Jump to content

Moto Zajednica

Bmw F 800 St

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 1 sat, malitomic je napisao:

Spremam se polako za registraciju:takoje:.

Malo sam utanjio sa benzinom pa rekoh da izdajem da sipam da ne bude iznenađenja kad krenem na tehnički. Bilo je nesto oko ponoći pa reših da se provozam malo više. Sreo sam i kolegu @N e g r o danas pa mi i to probudi želju za voznjom.

Odvozao opet meni dobro znaju rutu do Ralje. Ovaj put malo opuštenije, na momente sam bas uzivao iako je bio mrkli mrak. Upravo mrak mi je skrenuo pažnju na verovatno novi problem sa motorom. U vožnji na malo jačim obrtajima svetlo je umelo na trenutke baaas jako da sija, bar 50%jače od normalnog. Upravo tad je i tabla počela da blinka i da se gasi. Traje to po par sekundi i posle sve normalno. Sijalicu fara sam tek stavio novu, jer je za ovo malo što imam motor ona sa kojom je došao crkla. 

Šta može biti?? Regler umire ili neki kontakti ili..

Regler 99,9%

Resavaj sto pre da ne pogori nesto.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 8 sati, abarth_maniac je napisao:

Regler 99,9%

Resavaj sto pre da ne pogori nesto.

Da regler je verovatno. Poslat je već kod Žike na dijagnostiku:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Stigao mi je komsija Milos pa su mi na raspolaganju i razni 'specijalni' alati koje mi hobisti i nema potrebe da imamo. 

Uradio sam merenje kompresije koje nisam stigao onomad. Uz to sam jos nesto cacnuo, a o tome kasnije.

 

 

 

Kao što se vidi cilindri su gotovo identicnih vrednost. To me raduje jer hoću da ovaj motor radi lepo. Ne mislim na lupnjavu, tu nema pomoci ali hoću da ima miran i stabilan ler itd.. 

Više u nastavku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

@Z0LE je nedavno pomenuo nemiran ler gas kod njega na motoru, pa sam shvatio da u stvari i moj ima problem. Ono sto se videlo na klipovima gde sam snimao zvuk motora nije nista poredeci sa onim kako motor radi kad se muski ugreje. Malo sam opet cackao po netu i forumima i dosao do toga da je ta pojava veoma ucestala kod ovih motora. Gomila ljudi se javljala sa istim simptomima. 

Los/grub ler gas kada se motor bas lepo ugreje. Tendencija da se ugasi prilikom spore voznje i pritiskanja kvacila . Pojava je ucestalija kada je rezervoar blizu ili na rezervi. Ovo poslednje je vezano za benzisku pumpu i odusku na rezervoaru koja se nekako zacepi i stvara vakum i neda gorivu da ide.

Ja sam se pozabavio prvim delom price jer mogu da ga uradim sam i ne kosta mnogo ili nista

Sa donje strane airboxa nalazi se aktuator ler gasa(step motor) i iz njega idu dva creva u usisno grlo, cineci bajpas, dok su leptiri na grlu zatvoreni. Vrlo cesto creva su glavni krivac loseg ler gasa. Kad se motor jako ugreje, prostor oko creva je takodje vreo,  i ona su sklona deformaciji tako sto se na krivini spljoste i ne propustaju vazduh. Upravo to je kod mene bio slucaj sa jednim.

Znaci, ociscen aktuator od naslaga stroke i creva ce biti promenjena novim. Njihova dimenzija 6x10mm x 20cm

 

IMG-72aaa310b18484d2485b7f53573e587e-V.jpg

IMG-ee5c5a96aa754002740fec58dcd9f517-V.jpg

IMG-ef81a27589bac34d484dfeef32770351-V.jpg

IMG-4379eb87642270047e9fae2c0aefa168-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Malo me zeza ovaj motor:maloljut:

Stavim danas voltmetar da bih mogao da pratim punjenje akumulatora, jer je poceo neki problem da se javlja. Svi smo posumnjall da je regler pa sam ga poslao @zika56 da ga ispita. Kod njega na aparatima super radi, nema da brlja ili prepunjava. Komsija Milos mi primeri namotaje kaže i tu je sve super. Ja sam kao prekontrolisao kontakte, i reko to je to, ajmo sad test vožnja. Prvih nekoliko minuta grejanja na leru i motor drži napon na zakucanih 14.6V. Prvih mozda 2km voznje I dalje sve ok, ne mrda. Ubrzo počinje žurka i napon se penje i do 17-18V, tad počinje da blinka instrument tabla. Stanem i na leru opet ok, pokušavam da ga isprovociram dodavanjem gasa ali ne uspevam i dalje je ok. Nisam se vozio više već ga vratio kući. 

Znaci problem postoji, potencijalno veliki i mora da se reši. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zika verovatno na probnom stolu ima magnet i namotaj pa podizanjem obrtaja simulira rad motora, racunam da je u testu regler bio u granicama punjenja (cim je tako rekao Zika).
Na tvom bih mestu dodao malo potrosaca (ako su Led sijalice stavi one sa vlaknom), probao punjenje sa drugim akumulatorom, ocitaj punjenje sa drugim voltmetrom.



Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Zika verovatno na probnom stolu ima magnet i namotaj pa podizanjem obrtaja simulira rad motora, racunam da je u testu regler bio u granicama punjenja (cim je tako rekao Zika).
Na tvom bih mestu dodao malo potrosaca (ako su Led sijalice stavi one sa vlaknom), probao punjenje sa drugim akumulatorom, ocitaj punjenje sa drugim voltmetrom.



Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 

Sve su sijalice normalne/halogene i far je upaljen uvek dok motor radi. Ovaj mali voltmetar/ usb punjac jako lepo radi i pokazuje samo 0,1V razlike u odnosu na multimer tako da mislim da je njegovo ocitavanje u redu. Jedino sto ja jos mogu da uradim je da stavim neki drugi akumulator, pa sa njim da probam

IMG-7c3fac7544b2a73ef51ee7df64207cd7-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 9 sati, malitomic je napisao:

Malo me zeza ovaj motor:maloljut:

Stavim danas voltmetar da bih mogao da pratim punjenje akumulatora, jer je poceo neki problem da se javlja. Svi smo posumnjall da je regler pa sam ga poslao @zika56 da ga ispita. Kod njega na aparatima super radi, nema da brlja ili prepunjava. Komsija Milos mi primeri namotaje kaže i tu je sve super. Ja sam kao prekontrolisao kontakte, i reko to je to, ajmo sad test vožnja. Prvih nekoliko minuta grejanja na leru i motor drži napon na zakucanih 14.6V. Prvih mozda 2km voznje I dalje sve ok, ne mrda. Ubrzo počinje žurka i napon se penje i do 17-18V, tad počinje da blinka instrument tabla. Stanem i na leru opet ok, pokušavam da ga isprovociram dodavanjem gasa ali ne uspevam i dalje je ok. Nisam se vozio više već ga vratio kući. 

Znaci problem postoji, potencijalno veliki i mora da se reši. 

Ja na "probnom stolu" imam kompletan alternator spregnut sa elektromotorom, gde mogu da reguliše broj obrtaja 0-12.000o/min.

Uz to imam i "reostat" kojim zadajemo opterećenje (i reglera i namotaja) od 0-20Ampera.

U kolu je i akumulator 12V-19Ah, tako da je na stolu praktično kompletan realni sistem za napajanje (sa potrošačima).

Ispitivanje reglera (kako onih koji mi dođu na test, tako i one koje napravim) vršim tako što par sati provedu na ovom "stolu" na različitom broju obrtaja, pod promenljivim opterećenjem i pri širokom dijapazonu temperatura (do 80 stepeni), a jedino što ne mogu da "simuliram" su mehaničke vibracije samog motora.

Tvoj regler je bez greške prošao test (držao napon 14,4-14,6V u svim uslovima), međutim ukoliko sada "prepunjava" može da znači da je u međuvremenu stradao, lli da je problem sa sa žicom koja dolazi sa brave (ukoliko je model sa šest žica).

Problem može da bude i povremeni gubitak "mase" na motoru.

Pošalji mi ponovo regler na test i znaćemo šta je u pitanju.

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, zika56 je napisao:

Ja na "probnom stolu" imam kompletan alternator spregnut sa elektromotorom, gde mogu da reguliše broj obrtaja 0-12.000o/min.

Uz to imam i "reostat" kojim zadajemo opterećenje (i reglera i namotaja) od 0-20Ampera.

U kolu je i akumulator 12V-19Ah, tako da je na stolu praktično kompletan realni sistem za napajanje (sa potrošačima).

Ispitivanje reglera (kako onih koji mi dođu na test, tako i one koje napravim) vršim tako što par sati provedu na ovom "stolu" na različitom broju obrtaja, pod promenljivim opterećenjem i pri širokom dijapazonu temperatura (do 80 stepeni), a jedino što ne mogu da "simuliram" su mehaničke vibracije samog motora.

Tvoj regler je bez greške prošao test (držao napon 14,4-14,6V u svim uslovima), međutim ukoliko sada "prepunjava" može da znači da je u međuvremenu stradao, lli da je problem sa sa žicom koja dolazi sa brave (ukoliko je model sa šest žica).

Problem može da bude i povremeni gubitak "mase" na motoru.

Pošalji mi ponovo regler na test i znaćemo šta je u pitanju.

Žile ako i dalje postoji sumnja da je regler mogu da ti ga posaljem,  nije mi problem. Jako slabo se razumem u struju tako da ne mogu aktivnije ucestvujem u popravci sem da mi se jasno kaze pogledaj to i to, prebroj zice na bravi... Ovaj regler video si ima dva dzeka, jedan sa tri zute zice koji ide sa namotaja i jos jedan sa malom buksnom sa 4 pina. Svi ti konektori su uredni i nema nagorelih ili losih spojeva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 32 minuta, malitomic je napisao:

Žile ako i dalje postoji sumnja da je regler mogu da ti ga posaljem,  nije mi problem. Jako slabo se razumem u struju tako da ne mogu aktivnije ucestvujem u popravci sem da mi se jasno kaze pogledaj to i to, prebroj zice na bravi... Ovaj regler video si ima dva dzeka, jedan sa tri zute zice koji ide sa namotaja i jos jedan sa malom buksnom sa 4 pina. Svi ti konektori su uredni i nema nagorelih ili losih spojeva

Pošalji da proverimo sada ponovo.

Prošli put je bio o.k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Uzeleo sam se voznje, sta da radim:jee1:..  Dosla je ona koja je kriva sto mi Bmw-ov rad para usi, ona koja je primer kako motor treba da radi, ona koja ce ostati sigurno..

Honda CBF 500:takoje:

IMG-bd1294f30d3df70c137a27dd44f9a123-V.jpg

IMG-14808521818bae6f0cbf34c3f2b9e172-V.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Evo lepih vesti:sampion:, regler je sredjen. Iako je na instrumentima kod Žileta pokazivao da je sve u redu, cak i posle više dnevnog testiranja, odlučili smo da se napravi novi. 

Tog novog evo već nekoliko dana testiram na motoru i stvarno nema više bagova. Još koju voznjicu da napravim i mogu sa sigurnošću da kažem da je sve u redu.

Sto se Bmw-a tice završio je u oglasima. Hondicu koju sam uzeo sa uživanjem vozim, a da registrujem i držim dva motora ne ide. Da su makar totalno različiti pa i ajde, ali ovako..

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R

Pozdrav naleteh na ovu temu pa reko da napisem i ja nesto,vozim bmw f800r 2009.

Kad sam kupio motor ubrzo sađ rasturio ceo agregat u delove jer sam pomislio ovo nesto nije dobro ovo hoce da prolupa jer ima cvakaranje i vibracije i tup zvuk pri ubrzanju reko lupa na letećem,rasturam ja deo po deo u kafteru nema opiljaka nista hmmm,cudno sve rasklopim sve mao kao novo,ukapiram da sam dzabe rasturio agregat u delove da stvar bude gora polomim bregastu pri sklapanju usisnu jedva nadjem za normalne novce drugu,spaner razvodnog lanca sam prepravio u mehanicki i za 13000 sam dva puta dotezao lanac, sad cu skinuti deklo da vidim koliko je istegnut pa ako je istegnut mnogo da menjam.Jel zna neko dal pase od nekog drugog motora lanac razvoda jer ke oem 100e kad sam zadnji put gledao?

Motor kao motor se odlicno vozi,malo trosi,koci odlicno,potrosnja smesna,jedino se mora pomoriti da to radi kao vrsalica haha posto sam prethodno samo hondu vozio bio je to za mene sok veliki nisam mogao da verujem da to tako radi.Sto se cvakaranja tice ja mislim da dolazi iz glave tj klackalica i onih poliu meseca sto sluze za stel zazora ventila da se ukopa klackalica i ina kuglica da je tako nazovem klima u klackalici i zvrklja,dok je motor hladan skoro de ne cuje cim de zagreje lepo veselje pocinje,ne znam sto su te klackalice ubacivali to japanci izbacili 80tih god,moglo je to i nez klackalica soljice kao na japancima i cao da prede...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

100 eura za razvodni lanac jos pogotovo za BMW mi je ok cena, ne verujem da ces naci za mnogo manje para, za Japance su bili 70-80eur ako dobro znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R

Pa reko ako moze da se nadje od nekog japanca em je jeftinije malo i ne ceka se da stigne,moram deklo ventila da skinem pa cu videti koliko se mase reperi kad je motor u fazi ako mnogo bezi menjacu ako ne neka ga jos neka gura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

@Djolee cbr zdravo drug. Evo u ovoj temi je dosta pisano o čudnim zvukovima i klaparanju iz masine. Ja sam na kraju našao i sebe ubedio da je to nešto što ameri zovu Piston Slap i vezano je za povećan zazor suknjice klipa i cilindra. Novi dizajn klipova, a po godištu to tvoj motor i jeste, je rešio problem buke I klaparanja. 

Ako ces lanac da rastavljas kao što sam i ja radio, onda ti je bitno da taj drugi što nabavis bude u alku iste dužine ili duži pa ces ga skratiti.

Dosta sam čitao o problemima sa tim motorom i nisam nailazio na pritužbe vezane za problem sa bregastama i podizacima i sve na šta ti sumnjas, već uglavnom na spaner lanca i sam lanac razvoda. Njega bi svakako bilo dobra da zamenis. Moj je zamenjen na 52kkm i bio je istegljen ali klaparanje je i dalje ostalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R

Zvuk dolazi u gornjoj zoni,onda klipovi zvece kad su gore tj kad je u gmt pa krece dole e tad zvecne,sve je skupo da bi se to resilo tako da sam se pomirio sa tim da radi ko vrsalica.Sto se lanca tice rastavicu lanac,glupo je rastavljati agregat na pola zbog lanca,mehanicar sam pa mi nije problem uraditi to.Kazu i da imaju problem sa namotajima mada koji motor to nema kao problem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R

Kupljen nov lanac razvoda 9000, Spaner lanca 9500 ili 10000 ne mogu da se setim,rastavio ga i ugradio,ocistio klapne gasa,motor ler gasa,izduvao malo filter goriva niie zaprljan,ocistio dizne u ultrazvucnoj i dtavio iridium svecice denso dobio sam malo bolji odziv na gas, sad dal zbog dizni ili lanca jer je stari bio istegnut bezala usisna za 4 mm sigurno sa novim lancem su reperi na 0 sto bi se reklo.Da znate cene lanca i spanera mozda nekom znaci u delti je naruceno ceka se 2 nedelje

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

@malitomic Zdravo, reših i ja da se javim po pitanju čudnih zvukova sa svojim uskustvom.

 

ST-a (2007. godište) sam uvezao iz Švajcarske sa 44.000km a sada na satu imam 62.000km. Od prvog momenta kako je kod mene ima, za moj ukus, "bučan" rad. Nisam primetio da je vremenom postao "glasniji". 

 

U društvu, pored mog ST-a, imamo još jednog sivog 2007. i jednog crvenog S-a 2007. i svaki od njih je malo "bučan". 

Pre nego što sam uvezao svoj motor, išao sam da pogledam jednog polovnog u Srbiji koji je bio 2006. godište (S model) koji se takođe "ružno" čuo.

 

image.thumb.jpeg.b232e2fbd1d24c7ff4a961a81b343d51.jpeg

 

Kolegu (desno) sam sreo u Atini prošle godine. Njegov motor je tada imao 115.000km na satu i čuo se potpuno isto kao i moj. Reče mi da motor radi super, ne troši ulje i da, sem reglera, godinama ništa nije menjao na njemu.

 

I ja sam proveo sate istražujući forume kad sam ga kupio, da bih na kraju zaključio da prosto dobar deo F800 mašina tako zvuči i da se ne vredi nervirati oko nečega što je normalno. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Da dodam još da crveni S iz društva ima kilometara koliko i moj motor, a problem je rešio ugradnjom Akrapovića i skidanjem DB killera.

S model koji sam gledao pre kupovine svog motora je imao oko 54.000km, a sivi ST iz društva je "tek razrađen" sa malo preko 20.000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Da se umesam i ja… nisam se navikao ni posle dve godine voznje na zvuk nikako… kupio mašinu sa 104.000 a sada ima 125.000 za nepune dve godine… i zvuk isti… sipam bmw ulje svakih 5000km, stavio sam prošle jeseni Dragon i iscupao db killer i ne cujem više motor, samo izduv… :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Piston slap su navodno rešili polovinom 2008. godine. Takođe, kažu da su crne mašine mnogo tiše od sivih - što izgleda da nije pravilo. 

 

 

 

Ovo je zvuk "piston slap-a", zvuči mnoooogo gore nego ST od @malitomic 

F800 prosto radi grubo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja