Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502 X Nov ili BMW GS 12-15god star

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 4 minuta, Markone88 je napisao:

@milos94 Burazzzzz, kakav bre Benelli, samo GS, samo Adventure, samo sa 3 kofera. Znam ljude koji su kupili novog i za sezonu prelaze po 25000km. Veruj mi, GS je i motor i status!

 

P.S. sad tek vidim da ti oćeš 12-15 godina star GS, pa i to je dobro, ali ako ga voze kao ovi za koje sam ja čuo, 25000 godišnje, računaj da su ti 12-15g stari prešli oko 250-350 hiljada. Nije malo :D :D :D

Pozdrav @Markone88,

Ne sumnjam uopste u kvalitet gospode Germana. 
12-15 god star jer se uklapa u taj neki budzet koji sam namenio za motor.

Uhh ja bih jako voleo da mi obaveze i sve ostalo dozvoljavaju da predjem 25k km godisnje, istog trena bih kupio novog GSA. Ali nazalost to nije slucaj, za sada je realna prica do 5k km godisnje sa nekim vikend turama i nekom dnevnom relax voznjom.

Hvala ti sto si izdvojio vreme za komentar.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ne pricam ovo ovom laznom nalogu, nego vama koji citate ovu zezanciju od teme isto kao i ja :jee:

 

Pa da...Prosecan vozac GS-a na zapadu predje 100 000 za 3 i nesto godine. Sto znaci da ovo sto se uvozi 12-15 godina staro kod nas, sigurno je preslo preko 300 000. Pogotovo sto ide od uvoznika tj preprodavca. To je sigurno preslo dosta..Realno kad i vidim na satu 120 000km iz uvoza NOV NOV, a GS je iz 2008, znam da je brojka bar duplo veca. 


Ovo je sad bez sale, realna prica. Ne znam dal to nekome smeta ili ne, ali to su cinjenice. 
Da li je za motor koji je presao 300 000 realno dati 7.5k evra? 
Po mom misljenju kilometraza nije bitna, ali veliki je to novac. 

Bolje dodati jos koji evro i kupiti Stroma, Tracer-a itd. Beneli je za pocetnike i ljude koji ne zele da voze brzo, nego mogu da voze i cuf cuf i da uzivaju. Znaju da imaju novi motor koji je ujedno pogodan i za visoke, lepo izgleda, i to je dosta za njih. 

Ko ima ambicije prema jacem motoru, nema sta da trazi sa Benelijem, ko ima polovan BMW GS, mora da zna da je to ipak polovno, i da se kvari kao i svi drugi, a servisi kostaju...

Dakle kao sto je neko rekao, osim visine za vozaca, i tipa motora (enduro touring) ova dva motora tj. modela nikad nisu bili konkurencija niti se mogu porediti. Kad dodje Beneli 1200, to ce vec biti neka druga prica. Tu bi trebalo praviti uporedni test. 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ducati Hypermotard 1100 EVO

Ja se pridružujem ovoj grupi za strom, versus i tracer 700

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@milos94 Nemoj uopste da razmisljas, evo ja ti prodam ER-5 vozis se 1-2 godine, pa ti prodam TRK, pa se vozis 1--3 godine, pa onda uzmes lepo nov GS i do penzije snjim   :lol2::lol2::lol2:

 

@Vampa ti si izgleda pogresno vozio motor, zadnjicu ne guras pozadi nego napred da sto vise pritisnes rezervoar, onda izadjes na autoput uvatis neku brzinu 130-140 i naglo pustis gas, ne mozes ni da zamislis kako su dobre vibracije :lol2::lol2::lol2:

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@mrmiki koji motor? :)

E vidi sve je moguce ali za takvo zadovoljstvo imam gospodju na koju vrsnjak i dalje skoci. A kome ne skace neka evo preporuke za TRK:)

 

Promenio član Vampa
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 50 minuta, Sharky - Alex je napisao:

@milos94 pratim temu, mozda ne videh, nisi napisao sta si vozio do sada i da li i koliko iskustva imas.

@Sharky - Alex e da, to nisam naveo nigde. Pa u suštini sam početnik, imao sam razne tomose, skutere, posle toga nekog kineza kao copera od 150ccm, a kasnije CBR 600 ponekad i horneta 600, nisu bili moji ali sam im imao pristup. Nista ozbiljno, par sati vikendom kada uhvatim vremena. Tako da bih rekao da sam pocetnik, a koncept enduro/touring motora mi se svidja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
Pre 6 sati, Pingvin37 je napisao:

Ne pricam ovo ovom laznom nalogu, nego vama koji citate ovu zezanciju od teme isto kao i ja :jee:

 

Pa da...Prosecan vozac GS-a na zapadu predje 100 000 za 3 i nesto godine. Sto znaci da ovo sto se uvozi 12-15 godina staro kod nas, sigurno je preslo preko 300 000. Pogotovo sto ide od uvoznika tj preprodavca. To je sigurno preslo dosta..Realno kad i vidim na satu 120 000km iz uvoza NOV NOV, a GS je iz 2008, znam da je brojka bar duplo veca. 


Ovo je sad bez sale, realna prica. Ne znam dal to nekome smeta ili ne, ali to su cinjenice. 
Da li je za motor koji je presao 300 000 realno dati 7.5k evra? 
Po mom misljenju kilometraza nije bitna, ali veliki je to novac. 

Bolje dodati jos koji evro i kupiti Stroma, Tracer-a itd. Beneli je za pocetnike i ljude koji ne zele da voze brzo, nego mogu da voze i cuf cuf i da uzivaju. Znaju da imaju novi motor koji je ujedno pogodan i za visoke, lepo izgleda, i to je dosta za njih. 

Ko ima ambicije prema jacem motoru, nema sta da trazi sa Benelijem, ko ima polovan BMW GS, mora da zna da je to ipak polovno, i da se kvari kao i svi drugi, a servisi kostaju...

Dakle kao sto je neko rekao, osim visine za vozaca, i tipa motora (enduro touring) ova dva motora tj. modela nikad nisu bili konkurencija niti se mogu porediti. Kad dodje Beneli 1200, to ce vec biti neka druga prica. Tu bi trebalo praviti uporedni test. 

@Pingvin37 Pozz nepoverljivi čoveče :D

Lepo si razjasnio, i hvala ti što si izdvojio vreme. 
Ovo kako si opisao za Benelija, upravo se tu i pronalazim, samo bih dodao još i da dok ne steknem iskustvo i ne izoštrim očekivanja siguran sam da neću imati glavobolje i da će me kako tako odvesti gde želim. A ideja je da akcenat stavim na putovanja, kampovanja itd.

Samo da napomenem da ja nisam imao nameru da poredim ova dva modela kao takva, već isključivo sam ih uporedio iz mog ugla i trenutne situacije. Zato sam i napisao GS star skoro 15 godina. Nisam baš toliko lud da poredim GS(A) 2022 i TRK 502 X 2022 i da smatram da su u bilo kom pogledu konkurencija. Beneli je uzet za primer jer se kao nov sa koferima uklapa u budzet isto kao i sto se GS 15 god star uklapa, ali lepo si objasnio vezano za GS-a i potpuno se slazem da moze biti macka u dzaku.

Eto vidis da "lazni" profil i da kazem pravi profil mogu naci zajednicki jezik :)

PS spominjao si sliku da sam skinuo od nekud, pa reko da te pitam u vezi tvoje originalne, da se nije Lemmy povampirio? :D



   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Druze ja sam se lepo ispekao sa benelijem ali tvoje pare i tvoj izbor. Da sam na tvom mestu pre boh gledao tracer-a,strom-a,bmw-a. Dok sam vozio benelli izbegavao sam suvozaca jer jednostavno nije uzitak,ide on dobar je prenos ali dosta i oseti suvozaca. Bocne nisam imao a topcase je sluzio samo za sitnice tako da ne znam kako je kada ga bas natovaris. Ja sam imao dosta problema sa njim (sigurno si i procitao u temi o njemu),zna da bude zabavan kada si sam nenatovaren po krivinama ali je mi je varadero mnogo zabavniji. Srecno sa potragom i dace bog da nadjes dobar primerak. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Bežanija
  • Motocikl: Zontes 310 T, Peda Zero 50cc

Veoma bitna stvar u celoj priči oko izbora motora nije da li je motor nemački, kineski, japanski ili italijanski već da li odgovara zahtevima vozača a po potrebi i suvozača. Kako je neko već rekao, veoma bitna stvar je oprema a koliko mi se čini već planiraš i tu stavku u budžetu. Lično vozim kineza, Zontes, od svega 300cc sa jednim cilindrom i odlično se ponaša u gradu i na otvorenom putu. Dobro gledaj i probaj pre nego što kupiš bilo šta, bez obzira na proizvođača a ako te put nanese do Beograda slobodno se javi za probnu vožnju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
2 hours ago, milos94 said:

@Pingvin37 Pozz nepoverljivi čoveče :D

Lepo si razjasnio, i hvala ti što si izdvojio vreme. 
Ovo kako si opisao za Benelija, upravo se tu i pronalazim, samo bih dodao još i da dok ne steknem iskustvo i ne izoštrim očekivanja siguran sam da neću imati glavobolje i da će me kako tako odvesti gde želim. A ideja je da akcenat stavim na putovanja, kampovanja itd.

Samo da napomenem da ja nisam imao nameru da poredim ova dva modela kao takva, već isključivo sam ih uporedio iz mog ugla i trenutne situacije. Zato sam i napisao GS star skoro 15 godina. Nisam baš toliko lud da poredim GS(A) 2022 i TRK 502 X 2022 i da smatram da su u bilo kom pogledu konkurencija. Beneli je uzet za primer jer se kao nov sa koferima uklapa u budzet isto kao i sto se GS 15 god star uklapa, ali lepo si objasnio vezano za GS-a i potpuno se slazem da moze biti macka u dzaku.

Eto vidis da "lazni" profil i da kazem pravi profil mogu naci zajednicki jezik :)

PS spominjao si sliku da sam skinuo od nekud, pa reko da te pitam u vezi tvoje originalne, da se nije Lemmy povampirio? :D



   

Nisam ja nepoverljiv, nego sam za ovo mojih malo godina prijatelju moj dugo na ulici a I radim sa ozbiljnom bagrom, iako mozda ne izgledam tako.

 

Toliko znam da vidim da nemas pojma o Novom Sadu, da pamtis sliku sa foruma kad sam imao Lemmy-ja na avataru, da postavljas temu da palis vatru jer su se ugasile teme za Ukrajinu i Covid, i to kako i na koji nacin pises, kako se obracas clanovima. 

 

Al ok mi je, zapalio si malo vatru, nesto se desava - sve je to ok. 

 

Ne zameri sto znam da je lazan profil. Nemam nista lose protiv tebe, razumem da ti je dosadno :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
34 minutes ago, Pingvin37 said:

 

Al ok mi je, zapalio si malo vatru, nesto se desava - sve je to ok. 

 

Ne zameri sto znam da je lazan profil. Nemam nista lose protiv tebe, razumem da ti je dosadno :jee:

Pa i nije mu neka vatra, od piromanije se neće 'leba najesti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
Pre 1 sat, Pingvin37 je napisao:

Nisam ja nepoverljiv, nego sam za ovo mojih malo godina prijatelju moj dugo na ulici a I radim sa ozbiljnom bagrom, iako mozda ne izgledam tako.

 

Toliko znam da vidim da nemas pojma o Novom Sadu, da pamtis sliku sa foruma kad sam imao Lemmy-ja na avataru, da postavljas temu da palis vatru jer su se ugasile teme za Ukrajinu i Covid, i to kako i na koji nacin pises, kako se obracas clanovima. 

 

Al ok mi je, zapalio si malo vatru, nesto se desava - sve je to ok. 

 

Ne zameri sto znam da je lazan profil. Nemam nista lose protiv tebe, razumem da ti je dosadno :jee:

@Pingvin37 hahaha pa vi ste legenda. 


Prvo imas sliku Motorhead-a trenutno, odatle replika na Lemmy-ja. 
 

Nzm na osnovu čega si zaključio da nemam pojma o Novom Sadu?! :O

 

Što se tiče obraćanja, nisam siguran na šta tačno misliš, ali ako sam nekoga sa nečim uvredio ili bilo šta slično, izvinjavam se. 
 

Ja sam generacija koja kada je prispela na internet su već postojale društvene mreže, a kultura foruma se već gubila, ali evo zakleo bi se da sam negde pročitao da se ovo što ti radiš zove trolovanje :)

 

Ne zameram ja ništa, samo ti percipiraj kako ti je volja i uživaj. Izneo si kvalitetne informacije i zahvalan sam ti na tome. 
 

Živ bio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
Pre 2 sati, salevoodoo je napisao:

Veoma bitna stvar u celoj priči oko izbora motora nije da li je motor nemački, kineski, japanski ili italijanski već da li odgovara zahtevima vozača a po potrebi i suvozača. Kako je neko već rekao, veoma bitna stvar je oprema a koliko mi se čini već planiraš i tu stavku u budžetu. Lično vozim kineza, Zontes, od svega 300cc sa jednim cilindrom i odlično se ponaša u gradu i na otvorenom putu. Dobro gledaj i probaj pre nego što kupiš bilo šta, bez obzira na proizvođača a ako te put nanese do Beograda slobodno se javi za probnu vožnju.

Pozdrav @salevoodoo,

 

Slažem se u potpunosti, motor je dosta subjektivna stvar i razumem da svako ima svoje potrebe i očekivanja. 
 

Hvala ti na komentaru i ponudi, ako me out nanese javljam se. 
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 1 sat, milos94 je napisao:

@Pingvin37

Ja sam generacija koja kada je prispela na internet su već postojale društvene mreže, a kultura foruma se već gubila, ali evo zakleo bi se da sam negde pročitao da se ovo što ti radiš zove trolovanje :)

Ajde tebra, nemo da se pravis lud... Dobro znas da je ovo sto ti radis trolovanje ;)

 

Covek te je odma provalio, a ne znam kako mnogima promakne iznova ponavljanje istih tema. 

Ne znam ciju sliku koristis, mozda i jeste tvoja, ali mogao si nekog drugog da stavis da se ne ponavljas:

 

Ovde si Milos94, tamo Mili04, ovde ti je motocikl 'u pripremi', tamo 'u procesu realizacije', stil pisanja isti, posebno ovo tagovanje svakog ponaosob i odgovaranje istom... Bitno da se stavi fotka da se izgleda uverljivije. Kreativnost nula. :P 

 

Ima tu jos nekih temica, mrzi me da trazim, gde se pojavis, ako prodje, prodje, i posle te nema... 

 

Mislim, sta me briga, ako se ljudi zabavljaju, samo eto da se zna sta je poenta (napisao vec @Pingvin37) ... :zdravo:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2822 postova

moje je mišljenje trk jer je nov .Postoje mogućnosti da nešto se pokvari ali većina stvari ide u garanciju.Sa 5000 km godišnje nemaš problem čitavu decenijju.Ako ti uleti bmw koji je stvano dosta prešao računaj na  baš velike troškove delova a i majstora.Bio mi drugar pre neki dan i kaže za svog bivšeg gs kojeg je kupio novog ,,stalno nešto,, posle desete godine i dosta kilometara.Opterećuje se budžet jako za naše uslove.prosto čovek vidi da ako tolko ulaže mora tolko i da vozi a to je mnogo a nezna da li to više može.

Ja uvek dajem  primer ćaletovog stojadina  iz  1973.Ništa se nije kvarilo do njegove 23 godine i ja mislio 1996 da ga prodam i uzmem nešto drugo .Odustanem od prodaje i imam za godinu dana deset kvarova.Da sam neokm prodao i hvalio ga na sva usta kao što je i zaslužio taj novi vlasnik posle tih kvarova bi mislio da sam prevarant.Tako je to kad se omatori sve je kao dobro i radi dok se uskoro ne pokvari a veruj mi da ne želiš da znaš cene delova.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
Pre 1 sat, cikamike je napisao:

Ajde tebra, nemo da se pravis lud... Dobro znas da je ovo sto ti radis trolovanje ;)

 

Covek te je odma provalio, a ne znam kako mnogima promakne iznova ponavljanje istih tema. 

Ne znam ciju sliku koristis, mozda i jeste tvoja, ali mogao si nekog drugog da stavis da se ne ponavljas:

 

Ovde si Milos94, tamo Mili04, ovde ti je motocikl 'u pripremi', tamo 'u procesu realizacije', stil pisanja isti, posebno ovo tagovanje svakog ponaosob i odgovaranje istom... Bitno da se stavi fotka da se izgleda uverljivije. Kreativnost nula. :P 

 

Ima tu jos nekih temica, mrzi me da trazim, gde se pojavis, ako prodje, prodje, i posle te nema... 

 

Mislim, sta me briga, ako se ljudi zabavljaju, samo eto da se zna sta je poenta (napisao vec @Pingvin37) ... :zdravo:

 

 

Čitam i neverujem…

 

Još uvek sam nov ovde pa ne mogu da provalim da li me zajebavate ili ste stvarno ozbiljni (@cikamike i@Pingvin37). 
 

Valjda je odgovaranje nekom ko je izdvojio neko svoje vreme da napiše nešto na temu koja te zanima stvar poštovanja i pristojnosti, a ne nešto loše. 
 

Hahah ako je preklapanje bar dva slova i jednog broja pozitivno, onda to znači da je ista osoba u pitanju?

Hahah dobro pa ne živimo u vreme Inforbiroa, po vama dvojici svi bi bili osumljičeni za nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

U svakom slucaju neko novi ko dodje i malo upotrijebi search opciju , moze procitati nesto korisno


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
Pre 3 sati, drmilan_ je napisao:

Uglavnom novi ne znaju nista sem da zapocnu temu i piskaraju. Ovaj uigran vec, i taguje i lupa quote i sve. Zanimljivo

Možda zato što sam napravio više foruma nego što sam ih koristio pa su mi funkcionalnosti jasne. 
 

Ima samo jedna tema o TRK-u, i to sam sve pročitao, ali nisam našao da se neko dvoumio izmedju manje kvalitetnijeg novog i premium modela starog 15 god a sve u skladu sa svojim potrebama koje nisu bog zna kako velike.

Promenio član milos94

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
Pre sat vremena, Slavo je napisao:

U svakom slucaju neko novi ko dodje i malo upotrijebi search opciju , moze procitati nesto korisno


Sent from my iPhone using Tapatalk

Slažem se. Ima jako korisnih stvari i tema. Do sada sam najviše vremena proveo u temi putovanja, i malo je reći da ima predela u Srbiji i okolini za koje da ne piše gde su ne bih nikad pogodio. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja