Jump to content

Moto Zajednica

Dostava hrane-Glovo/Wolt Iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Okeeee. A šta mislite o kondukterima u gradskom prevozu:klovn:. Taksisti su male mace.

Ps. Aj stvarno da betalimo pricu koja je daleko od Wolta i dostava..

Eto sutra mi je dve nedelje kako radim pa  ce biti neki finansijski presek. Lova na ruke twk od 10.1.>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Pink, dvokrako, 4 sata prepodne 4 popodne, bez vikenda, oko 150 hiljada mesečno. Noć, vikend, 12 sati dnevno, 250 hiljada i više. Nebo je granica.

Promenio član Jupiter
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 6 minuta, Jupiter je napisao:

Pink, dvokrako, 4 sata prepodne 4 popodne, bez vikenda, oko 150 hiljada mesečno. Noć, vikend, 12 sati dnevno, 250 hiljada i više. Nebo je granica.

I to pre poskupljenja:jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Ista priča...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Nadam se da ne voziš E klasu?

Kakva je sad procedura da se uleti na taksi? Skoro se žena vozila, pa lik nije ništa znao,kaže skoro počeo da radi. Znam da je neko vreme bilo skoro nemoguće dobiti dozvole kojekakve i biti taksista, ja se pre par godina baš isprimao da krenem to,al ništa. Nešto se promenilo?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 8 sati, vidakn je napisao:

Pa mene zanima, da se skinete malo sa taksista, da pređemo na ove u belim mantilima i kravatama, na majstore sa fanglama i mistrijama, servisere lap topova, majstore svih branši, političare, seljake. Kad bolje razmislim u ovoj zemlji nema poštene profesije, prevaranti svuda.

Inače čoveku je lepo taksista rekao 1000 din. pre započete vožnje i ovaj je pristao da se vozi po toj ceni.
Ko je tu koga zavrnuo?
Mogao je da kaže skupo mi je odoh na tramvaj... Zar ne?


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Dobro, covek je naveo primer iz licnog iskustva, kako stvari funkcionisu u taksiju, to je bila poenta.

 

Operacija moze da kosta Boga Oca, a moze da bude i za DŽ (znam, nista nije dž), opet neka druga tema...

 

A sad treba da sjashemo sa taxia - pa nismo mi tu polemiku ovde zapoceli ;)

 

Pricamo, razmatramo, poredimo...

 

Naravno da je uporedivo. Ako mogu da znam koliko kosta da mi neko na Vozdovac dostavi pljeskavicu, mogu da znam koliko ce da kosta da mene neko 'dostavi' sa autobuske na Vozdovac...

 

Naravno, nije jeftino, ne treba ni da bude, kao sto ti kazes, ima tramvaj za simbolicnu nadiknadu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3048 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 9 sati, vidakn je napisao:

Inače čoveku je lepo taksista rekao 1000 din. pre započete vožnje i ovaj je pristao da se vozi po toj ceni.
Ko je tu koga zavrnuo?

Pa to ne može tako, jer je nelegalno i nemoralno, da ne trošim sad mnogo reči na objašnjavanje očiglednog. Taksi prevoz je od ogromnog značaja za funkcionisanje grada, i to mora da bude uređeno, a odnosi regulisani zakonima i pravilima.

U grebenoj Bugarskoj, kad sletiš na aerodrom Varna na pr, policajac reguliše taksi vožnju. Kontroliše da se poštuje redosled, upisuje svaku reg tablicu i lokaciju na koju se vozi. Izgleda tupavo za civilizovan svet, ali oni su našli takav način da jajarama i secikesama stanu na put. Bolje i tako, nego da urušavaju ugled i gostoprimstvo turističkog mesta...

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Nadam se da ne voziš E klasu?

Kakva je sad procedura da se uleti na taksi? Skoro se žena vozila, pa lik nije ništa znao,kaže skoro počeo da radi. Znam da je neko vreme bilo skoro nemoguće dobiti dozvole kojekakve i biti taksista, ja se pre par godina baš isprimao da krenem to,al ništa. Nešto se promenilo?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Ista priča i sada

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pa to ne može tako, jer je nelegalno i nemoralno, da ne trošim sad mnogo reči na objašnjavanje očiglednog. Taksi prevoz je od ogromnog značaja za funkcionisanje grada, i to mora da bude uređeno, a odnosi regulisani zakonima i pravilima.
U grebenoj Bugarskoj, kad sletiš na aerodrom Varna na pr, policajac reguliše taksi vožnju. Kontroliše da se poštuje redosled, upisuje svaku reg tablicu i lokaciju na koju se vozi. Izgleda tupavo za civilizovan svet, ali oni su našli takav način da jajarama i secikesama stanu na put. Bolje i tako, nego da urušavaju ugled i gostoprimstvo turističkog mesta...
Pa da, u pravu si, jer sve je u ovoj zemlji uređeno i funkcioniše kako treba, samo taksi da se uredi i bićemo švica!

Elem, već tri meseca ne mogu da zakažem ultra zvuk srca, nema termina...
Kažu mi otvoreno, uradi u privatnoj ordinaciji lakše ti je daš 8000 din i rešeno.

Moj ćale ima 76 godina, penzioner, katarakta na oba oka, ne vidi čovek, stavili ga na listu za operaciju u državnoj ustanovi za oko dve godine možda dođe na red, dotle ili će da umre ili da bude slep.
Otišli kod privatnika, operacija košta 100000 din po oku, 200000 za oba oka plus pregled interniste i laboratorija 10000 din. ukupno 210000 din.

To je legalizovana pljačka, jer za koji đavo plaćamo doprinose za zdravstvo ako ne mogu da koristim usluge.

E sad poenta je da uvek ima alternative, ko nema za taksi ide pešaka, ko nema za ultra zvuk srca plati kod privatnika ili crkne kao ker od srčke ili ostane slep jer nema da plati operaciju katarakte.

Ok taksi je 1000 din. taksista lopov i bitanga, pitao sam koliko košta operacija kod uvaženih i prepoštenih bitangi u belim mantilima sa diplomama fakulteta!



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Увек ме је занимало зашто неко ко има средњу школу завирује у џеп онога ко је 7-8-10 година гулио дупе по слушаоницама, амфитеатрима, чекаоницама, читаоницама, волонтирао по болницама, нагледао се и напипао лешева, органа и гована? 

 

Свако може да заврши школицу за то и да има милионе. 

 

Док таксиста не може да постане свако. Не дозвољава еснаф. Нема познавања града. 

Promenio član Zuba87
  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 11 sati, Jupiter je napisao:

Pink, dvokrako, 4 sata prepodne 4 popodne, bez vikenda, oko 150 hiljada mesečno. Noć, vikend, 12 sati dnevno, 250 hiljada i više. Nebo je granica.

Znači tu vataš one sa bubamara grudima ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 12 sati, vidakn je napisao:

A koliko si platio operaciju?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Platio sam 14 000 din,nije poenta mog pisanja da pljujem po bilo kome,samo sam se nadovezao na već pomenuto.Žurba je bila,jer je oko bilo povređeno,i trebalo je reagovati odmah.Samo smeta takav pristup,odelji pa šta te briga.Nisam nigde pomenuo da izjednačavam sve,i stavljam u isti koš.Ako sam nekom naneo duševnu bol,ja se iskreno izvinjavam,ali to je neka stvar sa kojom se čovek prvo sretne kada dođe u velegrad.Šta da očekuje dalje.Poprilično ostaje bjutav utisak.

Promenio član gebee&co
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
16 minutes ago, travelman said:

Znači tu vataš one sa bubamara grudima ....

Jok, to mi drugar. Radili smo pre 20-ak godina u istoj firmi, pa se i danas družimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 1 sat, vidakn je napisao:

Pa da, u pravu si, jer sve je u ovoj zemlji uređeno i funkcioniše kako treba, samo taksi da se uredi i bićemo švica!

Elem, već tri meseca ne mogu da zakažem ultra zvuk srca, nema termina...
Kažu mi otvoreno, uradi u privatnoj ordinaciji lakše ti je daš 8000 din i rešeno.

Moj ćale ima 76 godina, penzioner, katarakta na oba oka, ne vidi čovek, stavili ga na listu za operaciju u državnoj ustanovi za oko dve godine možda dođe na red, dotle ili će da umre ili da bude slep.
Otišli kod privatnika, operacija košta 100000 din po oku, 200000 za oba oka plus pregled interniste i laboratorija 10000 din. ukupno 210000 din.

To je legalizovana pljačka, jer za koji đavo plaćamo doprinose za zdravstvo ako ne mogu da koristim usluge.

E sad poenta je da uvek ima alternative, ko nema za taksi ide pešaka, ko nema za ultra zvuk srca plati kod privatnika ili crkne kao ker od srčke ili ostane slep jer nema da plati operaciju katarakte.

Ok taksi je 1000 din. taksista lopov i bitanga, pitao sam koliko košta operacija kod uvaženih i prepoštenih bitangi u belim mantilima sa diplomama fakulteta!



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Sve što si naveo,100% je tačno,i slažem se sa tobom.Imao sam kontrole na dve nedelje,zamisli to.Zbog gužve koja je poznata po Beogradu,nisam namenski hteo autom.Videvši da je blizu i pešaka,išao sam pešaka.Ali za prvi put valja biti bar korektan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3048 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, vidakn je napisao:

Moj ćale ima 76 godina, penzioner, katarakta na oba oka, ne vidi čovek, stavili ga na listu za operaciju u državnoj ustanovi za oko dve godine možda dođe na red, dotle ili će da umre ili da bude slep

Sve razumem, ali to nije opravdanje. Šta bi tek onda trebalo da rade roditelji dece sa retkim bolestima i milionima potrebnim za lečenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Sve razumem, ali to nije opravdanje. Šta bi tek onda trebalo da rade roditelji dece sa retkim bolestima i milionima potrebnim za lečenje?
Tek je to kriminal na visokom nivou, lečenje i operacije koštaju 2-3 miliona evra.
Pa gde će im duša...
No važnije je da je neko nekog uradio za 700 din. to je mnoooogo bitnije.
Svuda oko nas su secikese i vaćaroši, celo društvo je duboko zaglibilo, jedina razlika je da si klošarčina ako mazneš 700 din a gospodin postaneš kad ukradeš milione.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Nije mi ideja bila da provociram taksiste, mislio sam posto se otvoreno govori o zaradama na dostavi, da uporedim sa taksijem. 

 

Deluje mi da se motorom moze uraditi osetno vise dostava za isto vreme nego autom, zbog brzeg kretanja kroz guzvu i parkiranja. A i trose manje goriva, jedino sto umaraju vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Nije mi ideja bila da provociram taksiste, mislio sam posto se otvoreno govori o zaradama na dostavi, da uporedim sa taksijem. 
 
Deluje mi da se motorom moze uraditi osetno vise dostava za isto vreme nego autom, zbog brzeg kretanja kroz guzvu i parkiranja. A i trose manje goriva, jedino sto umaraju vise...
Kada bi morao da radim dostavu, izbor prevoznog sredstva bi bio skuter, efikasnije i ekonomičnije od auta, nemaš problem parkiranja, manji troškovi održavanja u odnosu na auto.
Problem su kiša, sneg, hladnoća i ostali nepovoljni vremenski uslovi.
Malo je to plaćeno koliko se čovek napati.

A neuporedive su stvari taksi i dostava, mnogo se više zaradi na taksiju a manje se maltretiraš.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Platio sam 14 000 din,nije poenta mog pisanja da pljujem po bilo kome,samo sam se nadovezao na već pomenuto.Žurba je bila,jer je oko bilo povređeno,i trebalo je reagovati odmah.Samo smeta takav pristup,odelji pa šta te briga.Nisam nigde pomenuo da izjednačavam sve,i stavljam u isti koš.Ako sam nekom naneo duševnu bol,ja se iskreno izvinjavam,ali to je neka stvar sa kojom se čovek prvo sretne kada dođe u velegrad.Šta da očekuje dalje.Poprilično ostaje bjutav utisak.
Isto je kad i mi iz velegrada dođemo u malo mesto, naguze te gde god mogu, od konobara do taksiste, ne brini nisu samo u velegradu lopovi i vaćaroši, toga ima svuda.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 3 sati, Djeronimo je napisao:

Nije mi ideja bila da provociram taksiste, mislio sam posto se otvoreno govori o zaradama na dostavi, da uporedim sa taksijem. 

 

Deluje mi da se motorom moze uraditi osetno vise dostava za isto vreme nego autom, zbog brzeg kretanja kroz guzvu i parkiranja. A i trose manje goriva, jedino sto umaraju vise...

Skuter je po meni zakon. Dovoljna je i neka 125-ica sa velikim tockovima tipa Liberty. Nije mi jedino jasno kakav buckuris oni na kraju isporuče jer se često voze pića, supe, kolači.. Kako oni piče preko šina i ivicnjaka to sve skače po pola metra uvis.:jee1:

Danas sam nosio iz McDonalds-a užinu nekom klincu u školu na veliki odmor. Strašno. 

Naradio sam se bas, imao 14 dostava za 4 sata. Znaci dokazano moze i vise da se isporuci od onih dve na sat što sam pominjao. Bilo dosta posla, nije bilo guzve, dosta bilo vezanih dostava, i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, vidakn je napisao:

Isto je kad i mi iz velegrada dođemo u malo mesto, naguze te gde god mogu, od konobara do taksiste, ne brini nisu samo u velegradu lopovi i vaćaroši, toga ima svuda.

 

U velegradu bar ne dobijes batine ako bacis pogled na neku lokalnu devojku :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja