Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp 2023

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Bio sam zabrinut da ga nece pretstaviti na EICMA. Od najava smo imali samo sumnjive spyshot-ove i kroki crtez koncepta ali me je jako obradovalo da ipak jesu.

Meni se svidja kako izgleda. Nije ni bilo realno ocekivati da lici previse na Africa Twin jer i ovako ce uzeti dobar deo potencionalnih afrikasa. 

Takodje mi je bas drago da nisu osakatili Hornetov agregat da bi ga dovoljno udaljili od afrike jer je realno veliki jaz izmedju Afrikinih 102ks i NC-ovih 57ks. Ocekivao sam da ce ga spustiti na nekih 75-80ks max ali lepo je sto je zadrzao svih 90ks. Definicija je motora za sve potrebe. Nije prevelik za grad, dovoljno jak za touring i dovoljno offroad sposoban da zadovolji potrebe 98% vozaca. Mislim da ce biti pravi pogodak i da ga u Srbiji verovatno necemo videti pre 2024 :/. Ako cena ne bude preko 11-12k bice narucen cim Delta bude krenula da prima narudzbine.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

90 ks sa tom tezinom i novim agregatom uopste nije naivno , vrlo moguce da ce biti cak i zivlji od Afrike  . Po  prvim utiscima, mojim a i tudjim, izgleda da je bio vredan cekanja . 

Videcemo kako ce se pokazati na u voznji i na testovim  ali verujem da je Honda napravila odlican motor  i  da s razlogom nisu zurili da ga izbace  sto pre  .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4098 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Vele neslužbeni izvori dabi trebala koštati oko 9k€


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 6 sati, el classico je napisao:

Vele neslužbeni izvori dabi trebala koštati oko 9k€


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Čisto sumnjam, ali ako stvarno bude tako, razbice prodajom, ja ga prvi kupujem, ispada jači i savremeniji, a jeftiniji od T700 o kojoj isto razmišljam.

Promenio član aca-pn
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Na gornjem Motociclismo filmiću, dečko reče oko 11 somura.

Pominjano je, možda u nekoj drugoj temi, priča o ovom modelu se malo raširila...vezano za prednju viljušku. Iako je Showa, biće najjednostavnija moguća, bez ikakve regulacije hidraulike...samo sabijanje opruge. Ima dosta elektronike, naročito vezane za motor. Kontrola gasa  je na potenciometar (bez sajle.."by wire").

Uz već klasično menjanje odziva na gas, uz pomoć modova...moguće je regulisati i jačinu motornog kočenja (motoGP iskustvo u civilnoj praksi). Isključivanje ABSa, kvačilo je proklizavajuće, a postoji i planirana mogućnost ozbiljne naknadne personalizacije osnovnog modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 23 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

DCT je letos bio 8.800e... ako se dobro sećam.

Trenutne cene u AT su 9190 za manuelni i 10190 za dct

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Oko cene, kao sto rekoh na predhodnoj strani, Dule pomenu izmedju 10 i 11k da ocekuju. Cene koje sad navode variraju u zavisnosti od opreme. Honda ce ponuditi 5 razlicitih paketa opreme (Urban, Cimfort, Advanture...), ali kod nas se nadam da ponude klot i verziju sa koferom (slicno kao za adv 350), jeftinije/skuplje.

 

U svakom slucaju, prijavljujem se za jednu klot u sivoj iridium boji... :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 27 minuta, pronto je napisao:

 

Pominjano je, možda u nekoj drugoj temi, priča o ovom modelu se malo raširila...vezano za prednju viljušku. Iako je Showa, biće najjednostavnija moguća, bez ikakve regulacije hidraulike...samo sabijanje opruge.

Dakle, budget vešanje sa relativno malenim hodom.  Bolje da nema nikakve elektronike a ima poštene

vilice !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Sve je vec poznato. Napred:

 

"Showa 43mm SFF-CATM (Separate Function Fork-Cartridge) USD forks offer 7.9 inches ( 200mm) travel with spring preload adjustment..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 375 postova
  • Lokacija: Nov' Sat / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Ovaj auspuh odmah menjam  :MZ:

A šuspleh se ne dobija na motoru, izgleda da mora da se dokupi. Koji pederluk od Honde, nisam očekivao.

Promenio član plumber.ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Honda igra na kartu više elektronike, a bedno ogibljenje i što manje opreme, kako vidim to će da bude slučaj i sa TA, slično kao i crf300l kog imam, odličan i funkcionalan instrument panel sa mnoštvom informacija, najbednije ogibljenje koje su mogli da stave i dolazi bez zaštite motora. Sve to može da se dotera u red, ali i košta, pa treba izvagati šta je kome bitnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZRX 1100, Honda Africa Twin Adventure Sport

Mogli su malo mastovitije da dizajniraju ovaj prednji dio i far.
Ako ni po cemu drugom T7 ga sije po dizajnu za 4 glave..
A ako zaista cijena bude 13k onda ga ne treba uospte stavljati uz T7 vec uz World Raid, sto je kompletno druga prica.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7132 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
3 hours ago, aca-pn said:

Honda igra na kartu više elektronike, a bedno ogibljenje i što manje opreme, kako vidim to će da bude slučaj i sa TA, slično kao i crf300l kog imam, odličan i funkcionalan instrument panel sa mnoštvom informacija, najbednije ogibljenje koje su mogli da stave i dolazi bez zaštite motora. Sve to može da se dotera u red, ali i košta, pa treba izvagati šta je kome bitnije.

Ljudima je bitnije da konektuju ANDROID nego da imaju vešanje. Da staviš kazaljke umesto tableta to niko ne bi kupio.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jednom mi je u razgovoru Darko Satelis rekao sledece, parafraziracu....

-Neso, vecina vozaca su piloti...

 

Dobro sam to zapamtio, pilot je onaj ko samo vozi, drugi mu sve "presetuju" i on obicno veze nema sta je od komponenti na vozilu.

Oni napredniji umeju eventualno da ti kazu osnovne generalije i pokazu skinove na tabletu.

Ne kucam ovo kao nesto lose, takvo je vreme doslo... Razumem i ove "nove" i njihovo nerazumevanje mene :D 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 375 postova
  • Lokacija: Nov' Sat / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750
  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Bas zanimljivo deluje. Ako je 208kg wet tezine, to je dosta korektno. Samo 9kg vise od cb500x. Nego apsolutno najveca mana, zasto nisu tubeless gume, svejedno alu i sa zbicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja