Jump to content

Moto Zajednica

CB 500X novi

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750S 2016 DCT

@Sharky - Alex

Pa da, to si u pravu ali evo racunice. 

Fuel tank
NC750X = 14.1
CB500X = 17.7
 

NC750
3.5L / 100km = 402km

CB500X
3.5 / 100km = 505km

Nekih 100km mozes vise da predjes potencijalno sa CB500X-om. Po mom iskustvu, bar na 200km ces praviti negde pauzu i naicices na pumpu sigurno osim ako ne ides u ZAMBIJU tako da mislim da to nije neki benefit CB-a u odnosu na NC, po mom misljenju. I u NC ako ides u te random predele mozes jedan balon da staavis u 5L u onaj prostor za odlaganje i eto jos goriva haha :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1519 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pusti te balone od 5l, treba jos i da se zapalis :jee:Ima pumpi bar na svakom cosku.

A taj kome je potrosnja na NC-u 3,5l , za njega nije motor nego bicikla

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 382 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

@RamizSta znam, NC je sam po sebi orijentisan za asfalt i ima manji hod vesanja, a i manji prednji tocak. CB ima veci tocak, vise hoda, drugacije podeseno ogibljenje pa je zato vrv i udobniji. 

Nije neka velika razl u velicini rezervoara. CB 17.7L, NC nesto oko 14L. Al u sustini oko 100km veca autonomija na CB. 

Imaj u vidu da iako su oba agregata parallel twin, NC je 270° crank, CB 180°. Drugaciji je zvuk i isporuka snage. Nisam vozio ali mislim da je NC malo ugladjeniji po pitanju vibracija. Na CB se osete na nekih 5500rpm tu mu je rezonanca, pre toga se nista ne oseti, posle toga tek nesto malo.

@Sharky - Alex Meni je na CB za ovih 4500km prosecna potrosnja 3.5L/100km, niti ga stedim, niti gledam u potrosnju. NC iako je veca kubikaza, nisko turazan je motor i obrtni moment mu je nisko, pa stoga i mala potrosnja, ne ide u obrtaje. Doduse msm da se novi vrti do 7500rpm, stari bese negde do 6800rpm

Promenio član Rider000
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Oba imaju svojih prednosti i mana, Nc jeste klot i treba da se svasta napakuje da bi bio ok, tvrdji jeste, stavi se mekse sediste pa i bude nekako ok, prenos mu je dobar za grad i za put, druga mu je 120 u 7500ob, sto mu dodje da kroz grad se koriste dve brzine, NC sa automatskim je tezi nekih 10kg, skuplji 1000 i nesto tako da bi dobro razmislio da li je potreban i ako dosta njih hval eja ga ne bi i da mi ga poklone.
Vozim ne bas cist grad, mesovito, juce sam bas ceo dan nesto po gradu i smoren svako kretanje je bilo zavrtanje gasa izmedju dva semafora i opet dodjemo do potrosnje od 3.7.
Ne mogu da kazem da je Nc savrsen posto mi je prvi motor u zivotu tako da nemam s cim da poredim.
Pogledao bi i malog stroma, cena je tu negde ko nc sa dct, veci i udobniji motor.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 382 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Svi su oni manje vise klot i CB i NC i mali Strom. Jedina stvar koja je meni kod malog Stroma dobra je V2 agregat, bolji je i od NC i od CB, ugladjen i vrti se do 10k, sve ostalo je vec zastarelo. Vesanje, kocnice, svetla... A i ruzan brate 😅 Sa strane i od nazad kako tako, jos je i fin(xt pogotovo) al od napred katastrofa. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 382 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Kolega je skoro ko x2 ja 😅 

Mene bas lagano nosi, ja sam 74kg i 181cm. Da sam uzeo nesto teze, cenim da bih imao problem, jer kad sam probao drugarov V strom 1050, nisam ga mogao odvojiti sa copave, bio je pod nagibom parking... Tek o provlacenju po gradu i offroadu da ne pricam...

Ono sto je meni zasmetalo, a nisam pomenuo su turbulencije od vizira. Reseno deflektorom za male pare. Kupio sam i drugi, lepsi pa da probam. Sediste mi je ok do nekih 2-3h voznje, posle toga zaboli guzica. 

Razmisljam da l sam jos nesto izostavio ali mislim da je to to u sustini... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750S 2016 DCT

Danas izadjem sa posla na pauzu za rucak i ugledam preko puta motor. Direktno predjem ulicu vidim tu je vozac reko moram da ga pitam par pitanja i da sednem na motor. 

Overall utisci momka: prezadovoljan je motorom, ali gleda da predje na Afriku Twin to mu je san snova motor a i visociji je vozac 195 cm. Sto se tice vibracija kaze ima ih samo od 105-110km inace sve ostalo kaze nema jednu zalbu. Kaze da mu cak ni malo snage ne nedostaje ali razmislja o DCT-u isto. 

Ja seo na motor i bas mi se svidela pozicija za sedenje, sa mojih 181 deluje idealan motor za mene. E da rekao je da sa snagom ima problem ako vozi njih dvoje i tu se oseti da mu fali snage. 

Meni se bas svideo tako da mi je sad dodatno zakomplikovao da li da idem na NC750X ili CB500X koji je malo slabiji ali udobniji, lepsi, visociji sa boljim kocnicama i viljuskom. 

photo-output.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2406 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
13 minutes ago, Ramiz said:

Danas izadjem sa posla na pauzu za rucak i ugledam preko puta motor. Direktno predjem ulicu vidim tu je vozac reko moram da ga pitam par pitanja i da sednem na motor. 

Overall utisci momka: prezadovoljan je motorom, ali gleda da predje na Afriku Twin to mu je san snova motor a i visociji je vozac 195 cm. Sto se tice vibracija kaze ima ih samo od 105-110km inace sve ostalo kaze nema jednu zalbu. Kaze da mu cak ni malo snage ne nedostaje ali razmislja o DCT-u isto. 

Ja seo na motor i bas mi se svidela pozicija za sedenje, sa mojih 181 deluje idealan motor za mene. E da rekao je da sa snagom ima problem ako vozi njih dvoje i tu se oseti da mu fali snage. 

Meni se bas svideo tako da mi je sad dodatno zakomplikovao da li da idem na NC750X ili CB500X koji je malo slabiji ali udobniji, lepsi, visociji sa boljim kocnicama i viljuskom. 

photo-output.jpg

ncx

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Odluci gde ces voziti, 

Isao sam na Tornik, vozao se okolo bg, vozio sam od Obrenovaca, Jakova pa na nasip do Nbg, sve ok, jeste tvrdji al moze se vozi i blagi off, 

Da je bio cb u salonu mozda bi i prelomio al sad ne bi menjao Nc za Cb, moze za Transalp. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1581 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ako imas A ,ja bi isao na NC. 750 kubika je 750 kubika... DCT opcija. Imas i skuter i motor...i mesta,snage. Mozda da vijas poslednju godinu starijeg modela i imas prostora,novca za dodatnu opremu. Kako god i sta god uzmes,neces pogresiti. CB sam video jednom,poprilicno je velik,ali ako imas saputnicu mislim da ce Vam biti malen. NC ipak ima odvojena sedista. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Sve vec receno, ali za glavnu stvar u korist CB bih izdvojio ponasanje po losem putu, sto i jeste 90% voznje (skoro sve sem auto puta).  Velika vecina puteva ima nepravilnosti, pa i po gradu ima rupa, sahtova. Sve to je mnogo prijatnije/zabavnije na CB-u.  (zbog 19" tocka, osetno manje tezine, vesanje/clearance).

 

Tako da je stabiliniji kad se brze vozi po krivinama, ne iznenadi ga toliko rupa ili grbav asfalt. Preko lezeceg poskociti. Nema razmisljanja gde ce se ici, sto losiji put, to bolje :)

Agregat je bolji kod NC-a, i ko voli obrtni i srednji opseg je pun pogodak. a CB ide malo vise u obrtaje i vuce svuda lepo, vec od 2500-3000 obrtaja ima ravan obrtni momenat (9000 je limiter).

jeste nc750  ima 50% vecu kubikazu, ali odnos mase i snage nije uopste drasticno bolji, plus vise obrtaja i krace brzine kod cb-a, bolje kocenje.

NC750X DCT 259 hp na tonu

CB500X 236 hp na tonu
 

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia atlantic 250

cb500x,2022. presao 2400km! Za moje 63 godine i 45godina na 2 tocka,ihajjjj!!!

20231006_145702(2).jpg

20231006_145724.jpg

viber_slika_2023-10-05_15-23-27-041.jpg

viber_slika_2023-10-04_16-11-46-127.jpg

Promenio član matori61
  • Sviđa mi se 14
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 382 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Interesantno kako maleno motor izgleda na slikama. NC izgleda veci, a nije.

 

Evo i moja CB-ejka dočekala tuširanje. Uspeli smo da za nekih 2.5 meseca voznje naguramo 5k km. 

 

1000025310-01.thumb.jpeg.59084cc6d1d2231ccc093e9cef646a87.jpeg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750S 2016 DCT

Gledam ovaj novi NX500, cekam ga na sajmu nadam se da ce biti izlozen pa da vidim uzivo kako izgleda. 

Koliko su samo uspeli da upropaste prednju stranu bar po mom subjektivnom misljenju, mnogo lepsi je bio ovaj CB iz 2022-23. god. Sad nekako vise naginje ka TransAlpu ali opet nije ni Transalp. 

Dodatno mi je sad razmisljanje da li da uzmem "RUZNIJI" motor i naviknem se na njega jer ima bolji ekran, kontrolu proklizavanja i laksi je nekoliko KG zbog novih felni ili da uzmem lepsi motor.


Ne znam koliko je kontrola proklizavanja na ovom motoru bitna, ali svakako mislim da jeste. Nek sacuva glavu jednom u 100 slucajeva smatram to dovoljnim.

Sta mislite vi o Novom NX500? 
 image.png.51d8c8847fb303dc95d76d8b245364a4.png
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 276 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Ne znam koliki si zaluđenik za tehnologijom, ekranima itd. ali je model 21-23 definitivno lepši. Eto jedino taj TCS na novom modelu, mada ne znam ni koliko ćeš uspeti da ga upotrebiš. Moj glas bi išao na CB crveni ili zeleni. Srećna potraga!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750S 2016 DCT
pre 3 minuta, vucko23 je napisao:

Ne znam koliki si zaluđenik za tehnologijom, ekranima itd. ali je model 21-23 definitivno lepši. Eto jedino taj TCS na novom modelu, mada ne znam ni koliko ćeš uspeti da ga upotrebiš. Moj glas bi išao na CB crveni ili zeleni. Srećna potraga!

Pa nisam neki zaludjenik, vise volim da mi je lep motor. Nego me samo nervira sto su morali izgleda ovoliko da mu upropaste kad je bio savrsen. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750S 2016 DCT
pre 3 minuta, bopk je napisao:

Meni ovaj novi dosta lepši i modernije izgleda.

Sa strane kad se gleda moze da prodje, ali lepota je subjektivna. Meni je napred dosta ruzniji od CB-a, cekam sajam da vidim uzivo dal ce mi biti toliko ruzan :D

 image.thumb.jpeg.cebad0a7f987bbcce801df87192d1524.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1581 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ja bi da dodam oko kontrole proklizavanja... Letos me spasila,na kisi,umoran nakon kasnjenja leta od 3 sata,slecem u BG oko 22h,lose vreme,kisa,preuzimam motor od Dareta i jos 140km do kuce po pljusku sa munjama i grmljavinom.  Poslednji semafor,bukvalno km od kuce,dodam gas i cujem brudanje... sreca upali se zuta za proklizavanje inace bi zavrsio na asfaltu. Ako imas opciju,od mene za taj segment plus. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Mene je samo jednom iznenadio zadnji tocak, na nekom klizavom sumskom putu pri ubrzanju iz krivine, nogom o asflat sam se ispravio nekako :). Inace pravolinijiski i van puta nije problem ako proklize, lep osecaj malo se igrati.

Ali TC jeste dobar kad se vozi umoran, lose vreme, kao sto kazes. Inace bolje ugasiti. Na kolima mi je to prva stvar koju pritisnem kada upalim auto, 99% mi je na OFF, smeta.

A NX - kada se doda crash bar malo popravlja bocni izgled NX, nije tako lose na onoj slici iznad, ali jeste cudan taj prednji deo. Tako da svejeno sta se uzme, ekran manje vise, ok je trenutni, na max osvetljenju je ok u svim uslovima.

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA

Pozdrav svima. Moze li preporuka za prednje kocione plocice? Fabricke su top ali su pri kraju. Jedan disk, ABS varijanta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja