Jump to content

Moto Zajednica

Bmw F 800 St

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ok, u Ponedeljak mi stize taj lanac pa cu malo tokom vikenda da vezbam rastavljanje:)

Kupio sam danas onaj spijun za ventile pa ih jos jednom premerio.. Svi su ok, sem dva izduvna na prvom cilindru. Ipak oko toga necu da diram nista.. Sa novim spijunom ne valja, sa starim dobro, samo se nerviram dzabe. 

Polako mi stize materijal za servis, ulja filteri, svecice, antifriz itd.. Za vikend cu verovatno da uradim prednju viljusku jer nemam sta drugo. 

Primetio sam da nesto 'cakce' kad se viljuska sabija i odmah pomislio na lezaj volana, ali nije. Cakću diskovi u onim plivajucim caurama. Oni i treba da 'rade'u tim caurama ali mislim da je ovo previse, jasno se oseti udar kad dodju do kraja hoda. Videcu da li moze nasto po tom pitanju da se uradi. Vec nesto imam na umu ali o tom potom.IMG-626d4eb705a0232b532f5ac9cbd67798-V.thumb.jpg.33b774684482e594e82a08ac503057ed.jpg

Ovo je taj klizac po kom klepece lanac

IMG-9644d4d4814d6409234ab26142f55238-V.jpg

IMG-26d1613910fb5db86f3eff38e618cdf1-V.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 14 minuta, srbac je napisao:

Dobar je i ovaj sto sam skinuo, nije krut ni ispucao, bas sveze deluje. Diht masa svakako ce morati da ide po toj levoj strani tako da mi  kupovina novog nije neophodna. Ima on gore jos jedan deo oko rupa za svecice. Sve skupa to u Delti kosta preko 10000 din

IMG-0697584eb54c1dd55533936396485149-V.jpg.317952da06769d70d638dc4880c324a8.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ventili dobri. Nisu utegnuti. Teraj!!!

 

Malo je klizac dobio po nosu jer je lanac šamarao. 

Valjalo bi zameniti ga. I obavezno pregledati spaner, verujem da jeste zaglavio, kao sto si i sam pisao. To sto je zatezao i otpustao je posledica opruga ventila, koji zakrenu bregaste, jer spaner nije radio svoj posao.

Ima dosta DID lamelarnih lanaca koji gadjaju korak ovom lancu. Nitovanje i/ili skracivanje je neminovno.

@Krokodilo je strucan za ove stvari, ako ga poslusas, resices problem sigurno.

Ako zatreba nesto, na raspolaganju sam ti i ja.

(Iako je BMW :jee:)

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 4 sati, abarth_maniac je napisao:

Ventili dobri. Nisu utegnuti. Teraj!!!

 

Malo je klizac dobio po nosu jer je lanac šamarao. 

Valjalo bi zameniti ga. I obavezno pregledati spaner, verujem da jeste zaglavio, kao sto si i sam pisao. To sto je zatezao i otpustao je posledica opruga ventila, koji zakrenu bregaste, jer spaner nije radio svoj posao.

Ima dosta DID lamelarnih lanaca koji gadjaju korak ovom lancu. Nitovanje i/ili skracivanje je neminovno.

@Krokodilo je strucan za ove stvari, ako ga poslusas, resices problem sigurno.

Ako zatreba nesto, na raspolaganju sam ti i ja.

(Iako je BMW :jee:)

 

 

Hvala drug:takoje:

Do sad mi je sve jasno teoretski samo još malo da prakticno izvezbam rastavljanje i sastavljanje lanca. Trebalo bi da bude sve u redu. Moram jako dobro da zastitim prostor oko bregastih da mi nešto ne upadne dole.

Voleo bih da nadjem novu spojnicu ali mi rekoše da moram videti koji je lanac jer se i spojnice razlikuju. Našao sam Morse.

Tu je @Krokodilo svaki dan, nadgleda radove, tako da ne brinem;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Mali off, ali nadam se da ne zamerate: Majstor Krokodilo definitivno zaslužuje onu medalju zahvalnosti (ili kako se već zove) ako je to još uvek aktuelno.
Preko 3500 postova čistog kvaliteta i pomoći ljudima ! Ništa opšte teme, slike, gluposti...
To je puno utrošenog vremena i truda da se pomogne ljudima na ovom našem forumu.

 

@Krokodilo - naklon do poda i hvala!

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 678 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Podržavam.

 

Pade mi na pamet da predložim, ali nisam smatrao da imam kredibiliteta kao svež član foruma, ali kad je već pomenuto... :)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre sat vremena, malitomic je napisao:

Hvala drug:takoje:

Do sad mi je sve jasno teoretski samo još malo da prakticno izvezbam rastavljanje i sastavljanje lanca. Trebalo bi da bude sve u redu. Moram jako dobro da zastitim prostor oko bregastih da mi nešto ne upadne dole.

Voleo bih da nadjem novu spojnicu ali mi rekoše da moram videti koji je lanac jer se i spojnice razlikuju. Našao sam Morse.

Tu je @Krokodilo svaki dan, nadgleda radove, tako da ne brinem;)

82RH2015 je oznaka spojnice koji su svi stranci koristili za zamenu lanca tom metodom. Kazu da je sve isto osim debljine, koja je 0.6mm deblja spojnica. Sve ostalo se gadja. 

Oni nisu turpijali spojnice, vec takve deblje koristili.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Hvala drug:takoje:
Do sad mi je sve jasno teoretski samo još malo da prakticno izvezbam rastavljanje i sastavljanje lanca. Trebalo bi da bude sve u redu. Moram jako dobro da zastitim prostor oko bregastih da mi nešto ne upadne dole.
Voleo bih da nadjem novu spojnicu ali mi rekoše da moram videti koji je lanac jer se i spojnice razlikuju. Našao sam Morse.
Tu je @Krokodilo svaki dan, nadgleda radove, tako da ne brinem
Кад извадиш брегасте напоље цео тај део прекријеш чистом крпом која че да пролази и кроз ланац брегасте. Ако нешто упадне(не дај боже) упадне у крпу, али нема шта да упадне. Зато и рекох да пин никада не избијаш комплет, тај мали део који вири на унутра је основа на којој надовежеш други крај ланца и само папагајком пажљиво натиснеш пин натраг док се исти не изравни са последњом ламелицом. Не крају игра алатка да би га гурнула још мало да буде као остали пинови избачен. Пре свега обележи стари ланац и преброји чланке, а нови скрати по броју чланака напољу. Стари ланац кад раздвајаш пин гураш комплетно(тај би могао да упадне у крпу) јер на то место долази крај новог ланца због провлачења. Повезивање старог и новог може неким ексером коме крај завијеш клештом да не би негде запео или жицом(само да није бакарна, нешто јаче). Свечице напоље да би се све окретало лако и равномерно и то.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

ПС. Неки магнет при руци обавезно(ја користим магнете од хард дискове, четвртасте) јаки и поуздани. Набијам их у цревца са Локтајтовим супер лепком и имам разних дужина. Шта треба питај И СВИМА ВЕЛИКО ХВАЛА ЗА ПРИЗНАЊЕ

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Evo ja na prozivku da se javim....

 

Super tema, da pohvalim početak....

 

Ja teram Magare nešto malko više od godinu dana, još se nisam navikao na zvuk. Sve mi to nešto čudno, trt-trt... od skora sam ubacio jedan Dragon top, skinuo db killer i potpuno drugačije zvuči i zadovoljan sam. Ne čujem sam agregat toliko od topa tako da je to ok sada, a i mnogo bolje me čuju drugi.

 

LM, mašina je veoma zahvalna, kao ciklistikom, tako potrošnjom, pozdanošću... Ja sam svoj pazario sa oko 104k a sada tera preko 118k.... od servisa menjam ulje na strogo 5k (ulje i filter), stavio sam odmah KN vazduh i njega ne diram još, curnula mi jedna čizma pa sam zamenio ulje i semeringe viljuške i to je sve. Spremam se da na zimu proverim svećice, lanac u mašini i slično, ali to otom potom, vozim se svaki dan i nemam vremena da ga ostavljam u servisu.

 

Filter kupujem HF165, ulje BMW mineralno za njega. Kada sam pazario motor, zezao me menjač kad se zagreje, teško ulazi u 6. brzinu ili na ler ne mogu da pogodim. Janez od koga sam kupio motor je sipao Castrol, ja sam promenio u BMW ulje i svi problemi su nestali. Katkad se desi da ne mogu da izbacim iz 1. brzine npr ali to kad je napolju 30+ stepeni i kad se zagreje lepo motor a i asfalt....

 

Sve u svemu odlična mašina... Kaiš ima da se nađe u HU za oko 140E, Continental zamenski, sada ga imam na motoru.... Zamena na max 50k....

 

Pre mesec dana smo supruga i ja imali čukanje, omlatio nas deda iz bočne ulice... kaže "stvorili smo se ispred njega".. srećom nismo išli brzo, supruga prošla sa 3 polomljene koske u stopalu a ja nabijene noge koja me još boli dobrano.... E, sad... ostali smo na točkovima (ne znam kako sam ga obuzdao da ne padnemo ali jesam), motor ništa, sleteo je bočni kofer i ogulio se, polomljena donja plastika kod samog šrafa skoro i neprimetno (mada je pukla) i to je sve.... Tada sam odlučio da ga ne prodajem....

 

Vozim na posao svaki dan 100km (tamo i nazad) i potrošnja je avalskim putem oko 4,1-4,3. Sada smo išli full natovareni u Trebinje pa CG pa kući, potrošnja sa nas dvoje i tovarom je išla na 3,8-3,9, a kad sam se sam vraćao iz CG (posle udesa, supruga išla kolima sa gipsom na nozi) išla je (potrošnja) na 3,6!

 

Skoro pa off topic ali da prenesem impresije. Nema greške kod ove mašine... Gledao sam jedan f800gt u PA, malo je drugačiji, nisam ga probao.... E, jedino mi je sedište neudobno totalno, ali to ću da menjam na zimu....

 

Pozz

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Само немојте случајно да шалтате без квачила или ако вам се сајла поцепа да пробате "да стигнете бар до куче".

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Oooo, pa sad smo svi tu, i vlasnici i majstori i publika:care:, hvala svima. Samo da na kraju ja ne napravim neki belaja I ode sve gde ne treba:takoje:

 

Ovo je moj lanac na motoru BWA pise na karici(prve dve slike)

Druge dve slike je neki stari od Honde XL koji sam nasao kuci MORSE proizvodjac. Vidi se razlika u obliku karika i u dimenzijama. Sirina je malo drugacija, od osovine do osovine ista

 

 

IMG-450b1e6f43fac5179a0f1de80eae48f6-V.jpg

IMG-ad216d83bf2bc61332cf333ae775c89f-V.jpg

IMG-a14d9b5b24290ee5c1144081bd3eb26d-V.jpg

IMG-86f7b8a3831b06c9279759335cce287c-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 19 minuta, the_doctor je napisao:

Pre paljenja okreneš motor ručno koji krug, ako tad ne bude problem, neće ga biti ni na paljenju :aha:

To svakako. Do sad sam motor okretao gore na bregastama, ali kako cu u jednom momentu morati da ih skinem nastace problem oko okretanja. Dole na radilici ne postoji nikakva mogucnost za okretanje pa mi ostaje opcija da motor ubacim u 6. brzinu pa da okrecem polako tocak. Za to ce trebati jos jedan covek koji ima malo osecaja. Videcu da decom hoce li da pomognu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 678 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Da ne ulazimo u dubiozu oko objašnjenja, ali bi motor trebalo, kad se ručno vrti, da ide isključivo preko radilice. Ili opcija preko menjača i točka. 

Izbegavati bregaste u tom slučaju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
To svakako. Do sad sam motor okretao gore na bregastama, ali kako cu u jednom momentu morati da ih skinem nastace problem oko okretanja. Dole na radilici ne postoji nikakva mogucnost za okretanje pa mi ostaje opcija da motor ubacim u 6. brzinu pa da okrecem polako tocak. Za to ce trebati jos jedan covek koji ima malo osecaja. Videcu da decom hoce li da pomognu
Морада постоји начин да се окрече радилица, растури странично декло са једне или са друге стране. Мора да постоје репери, није ово Дукати

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Jedina veza između radilice i bregaste a da ja znam je rupa na levoj strani motora kroz koju se uvrne duži sraf I blokira radilica kad je u GMT. I kolega @GixxerK6 je to lepo prikazao na slikama koje je postavio.

Ja sam je našao i blokirao radilicu pre skidanja spanera. 

Ne mogu ništa da uradim i sa okretanjem točka jer su mi sve lamele još uvek napolju jer čekam dihtung te leve dakle pa da spakujem i zatvorim

 

Screenshot_20220714-212120_Gallery.jpg

Screenshot_20220714-212140_Gallery.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

А у центру радилице, у рупи да није неки "специјални кључ"? Са друге стране агрегата, шта се на радилици окрече?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Vezbao sam juce rastavljanje lanca:jee1:. Morao sam malo i da modifikujem ovaj alatic koji imam. Malo sam onaj pin stanjio da moze da prodje kroz rupici na alci. Navario i cetvrtku da moze mala rucica gedore da se stavi. Tamo gde cu raditi je prilicno tesno i neizvodljivo sa onom sipkicom koja je bila.

Sam alatic je mnogo slab. Posle nekoliko izbijanja osovinice poceo je da se krivi i da izvlaci navoj, jbg. Odlucio sam da ga pristedim, moci ce da odradi jos nekoliko izbijanja koliko je potrebno.

Dakle, da bi se zameinio lanac metodom koju @Krokodilo primenjuje, bez stavljanja novih spojnica je taj da se na novom lancu izbije samo jedna osovinica i to ne do kraja. Lanac se onda spoji sa starim kome je osovinica izbijena skroz. . Onda se provuce kroz motor, ponovo raskaci novi od starog i novom lancu spoji pocetak i kraj. Znaci sve vreme se samo jedna osovinica nekoliko puta izbija i vraca i na kraju malo zanituje.

Mi stalno pricamo o spojnicama, sta i kako, a on to mnogo jednostavnije radi. Takodje nema nikakvog secenja i brusenja

IMG-40288a31c2ad3e61a679a1bed8fc3365-V.jpg

IMG-3d1f5d79ee39222360ccd9a37843f164-V.jpg

IMG-b42c42dda3d53b22743a26f4f5559adf-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ниједна осовиница се не избија и не врача. 1. На новом се избије(не до краја да би се раставио. 2. На старом се избије до краја. 3. Нови "мушки део" и стари "женски део" (где је осовиница веч избијена) се повежу обичним ексером, спајалицом, жицом(довољно је). 4. Окречеш радилицу и руком само затежеш стари ланац колико би му давао правац. 5. Кад изаџе нови, одвежеш жицу, ексер, спајалицу и скинеш стари ланац. 6. Нови ти је спреман за спајање јер са друге стране осовиница није избијена до краја Ваљда је сада јасније.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk





  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja