Jump to content

Moto Zajednica

Honda NT1100

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 2 sati, Yanco je napisao:

Kod mene u autu mora na kablu da bude telefon da bi radio Android Auto. I svim drugim automobilima koje sam probao, ista je situacija bila. Mora kabal.

I kod mene je moralo kablom da bude vezano u prošlim kolima. U trenutnom može bežično

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: FZ1 Fazer, Yamaha MT-07, Kawasaki ER6F

Meni se poveže bežicno za pozive muziku i slično ali navigacija neće bez kabla.. i tako bi je bilo gde god sam imao AA.. 

Možda su unapredili da može i navigacija u tom slućaju povlačim što sam rekao da je glupo rešenje za motor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Svakako računajte na kabl za bilo koju dužu vožnju.

 

Prva 3 mesta po potrošnji zauzimaju aplikacije vezane za Android Auto

 

image.thumb.jpeg.186949e6a0ae450cff63ab483767653d.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
On 30.1.2022. at 11:53, Mr_Wolf je napisao:

Upravo zato sam i napisao sve ono. Na kraju NT ili eventualno Tracer ispadnu best buy opcija.

 

Ono što eventualno vadi celu situaciju je što su i cene polovnjaka nerealne, pa se taman porast cena novih motora kompenzuje skupljom prodajom starog.

  

Nemam pojma stvarno. Gledam kako se kreću u inostranstvu cene, a Suzuki je kod nas relativno razuman u odnosu na evropu. Slovenija je neki reper za cenu pošto su uglavnom cene svih motora slične kod nas i kod njih, a tamo je GT 13590, što je pod ovim okolnostima razumno. Koferi su verovatno još oko 600-800, sve u svemu tu je negde.

Evo da se dopunim:

Cena novog GSX-S 1000 GT je 13.200€.
Zamolili bismo Vas da kontaktirate naš prodajni salon na 011/288-95-54 kako biste dobili sve dodatne informacije.
Srdačan pozdrav, Vaš Euro Sumar d.o.o.
Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1047 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Motor je idealan jedina stvar koja mi se ne dopada su retrovizori,bar na prvi utisak mi deluju polu neupotrebivi jer u pola retrovizora vidim svoju ruku.

20220409_110448.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW
On 1.2.2022. at 4:35, SVD je napisao:

Android auto neznam zašto su stavljali nije mu mesto na motoru, ili se otvori za navi kako treba ili ne treba ništa hvala lepo.

Preko AA moras da prikaciš kablom telefon da bi koristio navigaciju, ako sam stavio telefon na držač da bi ga tako povezao koristiću navigaciju direktno na njemu i čemu onda AA..

AA je pun pogodak. Telefon sklonis, puni se dok je povezan a AA je daleko pametniji i bezbedniji od klasičnog telefona na nosacu.

Iz tog razloga neki proizvođači dizajniraju motore da telefon bude ispod sedista  ili u bočnim koferima. Sve samo da nije pri ruci.

AA je pobeda u tom slučaju.

Promenio član Uzelac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW
On 1.2.2022. at 11:44, Yanco je napisao:

Kod mene u autu mora na kablu da bude telefon da bi radio Android Auto. I svim drugim automobilima koje sam probao, ista je situacija bila. Mora kabal.

Postoji i Wireless AA. Korisno ali na na motoru je sigurnije da je telefon sklonjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

***UPOZORENJE – DUGAČAK POST***

 

Kao što sam napisao u oglasu za prodaju BMW-a, odlučio sam da pređem na nešto veće (čitaj jače).

Na prethodnoj strani ove teme sam malo filozofirao o tome šta i kako, ali se na kraju sve svelo na dva motora. Na prvom mestu – Honda NT1100 i sa druge strane, takođe na prvom mestu, Yamaha Tracer 9 GT.

Istini za volju, ne bih se žalio ni da dam manje para, pa sam razmišljao i o Triumph Tigeru 660, pa i o CFMOTO MT800.

U svakom slučaju, prodam ja BMW-a, i kako sam završavao ugovor kod opštine NBG, odlučim da prvo svaratim do Triumpha, da im dam šansu da me ubede da ipak uzmem Tigera.

Ulazim u salon, svi radnici zaskaču lika koji gleda neki Harley, šetam malo po salonu, gledam od Triumpha bukvalno ništa na raspolaganju. Prodavcima nisam zanimljiv - izlazim iz salona.

Nastavljam dalje ka blokovima, a putanja ka stanu me od Triumpha vodi preko Honde pa onda Barela.

Iako mi je bila prvi izbor, verovao sam da su male šanse da Honda bude isporučena u iole razumnom roku, mada sam imao i finansijsku računicu po kojoj bi mi se isplatilo i da stigne početkom sledeće godine. Obraća mi se čuveni prodavac Dušan – Dobar dan, dobar dan.

Zainteresovan sam za NT1100

DCT ili manuelni?

Pa šta ja znam, recimo DCT kad već postoji. Kada bi mogao da mi bude isporučen? Napominjem da mi je od esencijalnog značaja precizna informacija. Čak i ako mi kažeš za godinu dana – više mi znači nego da mi kažeš u septembru a onda da ga isporučiš u aprilu.

A koju boju želiš?

U principu bilo koju osim crne.

Uh. Pa vidiš to je problem, imamo 2 na brodu koji stiže u Koper, ali su obe crne, a kupci su već odustali od njih.

Razmišljam ja u sebi, daleko od toga da su mi bela ili siva boja lepe, samo su manje ružne od crne... Da ipak iskoristim priliku ako već zaista mogu da ga dobijem brzo, pitam kada bi mogao da bude u Beogradu? Najverovatnije u toku avgusta, najkasnije u septembru.

Dušane, da li je to sigurno? Ponavljam da mi je tačna informacija bitnija nego nada da ću dobiti motor uskoro, pošto ću odustati od kupovine ako bude dan kasnio. Nemojte opet da se brod izgubi u Bermudskom trouglu, ili da se zaglavi u Sueckom kanalu ili da ga zaustavi Ruska Crnomorska flota zbog zabrane izvoza Ukrajinskog žita... znam da ste kreativni u traženju opravdanja, ali ne želim da ih slušam.

Sigurno, najkasnije septembar.

OK, dodao bih mu i top case, na koje uslove mogu da računam?

Dobijem jako dobar popust i kažem – kupujem.

Par dana kasnije, stanem do Barela, kako mi je Tracer bio prvi izbor, i popričam i sa njima. Imaju crvenog na stanju, sa koferom me košta manje-više isto koliko i Honda. Barel ne daje nikakav popust.

Sve ok, da sačekamo do kraja avgusta šta će biti sa Hondom, pa ako oni ne ispune, dolazim kod vas po predračun.

Desetak dana kasnije opet svraćam u Hondu. Dobar dan Dušane, šta se dešava sa NT-om?

A pa neće sigurno biti pre septembra

Ništa onda, da otkazujemo

Sačekaj malo da vidim u kompjuteru. Pa viditš oni su sada na našem skladištu u Koperu, čekamo da se nakupi dovoljna količina pa da šaljemo kamion da preveze u Srbiju. To bi trebalo da se desi do 17.8., dok stignu, dok odradimo carinu, do 25.8. bi trebalo da bude spreman.

Sigurno? Sigurno. Kada mogu da očekujem predračun da odem do banke po kredit?

Poslaću ti u narednih par dana.

Stigne mi predračun istog dana, sve sa brojem šasije, i tu mi je već cela situacija delovala malo realnije. Odem do banke, podnesem zahtev za kredit i ostane da čekam odobrenje i da stigne motor.

Ali tu ide obrt. Uprkos očekivanju da ću sa spremnim kreditom čekati motor, zovu me iz banke da kažu da trenutno ne mogu da odobre kredit zato što im fale neki indikatori, i da ne znaju kada će moći.

Hajde Vuče, lagano, u drugu, pa treću banku dok ne nađeš nekog raspoloženog da zaradi na tebi. U međuvremenu svraćam do Honde gde mi Dušan nonšalantno kaže – pa motor je stigao, mi čekamo tebe

Da imam kosu, ovo bi bio momenat kada krećem da je čupam.

Treća banka uzima papire, čekam dva dana da mi jave da im fali još papira... I dalje ne mogu da verujem da su svi toliko fini da zaista ne žele da mi uzmu pare. Donosim još papira. Pa onda još malo papira nakon čega mi se odobrava kredit kredit i pušta u Hondu...

Danas mi javlja Dušan da je uplata proknjižena, odlazim do Honde, kaže ako hoćeš da ti agencija registruje, teško da će biti pre utorka... Odlazim u Ljermontovu. AMSS kaže da ne može da mi popuni uplatnice – jebite se onda neću ni osiguranje kod vas. Odlazim u Alta Pay preko puta, tamo kafić. Lik iz kafića mi kaže sačekaj malo imamo već nekoga... čekam 10 minuta, tražim u guglu tehnički pregled u blizini i spuštam se na Dušanovac. Završavam papire, vraćam se u Ljermontovu. Stajem u naizgled bezazlen red od 5 ljudi, i 2 sata kasnije napokon dobijam registraciju.

Inače, napisao sam da su mi i NT i Tracer na prvom mestu. Jednostavno, šta god da sam izabrao – ne mogu da pogrešim, a ovako sam ih nekako bodovao:

Prednosti honda:

DCT

Mirniji motor

Oprema

Kočnice

Udobnost

Racionalniji izbor

Mane honda:

Tačnost isporuke

Masa

Cena

Teško je napraviti crash bar

Nema štitnike ruku

Boja

Prednosti Yamaha:

Motor

Ogibljenje

6 axis IMU

Masa

Isporuka

Povoznost

Mane Yamaha:

Manje udoban

Motor

Vetrobran

 

Iako je na papiru Yamaha bolji izbor, Hondu sam pikirao bukvalno od kako je predstavljena, a i više sam polagao u udobnost nego u sportske karakteristike.

U svakom slučaju – sudbina je odlučila da danas pišem u ovoj temi, i u skladu sa tim predstavljam

 

 

 

 

 

Inače sam ga poručio i sa centralnim koferom koji će stići naknadno.

 

Eto... Ne mogu da kažem da BMW-om nisam bio zadovoljan, ali ću valjda ovim biti još više

  • Sviđa mi se 33
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Čestitke na kupovini, odličan izbor kojigod da si izabrao od pomenuta dva motora koji su ti na prvom mestu...i meni bi NT bio prviji

Pratim temu i čekam utiske

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Čestitam, mislim da ne postoji niko ko hondom nije bio zadovoljan, jednostavno su perfektne.

E sad, trejser sa 3 klipa je verovatno malo uzbudljivijeg zvuka i, po meni, estetski lepši, ali sam ubedjen da je ovo finiji i upotrebljiviji prevoz za naše puteve, kojima ćeš, svakako, najviše i voziti.

Srećni kilometri!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
2 hours ago, Mr_Wolf said:

Imaju crvenog na stanju, sa koferom me košta manje-više isto koliko i Honda. Barel ne daje nikakav popust

Ovo znači da bi manual NT bio nešto jeftiniji nego Tracer? Tracer se verovatno više prodaje i ima neku nasleđenu popularnost od prethodnih generacija... 

 

Nemoj boja da te brine, skroz ok je ovako crn, ne da su kao dali neki izbor boje. 

 

Naravno, srećna kupovina pa javi kako ide, koliko može da razvije i to... 

Promenio član X8 Vračar
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Čestitke za kupovinu. Nek je sa srećom pa i dosta sveta da obidješ sa njom. Željno čekamo prve utiske kako o motoru, tako i lepe putopise. Bravo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

Ovo znači da bi manual NT bio nešto jeftiniji nego Tracer? Tracer se verovatno više prodaje i ima neku nasleđenu popularnost od prethodnih generacija... 

 

Nemoj boja da te brine, skroz ok je ovako crn, ne da su kao dali neki izbor boje. 

 

Naravno, srećna kupovina pa javi kako ide, koliko može da razvije i to... 

Pa bez popusta bi manualna honda koštala nešto manje od tracera, ali manualnu nisu imali ni u planu isporuke. Sa popustom se i razlika povećava naravno :)

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pu pu pu, ništa to ne valja, kao ni starija sestra NT700 koji trenutno vozim...

Srećni kilometri

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Par prvih utisaka posle pređenih 60ak km.

U poređenju sa BMW-om se ponaša kao da je lak kao pero. Zapanjujuće, ne samo u vožnji nego i dok ga guram.

Iako godinama nisam vozio motore sa rezervoarom među nogama, deluje vrlo udobno i ne umara ni posle dužeg sedenja, ali će mi trebati malo vremena da se priviknem i dođem do željene dinamike vožnje.

Od loših strana za sada, android auto zeza, moram da utvrdim da li je do telefona ili do motora (ili kabla).

A da, zaboravio sam još jednu manu. Gas je nenormalno osetljiv i ima vrlo kratak hod. Verovatno zbog ride-by-wire sistema, ali će i to zahtevati malo privikavanja

 

U svakom slučaju, sada sam namontirao i nosač telefona, pa evo i jednog kratkog snimka. Oko 2:50 sam mu pustio malo glas da se čuje.

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, Mr_Wolf je napisao:

A da, zaboravio sam još jednu manu. Gas je nenormalno osetljiv i ima vrlo kratak hod. Verovatno zbog ride-by-wire sistema, ali će i to zahtevati malo privikavanja

Nije do pomenutog sistema vec do DCT menjača, tako funkcioniše ili ti vata odma.

Mali savet..... kad sretnes nekoga tebi poznatog, stanes da popricate.....izbaci u N pa caskajte do mile volje.

Nehotice poznanik moze dati gas čisto da čuje motor i eto velikog problema .....desilo se drugaru, jedva je ostao na nogama da ne padne, 3-ci dan od kupivine.

 

U zdravlju te sluzio, svrni kad si u prolazu.

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1047 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Cestitam na kupovini i da te uz srecu i zdravlje sluzi puno bezbednih kilometara.

Voleo bih vremenom da pises utiske i dalje jer ima nas jos koji razmisljamo o tom motoru. Hteo bih da znam kolika je razlika izmedju njega i afrike jer kazu da je unutra afrika u oklopima sto mi je malo cudno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Jako jako jako lep motor. Pre koji dan sam prošao pored jednog u NSu, prvi put sam ga video uživo.  Mislim da će taj motor jako lepo "stariti" , tj. za 10 godina neće biti demode, dosta je sveden dizajn.

Drugo, ako se ikad vratim na motor za samo za drum to će sigurno biti nešto sa DCTom. Nisam ga imao, ali kola imamo mali gradski manual i veliki porodični DSG (isti sistem) i svaki put kad vozim - ko je ovo izmislio u dupe da ga cmokim. Verujem da je tako i na motoru, kad se jednom navikneš - nema šanse nazad.

Uživaj i vozaj s osmehom :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

Nije do pomenutog sistema vec do DCT menjača, tako funkcioniše ili ti vata odma.

Mali savet..... kad sretnes nekoga tebi poznatog, stanes da popricate.....izbaci u N pa caskajte do mile volje.

Nehotice poznanik moze dati gas čisto da čuje motor i eto velikog problema .....desilo se drugaru, jedva je ostao na nogama da ne padne, 3-ci dan od kupivine.

 

U zdravlju te sluzio, svrni kad si u prolazu.

E, ali ne mislim u kontekstu varijator - menjač, već i u poređenju sa integrom. Deluje mi da je mnogo kraći hod gasa i da je dosta osetljiviji.

Čuo sam da su pandurima polupali gomilu Aprilia Mana tako cigančići koji vole da zavrnu gas na semaforu :D

Probaću da se organizujem da svratim sledeće nedelje ali ne obećavam. 

 

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Danas odradio prvu malo lepšu vožnjicu.

Polako smo krenuli da se upoznajemo

 

 

A onda i prva modifikacija

 

 

 

@Satelis Jel ok ovo?

 

E da, bitna informacija za sve kojima treba scottoiler, u Motolandu imaju sve modele na stanju, i cene su iste kao u Evropi. Imaju i ulje, ali je ono nešto skuplje.

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja