Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502 X Nov ili BMW GS 12-15god star

Recommended Posts

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ima putnu brzinu kako sam jednom vec i napisao od 80-90 max 100.A na svakoj preko toga ne osecas ni krilca ni kljuncic ni nozice, celo telo ne moze da se stabilizuje pola sata od vibracija. 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Vampa je napisao:

Ima putnu brzinu kako sam jednom vec i napisao od 80-90 max 100.A na svakoj preko toga ne osecas ni krilca ni kljuncic ni nozice, celo telo ne moze da se stabilizuje pola sata od vibracija. 

A koji dvocilindrični agregat nema vibracije? To je najnormalnija stvar samo pre i nakon puta proveriš šrafove :D ...zamisli KLR sa jednim cilindrom i 650cc kako vibrira.

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Vozio sam KLX 650  ali ne moram da trpim te vibracije,nisu mi prijale zato sam izbegavao auto put. Uostalom ja i dalje teram na dva cilindra :)

Promenio član Vampa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 6 sati, milos94 je napisao:

da se nategnem da na lebu i vodi zivim neko vreme 

Procitaj malo o odrzavanju gs-a.Srecom kod nas vodu mozes i dzabe da dobijes,a na 'lebac zaboravi.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

BMW 15 godina star se ne kvari, a ono što se ranije pokvarilo je sada već noviji od novog. Pređena kilometraža ne utiče ni na šta, kao što je već utvrđeno u ranijim temama...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
31 minutes ago, X8 Vračar said:

BMW 15 godina star se ne kvari, a ono što se ranije pokvarilo je sada već noviji od novog. Pređena kilometraža ne utiče ni na šta, kao što je već utvrđeno u ranijim temama...

Posle 15 godina BMW krece u regeneraciju,postaje sve mladji i mladji :jee1:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Kupi GS, kakav bre Benelli.
Jednom se zivi, GS je premium bio nov, star 15 ili 20 godina. Uporedi nov Sandero i 13 godina star A6, poredjenje je tu negde.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jeste, ali nije poenta samo kupiti motor, nego ga kasnije i odrzavati, registrovati i eksploatisati u skladu sa namenom. GS je sigurno odlican motor, ali jednostavno nije za nekog ko bi posle kupovine ziveo na 'lebu i vodi sto rece postavljac teme. Za pemijum je sve skuplje od trx-a, pa i to treba uzeti u obzir. Plus treba para i za gorivo, putovanja sto je i smisao posedavanja takvog motora itd

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Motocikl: Himalajac

Nov je nov, tu prestaje svaka prica. Taj GS ce za 5 godina da napuni 20 a TRK bi imao 5 pa kako to zvuci? Jedna jedina prednost koju BMW ima je sto ces i za 30 godina naci rezervne delove al naravno po BMW cenama.

lakse ces novog prodati kad mu dodje vreme za neku godinu. Ako ces cesto ici u duetu na put onda TRK ako ces ponekad ici u duetu onda CB500X - model za 2022 je malo unapredjen i bruka izgleda u svim bojama u kojoj ga prodaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 4 minuta, opsidiannight je napisao:

Nov je nov, tu prestaje svaka prica. Taj GS ce za 5 godina da napuni 20 a TRK bi imao 5 pa kako to zvuci? Jedna jedina prednost koju BMW ima je sto ces i za 30 godina naci rezervne delove al naravno po BMW cenama.

lakse ces novog prodati kad mu dodje vreme za neku godinu. Ako ces cesto ici u duetu na put onda TRK ako ces ponekad ici u duetu onda CB500X - model za 2022 je malo unapredjen i bruka izgleda u svim bojama u kojoj ga prodaju.

CBX je fino odrađen sa ovim novim restiling-om. Čak i cena nije loša...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Nisi se lepo sabrao u glavi. GS i tako star je kalibar za TRK. Pitanje je namene motocikla. Dvoje, prtljag, 500 kilometara par dana za redom, tu ni nov TRK ne pomaže. Ja iskreno pare za polovan GS ne bih dao nego bi otišao po novu Teneru 1200.
Jel se to proizvodi još uvek?
Mislim na Teneru...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Hvala svima koji su izdvojili vreme da ostave svoje mišljenje.

 

Pre svega moram da napomenem da ovo NIJE nikakva provokacija. Nov sam ovde na forumu pa još uvek nisam siguran kako taj deo sa provokacijama funkcioniše, a još manje mi je jasno zašto bi neko nekog provocirao na osnovu nekih ličnih preferencija...ali ok, mlad sam naučiću valjda. Ako tema nije prikladna, slobodno je zatvorite.

Elem, vidim da su se neki uhvatili šale na moj račun u vezi budžeta i "hleba i vode". Da preformulišem, nisam planirao da izdvojim više od te cifre koju sam naveo iz jednostavnih razloga što smatram da je to dovoljno novca da se kupi nešto da zadovolji moje potrebe od max 5k km godišnje. I nemam potrebu da dajem 25k za 1250GSA kako bih se pokazao/dokazao okolini, a onda prelazio 5k km godisnje i pravio se da sam pametan i bitan off road vozac. 

Još mi je zanimljivije što je budžet više tema nego neki kontruktivni predlozi oko samog izbora motora, naravno čast izuzecima. Iskreno malo sam razočaran posprdnim odgovorima pojedinih članova, izgleda da bi konstruktivnije predloge dobio na grupi "Mame Novosadjanke" nego što sam dobio od tih dotičnih članova. Pitate se kako TRK 502X nosi dvoje ljudi, a meni evo nije jasno kako Vaš GS ili VFR nosi Vas i toliki ego, jel imate četvrti kofer negde ili kako to ide?

Svakako hvala svima, nastavljam potragu i probavam dok ne pronadjem šta mi odgovara.

Živi bili!

Promenio član milos94
greška u tekstu
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

TRK je odlican motor , drugar moj ga vozi dvije sezone nema dje nije bio sa njim po balkanu. On mu je nasao jedino zamjerku na autoputu dje mora da se tjera u vece obrtaje da bi odrzavao 130-140kmh brzinu . 

TRK je jako zahvalan motor jer mu je potrosnja bash mala , registracija jako jeftina , ide super , robusan je .

 

E sad nekako mi je glupo porediti GS i TRK . GS je GS ali opet GS star 15 godina i sa ko zna koliko km nije bas preidealno resenje , iz razloga sto ima tu dosta toga sto ce brzo doci na zamjenu , skup za odrzavanje , i registracija koja je bas visoka . Dobar primjerak je jako tesko naci a ovi dobri su zacijenjeni kao da su prije par godina izasli iz fabrike a ne prije 15godina.

 

S obzirom da planiras da prelazis 5k km godisnje , gledaj da uzmes neku sredinu. Po meni je dobar izbor GS800 2014/15god. , onda bih pogledao Stroma 650 ( e ovo je motor ravan Golfu 2 , jeftin za odravanje , malo trosi , kvalitetan a odlican u svim poljima) , Versys 650 2-3godine star , NC750x je moj favorit  , savrsen motor i HONDA je!

 

u sustini moras da stavis na papir koliko bi da vozis , koliko moras izdvojiti za registraciju , potrosnja ...

i na kraju mislim da je generalno najbolja kupovina bilo auto ili motor kupovina polovnog vozila/motorcikla koji je star 1-2-3-4 godine ( ovo ne vazi za BMW GS jer GS 2016-17god sa 50kkm se prodaje po 17-18k a nov u salon je svega 2000e skuplji )

 

ps. imas i opciju da kupis polovan TRK , gledao sam ih na oglase stare 1-2godine sa vrlo malo kilometara a da su jeftiniji tipa 2000e nego nov. e to je definitivno trgovina na koju ne mozes kiksati jer te iste pare se prodaje sledece sezone ako ti ne bude odgovarao

 

pps. nemam nista protiv GS-a i meni je san da ga kupim ali me nervira cijena :D

Promenio član Slavo
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, milos94 je napisao:

Hvala svima koji su izdvojili vreme da ostave svoje mišljenje.

 

Pre svega moram da napomenem da ovo NIJE nikakva provokacija. Nov sam ovde na forumu pa još uvek nisam siguran kako taj deo sa provokacijama funkcioniše, a još manje mi je jasno zašto bi neko nekog provocirao na osnovu nekih ličnih preferencija...ali ok, mlad sam naučiću valjda. Ako tema nije prikladna, slobodno je zatvorite.

Elem, vidim da su se neki uhvatili šale na moj račun u vezi budžeta i "hleba i vode". Da preformulišem, nisam planirao da izdvojim više od te cifre koju sam naveo iz jednostavnih razloga što smatram da je to dovoljno novca da se kupi nešto da zadovolji moje potrebe od max 5k km godišnje. I nemam potrebu da dajem 25k za 1250GSA kako bih se pokazao/dokazao okolini, a onda prelazio 5k km godisnje i pravio se da sam pametan i bitan off road vozac. 

Još mi je zanimljivije što je budžet više tema nego neki kontruktivni predlozi oko samog izbora motora, naravno čast izuzecima. Iskreno malo sam razočaran posprdnim odgovorima pojedinih članova, izgleda da bi konstruktivnije predloge dobio na grupi "Mame Novosadjanke" nego što sam dobio od tih dotičnih članova. Pitate se kako TRK 502X nosi dvoje ljudi, a meni evo nije jasno kako Vaš GS ili VFR nosi Vas i toliki ego, jel imate četvrti kofer negde ili kako to ide?

Svakako hvala svima, nastavljam potragu i probavam dok ne pronadjem šta mi odgovara.

Živi bili!

Ne cimaj se nema to veze sa tobom...neki su napeti pa vole da se mešaju gde zaista nemaju šta da traže. Slobodno furaj svoju priču i jedino što treba da uradiš jeste da probaš oba motora i da proceniš. Ja nisam takođe želeo da dam više novca od zacrtane sume i prilično mi je bio jednostavan izbor...pored gabarita :) 

 

Idi, probaj...sam odlučuješ i na kraju tvoj je novac. I ne obaziri se na ove forumske čarke...uvek će ih biti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@milos94 ne brini, za te pare ćeš sigurno naći dobar motor. U tu cenu skoro ulaze i neki novi motori.

 

Momci, ja ne znam ništa o motorima, ali vozio sam dosta dvocilindraša, što V što rednih i stvarno ne znam o kojim vibracijama pričate da su toliko nesnosne da otpadaju šrafovi ili da vozač trne na motoru.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@milos94,ne brini,nije ovo nista na tvoj racun,svaki novajlija ovde koji pomene gs bude malo potkacen;).Nego za taj budzet imas mnogo motora,zasto si sveo izbor na samo ta dva,zar ne mislis da je gs za prvi ozbiljniji motor malo povelik zalogaj?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Jovan Ristic je napisao:

@milos94 ne brini, za te pare ćeš sigurno naći dobar motor. U tu cenu skoro ulaze i neki novi motori.

 

Momci, ja ne znam ništa o motorima, ali vozio sam dosta dvocilindraša, što V što rednih i stvarno ne znam o kojim vibracijama pričate da su toliko nesnosne da otpadaju šrafovi ili da vozač trne na motoru.

Otpadaju točkovi! :D Šalu na stranu...dok sam vozio hiljadarku crvene boje i V rasporeda :D najveća preokupacija mi je bila koliko ću šrafova sa oplate pogubiti na 300km! 

 

Što se tiče TRK-a istina je da se šrafovi odvrću (šraf centralnog stendera nije tehnički urađen kako treba pa zna da se odšrafi) ali to je i jedina mana ovog motora za sad...prosto nisu koristili lepak za šrafove i ima tih boljki. Što se tiče vibracija one postoje u meri kao kod svakog drugog dvocilindraša nema tu nikakve razlike.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Nisam od onih koji natežu na svoju vodenicu. Najbolje da sam sa sobom rešiš. Za tih 5000km godišnje, možda je BMW krupno nepotreban zalogaj. Možda nije. Sve zavisi od perspektive onoga koji ga poseduje. Da li ćeš dati 100e za komplet prednjih pločica ili 200, velika je razlika. Opet, pitanje koliko će da traju ima veze sa načinom vožnje.
Neko napisa, nov cb500. Da, ako imaš toliko love, ali ako ti leži veličina. Honda NC, hmmm meni je mala... Ili sam ja velik. Mislim kilažom, nisam nešto visok (178)... Za taj novac novu iz salona izvoziš...
Možda da vidiš/sačekaš onaj TRK sa 800ccm...
Brale, slatke su to muke, a samo ti znaš šta će ti leći, kada probaš te motore...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@Jovan Ristic nisi vozio TRK pa tako pricas :) salim se malo 

Ima vibracije na brzinama preko 100 jer je u dosta visokim obrtajima. Koliko se secam oko 7000 je 135km/h i tu se bas dosta osecaju. Najduze mi je bilo 50km auto putem pri toj brzini i kada sam stao bilo mi je dosta neugodno nisam osecao da cigaretu drzim,ispadala mi je. Bitno je da se vozi,jbga i mi trazimo dlaku u jajetu :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Vampa je napisao:

@Jovan Ristic nisi vozio TRK pa tako pricas :) salim se malo 

Ima vibracije na brzinama preko 100 jer je u dosta visokim obrtajima. Koliko se secam oko 7000 je 135km/h i tu se bas dosta osecaju. Najduze mi je bilo 50km auto putem pri toj brzini i kada sam stao bilo mi je dosta neugodno nisam osecao da cigaretu drzim,ispadala mi je. Bitno je da se vozi,jbga i mi trazimo dlaku u jajetu :)

A mnogo si mi ti nežan! :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

dodao bih samo da moras razmisljati i o opremi i da ti tu treba od 500-1000e da bi pravo mogao uzivati i voziti sigurno

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja