Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502 X Nov ili BMW GS 12-15god star

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6806 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
3 hours ago, mick said:

:D istina! Mada one CRF aždajice idu! Probao sam onu 250cc i jako to lepo ide. Realno sve može da se vozi, opet se ponavljam ali ako su naši matorci putovali na tim ''sitnim'' mašinama može i sad sve to.

Realno TRK ima putnu brzinu tako da nije problem...prošle godine je drugarov TRK odradio 1200+km dvoje (on i žena cirka 200kg) sa komplet torbama i koferom, sve je bilo ok. 

Može ali da te pretiče Opel Vivaro, VW Crafter, a tek ako te stigne onaj FIAT Ducato 2.4 JTD šanse nemaš :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 35 minuta, Vampa je napisao:

@Jovan Ristic nisi vozio TRK pa tako pricas :) salim se malo 

Ima vibracije na brzinama preko 100 jer je u dosta visokim obrtajima. Koliko se secam oko 7000 je 135km/h i tu se bas dosta osecaju. Najduze mi je bilo 50km auto putem pri toj brzini i kada sam stao bilo mi je dosta neugodno nisam osecao da cigaretu drzim,ispadala mi je. Bitno je da se vozi,jbga i mi trazimo dlaku u jajetu :)

Vozio TRK502X, to je tačno da kad je u visokim obrtajima da ima vibracija, ali kad se vozi normalno nema vibracija. Na auto putu mislim da sam ga vozio oko 110 km/h, a testirao sam ga i koliko maksimalno može da izvuče, ali sam zaboravio koliko to beše, ima negde u tekstu zapisano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
24 minutes ago, Jovan Ristic said:

Vozio TRK502X, to je tačno da kad je u visokim obrtajima da ima vibracija, ali kad se vozi normalno nema vibracija. Na auto putu mislim da sam ga vozio oko 110 km/h, a testirao sam ga i koliko maksimalno može da izvuče, ali sam zaboravio koliko to beše, ima negde u tekstu zapisano.

 

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Druže, ako imaš 7 i po hiljada evra, za te pare se kupuje novi strom 650 ili kawasaki versys 650, bez da razmišljaš o beneliju sa 50 konja ili razgaženom gs-u.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ne znam cenu versysa, ali će za stroma malog morati da se protegne. Bez opreme, klot, 7900.
Predlog, polovan strom/versys/tracer07, ima ih čak i par na forumu ponuđenih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Што вам човек баци буву и нестаде. Лаааагано.:lol3:
Како ја да се одлучим између @mick и @gavrela?:ups:
(не знам кога више волим да спрдам:P)
 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Hvala svima koji su izdvojili vreme da ostave svoje mišljenje.
 
Pre svega moram da napomenem da ovo NIJE nikakva provokacija. Nov sam ovde na forumu pa još uvek nisam siguran kako taj deo sa provokacijama funkcioniše, a još manje mi je jasno zašto bi neko nekog provocirao na osnovu nekih ličnih preferencija...ali ok, mlad sam naučiću valjda. Ako tema nije prikladna, slobodno je zatvorite.

Elem, vidim da su se neki uhvatili šale na moj račun u vezi budžeta i "hleba i vode". Da preformulišem, nisam planirao da izdvojim više od te cifre koju sam naveo iz jednostavnih razloga što smatram da je to dovoljno novca da se kupi nešto da zadovolji moje potrebe od max 5k km godišnje. I nemam potrebu da dajem 25k za 1250GSA kako bih se pokazao/dokazao okolini, a onda prelazio 5k km godisnje i pravio se da sam pametan i bitan off road vozac. 

Još mi je zanimljivije što je budžet više tema nego neki kontruktivni predlozi oko samog izbora motora, naravno čast izuzecima. Iskreno malo sam razočaran posprdnim odgovorima pojedinih članova, izgleda da bi konstruktivnije predloge dobio na grupi "Mame Novosadjanke" nego što sam dobio od tih dotičnih članova. Pitate se kako TRK 502X nosi dvoje ljudi, a meni evo nije jasno kako Vaš GS ili VFR nosi Vas i toliki ego, jel imate četvrti kofer negde ili kako to ide?

Svakako hvala svima, nastavljam potragu i probavam dok ne pronadjem šta mi odgovara.

Živi bili!
Najbolje da sačekaš da kinezi ugrade kardan na Benelli

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Za taj novac se moze naci GS 1200 sa manjom kilometrazom. Isto je dobar motor BMW F650GS dva cilindra (800ccm) Moj drugar ga vozi, mali potrosac, udoban... 

Sa dobro opterecenim Benelijem, uzbrdo da nekog preteknes je tiha patnja...

Siguran sam da ce ti Beneli dosaditi za jednu ili dve sezone...

Ako si skupio 7500e za motor, imaces novca i za odrzavanje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 55 minuta, Pingvin37 je napisao:

Postavljac ove teme ladno postavio tudju sliku na svoj avatar i lozi ljude na forumu. hahaha

Imam i viziju cija bi od starih forumasa ovo mogla biti ideja :jee:

 

Slika je moja iz Magaze gde je bio najbolji rostilj u gradu u NS onomad, nzm cemu paranoja tolika oko laznog predstavljanja. Sve ok, nisam spamer :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
Pre 7 sati, nafetS je napisao:

Ne znam cenu versysa, ali će za stroma malog morati da se protegne. Bez opreme, klot, 7900.
Predlog, polovan strom/versys/tracer07, ima ih čak i par na forumu ponuđenih.

Odlican predlog, kako je jedan od kolega rekao fokusirao sam se na dva modela a toliko ih ima pa ispada da od šume ne vidim drvo. 
 

Versys je super, znam lika koji napravio turu od 11k, od Sombora negde dole do Portugala sa njim, imao je jedan peh sa lancem ali to je usput sredjeno. 
 

Takodje Tracer mi se svidja, a Stromi isto deluje dobro. Probacu ih sve. Juce sam imao prilike da vozim Hondu Africa Twin ali DCT verzija iz 2017, da budem iskren nisam znao ni da postoji tako nesto. Bas zanimljivo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 minutes ago, milos94 said:

Slika je moja iz Magaze gde je bio najbolji rostilj u gradu u NS onomad, nzm cemu paranoja tolika oko laznog predstavljanja. Sve ok, nisam spamer :D

Ne znaš ti šta smo mi sve prošli :D

 

Uglavnom, moraš da dostaviš:

1. Sliku sa male mature

2. Slike iz Sutomora 2015e

3. Urinokulturu

4. Svedočanstvo iz osnovne škole

  • Haha 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

I izvod iz matične knjige rođenih za oba roditelja. Ako pitate šta će nam to, pa da možemo da te identifikujemo!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 4 minuta, Markone88 je napisao:

Ne znaš ti šta smo mi sve prošli :D

 

Uglavnom, moraš da dostaviš:

1. Sliku sa male mature

2. Slike iz Sutomora 2015e

3. Urinokulturu

4. Svedočanstvo iz osnovne škole

Hahahaha moze, idem samo po skener :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 6 minuta, Jupiter je napisao:

Postoji li ta Magaza još uvek i gde su sada najbolji ćevapi? :Bokilic:

E nema je više, bar ne tamo gde je nekad bila na uglu Radničke i Stražilovske. 
 

Uh teško pitanje jer se baš otvorilo dosta dobrih mesta, ali evo izdvojio bih Sarajevski kod Dakca, ima kod Sajma i msm da ima na Bul Oslobodjenja. Ako je neko iz NS, nek me demantuje ako grešim. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Magaza je prekoputa Šel pumpe na bul.Patrijarha Pavla, preporuka za čorbu tu.. Pored poslastičarnice Kristina (svaka preporuka za sveeee tu, sladoledi, kolači... šomloi galuške :Bokilic:).
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 21 minuta, nafetS je napisao:

Magaza je prekoputa Šel pumpe na bul.Patrijarha Pavla, preporuka za čorbu tu.. Pored poslastičarnice Kristina (svaka preporuka za sveeee tu, sladoledi, kolači... šomloi galuške :Bokilic:).
 

E to nisam znao da se premestila tamo. Idem vec danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
pre 56 minuta, milos94 je napisao:

Ako je neko iz NS, nek me demantuje ako grešim.

Sarajevski cevap u Jevrejskoj. Na strani Futoske pijace, 10m-20m posle nje. Doduse svaki put sam pijan jeo tamo, te garantujem 80% da je dobar :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
1 hour ago, milos94 said:


 

Versys je super, znam lika koji napravio turu od 11k, od Sombora negde dole do Portugala sa njim, imao je jedan peh sa lancem ali to je usput sredjeno. 
 

 

ma kakvi to, ja znam jednog sa Benelijem je isao do Deliblatske pescare i nazad, oko 250 km za 2 meseca sabio,  to ti je ipak objektivnije!1!1

tako da veruj bratu samo Benelli!

neces pogresiti, veruj mi brate, samo njega uzmi! pls veruj bratu tvom uzmi ga! 

540618631441154078.webp?size=96&quality= 
  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Ja da sam na tvom mestu kupio bih sebi malog stroma,ne novog.Vozio bih se sezonu dve i stekao bih utisak da li mi treba nešto jače i veće posle njega.Strom za sezonu dve neće gubiti na ceni i lako će se prodati ako zaželiš da pređeš na veću klasu.

Neću da pljujem TRK lep je to motor,ali mislim da je V strom bolja kupovina za sada,ipak je to motor sa istorijom.

Ovo ti pišem kao vozač GS-a.

Što se tiče priče što su pojedini članovi pisali za servise da je GS preskup to zanemari,pišu oni koji ga ne poseduju.

Nikada nemoj zadnje pare da trošiš na motor,ostavi uvek u rezervi za dobru opremu i naravno za gorivo da uživaš u njemu.

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 1 minut, gavrela je napisao:

ma kakvi to, ja znam jednog sa Benelijem je isao do Deliblatske pescare i nazad, oko 250 km za 2 meseca sabio,  to ti je ipak objektivnije!1!1

tako da veruj bratu samo Benelli!
 

  Prikaži sakriveni tekst

neces pogresiti, veruj mi brate, samo njega uzmi! pls veruj bratu tvom uzmi ga! 

540618631441154078.webp?size=96&quality= 

  Prikaži sakriveni tekst
 

hahahha pa dobro, zvuci uzbudljivo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@milos94 Burazzzzz, kakav bre Benelli, samo GS, samo Adventure, samo sa 3 kofera. Znam ljude koji su kupili novog i za sezonu prelaze po 25000km. Veruj mi, GS je i motor i status!

 

P.S. sad tek vidim da ti oćeš 12-15 godina star GS, pa i to je dobro, ali ako ga voze kao ovi za koje sam ja čuo, 25000 godišnje, računaj da su ti 12-15g stari prešli oko 250-350 hiljada. Nije malo :D :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 58 minuta, Luckygsxr je napisao:

Ja da sam na tvom mestu kupio bih sebi malog stroma,ne novog.Vozio bih se sezonu dve i stekao bih utisak da li mi treba nešto jače i veće posle njega.Strom za sezonu dve neće gubiti na ceni i lako će se prodati ako zaželiš da pređeš na veću klasu.

Neću da pljujem TRK lep je to motor,ali mislim da je V strom bolja kupovina za sada,ipak je to motor sa istorijom.

Ovo ti pišem kao vozač GS-a.

Što se tiče priče što su pojedini članovi pisali za servise da je GS preskup to zanemari,pišu oni koji ga ne poseduju.

Nikada nemoj zadnje pare da trošiš na motor,ostavi uvek u rezervi za dobru opremu i naravno za gorivo da uživaš u njemu.

Pozdrav @Luckygsxr,

Hvala ti sto si izdvojio vreme i podelio misljenje i znanje. Zaista jedan od najboljih komentara na ovoj temi.
Video sam par odlicnih primeraka VStroma na oglasima, pokusacu da iskombinujem i odem da probam.

Sto se tice odrzavanja, zaista mi ne predstavlja problem. Ne bih da zvucim debilno ili nadmeno ili kako god, ali mesecna primanja su mi zaista dobra, tako da mogu da ispostujem sve kako treba.

Sto se tice opreme za vozaca, za to sam odredio poseban budzet od nekih 2k za sve od odela do kacige i komunikacije.

Hvala ti jos jednom na odgovoru, zaista je od pomoci. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja