Jump to content

Moto Zajednica

Autoput Crna Gora

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6818 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Konačno kinezi rešiše jednu deonicu.

 

Mi smo igrom slučaja krenuli dole baš 13.7 ali to je bio datum otvaranja samo za glavonje u državnim vozilima. Običan svet vraćao neki mučenik po suncu jer eto, oni uredno ostavili putokaz pa se ljudi vodili istim. 

 

Iz kanjona autoput izgleda zaista lepo i deluje kao da nije dosadan za vožnju. Mada je meni i kanjon super ako izuzmemo druge pajsere koji pretiču napamet. Negde sam pročitao da je ova deonica autoputa pod konstantnim usponom, što je opterećenje za vozilo pa su se već tri auta zapalila. Verovatno neki razlokani dizeli. Za motocikle koji uglavnom imaju pregršt snage verujem da nije problem.

 

U povratku ćemo autoputem pa ću onda detaljnije da javim vredi li voziti tu motor.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja sam "ilegalno" provozao jednu deonicu na prolece ove godine. Uspon je konstantan i nije bas blag ,stvarno je neobicno. Meni deluje da ce kola ispod 1600 ili 1800ccm  morati 3 brzinom da voze. Ja sam isao Pajerom od 3500ccm.  Krsevima stvarno nije mesto na tom putu.

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 51 minuta, punisa 16 je napisao:

Ja sam "ilegalno" provozao jednu deonicu na prolece ove godine. Uspon je konstantan i nije bas blag ,stvarno je neobicno. Meni deluje da ce kola ispod 1600 ili 1800ccm  morati 3 brzinom da voze. Ja sam isao Pajerom od 3500ccm.  Krsevima stvarno nije mesto na tom putu.

Cuti Puki ne buni narod:popovanje:...neki idu svi auto-putem...onda nama na motoru ostaje prazan kanjon:jee3:...nema ovih sa golfom2 da seku krivine i ovih u BMW-u da preticu u nepreglednoj krivini...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ja sam kanda malo zamrzeo taj projekat iz vise razloga. Ovo je nasa kuca izmedju Mateševa i Veruše, odnosno sada već "poznati" Uvač. Reka Tara (gornji tok) je odmah iza kuce, drvored je vec korito..

Bila je priča da će put ići iza ovog brda gde je sada, da se ne dira reka i da ne ide iznad kuća, tu ima dosta vikendica, ali nije bilo tako.. U nekom trenutku je kupljen plac pored naseg sa sumom kroz koju je posle prosao put, politicka prica, klasika..

Ajd, bice par tunela i par vijadukta, medjutim zakacise neku zilu, vodu sta li vec, pa su morali da sruse brdo i naprave ovaj veliki vijadukt umesto par malih. Drugo, kinezi su urnisali okolinu, kampove su posadili uz reku, izmenili korito, kanalizacija je isla u reku, ne znam da li kompletna, ali gomna i djubre plutaju.. Nije bilo jedne bobice da se ubere sa drveta na 10km od kampova, obrstili su do kraja.. Posle su dosli turci, albanci, indijci jer su jeftiniji, pa mozete misliti onda sta se desilo.. Slepere koji su dezintegrisali asfalt da ne spominjem, da li ce uraditi nov put, ne znam, skeptican sam..

Ali dobro, svakako infrastruktura treba da napreduje, samo mi je zao ovog mesta gde sam odrastao i koje vise nikad nece biti isto..

IMG_2164.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Zbunjen 1
  • Tužan 11
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 7 sati, Eol je napisao:

Cuti Puki ne buni narod:popovanje:...neki idu svi auto-putem...onda nama na motoru ostaje prazan kanjon:jee3:...nema ovih sa golfom2 da seku krivine i ovih u BMW-u da preticu u nepreglednoj krivini...

Kanjon je prelep za voznju ,ja ga vozim motorom u Maju kada nema guzve. Asfalt je odlican krivine su dobre narucito pre Podgorice jedno 15 ak km,mada je sve super sem tunela. Ma autoput ce se naravno brzo primiti u narodu ali stvarno je uspon konstantan. Zamislite uzbrdicu od 40km. 

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 34 minuta, punisa 16 je napisao:

Kanjon je prelep za voznju ,ja ga vozim motorom u Maju kada nema guzve. Asfalt je odlican krivine su dobre narucito pre Podgorice jedno 15 ak km,mada je sve super sem tunela. Ma autoput ce se naravno brzo primiti u narodu ali stvarno je uspon konstantan. Zamislite uzbrdicu od 40km. 

Sto se tice kanjona-sve se slazem....A i lepo je sto si napisao za auto-put info iz prve ruke....takodje bilo bi dobro da jos neko od kolega, ko je prosao ovih dana, da napise koju rec.....tamo se zapalilo vise vozila za 5 dana ,nego na nasem za godinu:neznam:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Juce je sestra prosla kolima. Kaze da duva... mnogo. Valjda kotlina, pa promaja vuče. Par motora ju je obislo u tunelu, ali su na izlasku iz tunela odmah spustili na 50-60 km/h zbog jakog vetra koji ih je sibao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 3 sati, pronto je napisao:

Znači autoputem na more...starim putem sa mora.

Tako je brat moje koleginice uradio za vikend . Vozi autobus. Kaže da je baš strmo. U povratku odlučio da ide kanjonom, milina, nigde nikog. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

SAT na svom portalu u ovom trenutku ima direktno uključenje sa tog autoputa, kontam da će izveštaj biti informativan.
Za očekivati je da uskoro bude i na YT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 55 minuta, Skittles je napisao:

Dal radi ENP Tag naš?

Ja mislim da,da. Pricam na pamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Juce je sestra prosla kolima. Kaze da duva... mnogo. Valjda kotlina, pa promaja vuče. Par motora ju je obislo u tunelu, ali su na izlasku iz tunela odmah spustili na 50-60 km/h zbog jakog vetra koji ih je sibao.
Prošao bez ikakvih problema u subotu, nemam pojma, najnormalniji put, da kažem baš do jaja, urađeno svetski, kao Miloš veliki samo jedna traka manje.
Zamerka je makadamski prilazni put koji će uskoro biti asfaltiran i samo dve rampe za naplatu putarine pa bude malo zadržavanja.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Sto se tice kanjona-sve se slazem....A i lepo je sto si napisao za auto-put info iz prve ruke....takodje bilo bi dobro da jos neko od kolega, ko je prosao ovih dana, da napise koju rec.....tamo se zapalilo vise vozila za 5 dana ,nego na nasem za godinu:neznam:...
Ti što su se na autoputu zapalili u kanjonu Morače bi eksplodirali. Nema apsolutno nikakvog razloga da se na autoputu vozilo zapali zbog autoputa, neki je kvar bio na vozilima nevezano za autoput. Još jednom da kažem, put je odličan, nemam zamerki, kamo sreće da su svi putevi takvi.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Svaka cast liku sa klipa. Ja ga ne znam licno, vrv ga neko poznaje. Ali decko ima toliko antipatican glas, nema dikciju u opste! Ne zna kad da stane, kad da pocne, kad da proguta pljuvacku. Jednobojan-jednotonski, kako god glas, pa jos prica brzo bez zapete... Mukica. Pocnem da gledam njegove klipove, i odustanem... Ne radi to od juce, trebao je da se nauci. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Delimo misljenje. Jednostavno posle 2-3 minuta vise ne mogu.

A interesuje me, ali da ga slusam pola sata nema sanse.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja ne razumem nešto - ako je konstantan uspon 40km, onda je oko 2.5% što i nije neki uspon, a ako ima strmijih deonica onda mora biti i ravnijih.

Samim tim, ne razumem šta je drama oko uspona?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa..previše dugo traje, a priliv svežeg vazduha izgleda ograničen. Ima kažu puno zaštite od bočnih vetrova, tunela..zajebancija.

Biće otprilike, kad se prodaje auto...ako može uz CrnuGoru...dobar je.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja