Jump to content

Moto Zajednica

CB 500X novi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Bas sam procitao pozitivne recenzije za Motech crash bar, videh i u upotrebi da je zastitio i motor i plastike, doduse za plastike su najvise zaduzeni stitnici ruku. Mislim na metalne stitnike, oni prvi udaraju...

A deluje mi nekako najbolje jer ne prekriva najlepsi deo motora i ne dodaje jos plus 10kg... 

 

Motech je oko 20.000din, na recenzijama kazu da je bas jak, izbacili su i gornji koji izgleda ovako:

FB_IMG_1695054506407.thumb.jpg.c5510664b6af4e498b97d353fbdd513d.jpgFB_IMG_1695054503381.thumb.jpg.5d4a57b981369fec2340466dde823cc8.jpg

 

Ali opet, ne svidja mi se, previse mi je nekako.

 

Sto se tice Givija, gornji je 21.500din dok je donji 18.000din

 

 

 

Ne znam ni sam...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 281 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Ja da sam na tvom mestu bih Sebine kreš barove montirao, stavio sam motech jer sam popio priču kao homologovani itd

Kad sam izleteo najviše top najebao i plastike na repu. Napred je sve bilo pokrivljeno, tu nijedni barovi ne bi pomogli verovatno.

Štitnike sam imao kobra motech oni su odradili posao, pustio sam motor da kliza, ali u trenutku pada su bile ruke na kormanu, netaknute Bogu hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4815 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, vucko23 je napisao:

Ja da sam na tvom mestu bih Sebine kreš barove montirao, stavio sam motech jer sam popio priču kao homologovani

Ako Seba prekopira oblikom Motech imas Motech :)

Sta hocu reci, kres barovi se ne homologuju, ako ima neki broj on je serijski (fabricki, zbog kataloga) i logo, stavi ga na Sebin i eto originalne kopije. :D

 

Msm da se razumemo?  :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
4 hours ago, Rider000 said:

Bas sam procitao pozitivne recenzije za Motech crash bar, videh i u upotrebi da je zastitio i motor i plastike, doduse za plastike su najvise zaduzeni stitnici ruku. Mislim na metalne stitnike, oni prvi udaraju...

A deluje mi nekako najbolje jer ne prekriva najlepsi deo motora i ne dodaje jos plus 10kg... 

Givi je TNH1171 4,8 Kgs, TN1171 3,0 Kgs. Nije strasno ali opet. A meni su stitnici ruku najruzniji, to ne bih stavljao na motor, bas pokvari izgled. Ni ja nisam bio siguran da li staviti ili ne crash bar uopste. Izgleda masovnije motor, malo je tezi, neka ga... Mozes lepo noge odmarati na njemu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Problem je u tome sto je meni neizvodljivo kod Sebe raditi barove, jer moram motor ostaviti, a do BGa imam oko 150km u jednom pravcu... 

Puno njakanja tamo-vamo...

Tako da nemam pojma, verovatno Givi na kraju... 

@BlackenedKod koga si montirao barove? I gde si ih kupio uopste, ja kod Stojanova pitao, nemaju... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 281 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x
Pre 8 sati, bdada je napisao:

 

Msm da se razumemo?  :takoje:

Jasno sve, samo nisam o tome ni razmišljao prilikom odabira kreša.

 

Kod Sebe ima vrhunski odrađen kreš na jednom Cb crvene boje, mislim da ima negde na početku teme. Gornji i donji kreš bar, deluje kao da štiti maksimalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
1 hour ago, Rider000 said:

 

@BlackenedKod koga si montirao barove? I gde si ih kupio uopste, ja kod Stojanova pitao, nemaju... :)

 

Uzeo iz EU iz Italije  (carpimoto.it) tu sam nasao najjeftinije, vozao sam se primorjem ovo leto pa ugradio kod nekog mehanicara u HR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Problem je u tome sto je meni neizvodljivo kod Sebe raditi barove, jer moram motor ostaviti, a do BGa imam oko 150km u jednom pravcu... 
Puno njakanja tamo-vamo...
Tako da nemam pojma, verovatno Givi na kraju... 
@BlackenedKod koga si montirao barove? I gde si ih kupio uopste, ja kod Stojanova pitao, nemaju... 
 
Givi prodaje Baniša sa foruma ne znam zašto forum zeza pa neće da taguje kada ukucam @ pa nadimak, daje samo ime bani

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk





  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Danas 5h provedeno na motoru, Fruska Gora, krivine, brda, put odlican.

Odmor za mozak i dusu... 

Motor jako lepo leze po krivanama.

Fabricki auspuh je odlicno skrojen, necu ga dirati. Hvala Hondi sto je poradila na tome da se ne cuje kao fen, ima bas lepu duboku notu... 

 

Lep je osecaj kad sve postane nevazno, negativne misli ispare i mozak se rastereti, ostanu samo krivine ispred tebe i zvuk motora dok ga medjugasom spustas u nizu i ti... A negativa... Negativa ostala tamo negde u prasini daleko iza... Merak, reklo bi se...

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zenica, Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Honda NC 750x DTC, Honda CB 650 f, Honda CB 500X

Prema vremenskim prognozama ostao nam je još samo ovaj vikend za vožnju. U ovoj sezoni sam sa novim motorom prešao 7800 km, planiram sutra lagani djir do Makarske sa noćenjem što bi bilo dodatnih 500 km ukupno oko 8300 km. Veoma sam zadovoljan motorom, potrosnjom ponekad mu fali snage ali i na to se navikne.

Koliko ste vi presli u ovoj sezoni i opšti utisci?

Promenio član motoze
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Ja za nekih 2 meseca, 2500km trenutno na satu. Bilo je tu i godisnjih odmora i jos po nesto pa se nije vozilo al eto, zaokruzicu na 3000km. Na prethodnom motoru oko 5000km, tako da mu to dodje oko 7500km ukupno do sada od pocetka sezone.

 

Ne zatvara mi se sezona nikako, vec me hvata melanholija. Ko ce izdrzati 5 meseci bez voznje. :'(

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

I ja sam na oko 8.5K. Iznenadio me je van puta, dosta sam zadovoljan gde sve moze ici s njim. A i potrosnja je jako dobra, od 3.5-4l prosek negde. Skoro nemoguce vise potrositi. Jedino to sediste nije ok, preradjivao sam, korigovao dosta... Vec sam poznavao dosta motor, pa je to to uglavnom. Snaga, upravljanje, to je sve odlicno, u krivinama, na brdima, je cesto okretniji i sposobniji od vecih motora. Meni ne fali snage uopste. 

Promenio član Blackened
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

@Sharky - AlexApsolutno se slazem kolega:jee:

Samo da je suvo i 15°C+, moze da se vozi.

Pa za badnje vece sam bio na motoru, bilo bas toplo za to doba godine. 

Mada eto, leto nas je zvanicno otpozdravilo danas...

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Kakvo zatvaranje, Ma ajte molim vas:lol3: 

mi sutra picimo a vidi kako vreme javili, izjutra moguce snezne padavine 

 

 

IMG_7048.png

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Zar sumnjas… da se ne nadje neko uvredjenim, ali mi nismo vikend bajkeri…mi vozimo kad god nam se ukaze prilika:moto1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja