Jump to content

Moto Zajednica

Bmw F 800 St

Recommended Posts

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 7 sati, Krokodilo je napisao:

Ниједна осовиница се не избија и не врача. 1. На новом се избије(не до краја да би се раставио. 2. На старом се избије до краја. 3. Нови "мушки део" и стари "женски део" (где је осовиница веч избијена) се повежу обичним ексером, спајалицом, жицом(довољно је). 4. Окречеш радилицу и руком само затежеш стари ланац колико би му давао правац. 5. Кад изаџе нови, одвежеш жицу, ексер, спајалицу и скинеш стари ланац. 6. Нови ти је спреман за спајање јер са друге стране осовиница није избијена до крајаemoji41.png Ваљда је сада јасније.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk




 

Ma da, ja sam napravio idealnu konstukciju u glavi dok sam vežbao sa starim lancem juce. Rekoh to je to, nema nikakvih vezivanja zicom, nema bojazni da se nešto raspadne i ostane u motoru. Tako sigurno i Krokodilo radi. Manjkavosti ovog, ajd sad cu reci 'mog' sistema, je ta što se osovinica novog lanca nekoliko puta izbija i nabija, pa se samim tim povećava mogućnost njenog oštećenja.

Sad mi je konačno sve jasno, primenicu @Krokodilo tvoj metod. Obraticu pažnju prilikom spajanja lanaca zicom ili ekserom i proći će bezbolno po osovinicu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ексер има шеширче са једне стране а са друге га савијеш клештом(није пресудно да буде тачан на рупу, може и тањи) и нема како да одпадне. Кад нови ланац проџе, крај са ексером биче вон агрегата и нема страха да ти падне унутра кад га отпертлаваш.(па цигарет пауза или кафа) и идеш на спајање

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sta se radi drustvo. Stigli su mi svi delovi i spremam se za veliko finale:sampion:

Uspeo sam da polomim onaj mali alatic za lanac dok sam vezbao, pa sam morao da nabavim drugi. Ovaj sto sam uzeo je bas dobar i jak, tek malo veci od prethodnog. Radio sam malo i sa njim danas, odlican je, precizan. Osovinice same izlecu cim ga prinesem;). Ne bi trebalo da bude problema

Lanac je BWA, isti kao na motoru sad. Made in Japan:takoje:

Dihtung isti osim jedne malene promene. Ne znam da li icemu sluzi, ali je redizajniran:)

IMG-630240af21c0c453bcf6e8fc4e01e062-V.jpg

IMG-f9ca2116e2812344b30028e808378f84-V.jpg

IMG-da4068b26e0df9663b1cc134bdd61ad3-V.jpg

IMG-7d44c2cc5d981cc06adca0012fca3dfc-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 7 minuta, the_doctor je napisao:

Šta se čeka!? 

Duga je noć. :rolleyes:

Nema sanse, mnogo sam umoran, a i trebace mi pomoc uz jos jedan par ruku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Uradio sam juce viljusku. Tu je sve proslo kako treba i bez stresa. Usput sam podmazao lezajeve vrata volana kad je sve vec skinuto. Primetio sam da ovaj motor nema amortizer volana, a trebao bi. Da li je procureo ili blokirao pa je skinut, ko ce ga znati:stabre:

IMG-e339378be35f2af14b34089007d4ef01-V.jpg

IMG-ff02b77622ab12fb7d1e549cf2e1a28d-V.jpg

IMG-5ed1789b49d902df0b5bcbaf4fa322d7-V.jpg

IMG-acb679f847c750a40e5a13aa636e5e47-V.jpg

IMG-7d08122d563d4e2bcf10471ed629e6b9-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Danas sam spakovao kvacilo tako da sam dobio okretanje motora preko zadnjeg tocka. Moze to sasvim lepo da se okrece. 

Kome bude trebalo, srafovi na oprugama idu na 10Nm, dekla kvacila na 12Nm. Za nju cak ima i redosled stezanja srafova, bice na jednoj od slika

IMG-25da03bebabb835616c1e79aa27cf33f-V.jpg

IMG-de87624fd5fedd7c3b8aa39174e94284-V.jpg

IMG-7b295b86e5f6d161ff9ce8ff7fcbb94d-V.jpg

IMG-5582dca45adf8dfe05b3a60361f9a4d6-V.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Evo me ziv sam;). Pozvao sam drugara sa kojim sam provlacio lanac na XL-u davno, da mi pomogne i dobro je, tesko da bih sam mogao takav posao da uradim. Boga mi namucismo se posteno ali smo ga na kraju provukli. Samo provlacenje nije bio neki problem, vec kasnije spajanje i tajming sa bregastama. Iz prvog smo omasili za jedan zub usisnu bregastu, pa smo to popravili okrenuvsi je kako treba. Da bi smo bili sigurni opet smo nekoliko puta okretali motor, gledali repere, pa opet, pa opet.. Sve super na kraju:sampion:. Lanac je evidentno bio istegnut, dok novi sada ni u jednom trenutku nije labav.

Na kraju sam sve stegao, proverio ventile jos jednom i zatvorio deklu. Danas vracam ostalo i sledi paljenje..

IMG-01e8c6040df72bde2b33c9395314c5ae-V.jpg

IMG-5e17af4b7ea49a2fc7875b93c955710e-V.jpg

IMG-643cc2d3fc93f9c41ffcb08ee61d6814-V.jpg

IMG-11bcdc36057d8f6625e3aac6216a7393-V.jpg

IMG-16596bc757e5546b7f2bd84753a195e7-V.jpg

IMG-3ca894a26a9b0965a8825ede971c24dc-V.jpg

IMG-60e06de675c1667300fdb6d5e32c3f8f-V.jpg

IMG-ba1c21a4ce4a7f9c46ff9c84dd4b2e77-V.jpg

 

Konzola, drzac bregastih steze se na 10Nm, a ovo je redosled stezanja

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Svaka čast majstore, bemvejac ima samo da šušti. 

Spaner inače ima problem koji sam opisao ali ako je ispravan čim nabije pritisak ulja odmah gura klizač, klepetanje se čuje 1sec pri hladnom startu i odmah nestane. Kad je motor vruć i ulje još u spaneru nema klepetanja na startu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 3 minuta, GixxerK6 je napisao:

Svaka čast majstore, bemvejac ima samo da šušti. 

Spaner inače ima problem koji sam opisao ali ako je ispravan čim nabije pritisak ulja odmah gura klizač, klepetanje se čuje 1sec pri hladnom startu i odmah nestane. Kad je motor vruć i ulje još u spaneru nema klepetanja na startu. 

Hvala:takoje:. Snimicu kako radi pa cu postaviti ako uspem. Imam vec jedan snimak vezan za skljocanje diskova, ali ne mogu da ga editujem na YT. Verovatno moram da brisem neke stare klipove zbog prostora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Gde si nasao ovaj alat za spajanje lanca? 

Ja sam ovakve kompelte vidjao jedino na ebay.de za oko 15-20e 

 

Ako mozes da opises malo kako si na kraju postavio bregaste u tajming? 

Mozda se i dam upustim preko zime u ovu egzibiciju :stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Upaljen motor, cuka masina I dalje, baš sam se smorio. Nisam mogao dugo da ga puštam da radi jer mi je jedno crevo prokapalo antifriz pa sam ga sad zadihtovao

Sve u svemu vrlo slično ako ne i isto kao što je i bilo. Mirniji sam malo jer sam lično video da gore odakle se čuje nema nikakve očigledne havarije. Šta dalje ne znam, moram da odmorim dan dva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Sedi i vozi ovih dana i ne razmišljaj o mašini…. Popi koje pivo (posle vožnje), pre toga cevapi i ladovina….


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Upaljen motor, cuka masina I dalje, baš sam se smorio. Nisam mogao dugo da ga puštam da radi jer mi je jedno crevo prokapalo antifriz pa sam ga sad zadihtovao
Sve u svemu vrlo slično ako ne i isto kao što je i bilo. Mirniji sam malo jer sam lično video da gore odakle se čuje nema nikakve očigledne havarije. Šta dalje ne znam, moram da odmorim dan dva. 
А јеси ли проверио радилицу, знам да че ме псујеш али......

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 4 sati, steefanv je napisao:

Gde si nasao ovaj alat za spajanje lanca? 

Ja sam ovakve kompelte vidjao jedino na ebay.de za oko 15-20e 

 

Ako mozes da opises malo kako si na kraju postavio bregaste u tajming? 

Mozda se i dam upustim preko zime u ovu egzibiciju :stabre:

Ima na KP za 2500 din. Cena za istu stvar ide čak do 92evra pa treba biti oprezan, msm ne platiti ga više od 2500.

Sto se bregaste tice kao što se  vidi usisna je jedan zub kasnila pa smo digli konzole, propustili spaner, nju malo ukosili koliko je dopustao lanac i za taj jedan zub je okrenuli unapred. Posle sve vratili. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 1 minut, Krokodilo je napisao:

А јеси ли проверио радилицу, знам да че ме псујеш али......emoji848.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Ne znam na sta misliš i kako da proverim radilicu. Nju nismo dirali osim što sam je blokirao par puta zbog zupcenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 6 minuta, N e g r o je napisao:

Sedi i vozi ovih dana i ne razmišljaj o mašini…. Popi koje pivo (posle vožnje), pre toga cevapi i ladovina….


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ladim pivo ovih dana dosta, trebaće mi nešto jace:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Кад се смириш можда питаш како? Овако: вадиш свечице, заверглаш и шрафцигером кроз рупу гурнеш, ако чејеш дубоко "КЛУП" на неки од два цилиндра, није добро. Поступак поновиш неколико пута да будеш сигуран.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
pre 29 minuta, malitomic je napisao:

Ima na KP za 2500 din. Cena za istu stvar ide čak do 92evra pa treba biti oprezan, msm ne platiti ga više od 2500.

Sto se bregaste tice kao što se  vidi usisna je jedan zub kasnila pa smo digli konzole, propustili spaner, nju malo ukosili koliko je dopustao lanac i za taj jedan zub je okrenuli unapred. Posle sve vratili. 

Da da, vidjao sam bas veliku razliku u ceni za isti proizvod(konkretno sve gledam u nemackoj jer imam mogucnost donosenja od tamo). 

Pretpostavljao sam da tako treba uraditi, ali da budem siguran. Nemam iskustva u otvaranju motora, ali volim skupiti teorijsko znanje:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 19 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: BMW F800ST
Pre sat vremena, malitomic je napisao:

Upaljen motor, cuka masina I dalje, baš sam se smorio. Nisam mogao dugo da ga puštam da radi jer mi je jedno crevo prokapalo antifriz pa sam ga sad zadihtovao

Sve u svemu vrlo slično ako ne i isto kao što je i bilo. Mirniji sam malo jer sam lično video da gore odakle se čuje nema nikakve očigledne havarije. Šta dalje ne znam, moram da odmorim dan dva. 

Pozdrav kolega,imam identican motor.
Uzet pre dve god,uvezen iz svice.
Pre njega sam imao par motora i skutera sto manjih sto maxi.
Zvuk meni jako cudan da ne kazem neprijatan,cuje se sacuvaj boze. Odmah,pre registracije i svega, oteram kod majstora tu u kraju,decko provoza kaze to je to,rotax se tako cuje i tako radi,navikni se.
Oteram kod drugog majstora da cujem jos neko misljenje,on se s vrata uhvatio za glavu,kaze mora lanac,mora otvaranje masine,mora generalna...
Hm....?
Sta raditi,koga poslusati,oba majstora dobra,popravljali mi motore i ranije,zadovoljan bio...
Zovnem bivseg kolegu za misljenje,ima starijeg Gs-a,da pitam za bmw majstora.On mi preporuci rusa,ovlasceni za bmw kod nas.
Oteram motor kod njega da pogleda,prekontrolise,javi sta treba da se radi...
Kacenje na dijagnostiku,provera svega i svacega,testiranja koje kakva,...za zamenu ulje u kocnicama i antifriz,ostalo kaze tip top,odrzavano ljudski,nema greske.Po servisnoj odradjen mali servis pre 1500 km,nema potrebe,vidi se filter vazduha da je nov,zamenjen i on tad,sto i pise.
Kaze motor radi kao sat,to je rotax,navikni se,samo kvalitetno ulje i ne boj se.
Kez od uveta do uveta.
Motor registrovan,krece voznja,u pocetku malo neprijatno,ali vremenom navikao,sad ga ni ne cujem pogotovo kad se stavi ful fejs kaciga,uzivam u voznji.
Pratim tvoju temu od pocetka i hteo sam da ti predlozim da dodjem do tebe,da cujes i moju masinu i moje iskustvo sa motorom pre bilo kakvog otvaranja i ulaganja,da se ne desi upravo to,da odradis sve a on se cuje isto.
Precutah jer nisam neki majstor i mehanicar,ima ovde kolega koji znaju znanje.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Имаш "непријатни звук" и оно што је колега окачио на видео. На оно што сам ја чуо на видео моје уво не може да се навикне.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 9 sati, Krokodilo je napisao:

Имаш "непријатни звук" и оно што је колега окачио на видео. На оно што сам ја чуо на видео моје уво не може да се навикне.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Meni je uši parao i prethodni Rotax u F650 Gs-u koji za ovog radi ko Doxa. Problem je jedna Honda koja je do skoro bila kod mene i koja je primer kako motor treba sa radi. Nju sam sa uživanjem vozio i slušao joj motor. 

Ako ista budem  radio oko ovog motora probaću ono što kažeš za srafciger u rupu od svecice. Hteo sam da mu izmerim kompresiju ali nisam imao onaj aparat pri ruci pa sam odustao. I to ću uraditi ovaj put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

@Z0LE hvala na ukljucenju. Slobodno piši o tvojim iskustvima sa ovim motorom. Videh pre neki dan nekoga sa ovim motorom na petlji Bežanijska kosa, a to si mozda bio baš ti:takoje:. Ako ništa drugo motor odlično izgleda na ulici, mislio sam da je K 1200/1300

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 19 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: BMW F800ST
pre 40 minuta, malitomic je napisao:

@Z0LE hvala na ukljucenju. Slobodno piši o tvojim iskustvima sa ovim motorom. Videh pre neki dan nekoga sa ovim motorom na petlji Bežanijska kosa, a to si mozda bio baš ti:takoje:. Ako ništa drugo motor odlično izgleda na ulici, mislio sam da je K 1200/1300

Moguce da sam bio ja,sunjam se tuda.:)
Ja sam generalno prezadovoljan sa motorom,po meni bolji je od svih prethodnih koje sam imao,sto mojih sto motori od drugara koji su bili kod mene na cuvanju.Ali nije da nisam imao problema sa njim u pocetku...:jok: Covek koji ga je uvezao ima pricu sa manjom bmw moto kucom u Svici i motor je kod njih zamenjen staro za novo,proverio sam,zvao drugar koji igra fudbal kod njih i potvrdili su mu pricu.
Motor je imao problem gde je svajcarac iskalkulisao da mu je bolje da doda kes i uzme novi motor nego ovaj da popravlja,kasnije saznao,drugar fudbaler mi javio.
  S prvim voznjama krecu i prvi problemi,tad sam saznao zbog cega je motor zamenjen u svici...Naime,nekad radi lepo ceo dan bez greske a nekad,pogotovo kad je napolju toplo bas,krece u voznji da trza,cima,toliko neprijatno da sam jednom na komandi zamalo zalivadio.
U leru radi bez greske,ali cim se krene krecu cimanja.
Vrlo cesto kad se ubaci u brzinu,bilo prva ili druga iz lera,ugasi se,kao da je copava spustena.
Jako iritantno sve,pogotovo sto nije konstantno vec periodicno.
Oteram kod majstora gore pomenutih,jednog drugog,skidali copavu,cackali senzora oba od copave,nista.
Oteram kod rusa,kacenje na dijagnostiku,ne prijavljuje nikakvu gresku,ali kaze da moze biti da je do benzinske pumpe jer ako je ona otisla ne vidi se na dijagnostici,informisi se malo na forumima,skup kvar...
Krenem da citam na stranim forumima i nadjem da je pumpa u pitanju,masa njih sa istim problemima,javlja se kad je napolju jako toplo i prestane kad se dospe gorivo i ohladi samu pumpu,koja je u rezervoaru.
Zovnem deltu,pumpa u kompletu 500e plus zamena.
Hm,mnogo mi,ali kazu jbg sto si uzeo bmw...
Guglam,nadjem zamensku,identicnu,msm da je od bmw rt,30e i filter MAHLE 315 za 20e.Zamenim sam,15 min posla,motor posle zamene radi bez greske,i tako evo druga godina.
Zamena pumpe u svici okvirno 2000 svajcaraca,zato je i zamenjen motor,kasnije saznao kad je drugar zvao.
Evo za kolege koji imaju istu makinu a budu imali slicnih problema.
Inace motor mi je top,vozi se lagano kao bajs,povlaci lepo i ide super i sa dvoje ne tako laganih(zena i ja 180 kg,od toga mojih 110),i imam subjektivan osecaj kao da ima bar stotinak konja,ako ne i vise.Koristim ga svakodnevno po gradu kao i duze ture s vremena na vreme,do 500 km u danu.
Potrosnja i kocnice top,dve mozda najbolje stvari kod njega.
Udobnost solidna,vetar mali problem,al jbg na mojih skoro 190cm sam navikao na svakom motoru da me siba,bez izuzetaka,kad hocu da me ne siba sedem u auto.
Mali problem vibracije koje se osecaju,ali jbg dvocilindras,isto bilo i kod TDM-a,mozda i gore.
Motor je solidnih gabarita pa se lagano spakujem na njega,sto mi je generalno glavni problem kod odabira motora.
Kolega nadam se da sam malo pomogao kako tebi tako i nekim drugim ili buducim kupcima gore pomenute makine.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8422 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Poslusao video sa prve strane... Rekao bih da je sve ok!

 

Isterao sam drugaru novac iz dzepa kada je kupio f650gs twin (to je taj agregat), insistirao sam da ga otvorimo, prvo sam mislio da su ventili, pa fazni lanac, spaner, menjac... Radio sam sto i ti, izludjivao me je zvuk.

 

Nista nije pomoglo, tako se vozio i prodao ga 2018 mislim, nisam cuo da je nekakvih problema sa agregatom bilo (sem zvuka).

Stranci sipaju po malo dvotaktola u benzin, da podmazu klipove u brizgaljkama/injektorima (i tako ih utisaju :neznam:).

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja