Jump to content

Moto Zajednica

Honda NT1100

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 6 sati, Vampa je napisao:

Cestitam na kupovini i da te uz srecu i zdravlje sluzi puno bezbednih kilometara.

Voleo bih vremenom da pises utiske i dalje jer ima nas jos koji razmisljamo o tom motoru. Hteo bih da znam kolika je razlika izmedju njega i afrike jer kazu da je unutra afrika u oklopima sto mi je malo cudno.

Hvala, ne znam samo kako da uporedim sa Afrikom, nisam je vozio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Nisam mislio na tebe da uporedjujes :) izvini lose sam napisao tekst(na brzinu). Generalno me zanima razlika jer se dvoumim izmedju nje i afrike ali ne da ti uporedis. Samo ti teraj i pisi utiske :moto3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd
13 hours ago, Satelis said:

Nije do pomenutog sistema vec do DCT menjača, tako funkcioniše ili ti vata odma.

Mali savet..... kad sretnes nekoga tebi poznatog, stanes da popricate.....izbaci u N pa caskajte do mile volje.

Nehotice poznanik moze dati gas čisto da čuje motor i eto velikog problema .....desilo se drugaru, jedva je ostao na nogama da ne padne, 3-ci dan od kupivine.

 

U zdravlju te sluzio, svrni kad si u prolazu.

Kako to misliš neko da doda gas dok ja sedim na motoru?!? Koga vi sve poznajete... Cigančići na semaforu... :lol3:

 

"Mali, je l ti ja izgledam kao saobraćajac ili kao interventna?!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Stvarno se desilo mojem prijatelju..

Cigančica na semaforu brrrm i on hop - ispod motora.. Drugar koji je vozio iza njega mu pomogao da se izvuče i podigne motor.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 2 minuta, milomir22 je napisao:

Da da.

Oko sokolovo ili kamera?

Ja pamtim brojeve tablica svih vozila sa kojima se mimoiđem

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Samo, valjda i pečenje i torta i ples sa mladom i.... :popovanje:

- A sa čije ste vi strane?

- Ovaj, ja sam sa BJB.

- Molim?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 7 sati, milomir22 je napisao:

Hehe, hvala, da sam bio motorom palo bi i neko piće...

Biće valjda prilike. Često ja idem na vikend vožnje u tom pravcu pa onda ili preko Rudnika ili čak i do Kragujevca odem pa presečem na Ibarsku.

 

Inače, evo te:

 

Da ne spamujem sa postovima, nastavljam sa utiscima ovde.

 

Danas sam faktički u cugu sedeo skoro 4 sata. Nikakvih problema ni sa leđima ni sa guzicom nisam imao. Android auto sam rešio korišćenjem fabričkog Samsungovog kabla (prethodno se pričalo i o tome - radi samo sa kablom i moraju slušalice da budu uparene).

Jedini faktor koji utiče na udobnost su vibracije koje se poprilično osećaju na nogarima. Na volanu nisam primetio nešto posebno.

 

Nažalost vetrobran je, bar u poređenju sa BMW-om, za moju visinu (oko 185) relativno beskoristan, čak i u najvišem položaju. Isprobao sam na autoputu do nekih 170-175  i dosta vetra me kači preko.

 

E sad, dosta sam ovde čitao o tome kako je hondin servis među boljim u zemlji. U toku vožnje člujem ja neko nasumično zveckanje, a ne mogu da provalim odakle. Sada stao da ga operem i vidim:

AL9nZEWBKdqsPrrP8_ryGb1_f-_sfduqURV9H6EpmAs3Csr_DDHEq8dymD-l9pLFbKkhE6xgdfxdz6vbmXH0lU7iZOfS0acmKKCtdxfcZnTcXD5Jamxu6-J2FY3t9bF22E7PgYHvBc6OJowdse4fI3-BI6dtoQ=w720-h960-no?authuser=0

 

Nosač desnog kofera uopšte nije bio prišrafljen. Verovatno sam primetio u poslednjem momentu, na slici se vidi koliko je šraf blizu ispadanja.

 

Osim toga - i dalje prezadovoljan.

 

Potrošnja prvog rezervoara u proseku oko 5,6. Od toga je dosta u gradu i radio u mestu. Sa ovim sipanjem mi je od Topole do obilaznice prosek bio 4,8 a onda sam ga digao na 5,2.

 

To je otprilike to, verovatno više neće biti prvih utisaka, bar dok se nešto bitno ne desi.

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Proveravaj te srafove redovno ili još bolje stavi plavi lepak na šraf, da ne mrda. Meni na NCu, od vibracija verovatno, ispala dva komada, a nema da se kupe u Delti...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Zanimljivo uz motor ne idu nikakva uputstva za upotrebu, niti sam uspeo da ih nađem na internetu.

 

U instrukcijama za Afriku piše sledeće:

image.png.7779ca2a25966eb28fc74094f9927278.png

 

A Dušan mi je prilikom preuzimanja rekao samo da ne radim ništa naglo u prvih 50km, posle nema nikakve razrade-

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Svaka čast!

 

Na review-ima uglavnom kažu da vetrobran mora spolja da se diže. Moguće je podići ga i bez ustajanja, ali svakako ne bi bilo bezbedno u toku vožnje.

 

Ostavio sam malo duži snimak da se čuje i vetar pri brzini na auto putu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

@Mr_Wolf cestitam na izboru. Meni je ova honda savrsen i prelijep motor. Da nisam ovoliki klipan definitivno bi mi bila prvi izbor pri kupovini sljedeceg motora. Sad za sad razmisljam o velikom versys-u, velikom stromu i yamahi tracer 9... no i dalje mi u uhu zvoni da bih trebao kupiti hondu, makar se i patio :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Hvala. Vidi, ja sam sedeo i na traceru i deluje mi manje od NT-a. Svakako je manje udoban.

 

Što se tvoje visine tiče, pogledaj test ovog Mađara, on je visok preko 190 i deluje dosta krupno, a kaže da mu odgovara.

 

 

Hajde opet da iskoristim temu. Juče sam ga lepo oprao, pa je red i da ga ljudski slikam

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja