Jump to content

Moto Zajednica

Autoput Crna Gora

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1574 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja u ponedeljak idem tim pravcem, iz Podgorice, i planirao sam autoputem, ali ste me sad toliko naplašili da ne znam da l' smem :)

 

Vozim generalno 100% ispravan auto, već predjoh 800+km od petka, i preko dosta brda, ali je punoletan, petoro nas je, pun gepek stvari (600+l), prognoza za Podgoricu za ponedeljak je 40, Kolašin 32...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Ako vozilo ima snage a ne stize da se ohladi, iskljuci se klima-ko ima, smanji stepen prenosa-brzina, upalite grejanje i otvore se prozori, i pici dalje :D

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 5 minuta, Surla85 je napisao:

Ako vozilo ima snage a ne stize da se ohladi, iskljuci se klima-ko ima, smanji stepen prenosa-brzina, upalite grejanje i otvore se prozori, i pici dalje :D

To sam ja radio svojeveremeno na Alfi 33 kad se vracam sa Ade ciganlije u koloni. Gori asfalt gori i alfa,dize temperaturu i onda pustim grejanje u kolima da svuce na 90c. U kolima su se skidale i one drugarice koje inace nisu htele.

  • Sviđa mi se 9
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 15 minuta, punisa 16 je napisao:

Ako je to taj auto sa profilne slike,ne pokusavaj. Izgorece u zelji da se popne.;)

Covek je napisao da ima 600+ litara prtljaga a taj auto sa profilne nema 600 litara celokupnog unutrasnjeg prostora :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Upravo sada, Vampa je napisao:

Covek je napisao da ima 600+ litara prtljaga a taj auto sa profilne nema 600 litara celokupnog unutrasnjeg prostora :)

Samo hocu da isprovociram onog Travelmana,on je strastveni branilac Jugoslovenske zaostavstine Yuga. Njega treba da ubedimo da odvoza ovu deonicu da nas vise ne smara sa neunistivim Yugom.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ne pada vise na provokacije,pomirio se sa lencugom :) koliko on to tera ja polako verujem da je neunistiv :)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1574 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ovaj sa slike, k'o što je već primećeno, nema 600l ukupnog unutrašnjeg prostora, ili je barem to subjektivni osećaj zbog ergonomije.

 

Ali, za razliku od mog sadašnjeg sokoćala (ako je nekom bitno - grand scenic) kod yuga paljenje grejanja može da pomogne kod pregrevanja.

 

Međutim, čak ni za Travelmanov primerak se ne bih kladio da bi ovo izdržao kvalitetno natovaren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Samo hocu da isprovociram onog Travelmana,on je strastveni branilac Jugoslovenske zaostavstine Yuga. Njega treba da ubedimo da odvoza ovu deonicu da nas vise ne smara sa neunistivim Yugom.
Treba da vozi Yuga gore dole u krug dok ne sagori potpuno i da iskoristi dok je besplatno.

Besplatno je tako što rampe rade, kartice se uzimaju i vraćaju ali se ne naplaćuje nego se samo stvara gužva bez potrebe (pretpostavljam da testiraju sistem).

Autoput je izuzetno prav. Ne postoji južno od BG auto put sa toliko pravim pravcem. Miloš je neka serpentina od autoputa. Inače mora imati uspon da bi se popeo. PG je oko 50mnm. Gore ima kolega kuću pa će nam reći tačno. Crkvine su mislim 1000mnm na prevoju.
Tim ispravljanjem se postiglo skraćenje puta od preko 10km što u Srbiji nije slučaj ni sa jednim auto putem u novijoj istoriji. PG - Kolašin je 70km. Sada ima 11km prilaznog "tucanika" + 42km autoput i ono u PG ne znam gde se računa da je počeo grad i gde bi se tačno sreli novi i stari ulaz.




Dal radi ENP Tag naš?


Zašto misliš da bi radio naš ENP?
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prođosmo autoput. 

 

Mogu reći da je zaista lepo urađen, bezbedan, utisak kao da se voziš na vrhu sveta. Jedinstven osećaj. 

 

Iz PG ima samo jedno uključenje na kružnom toku. Generalno loše obeleženo. Samo jedna tabla na tom kružnom toku neposredno pred autoput i to je to. Vodite se tablama PG tranzit i Kolašin. Autoput je ucrtan na poslednjoj verziji mapa za Garmin. 

 

Išli smo Cliom, 1.2 16V 75ks natovareni sa mora. Oseti se taj konstantni uspon, vozili smo po ograničenju sa šaltanjem 4 pa 5, pa 4... Ništa posebno, čak mi je lakše bilo nego kad idem iz SD za BG.

 

Baš sam pratio skalu za temp. nije se mrdnula od radne temperature. Ništa.

 

Doduše šta je tu problem potencijalni:

 

Mora da se poznaje vozilo, da se drži u obrtajima gde je max obrtni moment. Generalno je vrelac, ima dosta zaštite od vetra, tunela, sva vozila rade pod opterećem i izbijaju toplotu koju skupljaju druga vozila. 

 

Da ne pišem sada naširoko, treba kvalitetno ulje da ohladi motor, svež antifriz, saće hladnjaka da bude čisto... Treba da budu pametni ovi sa dizelima koji su na izdisaju, loš turbo, zapušeni DPFovi i sl. Znate sve, neću dalje da pišem.

 

Prilaz autoputa kod Mateševa nije završen. To je oblak prašine i jedan prelaz koji ja nisam video i tu smo lepo omlatili trapom. Onako, skrati vreme ali se isto tako solidan deo vremena izgubi na tom isključenju i posle do magistrale. Vidi se da su užurbano po svaku cenu pustili tu deonicu u rad. Na samom autoputu nema nikakvog sadržaja, ni pumpe ni hladovine. 

 

Sve u svemu, generalno je dobra stvar urađena i biće još bolje kada se ceo projekat završi. Još ako se spoji sa npr. Milošem moći ćemo na more za vikend. 

 

Za motocikle, ono je pišanija. Samo se pazite ograničenja. 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
Pre 5 sati, X8 Vračar je napisao:

Zašto misliš da bi radio naš ENP?

Jbg, kada ovi odozdo mogu besplatno da se školuju i leče kod nas zašto ne bi i naš TAG radio kod njih...

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: SREM
  • Motocikl: XJ 600, Bandit 1200

Bilo je reči na SATu da će moći naš tag za MK, pa su onda ljudi pomislili da bi Dritan možda i za ovaj auto put moga slično da uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3249 postova
  • Lokacija: Debrc
On 19.7.2022. at 9:24, zaludan je napisao:

Ja ne razumem nešto - ako je konstantan uspon 40km, onda je oko 2.5% što i nije neki uspon, a ako ima strmijih deonica onda mora biti i ravnijih.

Samim tim, ne razumem šta je drama oko uspona?

Meni se cini da je ako se ide iz zaliva, Kamenara ka Vilusima za nekih 30-ak km isto savladava 1000 m. nadmorske visine. Nikada nisam imao problema. Mozda je zato sto se vozi sporije...

Promenio član Fredi
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 4 sati, QmBGD je napisao:

Jbg, kada ovi odozdo mogu besplatno da se školuju i leče kod nas zašto ne bi i naš TAG radio kod njih...

Ne lece se besplatno u drzavnom sistemu ako na to misliš. Školarine placaju kao za strance. Makar je tako na klinickom centru,medicinskom i stomatoloskom fakultetu.

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 20 sati, punisa 16 je napisao:

Samo hocu da isprovociram onog Travelmana,on je strastveni branilac Jugoslovenske zaostavstine Yuga. Njega treba da ubedimo da odvoza ovu deonicu da nas vise ne smara sa neunistivim Yugom.

Moze, čim se vratim :vitez: ...

 

Ti amo ragazzi ...

 

...

IMG-06915f2da4e26361194ea378205c1dfa-V.jpg.a3e042e4125132d3b5744f4e1576b731.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 8
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Коме су огуљена колена?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja