Jump to content

Moto Zajednica

Bmw F 800 St

Recommended Posts

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Nenenenene... u što viši prenos,što manji obrtaji, štedi se gorivo. I benzinca i dizela. Samo na vr' gasa. :D:D :D:D:D Gasi se na nizbrdici ili kad se uhvati zalet. Po mogućstvu se i izvadi kjuč ne bi li se zaključao volan, ali sigurno neće da upali slučajno. :D:D :D Vozila me par puta komšinica tako, dobro sam pretek'o.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4389 postova
Nenenenene... u što viši prenos,što manji obrtaji, štedi se gorivo. I benzinca i dizela. Samo na vr' gasa.   Gasi se na nizbrdici ili kad se uhvati zalet. Po mogućstvu se i izvadi kjuč ne bi li se zaključao volan, ali sigurno neće da upali slučajno.   Vozila me par puta komšinica tako, dobro sam pretek'o.
Претпостављам на семафору нема у неутрал него строго квачило целих 5 минута

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
55 minutes ago, Krokodilo said:

Претпостављам на семафору нема у неутрал него строго квачило целих 5 минутаemoji41.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

To su oni rasipnici... Moja komšpinica je gasila auto još na prilasku semaforu. Jedini problem joj je bio slab akumulator :( pa se dešavalo, kako mi je ona sama pričala, da mora da zamoli ljude da je poguraju da upali. Ali, uštedela je oba grama PLINA! :D :D:D 

 

Mada, mene su u auto-školi (1982) učili da se drži uvek u brzini na semaforu. Na pomen druk lagera su mi rekli da je to glupost i šta ja znam sa nepunih osamnaest... Ni nos ne znam još da obrišem... I još su mi svašta rekli :D:D :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4389 postova

Мене су баш учили супротно, да сваки моменат кад могу да убацим у неутрал да то и урадим. Каже, батали друк лагер и аксијални лежајеви, може нога да ти склизне да лупиш оног испред табе.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Moj GS 650 twin, kad stoji duže npr preko noći,prvo paljenje se čuje taj zvuk lanca,to je sekund dok ne nabije pritisak ulja i zategne španer.

E sad da li skinuti da zatezač španera i očistiti ga,ima na youtube ili kupiti manuelni i staviti njega ili ništa ne dirati.

Manual Adjuster Cam Chain Tensioner.jpg

Promenio član Djomla199

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 8 sati, Djomla199 je napisao:

Moj GS 650 twin, kad stoji duže npr preko noći,prvo paljenje se čuje taj zvuk lanca,to je sekund dok ne nabije pritisak ulja i zategne španer.

E sad da li skinuti da zatezač španera i očistiti ga,ima na youtube ili kupiti manuelni i staviti njega ili ništa ne dirati.

Manual Adjuster Cam Chain Tensioner.jpg

Probaj prvo varijantu sa čišćenjem, ne košta ništa. Bmw često pravi poboljšane delove koji su dokazano loši u fabrickoj prvoj ugradnji. Takav je slučaj za hidro zatezac lanca za 1150/1200 Boxer motore. Imao jedan, zamenio i problem resen. Ne znam kako je za F800 jer je to Rotax masina, ali  ces na kraju krajeva problem rešiti ugradnjom manuelnog spanera sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R
Pre 8 sati, Djomla199 je napisao:

Moj GS 650 twin, kad stoji duže npr preko noći,prvo paljenje se čuje taj zvuk lanca,to je sekund dok ne nabije pritisak ulja i zategne španer.

E sad da li skinuti da zatezač španera i očistiti ga,ima na youtube ili kupiti manuelni i staviti njega ili ništa ne dirati.

Manual Adjuster Cam Chain Tensioner.jpg

Resices problem tog prvog zveckanja,ali moraces na svakih 7000 8000 da skidas deklo i da vidis zategnutost lanca,ja napravio takav i kupio na lraju nov lanac i spaner i cao nema zvecanja kad stoji,zameni samo lanac u masini i resices problem tog zveckanja lad tek upalis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Da ne ode tema u zaborav, evo jedan zanimljiv motor jako slican ST-u

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW F 800 GT, 2013. godište, Touring, vozilo prešlo 61500 km, Beograd. Cena 4.950 € - Motori...

Kod mene je u garazi:). Drugar koji radi u Nemačkoj malo malo pa poruci neki iz Ch, tako i ovaj. Zapeo je da ga uzmem sebi ali ne mogu, mnogo mi se Versys svidja.

Ovog Gt-a sam ja oprao I slikao i stvarno je kao na slikama i za preporuku. Ako se nekome svidja ovako nesto, slobodno neka svrati

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
On 12. 12. 2023. at 14:46, malitomic je napisao:

Da ne ode tema u zaborav, evo jedan zanimljiv motor jako slican ST-u

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW F 800 GT, 2013. godište, Touring, vozilo prešlo 61500 km, Beograd. Cena 4.950 € - Motori...

Kod mene je u garazi:). Drugar koji radi u Nemačkoj malo malo pa poruci neki iz Ch, tako i ovaj. Zapeo je da ga uzmem sebi ali ne mogu, mnogo mi se Versys svidja.

Ovog Gt-a sam ja oprao I slikao i stvarno je kao na slikama i za preporuku. Ako se nekome svidja ovako nesto, slobodno neka svrati

Kolega, kako bi ga uporedio sa ST-om? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 8 sati, steefanv je napisao:

Kolega, kako bi ga uporedio sa ST-om? 

Provozao ga jesam, ne puno, tek 7-8 km ali dovoljno da se podsetim pa i nadjem razlike u odnosu na St.

Osnovne razlike su ove neke vizuelne, znači malo drugačije oplate, meni jako lepe.

Moj St nije imao vislji vizir, nije imao nosac top case-a i nije imao nisko sediste., a to mi je bas smetalo jer je motor turer i mora da nosi prtljag i ima zaštitu od vetra. Ovaj pak sve to ima, a još je i kao model niži u duži od St-a., pa meni podosta niskog rasta bas odgovara.

Gt prede ko mackica i nema nekih zvukova koji bi mi odvlacili paznju, mislim da je I na auspuhu tiši. Lepo i glatko se vozi, ima duge brzine što ja ne volim, ali je za turing i putovanja savršen. Meni je moj Versys mnogo zabavniji za voznju.

Obzirom da upravo spremam jedan fun bike koji će biti za zezanciju i za kraće ture, logično bi bilo da uzmem Gt-a kao drugi i konceptom potpuno drugačiji motor. Versys mi je 3u1 varijanta i videću do proleca šta će biti.

Došao mi je i drugar koji ga je gore i kupio pa ga očekujem da svrati i da ga vidi. Osećam da će da me zajasi da ga ja uzmem🤪

Gt pored opreme koju je St imao, ima i kontrolu proklizavanja, Esa stelovanje zadnjeg ogibljenja, kontrolu pritiska u gumama. Par konja je jači.. Odlican motor kome takav treba

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Da se nadovezemScreenshot_20231226_184618_Photos.thumb.jpg.f9269dd3bbce7fc8e8dc310e5dcd60c0.jpg i upotpunim prethodni odgovor:).

Dakle, danas sam se lepo provozao sa Gt-om, nekih 200km mešovite voznje, Bg, Ralja, Kosmaj, Arandjelovac, Lazarevac i nazad Ibarskom..

GT je upravo kao što mu ime kaže Grand Turer, rekao bih malo opeglaniji os St-a. Potpuno drugačije sedim na njemu, sedište je niže, a volan viši, gotovo da sam uspravan. Moj St nije imao amortizer volana(skinut bio), dok ga ovaj Gt ima i kompletan doživljaj voznje pegla u velikoj meri. Ceo motor je jako udoban i to me je najviše iznenadilo. ESA podešavanje ogibljenja sam probao i oduševio se, neverovatno koliko je udoban na Comfort modu.

Sećam se da sam St-a u tim probnom voznjama poterao muski, ali se i kući vratio sa osmehom na licu, ovoga nisam bas prasio pa je donekle taj doživljaj izostao.

Sama masina ima potencijal, ali je previše prigusena predugackim brzinama i tek sam ga nekoliko puta ubacio i šestu za celu voznju. Moj Versys 650 koji je na papiru dosta slabiji, praktično je dosta prgaviji i zabavniji bas zbog kratkih brzina..

Za sad toliko, video sam se sa drugarom čiji je motor, ali on još nije došao njega da vidi.. sta ce covek gastarbajter ne zna gde je levo kad se vrati kuci😆

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Nekakvi gremlini su ušli u ovaj motor(gore pominjani crveni Gt), pa je rešio da ostane kod mene.

Motor sam znaci u dva navrata vozio, jednom kratko i drugi put bas lepo, oko 200km i oba puta je potpuno savrseno radio i vozio se. Onda je usledila mala pauza pa je I moj drugar,njegov vlasnik, svratio da ga obidje. Bilo je hladno i nije ga vozio ali smo ga palili.. Posle nekih minut, dva, od paljenja motor poče da brljavi, ler gas jedva ima i čim ga pipnes on se ugasi. Znaci trokira, kao da gubi varnicu na jednom cilindru.

Prodje od tad još koja nedelja i dodje vreme da se pozabavim njime jer sam sve  svoje motore koliko toliko doveo u red i izbacio iz garaze.

Provozao ga opet jesam, par km čisto da potvrdim šta se dešava, i da , jako je loše. Hoće da se ugasi, cima, moram da ga vozim jako oprezno da se ne prospem  negde.

Ideja je da mu za početak promenim svecice i usput odradim mali servis. Da pritom zavirim u svaki ćoškić oko motora da nije neko crevce spalo ili sta slično.

Ako bude trebalo šta više, ja vičem a vi pomagajte:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R

Vidi prvo creva sto idu od klapni gasa do motorica za ler da nije puklo ili spalo ako nije to zameni svecice preventivno,posle proveri pumpu u rezervuaru i filter goriva on je sa pumpom zajedno,izmeri i pritisak goriva treba posle regulatora da bude oko 2.5 3.0 bara,qko je to ok onda bobine ili dizne nema sta vise

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 19 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: BMW F800ST

Moj problem je bio sledeci,u leru radio extra bilo vruc bilo hladan,medjutim u brzini cimao,trzao i gasio se i to je bilo jako neprijatno i zajebano tako da za malo nisam pao par puta.

Zatim radi u leru extra i cim se ubaci u brzinu ugasi se,kao da je copava spustena.

Resenje zamenjena pumpa goriva zajedno sa filterom,u rezervoaru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ok, hvala drugari.

Mislio sam da ću nešto pametniji biti kad sve poskidam, da će nešto biti baš očigledno, ali jok. Sve je lepo i uredno, bajpas creva sa aktuatora ler gasa, na koja sam i sam sumnjao, su lepa i cela.

Jedino sto ukazuje da je po sredi problem su svecice koje su potpuno crne i cadjave. Da je jedna takva bilo bi lakše ovako peške traziti problem ali obe ukazuju da je neki senzor u maleru, TPS mozda??.

Sad ne trenutak da neko dodje i prikaci dojagnostiku i reši problem..

Videću da organizujem da  neko dodje

 

 

IMG-33d40947560e02daa676dd61ac482f5c-V.jpg

IMG-f65ff6249de4841a7b19c420192402fc-V.jpg

IMG-591338e3dac29dfba04c728dc8f771e5-V.jpg

IMG-de1a9945bed49fac340a401562d43771-V.jpg

IMG-228c328bad10ce63612cfc5bd78699fc-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 22 minuta, Djolee cbr je napisao:

Bas su garave svecice,jel zadnji put upaljen na kratko samo ili je vozen?1

Vozio sam ga oko 4 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R
Pre 2 sati, malitomic je napisao:

Vozio sam ga oko 4 km

Ne bi trebale takve da budu,naliva mnogo goriva,proveri pritisak goriva za ostalo mora dijagnostika senzor temperature vazduha,motora,map senzor,lambda sonda to utice na kolicini goriva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre sat vremena, Djolee cbr je napisao:

Jel sija chek engine?

  Ne sija.

Blinka lampica Abs-a ali se ugasi čim motor krene i tako treba.

Imam u komšiluku moto mehanicara sa org Bmw dijagnostikom ,ali narednih bar nedelju dana ne mogu da racunam na njega. Morace nako pismen ovo da pogleda, a ja cu ko pravi šegrt da sve spakujem nazad:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Na dijagnostiku i rešavaš dileme. Oliver,s bike garage. 063 265050. Iza Honde i KTMa prema Savi 300m. Delove uzima u Delti, gotovo u toku dana !

 

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Ako sam dobro razumio kolegu, kada upali motor blinka abs dok se ne pokrene. Tako treba i to je ok.

Jos jedna preporuka za Olivera, bas pedantan i strpljiv. Svajcarski kvalitet u Beogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 8 sati, srbac je napisao:

Na dijagnostiku i rešavaš dileme. Oliver,s bike garage. 063 265050. Iza Honde i KTMa prema Savi 300m. Delove uzima u Delti, gotovo u toku dana !

 

Hvala na predlogu, ako ne uspem da rešim ovde po komšiluku, teram ga kod njega.

Ovi moji znaju da  volim da cackam pa i hoće da istolerisu kad im dovezem motor koji je raskupusan. 

Bojim se šta bi neki majstor koji me ne poznaje pomislio kada bih mu rekao da sam uradio to i to,  ti nastavi dalje, a ja  cu da zavrsim sklapanje🤣.

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Pa prvi majstor ne bi nista zamerio sto si mu skinuo te platike bez kojih moze da se vozi , manje posla njemu , ti mu samo reci simptome u voznji ostalo je njegovo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Pametniji popusta, uvek bilo:takoje:

Osetio motor da će opasan majstor 🤩da prcka po njemu pa se samopopravio:sampion:

Salu na stranu ali stvarno je proradio.

Dogovorio sam danas da mi dodje jedan drugar, član je foruma, koji je vrlo vest sa auto-moto elektronikom, chiptuningom.., da odradi dijagnostiku.

Morao sam dakle da mu spremim motor da moze da radi te sam zamenio svecice, očistio aktuator ler gasa, naspricao sve raskacene dzekove sprejom, stavio nov filter vazduha, dopunio akumulator i vratio na motor.

Morao sam posle svega da ga upalim I čujem ima li kakve razlike i bio nagrađen besprekornim radom motora.

U tom krugu radnji koje sam odradio se našlo i nesto sta ga je popravilo.

Cenim da kvara nije ni bilo I da ga je vraćanje dopunjenog akumulatora I reseta koji motor potom odradi, vratilo u život.

Pustio sam ga da odradi dok ne upali ventilator pa mu onda tako vrućem ispustio ulje, da zamenim, zaslužio je.

Laknulo mi je bas, ne moram da se petljam po majstorima i sve što ide uz to

 

IMG-217062dc273113b67334e039b3dd80b4-V.jpg

IMG-42ca536a47c5dd4387c58f192dfe9055-V.jpg

IMG-8a6cf67db5174148d549f5d1bd337039-V (1).jpg

IMG-380fc86fb31c1f7b3fe8b4c1da9e55ac-V.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja