Jump to content

Moto Zajednica

Honda NT1100

Recommended Posts

  • Andragog, 4672 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Masa ljudi vozi Afriku a nikada ne silazi sa asfalta. Verovatno je to za takve a usput ce se mnogo bolje voziti nego sa donorom...:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 370 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Honda je tu istu platformu za više različitih modela upotrebila još sa NC-om. Ako se ne varam i NC i skuter Integra imaju istu platformu kao i nejked model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1723 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Afrika ima odličnu ergonomiju, bar meni sa 185cm, sve je kako treba.. Možda je ovde akcenat na nižu klijentelu, shvatili Japanci da su napravili motor za Evropljane, pa ko vele daj da iskravimo to odmah.. default_0a-smiley.gif

NC serija da delu istu platformu i sve, ali to su budžet motori od ~7-8000€. U ovom cenovnom rangu se očekivalo nešto malo više... Bar ja, možda i grešim...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Po meni, promašen model. Kao što Pro master reče, i tracer 900 (3 cilindra) i versys 1000 (4 cilindra) su bolje kupovine od ovoga. 

 

U kvalitet izrade, pouzdanost i dugotrajnost nikako ne treba sumnjati. Ali mislim da je jednom ovakvom putnom motociklu donor agregata morao da bude cbr 1000 i onda se malo spusti kriva obrtnog momenta na niže obrtaje, izgubi po koji konjić i sl. Mislim da je ovo jedan apgrejodvani dovil 650, i preti da i ovaj model bude bezličan, a za 15 kila evara već može da se uzme zabavan motor, može čak i za manje. 

 

Svaka fabrika traži uštedu i mislim da se zato forsiraju 2 klipa sve više u moto svetu, što mi zaista smeta, jer nije slučajno standard bio 4, u nekim srećnijim vremenima od ovih danas.

 

Inače, stekao sam utisak da u ovim "burnim" godinama japanci polako gube trku u moto svetu od evropljana, a dugo su bili neprikosnoveni.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1723 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Upravo to. Versys ima fenomenalan agregat baš zato što je nastao onako kako ti kažeš.

Tracer 9 je dodatno ispeglan i najzabavniji je za vožnju, a opet sposoban da bude dugoprugaš.


Probao sam Africu 1100, svidja mi se što motor nema nikakvih vibracija, menjač radi perfektno i sve je to super, samo nekako ga ne bih voleo na ovakvom motoru.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech

Meni je novi NT1100 odlično upakovan motor. Jeste možda malo dosadan, ali turing motor sa DCT menjačem i pouzdanošću kakvu nudi Honda, ne znam šta im je konkurencija. Ja planiram da uzmem motor za ture i ovo mi je prvi izbor. Rekli su mi u Delti i Stojanovu da dolazi mart/april, kad bude sajam. Početna cena oko 14k kod nas, za DCT 15k. U zavosnosti od paketa opreme, ide na cenu još 1-2k eura. Mada mislim da je osnovni paket sasvim dovoljan, ovo ostalo može nakadno da se kupi (gornji kofer, udobnije sedište, itd).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1723 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Meni je novi NT1100 odlično upakovan motor. Jeste možda malo dosadan, ali turing motor sa DCT menjačem i pouzdanošću kakvu nudi Honda, ne znam šta im je konkurencija. Ja planiram da uzmem motor za ture i ovo mi je prvi izbor. Rekli su mi u Delti i Stojanovu da dolazi mart/april, kad bude sajam. Početna cena oko 14k kod nas, za DCT 15k. U zavosnosti od paketa opreme, ide na cenu još 1-2k eura. Mada mislim da je osnovni paket sasvim dovoljan, ovo ostalo može nakadno da se kupi (gornji kofer, udobnije sedište, itd).
Ne znam zašto misliš da je pouzdanost Honde tolika u odnosu na Yamahu i Kawu, da možeš da kažeš da ta pouzdanost "krpi" sve ostale mane..

Bilo je hiljadu puta priče ovde, većina japanskih agregata je u stanju da prevali ozbiljne kilometraže bez ozbiljnih zahvata. Druga je priča ta što mnogi po 5 puta imaju na satu 30 000km (jer klijentela se gnuša motora koji su prešli više od 50 000km), pa prave cifre izbace samo oni malobrojni, kao što su ljudi izbacivali slike NC-a sa 250 000km.

Evo moj motor ima blizu 80 000km, čeka ga zamena španera lanca bregaste i nastavlja dalje, verujem da će bez problema preci još toliko.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
pre 7 minuta, ProMaster je napisao:

Ne znam zašto misliš da je pouzdanost Honde tolika u odnosu na Yamahu i Kawu, da možeš da kažeš da ta pouzdanost "krpi" sve ostale mane..

Bilo je hiljadu puta priče ovde, većina japanskih agregata je u stanju da prevali ozbiljne kilometraže bez ozbiljnih zahvata. Druga je priča ta što mnogi po 5 puta imaju na satu 30 000km (jer klijentela se gnuša motora koji su prešli više od 50 000km), pa prave cifre izbace samo oni malobrojni, kao što su ljudi izbacivali slike NC-a sa 250 000km.

Evo moj motor ima blizu 80 000km, čeka ga zamena španera lanca bregaste i nastavlja dalje, verujem da će bez problema preci još toliko.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Ne poredim sa Yamahom, niti drugim proizvođačima. Ima još pouzdanih proizvođača, to je sve tačno. Samo kažem, i Honda je pouzdana, veoma. Pritom za ture je meni to najbitnije, kao i DCT, koji mi deluje primamljivo. Probao sam Crossrunner sa DCT menjačem i oduševio se koliko je praktično. Naravno, stvar ukusa.

Ali, iskreno ne znam koje to mane ima novi NT? Meni je prilično dobro upakovan, ali možda ja nisam zahtevan. Ono što tražim je udoban motor, sa solidnim rezervoarom (bar 350km bez dopune). Da ne bude pretežak kao recimo BMW RT1250 (a bogami je i preskup). Čujem da se žale ljudi što Africa agregat ima samo 100 konja (a sumnjam da su ga probali), mada meni izgleda i više nego dovoljno. Ne planiram da idem na stazu sa njim. Mada mislim da ta brojka od 100 konja ne govori puno, svako ko je seo na Africu kaže da deluje kao da ima više (bar na osnovu onoga što sam ja pročitao). Ide i tempomat uz opremu, kao standard, plus Android Auto, pa je navigacija već tu, ne moram da se zezam i kačim telefon, niti dokupljujem navigaciju.

Takođe verujem da je Versys odličan motor, jedino nema DCT. I, ne sviđa mi se Versys kako izgleda. :D Opet, stvar ukusa... Verujem da je nekome NT odvratan i dosadan.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1723 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Ne poredim sa Yamahom, niti drugim proizvođačima. Ima još pouzdanih proizvođača, to je sve tačno. Samo kažem, i Honda je pouzdana, veoma. Pritom za ture je meni to najbitnije, kao i DCT, koji mi deluje primamljivo. Probao sam Crossrunner sa DCT menjačem i oduševio se koliko je praktično. Naravno, stvar ukusa.

Ali, iskreno ne znam koje to mane ima novi NT? Meni je prilično dobro upakovan, ali možda ja nisam zahtevan. Ono što tražim je udoban motor, sa solidnim rezervoarom (bar 350km bez dopune). Da ne bude pretežak kao recimo BMW RT1250 (a bogami je i preskup). Čujem da se žale ljudi što Africa agregat ima samo 100 konja (a sumnjam da su ga probali), mada meni izgleda i više nego dovoljno. Ne planiram da idem na stazu sa njim. Mada mislim da ta brojka od 100 konja ne govori puno, svako ko je seo na Africu kaže da deluje kao da ima više (bar na osnovu onoga što sam ja pročitao). Ide i tempomat uz opremu, kao standard, plus Android Auto, pa je navigacija već tu, ne moram da se zezam i kačim telefon, niti dokupljujem navigaciju.

Takođe verujem da je Versys odličan motor, jedino nema DCT. I, ne sviđa mi se Versys kako izgleda. Opet, stvar ukusa... Verujem da je nekome NT odvratan i dosadan.
Nešto si pomešao , ne postoji Crossrunner sa DCT, verovatno je bio Crosstourer.

U suštini, da u pravu si, dosta toga zavisi s čega dolaziš kada gledaš ovaj motor. Nekako meni touring motor ne ide bez 4 cilindra, ali izgleda da ćemo svi morati da se naviknemo.

Takodje se slažem i sa tim da 100hp iz Afrike, nema veze stanje na papiru i realno. Afrika ubija kako ide. Recimo Strom 1050, ima slično ili čak i nešto više HP, a Afrika ga na par snimaka koje sam gledao oduvala.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
Nešto si pomešao , ne postoji Crossrunner sa DCT, verovatno je bio Crosstourer.

U suštini, da u pravu si, dosta toga zavisi s čega dolaziš kada gledaš ovaj motor. Nekako meni touring motor ne ide bez 4 cilindra, ali izgleda da ćemo svi morati da se naviknemo.

Takodje se slažem i sa tim da 100hp iz Afrike, nema veze stanje na papiru i realno. Afrika ubija kako ide. Recimo Strom 1050, ima slično ili čak i nešto više HP, a Afrika ga na par snimaka koje sam gledao oduvala.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

E moguće da je Crosstourer, nije moj, vozio sam tuđi neko vreme, pa otuda neznanje. :D

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Evo jedan fin tekst na temu.

 

 

 

Svi ovi reviewi, Youtube itd... su sa prezentacije u Barseloni, i samo DCT, nema klasicnog menjača za sada (meni nebitno, svakako bi samo DCT dolazio u razmatranje).

 

U Delti kažu, stiže u februaru, već se prijavio za test vožnju :).

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Na znam otkuda mišljenje da je za turing motor potrebno 4 cilindra. Ako pogledate malo, u Evropi BMW, Moto Guzzi, Ducati, KTM itd imaju po dva cilindra, sada Triumph pravi izuzetak sa tri (naravno BMW ima i 4 i 6 cilindara, ali su mnogo redji). Amerika je ista priča, HD i svi njegovi japanski "klonovi" su isključivo V2 motori, sa časnim izuzetkom Honde Goldwing.

Kod japanaca je situacija polovična, Honda od malog Deauvilla do Varadera je V2, novi NC i sad NT su isto dva klipa, a naravno tu je i PanEuropean sa 4. Suzuki Vstrom je 2 cilindra, a 3 i uglavnom 4 imaju Yamaha i Kawa.

Ukupno gledano, dvocilindrični agregati su mnogo rasprostranjeniji u ovoj klasi.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1723 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Na znam otkuda mišljenje da je za turing motor potrebno 4 cilindra. Ako pogledate malo, u Evropi BMW, Moto Guzzi, Ducati, KTM itd imaju po dva cilindra, sada Triumph pravi izuzetak sa tri (naravno BMW ima i 4 i 6 cilindara, ali su mnogo redji). Amerika je ista priča, HD i svi njegovi japanski "klonovi" su isključivo V2 motori, sa časnim izuzetkom Honde Goldwing.
Kod japanaca je situacija polovična, Honda od malog Deauvilla do Varadera je V2, novi NC i sad NT su isto dva klipa, a naravno tu je i PanEuropean sa 4. Suzuki Vstrom je 2 cilindra, a 3 i uglavnom 4 imaju Yamaha i Kawa.
Ukupno gledano, dvocilindrični agregati su mnogo rasprostranjeniji u ovoj klasi.
Naravno, ali to što svi guraju 2 cilindra ne znači da je to super, već nešto drugo..

Kao i automobili sa 3 cyl, može, ali uvek je bolje da bude sa 6, zar ne ?

Ja sam pričao iz svog ugla, da volim da vidim motor tog tipa sa 4 cyl, a nije kao da Honda ne zna da napravi agregat.
Sa druge strane, da se ponovim, ono kako su na Africi 1100, odradili posao sa vibracijama je nestvarno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Odradili su ekstra posao, paralelni twin, a radi lepše od v twina, ali 4 cilindra, po meni, imaju lepši zvuk i veći raspon snage kroz obrtaje. Znaju to i u hondi i u ostalim kompanijama, ali zbog $ se prešlo na 2.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Stigao NT u Deltu, naravno DCT, crna boja. Cekaju homologaciju, pa kome je interesantno moze da pogleda.

 

Meni onako na prvu uopste nije lose, lepo se sedi. Odmah pored je Afrika pa moze da se proba visina odmah i uporedi.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Posle NC jedino bi mi mozda NT odgovarao, moram otici da ga vidim.

Cena je jedino sto me bas odbija od NT, nije opravdana jer se pitam sa vremena na vreme dal je duplo bolji od NC i svaki put isti odgovor :) 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
7 hours ago, milosn said:

Stigao NT u Deltu, naravno DCT, crna boja. Cekaju homologaciju, pa kome je interesantno moze da pogleda.

 

Meni onako na prvu uopste nije lose, lepo se sedi. Odmah pored je Afrika pa moze da se proba visina odmah i uporedi.

Ako bude neko isao da vidi NT-a... mozete li ga uslikati? Jos ako bude pored afrike :)

 

Bas me zanima razlika u visini...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Nisam se setio da slikam juce, ali evo ti mali opis, ja sam vozio sad staru Africu Adventure (prodao je) visok sam 186cm i mogao sam da spustim stopala skroz, ali ispruzene noge. Nova africa adventure  je niza (promenjen je ram i sediste je uze) 2.5cm sa sedistem u najnizem polozaju u odnosu na staru sa isto podesenim sedistem (ovo sve za Adventure, obicna stara je niza).

Sad su i adventure i obicna iste visine u svim pozicijama sedista. NT 1100 je nizi od afrike u najnizem polozaju samo 5mm. Uostalom evo i dimenzija (Afrika 850/870mm (Low Seat option 825, High Seat option 895),  NT 1100 820mm).


Drugar koji je oko 175cm juce sede na Afriku jedva vrhovima prstiju pipao patos (nemam pojima u kom polozaju je bilo sediste) dok NT je mogao da spusti stopalo (iz ovoga bih rekao da je sediste bilo visoko), sto ce reci da kad uzmes nize sediste za afriku u donjem polozaju imas samo 5mm razlike u odnosu na NT.


A sto se tice cena, postalo je katastrofa, ja sam 2018 Adventure platio 15.900 sa svim dodacima sem kofera (bili oni plasticni pa nisam hteo) sad je to isto 20k  :tras2:


Kod NTa je dobro sto stize za tih 15ak hiljada sve sa koferima, jedino nema top/centralni, pa eto kao malo olaksanje. ;)

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

Hvala na detaljnom objasnjenju.

 

Meni bi vise odgovarala africa sa sjedistem visine 900mm :) (vidio sam da ima i takvih sjedista).

 

Ko zna, kada se neke stvari posloze, mozda prodam NC-a i zaputim se po ovu neku stariju africa-u iz 2018. Vidim ima ih nekoliko po oglasima za cca 10k eura. Mada mi se vise svidja NT, ali ne znam gdje cu s nogama. Na NC-u mi i nije toliki problem, ali bi prijalo da ih malo pruzim :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bio danas do salona, bolje da nisam.

Da imam kesa, pao bi jedan sive boje na 1 :D 

Cekam da se prolepsa vreme pa da obrnem krug, dva , ocu razbolim mozak totalno.

 

viber-slika-2022-01-29-15-32-41-128.jpg

 

viber-slika-2022-01-29-15-32-40-956.jpg

 

viber-slika-2022-01-29-15-32-41-382.jpg

 

viber-slika-2022-01-29-12-46-34-196.jpg

 

viber-slika-2022-01-29-12-46-32-936.jpg

 

Idealan je za nize vozače, 1.75 max 1.85cm.

Polozaj sedenja, položaj kormana, zastita od vetra, sve mi odgovara.... sve sem cene, preskup je, nema opravdanja :neznam:

 

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja