
Da ne pričam o kiši, ledu i snegu i otežanim uslovima rada.
Taj posao je teška robija i temelji se na izrabljivanju radne snage i robovskom radnom vremenu.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 1 sat, milomir22 je napisao:

Ne znam za vas u Beogradu, kod nas u Kragujevcu je 90 000 dobra plata, a kamoli 120 000.

Kolega @mrmiki je malo brzopleto izasao sa ciframa i uopšte nije tako sjajno

Treba uzeti 1 sat rada kao osnovu za računanje, a on je negde oko 500 din(Bruto)

Posao je takav da možeš da radiš i 3 i 16sati i niko ti nista ne zamera

Kao primer reci cu da iole ozbiljniji  radnik radi 10sati, sto će reći da će danas zaraditi 5000din(bruto).Preći će oko 100km kolima i to će ga kostati oko 1300din+oko450dinWoltu, izaći će na 3250din čiste zarade

Reci ćemo I da će tako raditi 6 dana u nedelji što mu donosi zaradu od 78000din mesecno

Ako se ovo planira na  neke duze staze morala bi u kalkulaciju da se ubaci i amortizacija auta od bar 5-6k din mesecno, tako da nije sve tako ruzicasto

Ps. Na ovaj broj prevezenih porudzbina vozač će dobiti i 4 nedeljna bonusa od po 2500din šta malo popravlja stvar ali i dalje uopšte nije sjajno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Nisam citao pazljivo.

 

Da li neko moze da napise, jesu li uracunati zdravstveno i radni staz? Ili je sve ovo kao na gradilistu?

 

Ako nisu, dzaba soma evra, ako jesu, dobra je ovo zarada.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja