Jump to content

Moto Zajednica

Autoput Crna Gora

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1575 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Prošao sam juče kolima autoputem u smeru "uzbrdo", nisam se zapalio ni prokuvao :)

Prvi utisak - verovatno najlepši put kojim sam ja imao prilike da vozim. Predeli i vidici su fenomenalni. Mislim da na uzbrdicama nijednom nisam prešao ograničenje - zverao sam okolo i uživao. Tek na nizbrdicama, kad auto po inerciji ubrza sam dostizao ograničenja.

 

Drugi utisak - nije mi jasno od čega su se zapalili ti automobili, ni od čega je njih 40 prokuvalo.

Jeste da je sunce već bilo nisko.kad sam krenuo, ali je temperatura bila 34 stepena, i tek podaleko od Podgorice ja spala na 30. Usponi naravno postoje, ali, niti je sve vreme uspon, niti su usponi strmi - 6% max.

Ama baš nikakav problem nisam imao, a vozim "zapaljivog" Renoa - starog Grand Scenica, dizelaša.

 

Neko gore spomenu uspon Risan - Vilusi - i tu juče prodjoh, i potpisujem da je tu veći napor za auto.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 59 minuta, zaludan je napisao:

 

Drugi utisak - nije mi jasno od čega su se zapalili ti automobili, ni od čega je njih 40 prokuvalo.

 

Neko gore spomenu uspon Risan - Vilusi - i tu juče prodjoh, i potpisujem da je tu veći napor za auto.

Ja sam ubedjen da do zapaljenja i prokuvavanja dolazi uglavnom krivicom vozaca zbog preforsiranja vozila.

 

Ovo za uspon kod risna i ja potvrdjujem, pre mesec dana temperatura 38/40 a sunce ubi, gore pri vrhu sam napravio pauzu par minuta jer vidim da je temperatura konstantno na max dozvoljenoj granici uprkos tome sto ventilator non stop vrti.

 

 

Ovaj je izgoreo na ravnom a pucao je od snage ... jbg, nije sramota stati i odmoriti mašinu ...

....

IMG-738841ca16f23dce017b7bc11c5eb22e-V.thumb.jpg.95e9a642d92dd8cc5d3f9852af614fc8.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 12 minuta, travelman je napisao:

Ja sam ubedjen da do zapaljenja i prokuvavanja dolazi uglavnom krivicom vozaca zbog preforsiranja vozila.

Delimo misljenje 1/1.

Ogroman broj vozaca ne ume da prepozna da se vozilo "muci" pa ga preforsira.

Vrati brate iz 5. u 4. i lagano. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da... Ne mogu mnogima da objasnim da vozilo manje trosi kad je rastereceno.

A on kaze, pa idem 100km/h na 2000 o/min a u 4. za 100 km/h idem na 2600 o/min.

Pa da brate rodjeni, ali koliko si potopio gasa jbt!? 

Sreca pa ECU na novijim kolima to pegla, pa ne bude bas drasticna razlika. Sem u samoflambiranju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Upravo. Takodje delim misljenje. Moj trenutni auto je 1.6 tdi sa 5 brzina. Nema cuvenu 6-tu. Vrlo cesto vozim i u cetvrtoj. Kada vozim gde je ogranicenje 50kmh, a dugacka ruta, vozim trecom sve vreme. Ljudi sto pre zure da ubace u sto veci stepen prenosa, misleci da ce auto manje da trosi... Jok!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Burazer se upravo vraća iz CG, eno ga na autoputu, Golf 7 rentacar, automatik, neki benzinac. Došla temp do 117 i upalio upozorenje i prebacio u Safe mode. Uključio grejanje i temperatura počela da pada srećom..

 

.

IMG-20220805-WA0000.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Kum se hvali caletu kako mu izdrzao golf 5 uz autoput u cg, lagano 80 u 5oj i nemas brige. Slusao on prvo njega i krstio se, posle ja slusam matorog i krstim se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 1 sat, QmBGD je napisao:

Burazer se upravo vraća iz CG, eno ga na autoputu, Golf 7 rentacar, automatik, neki benzinac. Došla temp do 117 i upalio upozorenje i prebacio u Safe mode. Uključio grejanje i temperatura počela da pada srećom..

 

.

IMG-20220805-WA0000.jpg

Ako mogu dobro da razaznam, ovo je temperatura ulja?

Ulje u teskim uslovima uvek ode iznad temperature rashladne tecnosti i njegova promena temperature je inertnija. U zavisnosti od sistema hladjenja ulja (ako ga ima) nekad brze spusti temp i bude bliza temp. rashladne tecnosti a nekad se bas "razilaze".

A po tabli bih rekao da je benzin/metan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ulje normalno da bude toplije od rasladne tecnosti. Kada je vruce i kad se pegla.

Elem brat je sa x trailom starijim isao pun sa mora, negde je i krsio dozvoljenu brzinu. Nista od pregrevanja.

Meni Touareg nikad , ni u sporohodnoj na najvecoj zezi u planini gde milim uzbrdo nije pomerio kazaljku sa pola.

Tako je i zimi.

Mislim da vozilima kojima se to desava, ili nesto nije u redu sa tim sistemom / motorom, ili fabricki nije uradjeno kako treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 49 minuta, slave74 je napisao:

Mislim da vozilima kojima se to desava, ili nesto nije u redu sa tim sistemom / motorom, ili fabricki nije uradjeno kako treba.

Pre neki dan ču isto ovo, beše neko veće drustvo i galama pa nisam cuo detalje al ču kad spominju da je za ove nove pvc svaki napor pri spoljnjoj temperaturi od 38/40 stepeni kritican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Apsolutno tačno. Zbog globalnog zagrevanja uskoro staje skoro sav saobraćaj. Zato kreće inicijativa, na svetskom nivou, da se obnovi proizvodnja Yuga.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 14 sati, Bigor je napisao:

emoji23.png18b4aefba93d1e573315253c22644fdd.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

 

Pre 8 sati, kole24 je napisao:

Apsolutno tačno. Zbog globalnog zagrevanja uskoro staje skoro sav saobraćaj. Zato kreće inicijativa, na svetskom nivou, da se obnovi proizvodnja Yuga.

Naravno, vidis da polako brisu jedan po jedan brend i sele ga u istoriju ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Odvozah i ja autoput , bgmi su ga predstavili bili uspon sa 60m na 1000+ mnv . Opterecenje veliko , pale se kola … smijesna prica , uspon je konstantan i nidje nije prevelik . Predpostavljam da i ova kola sto su se zapalila su lose odrzavana kola i kola dje vj pisa nafta i ulje po motoru svudje pa se uzdila . Druga stvar sto narod umrtvi auto 5tom brzinom na male obrtaje pa pregriju auto

Ako se vec dize temperatura vratit u manju na malo veci br obrtaja da bi vodena pumpa mogla procirkulisat malo tecnost u auto

Mislim da je sad pravi merak kanjonom sa motorom jer nema guzve , samo sam cuo da sad narod kroz kanjon gore vozi , sijeku krivine i sl. Bas iz tog razloga jer ocekuju da nema nikog na putu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
Pre 18 sati, abarth_maniac je napisao:

Ako mogu dobro da razaznam, ovo je temperatura ulja?

Ulje u teskim uslovima uvek ode iznad temperature rashladne tecnosti i njegova promena temperature je inertnija. U zavisnosti od sistema hladjenja ulja (ako ga ima) nekad brze spusti temp i bude bliza temp. rashladne tecnosti a nekad se bas "razilaze".

A po tabli bih rekao da je benzin/metan.

Jeste benzin/metan, vožen na benzin. Automatik a burazer nije znao kako da prebaci u nižu brzinu, auto sam terao u 7.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
pre 43 minuta, QmBGD je napisao:

Jeste benzin/metan, vožen na benzin. Automatik a burazer nije znao kako da prebaci u nižu brzinu, auto sam terao u 7.

Nije automatik, DSG menjac je u pitanju. Na slici koju si postavio, na displeju svetli lampica za tempomat. Znaci brat je izabrao neku brzinu kretanja i ukljucio tempomat. U gornjem desnom uglu se vidi da svetli "D6", znaci da je auto u tom trenutku bio u 6 brzini. A kada ja promenjeno i koje ulje je sipano u agregat je tek prica za sebe. :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

DSG je manuelni menjač?

Slika je nastala kada je upalio lampicu i krenuo da usporava...

Promenio član QmBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Po konstrukciji skroz drugačiji, po funkciji isti - automatski menjač, sam menja brzine...

Glupo je i da raspravljamo na tu temu. Lično ne znam ni da li je u konkretnom auti bio baš DSG ili neka druga skraćenica...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 3 sati, QmBGD je napisao:

DSG je manuelni menjač?

Slika je nastala kada je upalio lampicu i krenuo da usporava...

DSG je sinchro mesh menjac. (Identican kao u vecini vozila sa manuelnom promenom stepena prenosa)

Razlika je sto promenu stepena vrse aktuatori i to sto ima duplo kvacilo, gde je jedno aktivirano a drugo slobodno.

Jedno kvacilo prenosi moment parnih stepena prenosa, drugo neparnih.

 

Klasican automatski menjac ima planetarni prenos zupcanika i aktivacija stepena prenosa je posredstvom fluida-ulja)

I jedan i drugi mogu imati konvertor obrtnog momenta, s tim da DSG menjaci ne moraju da ga imaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Druže, znam vrlo dobro sve to - da li menja brzine SAM automatski ili se menjaju RUČNO? 

CVT nije automatski menjač?

Znam i šta je klasičan i ovo i ono, nema potrebe za proseravanjima... 

Sam menja brzine - automatik. Ručno vozač menja brzine - manuelni. Zovi ga kako hoćeš, "klasičan", ovakav, onakav, dokle god SAM menja brzine je automatski, bez obzira na tehnologiju.

Stvarno mislim da je nepotrebna ikakva diskusija na ovu temu...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da dodam:

1. Postoje konstant mesh menjaci, gde su zubi uvek upareni, ali nemaju sihronizaciju (nemaju izjednacavenje obrtnih brzina-sihron.)

2. Sinhro mesh, gde postoji kocenje kako bi se izjednacio broj obrtaja (Porschewagner patent)

3. Automarski menjac sa planetarnim prenosom.

4. CVT  kontinualni prenos sa varijabilnim prenosom obrtnog momenta.

 

Ostalo su varujacije na temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 3 minuta, QmBGD je napisao:

Druže, znam vrlo dobro sve to - da li menja brzine SAM automatski ili se menjaju RUČNO? 

CVT nije automatski menjač?

Znam i šta je klasičan i ovo i ono, nema potrebe za proseravanjima... 

Sam menja brzine - automatik. Ručno vozač menja brzine - manuelni. Zovi ga kako hoćeš, "klasičan", ovakav, onakav, dokle god SAM menja brzine je automatski, bez obzira na tehnologiju.

Stvarno mislim da je nepotrebna ikakva diskusija na ovu temu...

 

Napisah odgovor pre ovog tvog proseravanja.

Ako je tebi sve jedno, nije problem. ;)

Proseri se nekom drugom, mene preskoci, ok?

Iznosim samo tehnicke cinjenice, a to sto ti veze nemas a napadas nekog ko pokusava da predoci cinjenice onima koje to interesuje, tvoj problem.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja