Jump to content

Moto Zajednica

Bmw F 800 St

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Hvala @Z0LE. Znacice informacija o problematicnoj pumpi ako dodje do fantomskih simptoma. 

Ovaj motor je kupljen u CH na licitaciji, direktno od vlasnika, koji je u opisu pomenuo samo par sitnih ogrebotina, da je motor redovno održavan, da je kaiš promenjen na 40000km, da ima nove gume.. Reklo bi se, ne može biti 'mačka u dzaku'. Šta je tu je, videću tokom eksploatacije kako će se pokazati.. Ja iskreno volim enduro i ovaj je trebao da bude prvi korak ka nekom F650/800 Gs. Oni su sa jakim cenama i ovde a I tamo pogotovo. ST je u odnosu na Gs podcenjen dosta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 19 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: BMW F800ST
Pre 2 sati, malitomic je napisao:

Hvala @Z0LE. Znacice informacija o problematicnoj pumpi ako dodje do fantomskih simptoma. 

Ovaj motor je kupljen u CH na licitaciji, direktno od vlasnika, koji je u opisu pomenuo samo par sitnih ogrebotina, da je motor redovno održavan, da je kaiš promenjen na 40000km, da ima nove gume.. Reklo bi se, ne može biti 'mačka u dzaku'. Šta je tu je, videću tokom eksploatacije kako će se pokazati.. Ja iskreno volim enduro i ovaj je trebao da bude prvi korak ka nekom F650/800 Gs. Oni su sa jakim cenama i ovde a I tamo pogotovo. ST je u odnosu na Gs podcenjen dosta

ST je generalno dosta podcenjen motor u odnosu na sve.

Kakve rage stare po 30+ godina se prodaju po ceni ovog motora pa i jacoj.

Ovakav motor sa opremom koju ima tesko da se moze uzeti za ove novce...Al dobro,ko sta voli to i kupuje za svoju lovu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ako mogu i ja da dodam koju. Drugar je visegodisnji vlasnik BMW f800GS. kupio ga sa oko 50000km. Isto mu se culo lupanje u masini, ne tako  glasno kao kod tebe ali se culo. I sto je najzanimljivije kad upalis motor hladan skoro se ne cuje i onda polako pocinje sve vise da lupa i kad se zagreje  skroz onda opet utisa. isto menjao lanac bregaste i spaner, stelovao ventile i nista. On sumnjao da je kod desnog klipa dobio neki luft, tj na desnoj strani se jace culo. Picajzla kakav je nadje preko glanc novi agregat sa 0km neki Svabo imao u rezervi, kupi ga zameni agregat Sapuce, tj Rotax ne zna da spauce ali nije nista lupalo. Presao mozda oko  20 000km poceo i ovaj novi po malo da se cuje, opet ne kao na starom agregatu ali pocinje polako.

Tako da im je to boljka.

Mada ja sam probao barem par tih agregata sto na GS , sto na STu i drugar sad ima F800R kupio nov , sad ima 7-8000km svi imaju grublji zvuk po malo ali ni jedan nije tako jako i glasno lupao kao tvoj.

E sad po forumima stranim pisu sve i svatsa ali nismo nasli tacnu boljku i uzrok tome

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 6 sati, N.F.S. je napisao:

Poslusao video sa prve strane... Rekao bih da je sve ok!

 

Isterao sam drugaru novac iz dzepa kada je kupio f650gs twin (to je taj agregat), insistirao sam da ga otvorimo, prvo sam mislio da su ventili, pa fazni lanac, spaner, menjac... Radio sam sto i ti, izludjivao me je zvuk.

 

Nista nije pomoglo, tako se vozio i prodao ga 2018 mislim, nisam cuo da je nekakvih problema sa agregatom bilo (sem zvuka).

Stranci sipaju po malo dvotaktola u benzin, da podmazu klipove u brizgaljkama/injektorima (i tako ih utisaju :neznam:).

N.F.S. drug, tvoj komentar mi dodje kao sedativ za ovu moju glavu. Znam sa kojim zarom i znanjem radis oko motora i veoma cenim tvoje zalaganje na Forumu. Sad sam dosao sa posla pa ne stizem da odgovorim svima. Odmah sam usao u garazu i palio motor, snimao, nisam se ni presvukao:jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ništa ovde nije dobro. Lanac je svakako bio za zamenu, stavi stetoskop I slušaj odakle dolazi zvuk, da li Spaner uopšte radi? Ne kažem da je to ali se to rešava spolja. 

Moj GS samo šapuće iako je zvuk ali samo na auspuhu zbog klipova na 360 malo neobičan, Rotax mora da šapuće 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ovde je motor već lepo ugrejan, radi mu i ventilator. Sad celoj kakofoniji zvuka dodaje i korpa koju ranije nisam cuo. Primetio sam da onaj zvuk sa lera prilično nestaje dodavanjem malog gasa.

Motor sa leve strane kad se stisne kvačilo jako vepo zvuči. Ona lupnjava dolazi sa desne negde visoko kao iz vodene pumpe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

A da mu onda povecas ler gas :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 3 minuta, jasminko VIR je napisao:

Ovo nije zvuk lanca.

Jasminko, i ti si bese imao ovakav motor, sad je Gs sa istom masinom? Kako je tvoj ST radio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zvuci kao da nije naspanovan fazni lanac :neznam:

 

P.S. Tog zvuka nema na agregatima od 2010 godine (proizvodnje) a razlog je (verovatno)sto su od tada metalni impeler vodene pumpe zamenili plasticnim.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ništa ovde nije dobro. Lanac je svakako bio za zamenu, stavi stetoskop I slušaj odakle dolazi zvuk, da li Spaner uopšte radi? Ne kažem da je to ali se to rešava spolja. 
Moj GS samo šapuće iako je zvuk ali samo na auspuhu zbog klipova na 360 malo neobičan, Rotax mora da šapuće 
И неколико Ротакса које ја одржавам овако не раде.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Zvuci kao da nije naspanovan fazni lanac default_1neznam.gif
 
P.S. Tog zvuka nema na agregatima od 2010 godine (proizvodnje) a razlog je (verovatno)sto su od tada metalni impeler vodene pumpe zamenili plasticnim.
Звучи као да треба да се наџе проблем и реши
Ја не бих могао мирно да га возам и да се не замарам.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

I kod mene igra malo, nije potpuno miran. Isto je bilo i pre servisa. Sad je sve novo, dizne nošenje na ciscenje, ali nije bilo potrebe. Kaže čovek perfektno rade, bolje da se ne diraju da se nešto ne poremeti. Videću kad mi dodje komšija Milos da ga stavimo na dijagnostiku, da ispratimo parametre da li nešto odskače ili ne valja:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sastavio sam motor I čekam da se kompletiraju uvozni papiri pa sa ga registrujem:moto3:.

Napravio sam dve kraće voznje po kraju da se podsetim kako sve to ide. Ide dobro,  nemam primedbi. Zvuk je njesra, sve ostalo ok.

Imam neki video dok je još sve bilo poskidano. Vezano je za prednji disk koji cakće u biksnama. Znam da on treba da radi u njima, ali je ovo po meni mozda malo previše

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Tema je malo zamrla pa da je razmrdamo:)

Motor stoji spakovan čeka registraciju. Kompletirao sam dokumentaciju samo još da skupim lovu:takoje:. Mislim da je komplet oko 35k dinara. Vise nego za auto, strasno.

Sto se lupnjave tice.. čitao sam malo strane forume i tamo je ta tema obrađena još pre desetak godina. Oni za to kažu "PISTON SLAP", što će reći 'šamaranje klipa' po srpski. Koliko sam razumeo suknjica klipa dobija veliki zazor i mlati po cilindru proizvodeci zvuk klaparanja. Pojava je uočena na prvim modelima F800 2006.-2007 i jedan deo '08. godine. Rotax je kasnije ugradjivao redizajnirane klipove sa nekim valjda teflonskim premazom ili tako nesto. Bmw je nekolicini u garantnog roku zamenio sve vitalne delove u motoru(cilindre i klipove). Sam Bmw kaže da nista ne moze da se polomi već da vremenom dolazi do povećanja buke i u krajnjem stadijumu do potrošnje ulja...

Evo dva videa sa zvukom po meni naj slicniji mom motoru

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Ajd da pitam ovde: jel samo mene zuljaju kahones na ovom sedistu ili ima još? Em neudobno do 00 em vuče napred, užas….

Ako je neko menjao sedalo nek da preporuku ali samo sa iskustvom. Ima Stiv iz Nisa, ima neki dečko iz ZR valjda, ima baja u Surcinu i to znam, ali me zanima neko sa pozitivnim iskustvom…

I greje 00 ko nenormalan, to je bas zeznuto i na ladno kad voziš a kamoli sada….

Pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
pre 23 minuta, N e g r o je napisao:

Ajd da pitam ovde: jel samo mene zuljaju kahones na ovom sedistu ili ima još? Em neudobno do 00 em vuče napred, užas….

Ako je neko menjao sedalo nek da preporuku ali samo sa iskustvom. Ima Stiv iz Nisa, ima neki dečko iz ZR valjda, ima baja u Surcinu i to znam, ali me zanima neko sa pozitivnim iskustvom…

I greje 00 ko nenormalan, to je bas zeznuto i na ladno kad voziš a kamoli sada….

Pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na proslom motoru radio lik iz Nisa(zaboravio sam mu ime), na ST-u radio Lowland iz Zrenjanina. 

 

Trazio sam da sediste bude maksimalno mekano (kada sam prvi put seo mislio sam da su gume izduvane, male neravnine ne osecam itd), blago da podigne prednji deo samo malo da smanjim klizanje napred.  Meni je pravio sediste iz nule. Doneo sam novu osnovu na koju je iz nule slagao sundjere itd. 

 

Kad uporedim oba sedista, Lowland je imao bolji rad, materijal mi je isto kod njih bio bolji. Ali kod oba sam imao "problem" da se municija od heftalice izvuce iz sedista i ogrebe deo plastike na koji naleze sediste. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Krenem danas s posla kuci i na semaforu na Banjici staje pored mene auto i kaže tip :” imam isti takav, na forumu sam bjb, malitomic”…. Rekoh Negro i stanem posle 50m na proširenju da se i upoznamo…. Mali svet….


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Spremam se polako za registraciju:takoje:.

Malo sam utanjio sa benzinom pa rekoh da izadjem da sipam da ne bude iznenađenja kad krenem na tehnički. Bilo je nesto oko ponoći pa reših da se provozam malo više. Sreo sam i kolegu @N e g r o danas pa mi i to probudi želju za voznjom.

Odvozao opet meni dobro znaju rutu do Ralje. Ovaj put malo opuštenije, na momente sam bas uzivao iako je bio mrkli mrak. Upravo mrak mi je skrenuo pažnju na verovatno novi problem sa motorom. U vožnji na malo jačim obrtajima svetlo je umelo na trenutke baaas jako da sija, bar 50%jače od normalnog. Upravo tad je i tabla počela da blinka i da se gasi. Traje to po par sekundi i posle sve normalno. Sijalicu fara sam tek stavio novu, jer je za ovo malo što imam motor ona sa kojom je došao crkla. 

Šta može biti?? Regler umire ili neki kontakti ili..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 14 minuta, N e g r o je napisao:

Krenem danas s posla kuci i na semaforu na Banjici staje pored mene auto i kaže tip :” imam isti takav, na forumu sam bjb, malitomic”…. Rekoh Negro i stanem posle 50m na proširenju da se i upoznamo…. Mali svet….


Sent from my iPhone using Tapatalk

Eto i ja bas seo da napišem danasnje dogodovstine, kad i ti vidim pises:takoje:

Ko sto rece, 'mali je svet';)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja