Jump to content

Moto Zajednica

Dostava hrane-Glovo/Wolt Iskustva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Drugari, vazno je i kod kog poslodavca izaberete da radite. Npr. neki ne uslovljavaju koliko ces da radis i kojim danima, a posebno ne kojim ces prevoznim sredstvom.

Ja sam saradjivala sa Rutom NN, placala 6.500 dinara po preseku i saznala od kolega da je to mnogo vise nego sto oni placaju kod drugih poslodavaca.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Jeste taksi bolji od dostave.

Imaš jedno magično dugme, kad ga pritisneš, to je nešto kao šifra u GTA, sva pravila u tom trenutku ne važe, gužve iza tebe se ne stvaraju i uopšte nije problem što si stao na tramvajske šine u raskrsnici.

 

Dostava je ekvivalent studentskom poslu, da se skrpiš i imaš neke svoje pare.

Niko nije postao bogat tako što je svoje vreme menjao za novac.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 14 sati, Skyrunner je napisao:

Jeste taksi bolji od dostave.

Imaš jedno magično dugme, kad ga pritisneš, to je nešto kao šifra u GTA, sva pravila u tom trenutku ne važe, gužve iza tebe se ne stvaraju i uopšte nije problem što si stao na tramvajske šine u raskrsnici.

 

Dostava je ekvivalent studentskom poslu, da se skrpiš i imaš neke svoje pare.

Niko nije postao bogat tako što je svoje vreme menjao za novac.

Taksi je, ozbiljno dobar posao. Neuporediv sa dostavom, Car@go i ostalim sličnim stvarima. 

Mnogi taksisti su tokom godina navukli neka dugovanja za poreze, nisu dirani i pustilo se to da se nagomila. Tome sad polako dolazi kraj.

Ja sam svoju slamku spasa pokušao da nadjem kod jedno tvog "kolege". Ne znamo se lično ali sam zaključio da si pravnik/advokat. Maestro je nama(gomili) zamazao oči, dugovanja po obećanjima kao gumicom brise. Zastara, veštaci, Upravni sud, čuda muda..

Shvatim ja da od toga nema ništa, ali kasno. Registracija danas istekla i ja dok ne počnem sa Woltom, mogu samo Gta da vozim, što ti rece:takoje:

Sva dugovanja sam naravno platio, ali potrebno je vreme da povratim PIB i aktivan status u APR-u. 

I tako, tebe klepi Tadža na ulici, mene sahrani

Advokat u kancelariji. Olosa je vazda bilo i bice. Nista licno:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
A zasto to još nema u Trsteniku?
Kako nema. Ima,pekara kod Đoleta dostavu radi. korita_ivanova na insta cepa svaki dan storije iz pekaru

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Motocikl: Dl 650/22
pre 17 minuta, slobasuper9 je napisao:

Kako nema. Ima,pekara kod Đoleta dostavu radi. korita_ivanova na insta cepa svaki dan storije iz pekaru

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Ma to je jedinstven slučaj( bravo za momke) , nešto organizovano još uvek nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 1 minut, DuleTs je napisao:

Ma to je jedinstven slučaj( bravo za momke) , nešto organizovano još uvek nema.

Eto poslovne ideje 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Odavno bi to bilo atraktivno, ali ovde svi jedu kuvano, još uvek se najviše voli bivši dan republike (29.nov)…( samo razmišljam naglas)
Možeš da radiš dostavu krmača za svinjokolj, biciklom.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 5 sati, Skyrunner je napisao:

Jeste taksi bolji od dostave.

Imaš jedno magično dugme, kad ga pritisneš, to je nešto kao šifra u GTA, sva pravila u tom trenutku ne važe, gužve iza tebe se ne stvaraju i uopšte nije problem što si stao na tramvajske šine u raskrsnici.

 

Dostava je ekvivalent studentskom poslu, da se skrpiš i imaš neke svoje pare.

Niko nije postao bogat tako što je svoje vreme menjao za novac.

Ako je ekvivalent studentskom poslu onda studenti sjajno žive!

 

Pre dve godine izbacim u oglas svoj skuter na prodaju. 3 od 5 onih koji su me pozvali su bili momci koji rade Glovo/Wolt. Jedan me je pitao da mu dam skuter na otplatu...20.000 dinara mesečno. Ukapirao je da je bolje da kupi sebi vozilo nego da rentira skuter za 15k mesečno.

 

Njegova računica je bila 160.000 mesečno zarade, plati stan (pošto je došao u Bg da radi dostavu ciljano), hrana, komunalije, gorivo, servis...ostaje mu oko 60k za život i mogao bi da odvoji 20k za otplatu skutera.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
12 hours ago, mick said:

Ako je ekvivalent studentskom poslu onda studenti sjajno žive!

 

Pre dve godine izbacim u oglas svoj skuter na prodaju. 3 od 5 onih koji su me pozvali su bili momci koji rade Glovo/Wolt. Jedan me je pitao da mu dam skuter na otplatu...20.000 dinara mesečno. Ukapirao je da je bolje da kupi sebi vozilo nego da rentira skuter za 15k mesečno.

 

Njegova računica je bila 160.000 mesečno zarade, plati stan (pošto je došao u Bg da radi dostavu ciljano), hrana, komunalije, gorivo, servis...ostaje mu oko 60k za život i mogao bi da odvoji 20k za otplatu skutera.

 

 

Bolje da je dosao u suboticu kod mene u dostavu, vise bi mu ostalo a vozio bi se kolima i bez stresa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

To je studentski posao pa čak i tinejdžerski jer je takav koncept, a ne po pitanju zarade.

 

Fleksibilno radno vreme, mogućnost prebacivanja norme i periodi kad uopšte ne radš.

I naravno nešto što ne planiraš da radiš i ako si iole sposoban nećeš raditi dugoročno.

Nego-trebaju ti pare- odvoziš nekoliko dana i sve tako.

 

Posao gde je mogućnost napredovanja 0, gde si deo nečije agende sa isto tako 0 sigurnosti i gde imaš ozbiljnu šansu da se povrediš i narušiš zdravlje i da živiš skroz ispod radara je definicija promašenog života.

  • Sviđa mi se 3
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

E jbg sad ispade da je za dostavljače najbolje odmah da se ubiju i prekrate agoniju. 

 

Promašen život, po čemu, po poslu, ako ti se život svede na posao i po tome meriš da li je promašen ili ne, onda 70% Srba promašilo život. Nije nego...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@Skyrunnerkod nas u Subotici, posebno kod mene u firmi je dostava nesto od cega se jako lepo zivi. Da ti kazem da dvojica kolega rade 20god taj posao u firmi kod nas, a ima ih i po 10 koji rade. Svi su se skucili, podigli decu i sve zahvaljujuci gladnim ustima drugih sugradjana. Evo ja ga radim 4god i 4 meseca, preko veze sam usao tamo jer se samo tako moglo. Plata je ista kao i nekad samo je sad fazon sto je cena svega ostalog veca. Radi se u smenama, plata bez da se pomucis je uvek bila a i sad je 100.000 a kad zapnes i treba ti para pa uzmes koju medjusmenu vise od kolega kojima se ne radi zaradi se i 140.000din. Jedino sto si ogranicen i nema napredovanja. To i mene najvise ubija, kad vidim sta sve radim i za cega sam sve odgovoran kad vodim ekipu na trku, i onda dodjem vamo i radim dostavu, i meni to smeta, zato cu sad probati da zivim od biciklizma a ne od dostave. 
 

al uvek mi slatko bilo kad mi se neko k*rci kad mu nosim hranu u firmu ili nesto, direktor ovaj onaj, menager i slicne stvari, a tucem duplu njegovu platu, sto je tuzno al tako je

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Bio danas kod ovih u posrednickoj firmi da ostavim depozit. Ostavlja se 12500din i podiže po prekidu sa poslom. Kako sam razumeo to se ostavlja kao osiguranje jer se radi sa Woltovim kešom, pa da ne otperlijas negde sa tim. Inače svakodnevno se keš pazar uplaćuje na nekim posebnim uplatnim mestima.

Presek je svakih 15 dana i tad uzimaš zaradu. Njihov deo je 5500din

Sutra nas primaju i imamo obuku negde na Vilinim vodama. 

Insistiraju da se uzme nova oprema, mislim da je I to oko 12000(polovan komplet je 5-6k). Tu se ne daje keš nego kreće sa minusom na računu, pa je kroz rad isplatis

Kažu mi da dosta ljudi radi sa kolima, cak i iznajmljenim od njih. Nisu obeleženi pa i nisu uocljivi.

Vozim Twinga ovih dana i mogu reci da je odličan mali autić. Nemam predstave koliko troši, nadam se da nece preko 7l

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4389 postova
1 minute ago, malitomic said:

Bio danas kod ovih u posrednickoj firmi da ostavim depozit. Ostavlja se 12500din i podiže po prekidu sa poslom. Kako sam razumeo to se ostavlja kao osiguranje jer se radi sa Woltovim kešom, pa da ne otperlijas negde sa tim. Inače svakodnevno se keš pazar uplaćuje na nekim posebnim uplatim mestima.

Presek je svakih 15 dana i tad uzimaš zaradu. Njihov deo je 5500din

Sutra nas primaju i imamo obuku negde na Vilinim vodama. 

Insistiraju da se uzme nova oprema, mislim da je I to oko 12000(polovan komplet je 5-6k). Tu se ne daje keš nego kreće sa minusom na računu, pa je kroz rad isplatis

Kažu mi da dosta ljudi radi sa kolima, cak i iznajmljenim od njih. Nisu obeleženi pa i nisu uocljivi.

Vozim Twinga ovih dana i mogu reci da je odličan mali autić. Nemam predstave koliko troši, nadam se da nece preko 7l

 

Srecno kolega. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4389 postova
1 minute ago, malitomic said:

Hvala. Nadam se da nece dugo trajati:takoje:

Decko od koga sam kupio VFR-a se privremeno bavio tim poslom, inace je avio mehanicar i radio je u inostranstvu, zbog korone se bio vratio u BG pa privremeno radio na skuteru. VFR mu je bio visak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, milomir22 said:

E jbg sad ispade da je za dostavljače najbolje odmah da se ubiju i prekrate agoniju. 

 

Promašen život, po čemu, po poslu, ako ti se život svede na posao i po tome meriš da li je promašen ili ne, onda 70% Srba promašilo život. Nije nego...

Pa druže, ako ti je glava u torbi 10 sati dnevno, 6 dana nedeljno, nemaš nikakvu sigurnost u poslu, svi iznosi su bruto, nema zdravstvenog osiguranja a ni penzije, nema odmora, dobiješ šipak ako se razboliš i tako živiš, onda je to sigurno pun pogodak jel da?

 

Samo se zapitajte da li bi bili ok sa tim da vam deca rade posao koji o vi radite/podržavate.

Ja bih recimo bio sasvim zadovoljan da mi sin radi posao kojim se ja bavim, pa i sa poslom koji radi njegova majka.

 

Ovo je privremena tezga, tzv.mekdonalds posao

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, vasa.93 said:

Ali zato i radiš minimum duplo, a verovatno i više nego duplo više. :)

1 dan slobodan kao i svuda :)  Bez nocnog rada :) 

 

placeni godisnji odmori, bolovanja, ide staz..

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja