Jump to content

Moto Zajednica

CB 500X novi

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB500X

Pozdrav drustvo!

 

Ako nekoga zanima Nov Cb500x sa 1000km ja prodajem. Neplanirano sam seo na GS provozao i resio da ga kupim, pa ko voli i zeli Nov motor (star mesec i po-dva) a da da malo manje para tu sam :)

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/22432689/honda-cb500x-nov-999km

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima.

Posle 20.000.km pređenih moji utisci su ovakvi.(Honda CB500X 2022 godište)

1.) Potrošnja 3 litre na 100 km kombinovane vožnje,grad i otvoren put.

2.)Registracija 17.000.komplet sa njihovom uslugom.

3.)Servis na 20.000.km.15.500. dinara.

4.) Vožnja sa uspravnim sedenjem bez ikakvog opterećenja kičme,ramena,ruku itd.

5.) Zadnja kočnica prvih 10-15.000 km slaba a sad radi super ali mora da se malo jače nagazi 

6.) Vetar na 80 km/h sa fabričkim vizirom ubi u kacigu.Kod Ivana odrađen viši vizir ali sad baca i okreće  na grudi i rebra ali tu se ne može ništa tako je kako je.

7.) Ubrzanje... Nije ovo motor za tako nešto.Ovo je motor od tačke A do tačke B i za uživanciju u vožnji.

8.) Od 103 -106 km/h zastoj u ubrzanju i blagi trzaj a zatim ide sve kako treba a brzinu do 120 km) h podnosi odlično ali bez bočnog vetra tada malo oseća udare i zanosi.

9.) Prednji točak 19" Ne da pegla nego fantazija kao i amortizeri.Kao na lađi.

10.) Problem su delovi za njega jer ih ima jako malo i skupi su.

I moj problem je zadnji lančanik za njega.Prednji ima,lanac ima ali zadnji lančanik nema niko pa ako neko može da pomogne da ga nabavim i da odradim zamenu.

Promenio član NONAN 1919
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
Quote

8.) Od 103 -106 km/h zastoj u ubrzanju i blagi trzaj a zatim ide sve kako treba a brzinu do 120 km/h

Pozdrav, kakav trzaj/zastoj imas?

A lancanik, vec gotov? Pa imas iz EU (Spanija ima dosta stvari). Ja vidim ove dve najbolje opcije, uglavnom bolje DID 520 x-ring VX lanac, kazu da dosta duze traje od fabrickog:

1. OEM zupcanicici prednji zadnji 23801-MKP-D00 (15T) i 41201-MKP-DN0 (41T) + DID 520 x-ring VX (vidim ima i zadnji od 19-21 modela pod drugim brojem 41201-MKP-J80, deluje isto, trebalo bi i taj da pase, provericu)
2. Ili ceo Kit sa DID 520 ZVM-X lancem, ima od 150-170E Kit HONDA CB 500 X 19-22 REINFORCED CHAIN KIT


Mozes i uzeti 16T zupcanik umesto fabrickog 15T, ako vise vozis po auto putu ili manje ides u visoke obrtaraje, sto bih rekao da je slucaj po komentaru. mada ja ne bih, vise volim krace brzine i obrtaje.

U svakom slucaju trebalo bi ovo da dosta duze traje od fabrikog seta.

 

Promenio član Blackened
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB500X
On 10. 11. 2023. at 19:05, makuss je napisao:

Pozdrav drustvo!

 

Ako nekoga zanima Nov Cb500x sa 1000km ja prodajem. Neplanirano sam seo na GS provozao i resio da ga kupim, pa ko voli i zeli Nov motor (star mesec i po-dva) a da da malo manje para tu sam :)

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/22432689/honda-cb500x-nov-999km

Drugari ,da dodam....Imam naruceno iz Delte:

 

ROL BAROVE - OEM

CENTRALNI STENDER -OEM

UTICNICU 12V -OEM

 

Posto prodajem motor oprema je na prodaju i stize za neki dan.

Ispod cene ide jer mi nije potrebna.

Promenio član makuss

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 382 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
On 25. 10. 2023. at 12:11, dule0911 je napisao:

U komsiluku, u roku od 24h se poredjali jedan za drugim u jednakim vremenskim razmacima, zanimljiva pojava. Ne znam iz koje arapske zemlje putuju i koja im je finalna destinacija, al vidi se da ih ne stede. Steta sto mi je mali, bas je interesantan motor.

IMG-20231024-180410.jpg IMG-20231024-180423.jpg

Ovo su verovali ili ne tajlandske tablice. 

Screenshot_20231117_171922_Chrome.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Da, svaka im cast (racunam, to moze biti 12K+km kopnom, avionom je oko 8.5K iz BG-a, ni Google ne izbacuje rutu za kola). Hm bas da vidim ako bi to islo, za nas pasos su vize malo cimanje (mada su online vecina), i izbeci ratove usput :).

Bugarska, Turska, Iran, - (ovaj deo ne znam kuda)-, Kina - Laos - Tajland

EDIT: Google maps ne radi u Kini, zato ne moze da spoji sve

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Delovalo je da su na roadtripu, samo im sneg malo pomrsio racune, tih dana je krenula naglo da pada temperatura, a po brdima sneg. Prevoji jedan po jedan zatvoreni (fotkao sam ih u ch). Sad gde su tacno zapoceli putesestvije je drugo pitanje. Interesanto mi je da su im prednje gume bile prilicno istrosenije od zadnjih, nije mi bas jasno kako, sem ako su skoro zamenili samo zadnje, a i one su vec bile solidno potroseno (ako voze kao ja, gume im imaju oko 4000-5000km posto vozim iste na Transalpu).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda CB500X 2023.

Društvo, da li je neko od vas montirao ACERBIS Argon štitnike za ruke Honda CB500/NC750?

 

Na njihomom sajtu piše da su za:

HONDA CB 500 X / 2019 / 2020 / 2021 / 2022 / 2023

HONDA NC 750 X / 2016 / 2017 / 2018 / 2019 / 2020 / 2021 / 2022 / 2023

 

Međutim, kada sam probao da ih postavim na korman primetio sam da su kraći nego što bi trebalo, kao da poluga dodiruje štitnik.

Kupio sam ih u Barel prodavnici. Nisam vadio iz kormana onaj deo u koji se šrafi tegić ali ovako kada ih postavim kao da ne pasuju. Plašim se da izvadim taj deo a da posle ne mogu da ga vratim ako nešto ne pasuje.

Image003.jpg

Image002.jpg

Image001.jpg

Promenio član ctxorka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 382 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

SW Motech Cobra stitnici znam da 100% pasuju na CB500X , za Acerbis nisam siguran. Ili ovo sto Dragan kaze ili da vratis stitnike u radnju ili da stavis drugu rucicu kvacila i kocnice, tj. aftermarket neke, krace...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1068 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ovi stitnici  kao na slici kod kolege na nc zahtevaju kit za montažu, skida se teg, vadi nosač u kormanu, u setu za montažu se dobiju dodaci, mislim tri velicine, nek kolega @Skittlesposalje jos koju sliku.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1068 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ali mozda traži kit, kad se dodaju ti distanceri onda se odalji od rucki, ja sam mu montirao tako da znam kako bilo, stavili smo valjda srednje i to je bilo to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda CB500X 2023.

@RankoBg87 Pa ovo što sam kupio je namenjeno baš za Hondu CB500X u NC750. Tako je i pisalo na sajtu Barela. 
U kompletu je došlo sve ono što je namenjeno za CB500X. 
Jedino da je nešto greškom iztumbanon iz kutije u kutiju pa je za neki drugi model greškom spakovano. Stvano mi nije jasno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 382 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

@ctxorkaIli si negde zeznuo pri montazi ili je na njihovom sajtu ofrlje napisano da pase na te modele... Nazovi i reci ne pase i sta sad, ti kao kupac imas pravo 14 dana da vratis robu, pod nekim uslovima koje trebas procitati, dobio si ugovor uz posiljku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda CB500X 2023.

Kupio sam u prodavnici direktno u Barelu. 
Što se montaže tiče, generalno, ja ih nisam ni montirao kompletno. Skinuo sam samo Hondine tegiće i prislonio štitnik da vidim kako izgleda i onda sam primetio da dodiruje polugu kvačila. Nisam vadio iz volana onaj fabrički deo. Stavio sam i distancer sve kako treba ali nije to to… 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda CB500X 2023.

Ne znam ni ja pošteno pa zato nisam ni vadio. Svi koje sam gledao da su izvadili na YT oštetili su ih tako da nisam smeo.

Videću sutra u Barelu šta kažu.

 

SUTRA DAN

U Barelu kažu menjamo za šta želite. Nikakav problem nisam imao, stvarno su cool ljudi u Nišu.

Promenio član ctxorka
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Zdravo svima,

 

Želim da podelim informaciju sa vama koju sam dobio danas od servisera iz Delte,a takođe mi je potvrdio i serviser iz Stojanova.

 

Kontaktirao sam ih u vezi servisa na 6000km,na Hondi CB 500X.

U Car boxu u Nišu insistiraju na promeni ulja i filtera na svakih 6000km i prete otkazivanjem garancije

dok u Delti i Stojanovu rade inspekcijski servis i to naplaćuju 4000 din.

Takođe su mi rekli da servis mogu da odradim i kod bilo kog ovlašćenog servisera i da je to jedini uslov za produženje garancije.

 

Veliki pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1981 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 26 minuta, Batonga je napisao:

Zdravo svima,

 

Želim da podelim informaciju sa vama koju sam dobio danas od servisera iz Delte,a takođe mi je potvrdio i serviser iz Stojanova.

 

Kontaktirao sam ih u vezi servisa na 6000km,na Hondi CB 500X.

U Car boxu u Nišu insistiraju na promeni ulja i filtera na svakih 6000km i prete otkazivanjem garancije

dok u Delti i Stojanovu rade inspekcijski servis i to naplaćuju 4000 din.

Takođe su mi rekli da servis mogu da odradim i kod bilo kog ovlašćenog servisera i da je to jedini uslov za produženje garancije.

 

Veliki pozdrav

 

 

Sve to što si naveo zatražiš da ti daju napismeno...pa ako se usude lepo sve pošalješ inspekcijama. Pa da vidiš kako se priča druga priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja